F.A.Q Revivogen

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

magic810

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Shedding is a sign that the Treatment is Working

Howso??? When Rogaine is applied to stimulate hair follicles, the follicles must regress, shed the old fiber, rearrange themselves into a bigger hair follicle, and start making a new, improved fiber. This would inevitably lead to a temporary shed phase. You're seeing your hairs respond. Its unfortunate that the first sign of new hair growth is seeming hair LOSS, but that's the way it works, quite often.

There is a belief among some dermatologists that an initial shed phase when first starting to use a treatment for hair loss is inevitable regardless of the treatment used. Because of the hair follicle’s inflexibility in changing the nature of hair growth mid stream, for any drug to promote hair growth it must involve hair follicles entering telogen to rearrange themselves into a larger follicle under the influence of the drug. However, certainly, the shed phase with minoxidil use can be very apparent in some people.

Δηλαδη, να κοιμαμαι ησυχος..... :p
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

magic810

πολυ ωραιο αυτο φιλε
καλο ειναι να το διαβασουν ολοι

εξηγει γιατι υπαρχει εντονοτερη τριποπτωση κατα την αρχη μιας θεραπειας
τι γινετε και λοιπα
 

magic810

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

ΝΑΙ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ το εψαξα λιγο παραπανω γιατι εγω ο ιδιος ειμαι τωρα σε αυτη την φαση.... :-[
αυτο το βρηκα και ειναι αποψη γιατρων-ΕΡΕΥΝΗΤΩΝ ;D
το εβαλα για να ησυχασουν και αλλοι γιατι ειναι μια συχνη ερωτηση...απο πολλους....

8)
 

Άκης

Administrator
Απ: F.A.Q Revivogen

Το ξαφνικό και πολλαπλό "πέσιμο" των τριχών, το έχω αναφέρει και εγώ ότι με τρόμαξε στην αρχή, όπως όλους. Μάλιστα, ήθελα να σταματήσω το Revivogen.
Αλλά λέω, προτού κάνω καμια πατάτα, ας το ψάξω βαθύτερα.
Και είδα ότι είναι καλό σημάδι. Βέβαια, έχω διαβάσει ότι μπορεί σε μερικούς να μην παρουσιαστεί και δεν σημαίνει ότι δεν δουλεύει η θεραπεία σε αυτούς.

Προσοχή όμως. Αν ΔΕΝ σταματήσει η τριχόπτωση (η ξαφνικη) μέσα σε ένα (βαριά) μήνα, ενώ η τριχόπτωση γενικά δεν δείξει σημάδια επιβράδυνσης, κάτι παίζει με την θεραπεία αυτήν και πρέπει να το κοιτάξετε.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

λοιπον εγω να σας πω δεν ειχα αυτο που αναφερεται εσεις για την εντονη τριχοπτωση με το revivogen και το παιρνω αρκετους μηνες
παντως αυτο που μετραει ειναι το αποτελεσμα
και το αποτελεσμα ειναι οτι τα μαλλια μου ειναι οπως ηταν πριν 3 χρονια
δηλαδη πολυ πιο δυνατα πιο χοντρα ειναι αλλιως ολα πηγαν προς το καλυτερο

να ξερουν και αλλα παιδια πως αυτο με την εντονη τριχοπτωση δεν ειναι απαραιτητο να συμβαινει σε ολους εξαρταται σε τι κατασταση ειναι το μαλλι σας και πως αντιδρα ο οργανισμος

δηλαδη αν το παιρνετε κανενα 3μηνο και δεν ειδατε εντονη τριχοπτωση οπως συμβαινει σε πολλους αυτο δεν σημαινει πως δεν κανει δουλεια

σε αλλους συμβαινει η εντονη τριχοπτωση σε αλλους οχι
 

Άκης

Administrator
Απ: F.A.Q Revivogen

Ναι, δεν παρουσιάζεται σε όλους, αλλά αν παρουσιαστεί χαρείτε γιατί αντιδράτε στα συστατικά.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

πολυ καλο
ιδιαιτερα η τελευταια ερωτηση που λεει ο τυπος οτι μενει στην ελλαδα πως μπορει να το παρει
 

st697

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

καλησπερα.
μπορω να λουστώ με revivogen σαμπουαν και μετά να βάλω regaine?
Θα υπάρχει πρόβλημα με τον ψευδάργυρο?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

καλο ειναι οπως εχουμε αναφερει να περιμενεις κανα 3ωρο

γιατι μινοξιδιλη και ψευδαργυρος δεν πανε μαζι
 

Teri

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Και επισήμως λοιπόν σήμερα αφού τα έχω όλα ξεκινάει η θεραπεία μου :D :D :D


Μία απορία που προέκυψε , έστο ότι βάζω βράδυ revivogen και πρωί minoxidil. Το πρωί όμως επειδη είδα κάπου στο forum ότι υπάρχει περίπτωση να εχουν ξεμείνει υπολλείματα ψευδαργύρου απο το "βραδινό" revivogen, πρέπει πριν βάλω το minoxidil ξανά να έχω καθαρίσει τα μαλιά μου έστο με λίγο νερό? Και αν είναι έτσι πρέπει δλδ κάθε πρωί να γίνεται αυτό?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

ναι σωστα ξέπλυνε τα καλα
αλλα θα χρειαστεις να τα λουσεις γιατι η λαδιλα του revivo δυσκολα φευγει

εγω τα κανω πρωτο χερι στα γρηγορα και ξεπλενω και μετα καπακι κανω δευτερο χερι οπου εκει καθαριζει το κεφαλι σου
θυμησου να μην περιεχει μεσα zinc η αλλιως ψευδαργυρο το σαμπουαν
 

Teri

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Παναγιωτης είπε:
ναι σωστα ξέπλυνε τα καλα
αλλα θα χρειαστεις να τα λουσεις γιατι η λαδιλα του revivo δυσκολα φευγει

εγω τα κανω πρωτο χερι στα γρηγορα και ξεπλενω και μετα καπακι κανω δευτερο χερι οπου εκει καθαριζει το κεφαλι σου
θυμησου να μην περιεχει μεσα zinc η αλλιως ψευδαργυρο το σαμπουαν

Oπότε κάθε μέρα λούσιμο.. μάλιστα... να πω ότι ανησυχώ? Αν και κανείς δεν έχει πάθει ζημιά απο το συχνό λούσιμο έτσι?

Οπότε θα χρησιμοποιώ το Loreal Professionel για πρωί που είναι πάρα πολύ καλό σαμπουάν και μυρωδάτο. Το τσέκαρα δεν έχει zinc.
 

panos87

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

καλησπερα κ απο μενα...εγω κανω χρηση του regain εδω και 1,5 χρονο(ειμαι22,5) και θελω να αρχίσω και revivogen γιατι φοβαμαι πολυ το χαπι...θελω να ρωτησω αν εχει ακουστει τπτ για παρενεργειες του revivogen και πως μπορω να το παραγγειλω...και το κοστος
 

Teri

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

panos87 είπε:
καλησπερα κ απο μενα...εγω κανω χρηση του regain εδω και 1,5 χρονο(ειμαι22,5) και θελω να αρχίσω και revivogen γιατι φοβαμαι πολυ το χαπι...θελω να ρωτησω αν εχει ακουστει τπτ για παρενεργειες του revivogen και πως μπορω να το παραγγειλω...και το κοστος

Σπύρο απαντώ εγώ για σένα: όχι φίλε μου το revivo είναι ένα απόλυτα φυτικό προϊόν με μηδενικές παρενέργειες. Το μόνο.
 
Μπλουζα