F.A.Q Revivogen

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

baybars

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ
ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ REVIVOGEN ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ. ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΤΩΡΑ, ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥ REVIVOGEN(ΤΟ ΒΡΑΔΥ) ΠΡΟΚΑΛΕΙΤΑΙ ΜΙΑ ΕΛΑΦΡΑ ΦΑΓΟΥΡΑ ΣΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΤΟΥ ΤΡΙΧΩΤΟΥ, Η ΟΠΟΙΑ ΔΙΑΡΚΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 30 ΛΕΠΤΑ. ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΤΟΥ REGAINE (ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ), ΣΕ ΠΙΟ ΗΠΙΑ ΚΛΙΜΑΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ (Σ.Σ. ΟΤΑΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΜΟΝΟ REGAINE ΕΔΩ Κ 2 ΧΡΟΝΙΑ, ΔΕΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΕΤΟΙΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ "ΚΑΨΙΜΑΤΟΣ" ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ).
ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ Η ΚΑΚΟ ΣΗΜΑΔΙ?
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

βαλε αλοη βερα και θα σου φυγουν οι φαγουρες και οι ερεθισμοι

επισης για σαμπουαν χρησιμοποιησε παραλληλα tricomin
 

andreas_scorpio

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Δεν ξέρω αν κάνει καλή δουλιά το Frezyderm αλλα το σαμπουαν μετα απο 2 φορες που το χρησιμοποιησα δινει τελεια υφη στα μαλλια και η lotion που ειναι λιγο ακριβουτσικη εχει φοβερό αρωμα
 

Άκης

Administrator
Απ: F.A.Q Revivogen

Να προσθέσω κάτι εδώ σχετικά με το Revivogen.
Ξέρω πολλοί έχουν απορίες ή αμφιβάλλουν για το αποτέλεσμα του.
Έχω προσθέσει 2 έρευνες στο site, πλην της εταιρίας του Revivogen.
-Inhibition of 5 alpha-reductase activity in human skin by zinc and azelaic acid, όπου με λίγα λόγια λέει ότι ο ψευδάργυρος αν ενισχυθεί με Βιταμίνη Β6 (που έχει και το Ζιχ) και με Azelaic Acid, μειώνει το 5ar ένζυμο μέχρι και 90% (!!!),
-Gamma-linolenic and other fatty acid inhibitors of 5alpha-reductase, όπου αναφέρει ότι τα Fatty acids (που τα περιέχει το Revivogen) και ειδικά το GLA μπλοκάρει το 5ar ένζυμο

Με λίγα λόγια, θεωρώ ότι το προϊόν αποδεδειγμένα κάνει δουλειά... Αν και το Ζix δεν έχει τα fatty acids, θα ψάξω μήπως βρω Azelaic και γι'αυτό.
 

panosm

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Άκη για δες αν μπορούμε να βρούμε azelaic και σε ποιά αναλογία να το προσθέσουμε στο zix
θα γίνει πολύ καλό τοπικό :)
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

azelaic εχω βρει μονο σε γραμμαρια να αγορασω και μετα θελει διαδικασια για να το κανεις υγρο

εντελη δεν αξιζει και πολυ τον κοπο δεν με πειθει τοσο το azelaic

καλυτερα παρε lipoic acid και βαλε μεσα στο zix και alpha και Gamma lipoic acid
 

Άκης

Administrator
Απ: F.A.Q Revivogen

Πάντως, η καλύτερη πηγή (από την μάνα φύση) για GLA (αυτό που κάνει και την δουλειά δηλαδή) είναι το λάδι από το νυχτολούλουδου, το οποίο και το έχω βάλει σε μία λοσιόν που δοκιμάζω.
Το πρόσθεσα στο site για κάθε ενδιαφερόμενο.

Τώρα για το Azelaic , ο Παναγιώτης το γνωρίζει καλύτερα, εγώ δεν έχω ασχοληθεί.
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

azelaic too much time and trouble for a little

τεσπα αν θες να βαλεις azelaic στην λοσιον σου να ξερεις οτι 4g ειναι η ποσοτητα που αντιστοιχει σε διαλυμα των 60ml
 

cool11

Well-Known Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Teri είπε:
[quote author=panos87 link=topic=139.msg7092#msg7092 date=1234288830]
καλησπερα κ απο μενα...εγω κανω χρηση του regain εδω και 1,5 χρονο(ειμαι22,5) και θελω να αρχίσω και revivogen γιατι φοβαμαι πολυ το χαπι...θελω να ρωτησω αν εχει ακουστει τπτ για παρενεργειες του revivogen και πως μπορω να το παραγγειλω...και το κοστος

Σπύρο απαντώ εγώ για σένα: όχι φίλε μου το revivo είναι ένα απόλυτα φυτικό προϊόν με μηδενικές παρενέργειες. Το μόνο.
[/quote]

Ειναι οντως απολυτα φυτικο, και δεν υπαρχουν παρενεργειες και φοβοι απο τη χρηση του?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

ναι άρχοντα
- το μόνο φυτικό με αποτελέσματα και χωρίς sides
- επίσης το μόνο που μετά την επίτευξη του στόχου χρησιμοποιείται 3-4 φορές την εβδομάδα για συντήρηση
 

cool11

Well-Known Member
Απ: F.A.Q Revivogen

ok, φυτικο προιον αλλα...
αντιγραφω απο το faq στο επισημο site

by inhibiting 5-alpha-reductase the enzyme that converts Testosterone to DHT
και μεταφραση
αναστέλλοντας 5-άλφα-reductase το ένζυμο που μετατρέπει την τεστοστερόνη σε DHT (απο google)

Και αναρωτιεμαι: δεν 'πειραζεται' η τεστοστερονη στον οργανισμο μας? Πχ. απλοϊκα σκεφτομαι οτι δεν θα μετατρεπεται σε dht, οποτε μετα τι γινεται, υπερ-συσωρευση τεστοστερονης, με τι αποτελεσματα?
 

Death Valley

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Oχι δεν πειραζεται.Αναστελλεται το ενζυμο στο θυλακα της τριχας που μετατρεπει την τετοστερονη σε dht.
 

panos87

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

η βιταμίμη b6 δεν περιέχεται στο revivogen???δεν απαγορεύτικε απο το fda?????κατά πόσο η τοπική χρήση του περνάει στο αίμα???
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

το FDA θεώρησε φάρμακο την Βιτ. Β6 και απαγόρευσε την ελεύθερη χρήση της σε δίαιτες - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,558.0.html
 

Παναγιωτης

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

στο αιμα πιστευω ουτε το 1/4 δεν περναει στο αιμα

οσο για την β6 ο σπυρος το ειπε πολυ καλα
 

Σπύρος

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

panos87 είπε:
κατά πόσο η τοπική χρήση του περνάει στο αίμα???
πάνω-κάτω η απορρόφηση ουσιών με παραπλήσιο μοριακό βάρος και υδατοδιαλυτότητα στο δέρμα είναι ιδια
έψαξε και βρήκε μια μελέτη ο Admin-Άκης - http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,574.0.html
 

alexXXX

Active Member
Απ: F.A.Q Revivogen

παιδια μπηκα στο hairloss forum και ολοι στην αμερικη λενε τα χειροτερα για το ρεβινογκεν.μεχρι και οτι προκαλεσε παρισσοτερη τριχοπτωση οχι απλα στην αρχη αλλα συνεχεια. εχει δει κανεις πραγματικα αποτελεσματα?
 
Μπλουζα