F.A.Q Revivogen

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

gus210

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Το ρεβίβο το χρησιμοποιούσα κάποιες φορές την εβδομάδα τους τελευταίους τέσσερις μήνες.
Στις διακοπές μου (διάρκειας δέκα ημερών), λόγω αντικειμενικών δυσκολιών, επέλεξα να σταματήσω το regain (το χρησιμοποιώ αδιάλειπτα εδώ και έξι μήνες) και χρησιμοποιούσα μόνο ρεβίβο μία φορά την ημέρα, το βράδυ. Μετά από οκτώ μέρες χρήσης, επιστρέφοντας από τις διακοπές το shedding ήταν απίστευτο και πάρα πολύ γρήγορο. Μέσα σε δέκα μέρες έχασα τουλάχιστον το 20% των μαλλιών μου στον αριστερό κρόταφο και στο αριστερό τμήμα της hairline (τμήματα στα οποία εφάρμοζα το ρεβίβο). Η αραίωση ήταν τόσο έντονη που πια δεν μπορώ να χτενίσω τα μαλλιά μου σε εκείνο το σημείο (φυσιολογικό μιας και έχει χαθεί πολύ μαλλί). Δεν ξέρω αν όλο αυτό προκλήθηκε από το ρεβίβο, αλλά αν όχι είναι φοβερή σύμπτωση. Όλο αυτό δεν σημαίνει ότι σε κάποιον άλλον δεν δουλεύει ή ότι θα προκαλέσει αντίστοιχο shedding (αν αυτό είναι shedding). Απλά το αναφέρω ως πληροφορία και τίποτα περισσότερο.
 

cool11

Well-Known Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Κι εγω μια φορα τη μερα βαζω ρεβιβο.
Λαδωνει που λαδωνει, αν το βαζω 2 φορες τη μερα θα ειμαι σαν το λαδωμενο ποντικι. Οποτε μια φορα τη μερα μονο, καλως ή κακως.
 

xkal

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Fenimore είπε:
Οι δημιουργοί του revivogen πρόσθεσαν στα συστατικά του και την καφεΐνη. Αναφέρουν ότι η καφεΐνη έχει δράσει ως dht-blocker αλλά και ως growth stimulator. Επίσης όπως αναφέρει στο site του άλλαξε το χρώμα της λοσιόν (έγινε πιο ανοιχτό) με καλύτερο άρωμα , λιγότερα λαδερό, και πιο πολύ απορροφήσιμο.
Έχει δοκιμάσει κανείς την νέα έκδοση αυτή του ρεβιβο?
Ισχύουν αυτά που λένε για λιπαρότητα , μυρωδιά κλπ κλπ?
 
Απ: F.A.Q Revivogen

cool11 είπε:
Κι εγω μια φορα τη μερα βαζω ρεβιβο.
Λαδωνει που λαδωνει, αν το βαζω 2 φορες τη μερα θα ειμαι σαν το λαδωμενο ποντικι. Οποτε μια φορα τη μερα μονο, καλως ή κακως.
Εγω ξεκινησα να χρησιμοποιω εδω και κανα 3μηνο super zix και ξενιασα!
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

xkal είπε:
Έχει δοκιμάσει κανείς την νέα έκδοση αυτή του ρεβιβο?
Ισχύουν αυτά που λένε για λιπαρότητα , μυρωδιά κλπ κλπ?

βρήκα ένα post από site του εξωτερικού από χρήστη που το δοκίμασε, αν ισχύουν αυτά που λέει τότε ναι, έχει αλλάξει κοσμητικά κατά πολύ:

For those who think Revivogen is just another snake oil skip this thread now. For those who have been curious to try Revivogen keep reading. The new formula of Revivogen is a definite improvement cosmetically than the previous one. I received the new batch today and here are my opinions. The smell is virtually non existent and it smells similar to the shampoo. The color is a translucent very light amber color that does not stain. The formula absorbs much faster now and it does not feel greasy. It now has caffeine in it too which I don't know will make any difference. For those that believe its a snake oil, don't buy it. For those who liked the ingredients in Revivogen but could not stand the smell, greasy feeling, and staining, you might want to give this a try again.
 

Every1lies

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Αντε να δουμε τι θα μου κανει και το revivogen. Απο τις παρενεργειες παιδες αναφερθηκε τιποτα οτι στην αρχη της θεραπειας εχεις τρελη τριχοπτωση?
 

kwnstantinos22

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

χαίρετε κ απο μένα παιδιά μια βοηθεια θέλω γιατί έχω αγχωθεί αρκετά με το θέμα... αγόρασα το revivogen πριν λίγες μέρες αλλα και το tricomin, ειμαι nw1 και το ήθελα για συντήριση πιο πολύ και γενικά να έχω υγειές τρίχα, αλλά κάθησα κ διάβασα αυτά που λέγονται εδώ για το revivogen και θέλω να το γυρίσω πίσω οχι μόνο μην έχω περαιτερω τριχόπτωση αλλα και να πάρω κ τα χρήματα μου πίσω... εκανα το λάθος κ έβαλα στους κροτάφους κ πίσω στην κορυφή μονο μια φορά 2 ml κ έλεγα να μην το ξαναβάλω γιατι δεν θέλω σε καμία περίπτωση να γίνει η απόπτωση κ μετα να μην βγουν καινούργιες τρίχες(οι πιο αδύνατες) σε κάποιες περιπτώσεις που διάβασα εδώ μέσα. αλλά στο προιόν αναγράφεται πως δεν πρέπει να το σταματήσετε μετά την χρήση. αν δεν ξαναβάλω revivogen υπάρχει περίπτωση να εξασθενήσει οι τρίχες στα σημέια που εφαρμόστικε?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

kwnstantinos22 είπε:
χαίρετε κ απο μένα παιδιά μια βοηθεια θέλω γιατί έχω αγχωθεί αρκετά με το θέμα... αγόρασα το revivogen πριν λίγες μέρες αλλα και το tricomin, ειμαι nw1 και το ήθελα για συντήριση πιο πολύ και γενικά να έχω υγειές τρίχα, αλλά κάθησα κ διάβασα αυτά που λέγονται εδώ για το revivogen και θέλω να το γυρίσω πίσω οχι μόνο μην έχω περαιτερω τριχόπτωση αλλα και να πάρω κ τα χρήματα μου πίσω... εκανα το λάθος κ έβαλα στους κροτάφους κ πίσω στην κορυφή μονο μια φορά 2 ml κ έλεγα να μην το ξαναβάλω γιατι δεν θέλω σε καμία περίπτωση να γίνει η απόπτωση κ μετα να μην βγουν καινούργιες τρίχες(οι πιο αδύνατες) σε κάποιες περιπτώσεις που διάβασα εδώ μέσα. αλλά στο προιόν αναγράφεται πως δεν πρέπει να το σταματήσετε μετά την χρήση. αν δεν ξαναβάλω revivogen υπάρχει περίπτωση να εξασθενήσει οι τρίχες στα σημέια που εφαρμόστικε?

Οι περιπτώσεις που διάβασες αφορούν άτομα στα οποία το revivogen δεν έκανε τίποτα και η αραίωση τους συνεχίστηκε κανονικά. Δεν τους έριξε τα μαλιά το revivogen δηλαδή.
Οποιαδήποτε αποτελέσματα σου δώσει κάποια θεραπεία, όταν την σταματάς αυτομάτος σε λίγο καιρό χάνεις και τα αποτελέσματα.
 

kwnstantinos22

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Eυχαριστώ fenimore!!! Καταλαβαίνω πως χάνονται τα αποτελέσματα οταν σταματάς μια θεραπεία αλλα εγω το χρησιμοποίησα μόνο μια φορά αν δε το ξαναβάλω θα δω κάποια τριχόπτωση? δλδ θα χασω φυσικά μαλλιά εξαιτίας της μιας χρήσης που έκανα? διάβασα πως με την χρήση του revivogen χειροτέρεψε η κατάσταση τους(στο συγκεκριμένο θέμα)και γενικά άλλαξα γνώμη για την συγκεκριμένη θεραπέια εξαρχης. παρόλο που μπορεί να ακούγεται αστείο έχω αγχωθέι πολύ με την κατάσταση γιατι οσο να ναι προληπτικά το εκανα πιο πολύ δεν είχα ιδιαίτετερη τριχόπτωση ειμαι στα 24, υπάρχει κάποιος που χρησιμοποίησε για λίγο χρονικό το revivogen κ είδε παρενέργειες?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

kwnstantinos22 είπε:
Eυχαριστώ fenimore!!! Καταλαβαίνω πως χάνονται τα αποτελέσματα οταν σταματάς μια θεραπεία αλλα εγω το χρησιμοποίησα μόνο μια φορά αν δε το ξαναβάλω θα δω κάποια τριχόπτωση? δλδ θα χασω φυσικά μαλλιά εξαιτίας της μιας χρήσης που έκανα? διάβασα πως με την χρήση του revivogen χειροτέρεψε η κατάσταση τους(στο συγκεκριμένο θέμα)και γενικά άλλαξα γνώμη για την συγκεκριμένη θεραπέια εξαρχης. παρόλο που μπορεί να ακούγεται αστείο έχω αγχωθέι πολύ με την κατάσταση γιατι οσο να ναι προληπτικά το εκανα πιο πολύ δεν είχα ιδιαίτετερη τριχόπτωση ειμαι στα 24, υπάρχει κάποιος που χρησιμοποίησε για λίγο χρονικό το revivogen κ είδε παρενέργειες?

Μην ανησυχείς, με μια φορά μονο εφαρμογή οπιουδήποτε antihairloss τοπικού δεν παθένεις κάτι αν το σταματήσεις.
Οι θεραπείες μπορούν είτε να σου δωσουν αποτέλεσμα, είτε να μην σου δώσουν και η αραίωση να συνεχιστή κανονικά.
Πολλοί ισχυρίστηκαν ότι έγιναν χειρότερα με το revivogen και ότι απέκτησαν και σμήγμα κτλ κτλ. Πολλά από τα συστατικά του revivogen καταπολεμούν το σμήγμα, δεν το επιδεινόνουν. Και επίσης τα συστατικά του δεν προκαλούν τριχόπτωση. Απλά αυτοί επειδή δεν είδαν αποτελέσματα και η αραίωση συνεχίστηκε κανονικά και το σμύγμα χειροτέρεψε, δεν ήξεραν τι τους φταίει και τα έριξαν στο revivogen.
Εγώ χρησιμοποιούσα revivogen 1 χρόνο, παρενεργειες μηδέν, μαλλιά ίδια πυκνωτητα με αυτή που ειχα πριν ενα χρόνο. (δες το thread μου αν θες στις επιτυχείς θεραπείες, εχω βάλει φωτογραφίες πριν μετά του revivogen ενος χρόνου διαφορά)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kwnstantinos22

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Και πάλι ευχαριστώ για την απάντηση! κ ν πω κάτι τελευταίο που δεν ανέφερα πριν(σορρυ) ειναι επειδή η δράση revivogen στην αρχή γίνεται απόπτωση και βγαίνουν στην θέση τους δυνατότερες τρίχες και στο site του λέει: Η ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΚΑΙ ΥΠΟΔΗΛΩΝΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΤΡΙΧΟΘΥΛΑΚΙΑ ΣΑΣ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΘΕΤΙΚΑ!

Καμία αγωγή για την τριχόπτωση ΔΕΝ μπορεί να δράσει στα μαλλιά που βρίσκονται ΗΔΗ στο κεφάλι σας, αλλά μόνον στα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ μαλλιά που θα βγουν!

Απλά τα τριχοθυλάκια ανταποκρίνονται στην αγωγή, αποβάλλουν τα παλιά μαλλιά με σκοπό σε 2-3 μήνες να βγουν οι καινούργιες τρίχες ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ και ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΕΣ λόγω της δράσης του Συστήματος Revivogen®!
ΜΗΝ διακόψετε την αγωγή! Συνεχίστε! Τα νέα μαλλιά που αντικαθιστούν τα παλαιά θα έχουν μεγαλύτερο πάχος, θα είναι ανθεκτικότερα και με περισσότερο χρώμα. Kαι λέω αφου δε θα το συνεχίσω μήπως γίνει απόπτωση κ στην θέση του τρυχοθυλάκιου μείνει ανενεργή, αυτο με φοβίζει πιο πολύ.
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

kwnstantinos22 είπε:
Και πάλι ευχαριστώ για την απάντηση! κ ν πω κάτι τελευταίο που δεν ανέφερα πριν(σορρυ) ειναι επειδή η δράση revivogen στην αρχή γίνεται απόπτωση και βγαίνουν στην θέση τους δυνατότερες τρίχες και στο site του λέει: Η ΑΥΞΗΜΕΝΗ ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΚΑΙ ΥΠΟΔΗΛΩΝΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΤΡΙΧΟΘΥΛΑΚΙΑ ΣΑΣ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΘΕΤΙΚΑ!

Καμία αγωγή για την τριχόπτωση ΔΕΝ μπορεί να δράσει στα μαλλιά που βρίσκονται ΗΔΗ στο κεφάλι σας, αλλά μόνον στα ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ μαλλιά που θα βγουν!

Απλά τα τριχοθυλάκια ανταποκρίνονται στην αγωγή, αποβάλλουν τα παλιά μαλλιά με σκοπό σε 2-3 μήνες να βγουν οι καινούργιες τρίχες ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ και ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΕΣ λόγω της δράσης του Συστήματος Revivogen®!
ΜΗΝ διακόψετε την αγωγή! Συνεχίστε! Τα νέα μαλλιά που αντικαθιστούν τα παλαιά θα έχουν μεγαλύτερο πάχος, θα είναι ανθεκτικότερα και με περισσότερο χρώμα. Kαι λέω αφου δε θα το συνεχίσω μήπως γίνει απόπτωση κ στην θέση του τρυχοθυλάκιου μείνει ανενεργή, αυτο με φοβίζει πιο πολύ.


Shedding παρατηρείτε σε πολλές θεραπείες αλλά όχι πάντα και όχι σε όλους. Είναι θετικό σημάδι αλλά όχι απαραίτητα ότι θα εχεις αποτέλεσμα. Και επίσης το να μην έχει κάποιος shedding δεν σημένει απαραίτητα ότι δεν θα έχει αποτέλεσμα.
Η τρίχα κάνει κύκλο, μεγαλώνει, πεφτει, και στην θεση της βγένει καινούρια. Στην ΑΑ στον κυκλο που κάνει η τρίχα και πέφτει η επόμενη που θα βγεί θα είναι πιο λεπτή και αδύναμη απο την προηγούμενη και η μεθεπόμενη το ίδο κ.ο.κ μέχρι να μην ξαναβγεί.
Οι θεραπείες κανουν το αντίθετο, και οι επόμενες τρίχες που θα βγουν θα είναι πιο δυνατές και παχιές εφόσον έχει αποτέλεσμα η θεραπεία.
Επίσης όταν έχεις shedding δεν χάνεις όλα τα μαλλιά σου, απλά φεύγει ένας αριθμός τριχών που ούτος η αλλος θα έπεφτε. Εγώ της 2 φορές που είχα shedding δεν άλλαξε κατι στην πυκνωτητα των μαλλιών μου απο τις τρίχες που έπεσαν.
Αν έχεις shedding απο θεραπεία που έκανες λίγο καιρό και την διακόψεις, τα μαλλιά σου μετά από λίγο καιρό θα είναι όπως ήταν και πριν, θα εχουν την πυκνώτητα που ήταν να έχουν χωρίς την βοηθεια των θεραπειών. Δεν θα μείνει ανενεργός ο θύλακας της τρίχας δηλαδή. Αν ήταν τόσο εύκολο να νεκρωθεί ο θυλακας, πχ με το που σταμάταγε κάποιος μια θεραπεία 5 μηνών, θα πήγενε κατευθείαν norwood 6.
 

kwnstantinos22

New Member
Απ: F.A.Q Revivogen

ευχάριστω πολυ fenimore με κάλυψες να σαι καλά, και συγχαριτήρια για την θεραπεία σου έχεις καλή βελτίωση μπράβο! ;)
 

anime

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

παιδια ενα απο τα ενεργα συστατικα του revivogen ειναι το zinc ετσι? Αφου το zinc αντιδρα τοπικά με την μινοξιδιλη γινεται να συνδυασουμε revivo + μινοξ στην ιδια θεραπεία? τελικά απλα δεν πρέπει να είναι στο ίδιο τοπικό ή την ίδια ώρα ή δεν κανει να περιέχονται στην ιδια θεραπεια καν? ποια ειναι η σωστη χρήση? Απλα το λεω αυτο γιατι τα συστατικά ενεργουν για ώρες αφου απορροφηθουν επομενως ακομα και να βαζει κανεισ revivo το βραδυ και μινοξ το πρωι καθε μερα δε θα μπορουσε να μειωσει αντι να αυξησει το αποτελεσμα?
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

anime είπε:
παιδια ενα απο τα ενεργα συστατικα του revivogen ειναι το zinc ετσι? Αφου το zinc αντιδρα τοπικά με την μινοξιδιλη γινεται να συνδυασουμε revivo + μινοξ στην ιδια θεραπεία? τελικά απλα δεν πρέπει να είναι στο ίδιο τοπικό ή την ίδια ώρα ή δεν κανει να περιέχονται στην ιδια θεραπεια καν? ποια ειναι η σωστη χρήση? Απλα το λεω αυτο γιατι τα συστατικά ενεργουν για ώρες αφου απορροφηθουν επομενως ακομα και να βαζει κανεισ revivo το βραδυ και μινοξ το πρωι καθε μερα δε θα μπορουσε να μειωσει αντι να αυξησει το αποτελεσμα?

Ακόμα και με αρκετές ώρες διαφορά το καθένα δεν είναι 100% σίγουρο ότι δεν θα υπάρχει μειωμένο αποτέλεσμα. Πολλοί στο παρελθόν χρησιμοποίησαν το σχήμα revivogen - minoxidil. Γνώμη μου είναι όταν κάποιος κάνει χρήση μίνοξ να μην χρησιμοποιέι παράλληλα προιόντα με ψευδάργηρο.
 

maximusgr

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Μία ερώτηση για το revivogen θα ήθελα να κάνω. Βάζω το πρωί αφρό regaine κ μετά από τρεις ώρες περίπου revivogen χωρίς να λουστώ προηγουμένως. Υπάρχει πρόβλημα; Λούζομαι βράδυ 8 ώρες μετά το revivogen, πριν ξαναβάλω regaine. Επίσης (άσχετο με το revivo αλλά για να μη γράφω 2 διαφορετικά θέματα) μετά το βραδινό regaine solution βάζω s5 cream και το πρωί regaine αφρό χωρίς να λουστώ. Αν κάνω κάτι λάθος πείτε μου παρακαλώ. :)
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

maximusgr είπε:
Μία ερώτηση για το revivogen θα ήθελα να κάνω. Βάζω το πρωί αφρό regaine κ μετά από τρεις ώρες περίπου revivogen χωρίς να λουστώ προηγουμένως. Υπάρχει πρόβλημα; Λούζομαι βράδυ 8 ώρες μετά το revivogen, πριν ξαναβάλω regaine. Επίσης (άσχετο με το revivo αλλά για να μη γράφω 2 διαφορετικά θέματα) μετά το βραδινό regaine solution βάζω s5 cream και το πρωί regaine αφρό χωρίς να λουστώ. Αν κάνω κάτι λάθος πείτε μου παρακαλώ. :)

Το πρώτο είναι λάθος, μεταξύ revivogen - μινοξιδίλης χρειάζετε πάντα λούσιμο. Με το δεύτερο δεν υπάρχει πρόβλημα.
 

maximusgr

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Fenimore είπε:
Το πρώτο είναι λάθος, μεταξύ revivogen - μινοξιδίλης χρειάζετε πάντα λούσιμο. Με το δεύτερο δεν υπάρχει πρόβλημα.

Ήξερα πως μετά το revivogen και πριν βάλεις μινοξ θέλει λούσιμο για να δράσει η μινοξ.

Το αντίστροφο γιατί; Επηρεάζεται η δράση του revivogen;
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

maximusgr είπε:
Ήξερα πως μετά το revivogen και πριν βάλεις μινοξ θέλει λούσιμο για να δράσει η μινοξ.

Το αντίστροφο γιατί; Επηρεάζεται η δράση του revivogen;

Η μίνοξ θέλει το ελάχιστο 4 ώρες να την αφήνεις. Τώρα θα μου πεις, οκ το αφήνεις 3, αλλά και πάλι καλύτερα να μην ρισκάρεις.
 
Μπλουζα