F.A.Q Revivogen

maximusgr

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Fenimore είπε:
Η μίνοξ θέλει το ελάχιστο 4 ώρες να την αφήνεις. Τώρα θα μου πεις, οκ το αφήνεις 3, αλλά και πάλι καλύτερα να μην ρισκάρεις.

Ωραία θα την αφήνω 4 ώρες. Αν βάλω μετά revivo χωρίς λούσιμο ποιο είναι το πρόβλημα; Δε θα δράσει το revivo;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
Απ: F.A.Q Revivogen

maximusgr είπε:
Ωραία θα την αφήνω 4 ώρες. Αν βάλω μετά revivo χωρίς λούσιμο ποιο είναι το πρόβλημα; Δε θα δράσει το revivo;

Κοίτα, θεωρητικά πάντα, και εφόσον δεν είναι στο ίδιο διάλυμα και τα 2 ή δεν τα βάζεις την ίδια στιγμή, δεν υπάρχει πρόβλημα. Εγώ που είμαι λίγο περισσότερο επιφυλακτικός δεν θα τα χρησιμοποιούσα σε τόσο κοντινή ώρα.
 

maximusgr

Member
Απ: F.A.Q Revivogen

Fenimore είπε:
Κοίτα, θεωρητικά πάντα, και εφόσον δεν είναι στο ίδιο διάλυμα και τα 2 ή δεν τα βάζεις την ίδια στιγμή, δεν υπάρχει πρόβλημα. Εγώ που είμαι λίγο περισσότερο επιφυλακτικός δεν θα τα χρησιμοποιούσα σε τόσο κοντινή ώρα.

οκ σ'ευχαριστώ :)
 

TheoZKS

Member
RE: F.A.Q Revivogen

Γεια σας παιδες......θελω να ζητησω συγνωμη επειδη θα ρωτησω κατι που σιγουρα εχει ξανα αναφερθει σε αυτο το θεμα απλα μιλαω ειλικρηνα πως δεν εχω σχεδον καθολου ελευθερο χρονο στην διαθεση μου για να διαβασω 81 σελιδες στο revivogen για να μαθω την τιμη του και απο που θα το προμιθευτω πιο φθηνα.....ο χρονος με πιεζει απιστευτα διοτι εκανα 8-9 μηνες BIG3 με πολυ καλα αποτελεσματα και μετα σταμματισα αναγκαστηκα την φινα εμφανιστηκαν οι σηνηθησμενες παρενεργειες σε μεγαλο βαθμο και συνεχιζω με μινοξ+φουνγκοραλ ....εχω κλισει ενα χρονο τωρα αλλα χωρις την φινα η αραιωση πηρε τα πανω τις παλι.....θα δοκιμασω ρεβιβο στην θεραπεια!

Ποια ειναι ι τιμη του ΡΕΒΙΒΟ αυτην την στιγμη και απο που?
 

dim74

Member
RE: F.A.Q Revivogen

http://www.revivogen.com/shop.html +25 δολλαρια περιπου μεταφορικα.4-5 μερες παραδοση.
 

Scrooge

Member
RE: F.A.Q Revivogen

Δεν έχω διαβάσει τις 80 σελίδες του θέματος για να δω διάφορες απόψεις, θετικές & αρνητικές για το revivogen.
Όμως από το πρώτο post του θέματος από τον Παναγιώτη σχετικά με τα χαρακτηριστικά του, σχημάτισα την άποψη ότι πρόκειται για την ιδανική λύση: Ένα dht blocker 100% φυτικό, που δρα τοπικά και, το πιο σημαντικό, δεν έχει παρενέργειες.
Αν ισχύουν αυτά, τότε θα περίμενε κανείς το revovogen να έχει επικρατήσει ανάμεσα στα dht blockers.
Όμως πολλοί από τους χρήστες του site χρησιμοποιούν fina, που δεν την λες και ακίνδυνη.
Υστερεί κάπου το revivogen σε σχέση με άλλα dht blockers ώστε να μην το προτιμήσει κάποιος, παρά τα πλεονεκτήματά του;
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
RE: F.A.Q Revivogen

Scrooge είπε:
Δεν έχω διαβάσει τις 80 σελίδες του θέματος για να δω διάφορες απόψεις, θετικές & αρνητικές για το revivogen.
Όμως από το πρώτο post του θέματος από τον Παναγιώτη σχετικά με τα χαρακτηριστικά του, σχημάτισα την άποψη ότι πρόκειται για την ιδανική λύση: Ένα dht blocker 100% φυτικό, που δρα τοπικά και, το πιο σημαντικό, δεν έχει παρενέργειες.
Αν ισχύουν αυτά, τότε θα περίμενε κανείς το revovogen να έχει επικρατήσει ανάμεσα στα dht blockers.
Όμως πολλοί από τους χρήστες του site χρησιμοποιούν fina, που δεν την λες και ακίνδυνη.
Υστερεί κάπου το revivogen σε σχέση με άλλα dht blockers ώστε να μην το προτιμήσει κάποιος, παρά τα πλεονεκτήματά του;

Έχωντας χρησιμοποιήσει μόνο revivogen ακριβώς 1 χρόνο (την παλιά λοσιόν, όχι την νέα) θα σου απαντήσω ειλικρινά.
Το 70% όσον το χρησιμοποίησαν το κράζουν.
Όλα τα φυτικά τοπικά είναι κομματάκι δύσκολο..., σε καμία περίπτωση όποιος χρησιμοποιει τοπικά αντι dht δεν πρέπει να περιμένει ανάλογα αποτελέσματα με την φίνα. Σε καμία όμως.
Όλα τα φυτικά τοπικά είναι αδύναμα, και μπορούν να σου προσφέρουν μόνο συντήρηση αν σε πιάσουν φυσικά.
Το revivogen συγκεκριμένα δεν αξίζει ως αγορά αυτήν την στιγμή λόγο του κόστους του. Μόνο για τα συστατικά του αξίζει να το δοκιμάσει κάποιος.
Εγώ θα σου προτεινα 1000 φορές το super zix ii αντί του revivogen από θέμα τιμής.
 

kicko

New Member
RE: F.A.Q Revivogen

καλησπερα σε ολους.θα ηθελα την βοηθεια σας.το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι στους κροταφους κυριως και λιγο μπροστα.χρησιμοποιω revivogen περιπου εναμιση μηνα μαζι με fungoral 3 φορες την εβδομαδα.τωρα που τελειωσε το πρωτο μπουκαλι fungoral να το συνεχισω μεχρι το τελος της θεραπειας?επισης μετα το τελος του revivogen να περιμενω καμια αποτομη τριχοπτωση?ευχαριστω
 

MANKAR

Active Member
RE: F.A.Q Revivogen

kicko είπε:
καλησπερα σε ολους.θα ηθελα την βοηθεια σας.το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι στους κροταφους κυριως και λιγο μπροστα.χρησιμοποιω revivogen περιπου εναμιση μηνα μαζι με fungoral 3 φορες την εβδομαδα.τωρα που τελειωσε το πρωτο μπουκαλι fungoral να το συνεχισω μεχρι το τελος της θεραπειας?επισης μετα το τελος του revivogen να περιμενω καμια αποτομη τριχοπτωση?ευχαριστω

για το revivogen δεν ξερω να σου πω αλλα για το fungoral μπορεις να παρεις και δευτερο μπουκαλι , μπορεις να το χρισημοποιησεις μακροχρονια ειδικα αμα εχεις προβληματα στο τριχωτο που σχετιζονται με μυκητες!!!
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
RE: F.A.Q Revivogen

kicko είπε:
καλησπερα σε ολους.θα ηθελα την βοηθεια σας.το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι στους κροταφους κυριως και λιγο μπροστα.χρησιμοποιω revivogen περιπου εναμιση μηνα μαζι με fungoral 3 φορες την εβδομαδα.τωρα που τελειωσε το πρωτο μπουκαλι fungoral να το συνεχισω μεχρι το τελος της θεραπειας?επισης μετα το τελος του revivogen να περιμενω καμια αποτομη τριχοπτωση?ευχαριστω

Με οποιαδήποτε θεραπεία αν την σταματήσεις χάνονται και τα αποτελέσματα που σου έδωσε (αν σου έδωσε).
 

alex42

New Member
RE: F.A.Q Revivogen

Kαλησπέρα, διαβασα αυτά για το revivogen εδω sto forum και είπα και εγω να το ξεκινήσω για θεραπεία. Να ενημερώσω απλα για κατι που μου έτυχε και ελπίζω να βοήθησω και άλλους..

Πήγα στα γραφεια της εταιριας που το εισάγει και την ώρα της αγοράς με ρωτησαν απο που εμαθα για το προιόν και όταν τους είπα για το forum μου απάντησαν οτι έχω έκπτωση 20% .

Δεν ξέρω αν ισχύει, εγω το αναφέρω γιατι ειναι και δύσκολοι οι καιροι...αν καποιος σκεφτεται να το αγορασει ας πει οτι το είδε εδω... εμενα μου είπαν οτι και την επομενη φορα θα ισχυει η εκπτωση μου. Δεν με χάλασε πάντως! :)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

kos1987

New Member
RE: F.A.Q Revivogen

[amquote]
alex42 είπε:
Kαλησπέρα, διαβασα αυτά για το revivogen εδω sto forum και είπα και εγω να το ξεκινήσω για θεραπεία. Να ενημερώσω απλα για κατι που μου έτυχε και ελπίζω να βοήθησω και άλλους..

Πήγα στα γραφεια της εταιριας που το εισάγει και την ώρα της αγοράς με ρωτησαν απο που εμαθα για το προιόν και όταν τους είπα για το forum μου απάντησαν οτι έχω έκπτωση 20% .

Δεν ξέρω αν ισχύει, εγω το αναφέρω γιατι ειναι και δύσκολοι οι καιροι...αν καποιος σκεφτεται να το αγορασει ας πει οτι το είδε εδω... εμενα μου είπαν οτι και την επομενη φορα θα ισχυει η εκπτωση μου. Δεν με χάλασε πάντως! :)
[/amquote]

Πωπω εκαψες κοσμο τωρα....θα αρχισουν τα καραφλα παπαγαλακια...Καπα τι λεει θα κανουμε εκεινη την εταιρεια που λεγαμε παλιοτερα?:21m::jumping::violin::violin::violin::8m::7m:
 

Fenimore

Μέλος του προσωπικού
RE: F.A.Q Revivogen

alex42 είπε:
Kαλησπέρα, διαβασα αυτά για το revivogen εδω sto forum και είπα και εγω να το ξεκινήσω για θεραπεία. Να ενημερώσω απλα για κατι που μου έτυχε και ελπίζω να βοήθησω και άλλους..

Πήγα στα γραφεια της εταιριας που το εισάγει και την ώρα της αγοράς με ρωτησαν απο που εμαθα για το προιόν και όταν τους είπα για το forum μου απάντησαν οτι έχω έκπτωση 20% .

Δεν ξέρω αν ισχύει, εγω το αναφέρω γιατι ειναι και δύσκολοι οι καιροι...αν καποιος σκεφτεται να το αγορασει ας πει οτι το είδε εδω... εμενα μου είπαν οτι και την επομενη φορα θα ισχυει η εκπτωση μου. Δεν με χάλασε πάντως! :)

Η αντιπρόσωπος του revivogen στην Ελλάδα είναι η Dermamed.

To 3μηνο πακετάκι του revivogen το πουλάνε 119 ευρώ, με έκπτωση 20% η τιμή πάει στα 95,2 ευρώ.

Απο Αμερική αυτήν τη στιγμή με την τιμή του Δολλαρίου - Ευρώ βγένει στα 78,5 ευρώ το ίδιο πακετάκι.
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
RE: F.A.Q Revivogen

[amquote]
kos1987 είπε:
Πωπω εκαψες κοσμο τωρα....θα αρχισουν τα καραφλα παπαγαλακια...Καπα τι λεει θα κανουμε εκεινη την εταιρεια που λεγαμε παλιοτερα?:21m::jumping::violin::violin::violin::8m::7m:
[/amquote]
πια λες?:18m:
εγω οτι και να πω στο φαρμακειο δεν θα μου κανουν εκπτωση:21m:
 
RE: F.A.Q Revivogen

καλησπερα.δινω προσ 40 ευρω δυο μπουκαλακια ρεβιβο,σφραγισμενα μαζι με το σταγονομετρο..ληγουν τον 11-2013..οποιοσ ενδιαφερεται να στειλει μυνημα
 

cool11

Well-Known Member
RE: F.A.Q Revivogen

Εναλλακτικες επιλογες σαν το revivogen, αλλα σε ετοιμο εμπορικο φτηνοτερο σκευασμα, υπαρχουν?
 

3746741

Member
RE: F.A.Q Revivogen

Fenimore είπε:
Scrooge είπε:
Δεν έχω διαβάσει τις 80 σελίδες του θέματος για να δω διάφορες απόψεις, θετικές & αρνητικές για το revivogen.
Όμως από το πρώτο post του θέματος από τον Παναγιώτη σχετικά με τα χαρακτηριστικά του, σχημάτισα την άποψη ότι πρόκειται για την ιδανική λύση: Ένα dht blocker 100% φυτικό, που δρα τοπικά και, το πιο σημαντικό, δεν έχει παρενέργειες.
Αν ισχύουν αυτά, τότε θα περίμενε κανείς το revovogen να έχει επικρατήσει ανάμεσα στα dht blockers.
Όμως πολλοί από τους χρήστες του site χρησιμοποιούν fina, που δεν την λες και ακίνδυνη.
Υστερεί κάπου το revivogen σε σχέση με άλλα dht blockers ώστε να μην το προτιμήσει κάποιος, παρά τα πλεονεκτήματά του;

Έχωντας χρησιμοποιήσει μόνο revivogen ακριβώς 1 χρόνο (την παλιά λοσιόν, όχι την νέα) θα σου απαντήσω ειλικρινά.
Το 70% όσον το χρησιμοποίησαν το κράζουν.
Όλα τα φυτικά τοπικά είναι κομματάκι δύσκολο..., σε καμία περίπτωση όποιος χρησιμοποιει τοπικά αντι dht δεν πρέπει να περιμένει ανάλογα αποτελέσματα με την φίνα. Σε καμία όμως.
Όλα τα φυτικά τοπικά είναι αδύναμα, και μπορούν να σου προσφέρουν μόνο συντήρηση αν σε πιάσουν φυσικά.
Το revivogen συγκεκριμένα δεν αξίζει ως αγορά αυτήν την στιγμή λόγο του κόστους του. Μόνο για τα συστατικά του αξίζει να το δοκιμάσει κάποιος.
Εγώ θα σου προτεινα 1000 φορές το super zix ii αντί του revivogen από θέμα τιμής.

οταν λες παλια κ νεα λοσιον fenimore τι εννοεις??
υπαρχει διαφορα?
 
Μπλουζα