edyuser1 nrw7-μεταμοσχευση 3600 grafts fue

edyuser1

Active Member
Καλη επιτυχία φίλε. Φαίνεται μεγάλη η επιφάνεια σου. Γνωριζεις ποιο είναι το απόθεμα της δότριας σου και ποση είναι η συνολική επιφάνεια που πρέπει να καλύψεις ;

Επίσης ποσο κόστισε η επέμβαση σου ;
ευχαριστω πολυ.την μιση αραιωση σχεδον την εχω καλυψει με 3600 για 3500 grafts ειχα ξεκινησει και βγηκαν λιγο παραπανω.ο γιατρος μου ειπε οτι μπορει να παρω και δευτερη αλλα ξερεις ειμαι επιφαλακτικος λιγο διοτι οπως ειπες κιολας η αραιωση ειναι μεγαλη.Μου ειχαν πει οτι θα χρειαστω περιπου στις 7000grafts.θελω να δω και μονος μου πως θα εξελιχθει το θεμα.ποσο αποθεμα εχω δεν θυμαμαι να σου πω την αληθεια αλλα θα ρωτησω τον γιατρο και θα σου απαντησω.η τιμη φιλε η συνηθισμενη ειναι ξερουμε πανω κατω που κυμαινεται απο οτι καταλαβα δεν θελει να γραφτει στο φορουμ ειναι αναλογως το προβλημα ;).
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε! Μια μέρα μετά από εσένα έκανα και εγώ 3601 graft…. Θα το πάμε παρέα! Άκου τον @CVIAL για την δόση και εγώ ως μακροχρόνιος χρήστης σου λέω ότι αν θες να δυναμώσεις την δότρια σου (γιατί ότι ήταν να χάσεις το έχασες) συνέχισε με low dose (πχ μέρα παρά μέρα) αλλά για πάντα. Σε 5 μήνες δεν βλέπεις κάτι…..μετά τον 1-1,5 χρόνο φαίνονται τα αποτελέσματα.
 

edyuser1

Active Member
Μπράβο Φίλε μου!Πολύ καλά έκανες και χαίρομαι που το προσπάθησες και δεν το άφησες να σε πάρει απο κάτω!Καλή φύτρωση σου εύχομαι και να πάνε όλα καλά!Το μόνο που έχω να κάνω σαν παρατήρηση είναι το πόσο απότομα τελειώνει η γραμμή στην Β Ζώνη καθώς θα μποριύσε να έρχετε κάπως πιο ομαλά το σβήσιμο!Κατά τα άλλα όλα καλά!Το Κόστος?
ευχαριστω boy για την εμψυχωση φιλε.για την τιμη εγραψα και στον φιλο απο επανω.μμμ δεν εχεις αδικο δεν ειναι γραμμη ισια κιολας αλλα κανει ετσι ενα μικρο ημικυκλιο.αλλα πιστευω αν μεγαλωσουν λιγο θα ειναι πιο ακανονιστα
 

edyuser1

Active Member
Φίλε,τη φίνα πρέπει να την χρησιμοποιήσεις τουλάχιστον ένα χρόνο για να κάνει κάτι,αν είναι να κάνει..στους 5 μήνες δεν θα δεις τπτ ιδιαίτερο..κάνε τη θεραπεία τουλάχιστον ένα χρόνο,και μετά βλέπεις
λες αερατε ε και εγω ειπα σε κανενα 5 6 μηνο θα μου αλλαζε την εικονα καπως πιο πολυ για τα χνουδακια μωρε για να ξερω τι να κανω.αλλα θα σας ακουσω ετσι και αλλιως δεν την συμπαθω και πολυ και ας μην μου δινει πολλες παρενεργειες
 

LoverBoy

Well-Known Member
ευχαριστω boy για την εμψυχωση φιλε.για την τιμη εγραψα και στον φιλο απο επανω.μμμ δεν εχεις αδικο δεν ειναι γραμμη ισια κιολας αλλα κανει ετσι ενα μικρο ημικυκλιο.αλλα πιστευω αν μεγαλωσουν λιγο θα ειναι πιο ακανονιστα
Μια χαρά Φίλε μου!Σου εύχομαι τα καλύτερα και να βρείς τον χαμμένο εαυτό σου που όλοι ψάχνουμε!Την φίνα ο Γιατρός στην συνέστησε σε αυτή την δοσολογία?
 
Τελευταία επεξεργασία:

edyuser1

Active Member
Καλή επιτυχία φίλε! Μια μέρα μετά από εσένα έκανα και εγώ 3601 graft…. Θα το πάμε παρέα! Άκου τον @CVIAL για την δόση και εγώ ως μακροχρόνιος χρήστης σου λέω ότι αν θες να δυναμώσεις την δότρια σου (γιατί ότι ήταν να χάσεις το έχασες) συνέχισε με low dose (πχ μέρα παρά μέρα) αλλά για πάντα. Σε 5 μήνες δεν βλέπεις κάτι…..μετά τον 1-1,5 χρόνο φαίνονται τα αποτελέσματα.
αντε ρε αληθεια καλη φυτρωση να εχεις ρε αγορινα και εσυ.μετα απο 1 χρονο ε θα το παω χαλαρα τοτε οπως εγραψα και στον αερατο πιο πανω.
 

montecristo

Well-Known Member
ευχαριστω πολυ.την μιση αραιωση σχεδον την εχω καλυψει με 3600 για 3500 grafts ειχα ξεκινησει και βγηκαν λιγο παραπανω.ο γιατρος μου ειπε οτι μπορει να παρω και δευτερη αλλα ξερεις ειμαι επιφαλακτικος λιγο διοτι οπως ειπες κιολας η αραιωση ειναι μεγαλη.Μου ειχαν πει οτι θα χρειαστω περιπου στις 7000grafts.θελω να δω και μονος μου πως θα εξελιχθει το θεμα.ποσο αποθεμα εχω δεν θυμαμαι να σου πω την αληθεια αλλα θα ρωτησω τον γιατρο και θα σου απαντησω.η τιμη φιλε η συνηθισμενη ειναι ξερουμε πανω κατω που κυμαινεται απο οτι καταλαβα δεν θελει να γραφτει στο φορουμ ειναι αναλογως το προβλημα ;).
Κατάλαβα φίλε…Σίγουρα θες αλλά τόσα και για πίσω. Το σημαντικό είναι να πετύχεις ομοιόμορφη κάλυψη χωρίς κενά σημεία.

Για την τιμή απο ότι έχω δει γύρω στα 2.5 ευρώ/graft χρεώνει η συγκεκριμένη κλινική, όποτε αφού λες ήταν η συνηθισμένη λογικα κάπου εκεί θα πλήρωσες…
Επισης ο γιατρος σου έκανε τις τομές, ενώ εξαγωγη και τοποθέτηση έκαναν οι νοσηλεύτριες της κλινικής ;
 

edyuser1

Active Member
Κατάλαβα φίλε…Σίγουρα θες αλλά τόσα και για πίσω. Το σημαντικό είναι να πετύχεις ομοιόμορφη κάλυψη χωρίς κενά σημεία.

Για την τιμή απο ότι έχω δει γύρω στα 2.5 ευρώ/graft χρεώνει η συγκεκριμένη κλινική, όποτε αφού λες ήταν η συνηθισμένη λογικα κάπου εκεί θα πλήρωσες…
Επισης ο γιατρος σου έκανε τις τομές, ενώ εξαγωγη και τοποθέτηση έκαναν οι νοσηλεύτριες της κλινικής ;
καλα εκανες και ρωτησες για να το διευκρινισω.λοιπον το πλανο, η μελετη, η τοποθετηση hairline και η επιβλεψη εγιναν απο τον γιατρο.τα υπολοιπα εξαγωγη και τοποθετηση των υπολοιπων μοσχευματων εγιναν απο τις νοσηλευτριες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

edyuser1

Active Member
Καλή φυτρωση φίλε
Πώς και κάνετε fue και όχι strip?
ευχαριστω φιλε δεν ηθελα ρε συ να δω θελω πρωτα τι αποτελεσμα μπορω να παρω για να δω πως θα κινηθω μπορει στο τλος να πεσει ξουρα οποτε μην εχω τομες πισω.
 

edyuser1

Active Member
Παιδια καλησπερα εχω παρει και φωτος απο την κλινικη θα βαλω τις πριν και τις φωτο τελευταιας μερας επειδη οι δικες τους φωτο ειναι πιο καλες εχουν καλυτερη αναλυση απο τις δικες μου επειδη ειναι τραβηγμενες με μηχανη.
DSC09350.JPG
DSC09499.JPG
DSC09355.JPG
DSC09503.JPG
DSC09358.JPG
DSC09509.JPG
DSC09369.JPG
DSC09505.JPG
 

edyuser1

Active Member
μου εχουν στειλει και ενα πινακακι δεν ξερω αν πρεπει να το ανεβασω αλλα εγω θα το ανεβασω :)
732023.jpg
 

edyuser1

Active Member
καλησπερα σας εχω κλεισει ενα μηνα εδω και καιρο βασικα αλλα δεν μπορουσα να αναρτησω φωτο και τις ανεβαζω τωρα
IMG-0596.jpg
IMG-0595.jpg
IMG-0597.jpg
IMG-0598.jpg
 

edyuser1

Active Member
εχβ και 2 ερωτησεις σε οποιον γνωριζει να μου πει πρωτον η ληπτρια ειναι κοκκινη ακομα. η χρηση bepanthol θα βοηθησει; νομιζω πιο παλια καποιος ειχε αναφερει κατι τετοιο σε αλλο νημα.δευτερον η δοτρια ειναι καπωε λιγο αραιη επανερχεται μετα απο καιρο η θα παραμηνει ετσι;
 

LoverBoy

Well-Known Member
εχβ και 2 ερωτησεις σε οποιον γνωριζει να μου πει πρωτον η ληπτρια ειναι κοκκινη ακομα. η χρηση bepanthol θα βοηθησει; νομιζω πιο παλια καποιος ειχε αναφερει κατι τετοιο σε αλλο νημα.δευτερον η δοτρια ειναι καπωε λιγο αραιη επανερχεται μετα απο καιρο η θα παραμηνει ετσι;
Η λήπτρια μέχρι τον 2ο μήνα μπορεί να έχει μια ερυθρότητα μην σε ανησυχεί!Στην λήπτρια θα πυκνώσει με τους μήνες γιατί απο τα τραύματα της εξαγωγής πέσαν και αρκετές απο τις γύρω!Θα το καταλάβεις όπως θα βάζεις το χέρι που θα πετάγονται νέα τριχάκια απο το τσίμπημα
 

edyuser1

Active Member
@edyuser1 πως τα πας? Δεν κάνεις κανά update... Είμαι πάνω κάτω ίδια περίπτωση και σκέφτομαι να πάω και εγώ σύντομα για μεταμόσχευση...
Ελα φιλε θα ανεβασω μαλλον αυριο. Σγχωρεθηκε η γιαγια μου και καταλαβαινεις δεν ειχα πολυ ορεξη την ειχα και αδυναμια. Αλλα θα ανεβασω συντομα.Σας ζητω συγγνωμη σας καταλαβαινω γιατι και εγω περιμενα πως και πως να βλεπω αποτελεσματα.
 

LoverBoy

Well-Known Member
Ελα φιλε θα ανεβασω μαλλον αυριο. Σγχωρεθηκε η γιαγια μου και καταλαβαινεις δεν ειχα πολυ ορεξη την ειχα και αδυναμια. Αλλα θα ανεβασω συντομα.Σας ζητω συγγνωμη σας καταλαβαινω γιατι και εγω περιμενα πως και πως να βλεπω αποτελεσματα.
Συλλυπητήρια φίλε μου!Μη ζητάς συγνώμη για κάτι τόσο ανθρώπινο!Οι ανθρώποι που αγαπάμε ζούν πάντα μέσα μας και μερικές φορές τους νιώθουμε περισσότερο κοντά μας απο πριν!
 
Μπλουζα