edyuser1 nrw7-μεταμοσχευση 3600 grafts fue

edyuser1

Active Member
Συλλυπητήρια φίλε μου!Μη ζητάς συγνώμη για κάτι τόσο ανθρώπινο!Οι ανθρώποι που αγαπάμε ζούν πάντα μέσα μας και μερικές φορές τους νιώθουμε περισσότερο κοντά μας απο πριν!
Ευχαριστω πολυ παλικαρε. Ναι οντως ετσι ειναι φιλε μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

edyuser1

Active Member
image_67152129.JPG
image_67131137.JPG
image_50354689.JPG
image_67127297.JPG
image_67191041.JPG
 

edyuser1

Active Member
λοιπον παιδια εδω ειμαι στους 3 μηνες και 10 μερες.τα μαλλια σιγα σιγα φουντωνουν και διασχιζοντας το κεφαλι με τα δαχτυλα νιωθω και αλλα σκληροτερα και μικροτερα να βγαινουν.για ενα μηνα περιπου τα ειχα σταματησει ολα regaine και φιναστεριδη αλλα ξανα επανηλθα εδω και μια εβδομαδα παλι σε αυτα.θα ηθελα να σας ρωτησω τα τριχακια σκανε ολα μαζι στην φυτρωση η σκανε σιγα σιγα;δλδ τωρα νιωθω τα μικρα τα τριχακια που λεω αυτα ειναι μονο η θα βγουνε και νεοτερα;
 

bobby

Well-Known Member
Ξεκινάει μια μια τριχα από κάθε τριχοθυλακιο, στην αρχή είναι λεπτή και σιγά σιγά παίρνει το φυσιολογικό της πάχος, κάποια στιγμή βγαίνει καινή δεύτερη, τρίτη κ.ο.κ. κάθε τριχοθυλακίου και αυτές σιγά σιγά παχαίνουν παίρνοντας το φυσιολογικό τους πάχος. Αυτή η διαδικασία ξεκινάει στο τέλος του 1ου τριμήνου (που είσαι τώρα) ολοκληρώνεται στο 12μηνο όπου έχεις και το τελικό αποτέλεσμα.
 

bobby

Well-Known Member
Και να συμπληρώσω ότι αυτές οι τρίχες που έχεις τώρα στο κεφάλι σου με μέγεθος 1-3 cm είναι όσες από τις ΜΜ δεν έπεσαν, αυτές που έπεσαν τώρα ξεκινάνε να βγαίνουνε. Οπότε τα καλύτερα είναι μπροστά!!!!!!
 

LoverBoy

Well-Known Member
λοιπον παιδια εδω ειμαι στους 3 μηνες και 10 μερες.τα μαλλια σιγα σιγα φουντωνουν και διασχιζοντας το κεφαλι με τα δαχτυλα νιωθω και αλλα σκληροτερα και μικροτερα να βγαινουν.για ενα μηνα περιπου τα ειχα σταματησει ολα regaine και φιναστεριδη αλλα ξανα επανηλθα εδω και μια εβδομαδα παλι σε αυτα.θα ηθελα να σας ρωτησω τα τριχακια σκανε ολα μαζι στην φυτρωση η σκανε σιγα σιγα;δλδ τωρα νιωθω τα μικρα τα τριχακια που λεω αυτα ειναι μονο η θα βγουνε και νεοτερα;
Το κάθε τριχοθυλάκιο ξεκινάει την ανάπτυξη του διαφορετικά!Μερικά νωρίτερα μερικά αργότερα!Βάλε αφρό μη το αμελείς πλέον φιλαράκο μου και θα δείς σιγά σιγά θα βγαίνουν και θα γεμίζεις!Όπως στα είπε και ο bobby παραπάνω!
Πάρε και καμία βιταμίνη να ενισχύσεις την ανάπτυξη!
 

edyuser1

Active Member
Καλησπερα παιδια ανεβασα φωτος στους 5 μηνες. Τι λετε ποια ειναι η γνωμη σας. Προσπαθω να τις τραβαω βραδυ τις φωτογραφιες κατω απο το ιδιο φως οπως οταν ημουν πριν την μεταμοσχευση
 

edyuser1

Active Member
Καλησπερα παιδια γνωριζετε αν η τριχοπτωση στους 5 μηνες ειναι φυσιολογικη;σημερα χτενισα τα μαλλια στην ληπτρια περιοχη και πεσαν καμια 15 τριχακια μικρα ειναι νορμαλ αυτο;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LoverBoy

Well-Known Member
Καλημέρα φίλε μου!Λογικό είναι να πέφτουν τρίχες καθώς κάνουν τον κύκλο τους και έρχονται οι νέες!
Επικοινώνησες με τον γιατρό σου σχετικά με την φύτρωση σου?
 

LoverBoy

Well-Known Member
Ειχα στειλει φωτογραφιες στην κοπελα. Λες να τον ρωτησω για ριξε τα φωτα σου φιλε μου
Απο θεραπεία θύμησε μου αν ακολουθείς κάτι!Καλά θα ήταν πάντως να επικοινωνήσεις με την κλινική για να μας πουν την γνώμη τους!
 

edyuser1

Active Member
Απο θεραπεία θύμησε μου αν ακολουθείς κάτι!Καλά θα ήταν πάντως να επικοινωνήσεις με την κλινική για να μας πουν την γνώμη τους!
Απο θεραπεια μινοξιδιλη βαζω 2 φορες και φινα μερα παρα μερα. Η κοπελα μου εγραψε οτι τωρα αρχιζουν και βγαινουν. Ειχα ατειλει τις ιδιες φωτο με αυτες που ανεβασα εδω.ενταξει δεν λεω οτι δεν εχουν βγει σε σχεση πως ημουν πριν υπαρχει αρκετη διαφορα αλλα ας ελπισω πως θα βγουν και αλλα
 

bobby

Well-Known Member
Έχε υπομονή φίλε, ήταν τελείως γυμνή η περιοχή. Κάθε μήνα θα βλέπεις βελτίωση αλλά ταμείο στον 12ο. Μην ψαρώνεις ο ντοκτορ έχει καλές φυτρώσεις στην συντριπτική πλειοψηφία. Βάλε όμως και τα νούμερα κάτω για να ξέρεις τι να περιμένεις, γιατί πάντα υπάρχουν περιορισμοί.
 

edyuser1

Active Member
Έχε υπομονή φίλε, ήταν τελείως γυμνή η περιοχή. Κάθε μήνα θα βλέπεις βελτίωση αλλά ταμείο στον 12ο. Μην ψαρώνεις ο ντοκτορ έχει καλές φυτρώσεις στην συντριπτική πλειοψηφία. Βάλε όμως και τα νούμερα κάτω για να ξέρεις τι να περιμένεις, γιατί πάντα υπάρχουν περιορισμοί.
Ναι bobby δεν περιμενω τρλα πραγματα γιατι η αραιωση ηταν μεγαλη οπως εγραψες αλλα περιμενα στον 5 μηνα να αρχισει να δειχνει για που παει το πραγμα. θα δουμε στην πορεια ολοι μαζι τι θα δουμε
 

LoverBoy

Well-Known Member
Απο θεραπεια μινοξιδιλη βαζω 2 φορες και φινα μερα παρα μερα. Η κοπελα μου εγραψε οτι τωρα αρχιζουν και βγαινουν. Ειχα ατειλει τις ιδιες φωτο με αυτες που ανεβασα εδω.ενταξει δεν λεω οτι δεν εχουν βγει σε σχεση πως ημουν πριν υπαρχει αρκετη διαφορα αλλα ας ελπισω πως θα βγουν και αλλα
Όλα καλά θα πάνε φίλε μου!Εφόσον ακολουθείς και την θεραπεία θα δεις τον επόμενο μήνα λογικά μεγάλη αύξηση στην φύτρωση!
 
Μπλουζα