edyuser1 nrw7-μεταμοσχευση 3600 grafts fue

edyuser1

Active Member
Παιδια καλησπερα σας λοιπον μπηκα και εγω στο τρυπακι και εκανα μεταμοσχευση μαλλιων.Λιγο πολυ με ξερετε οι παλιοι οι νεοι οχι τοσο διοτι εχω μεταναστευσει στην γερμανια εδω και 6 χρονια οποτε ειχα αλλες προτεραιοτητες με γλωσσες με εργασια και δεν ειχα τοσο χρονο να συμμετεχω στο forum.Απο θεραπειες αυτα τα 6 χρονια δεν εκανα τιποτα σπουδαιο μονο μινοξιδιλη και αυτο 1 φορα την ημερα καθε βραδυ εβαζα.εχει 2 μηνες που μπηκε στο κεφαλι μου να κανω μεταμοσχευση διοτι η κατασταση ειχε φτασει στο απροχωρητο.Ημουν με χνουδια απο μινοξ και εβαζα τοπικ και η κατασταση ηταν ψιλοτραγικη.οποτε πηρα την αποφαση να κανω στον Αναστασακη μεταμοσχευση εχοντας δει κατι παρουσιασεις στο youtube και εδω μεσα που μου αρεσαν και ειχα βαρεθει να περιμενω τα γ@μημεν@ επομενα 5 χρονια που θα βγει η μεγαλη ΘΕΡΑΠΕΙΑ 12 περασαν περιμενοντας.Αυτα τα λιγα για το ρεζουμε της αποφασης μου.Λοιπον οπως εγραψα εκανα στον Αναστασακη εβαλα 3600 grafts με τεχνικη fue στις 06/06 και 07/06.


Φωτοφραφιες πριν
IMG-0456.jpg
IMG-0460.jpg
IMG-0488.jpg
IMG-0499.jpg
IMG-0516.jpg


IMG-0517.jpg



δοτρια
IMG-0529.jpg
IMG-0535.jpg


IMG-0450.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

edyuser1

Active Member
ξεχασα να αναφερω οτι απο εχθες ξεκινησα θεραπεια με φιναστεριδη και μετα θα ξεκινησω και μινοξιδιλη 2 φορες την ημερα.Πειτε αποψεις πως σας φαινεται και οτι αλλες ερωτησεις αν θελετε να απαντησω αν μου διαφευγει κατι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

JimKan1

Well-Known Member
Καλη επιτυχια, εχεις στοχο να ξαναμπεις στο μελλον για πισω η ηθελες να φτιαξεις μονο το μπροστα;
 

edyuser1

Active Member
Καλη επιτυχια, εχεις στοχο να ξαναμπεις στο μελλον για πισω η ηθελες να φτιαξεις μονο το μπροστα;
σε ευχαριστω φιλε.ναι θα ηθελα να κανω και το πισω αν μου πει ο γιατρος οτι το εχουμε και η δοτρια θα ειναι καλη μετα την δευτερη μεταμοσχευση θα μπω και συντομα κιολας.
 

edyuser1

Active Member
ξεκινησα απο εχθες να παιρνω 1mg το προσκαρ στα 5 κομματια.επερνα και παλιοτερα αλλα το σταματησα εδω και 3.5 χρονια γιατι εδω στην γερμανια θελει συνταγη απο γιατρο και τωρα που ημουν κατω πηρα 2 κουτακια.35 χρονων ειμαι.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σου εύχομαι καλή επιτυχία. Νομίζω ότι δεν έχει νόημα να παίρνεις την πλήρη δόση. Τα ευαίσθητα τριχοθυλακια έχουν χαιρετήσει εδώ και καιρό αυτά που έχουν μείνει, τα πίανει και μικρότερη δόση. Βέβαια αν δεν έχεις θέμα με το 1mg/day συνεχίσε το.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Καλή φυτρωση εύχομαι! Πως και δεν πρότεινε ένα combo ο γιατρός;Προτάθηκε και δεν το δέχτηκες;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

edyuser1

Active Member
Σου εύχομαι καλή επιτυχία. Νομίζω ότι δεν έχει νόημα να παίρνεις την πλήρη δόση. Τα ευαίσθητα τριχοθυλακια έχουν χαιρετήσει εδώ και καιρό αυτά που έχουν μείνει, τα πίανει και μικρότερη δόση. Βέβαια αν δεν έχεις θέμα με το 1mg/day συνεχίσε το.
σε ευχαριστω φιλε. θα παρω για κανενα 5 μηνο τουλαχιστον καθε μερα απο 1mg να δω τι γινετε να παρουν λιγο οτι εχει απομηνει τα επανω τους και για την δοτρια. μετα θα περνω μαλλον μερα παρα μερα αλλα για αρχη θελω να δω τι θα κινηθει.
 

giannis88test

Active Member
Καλό είναι να ξέρεις από την αρχή ότι είσαι δύσκολη περίπτωση, οπότε πρέπει να κρατάς μικρό καλάθι. Η δουλειά φαίνεται καλή, αν και καλό θα είναι να παραθέσεις τα νούμερα που έχεις διαθέσιμα για να μπορεί να εξαχθεί πιο ασφαλές συμπέρασμα. Τα φάρμακα πάντως δεν είμαι βέβαιος ότι τα χρειάζεσαι. Έχετε υπολογίσει ότι υπάρχει απόθεμα και για 2η;
 

edyuser1

Active Member
Καλή φυτρωση εύχομαι! Πως και δεν πρότεινε ένα combo ο γιατρός;Προτάθηκε και δεν το δέχτηκες;
ευχαριστω πολυ.να σου πω την αληθεια οταν ειχα μιλησει απο το τηλ τους ειπα για fue οτι θελω να κανω και μετα δεν μου προταθηκε κατι αλλο.αλλα και να με ελεγε για combo δεν θα εκανα γιατι η αραιωση μου ειναι μεγαλη και αν δεν ειμαι ικανοποιημενος απο το αποτελεσμα θα πεσει ξυρισμα μετα και δεν θελω ουλες.αν και ο γιατρος μου εχει πει οτι το αποτελεσμα θα ειναι καλο και πυκνο.απο οτι βλεπω και στον καθρεφτη η τοποθετηση ειναι πυκνη και φυσικη.τωρα για το αποτελεσμα θα δειξει και ο καιρος τι θα πετυχουμε.
 

edyuser1

Active Member
Καλό είναι να ξέρεις από την αρχή ότι είσαι δύσκολη περίπτωση, οπότε πρέπει να κρατάς μικρό καλάθι. Η δουλειά φαίνεται καλή, αν και καλό θα είναι να παραθέσεις τα νούμερα που έχεις διαθέσιμα για να μπορεί να εξαχθεί πιο ασφαλές συμπέρασμα. Τα φάρμακα πάντως δεν είμαι βέβαιος ότι τα χρειάζεσαι. Έχετε υπολογίσει ότι υπάρχει απόθεμα και για 2η;
το ξερω ρε γιαννη απαντησα και στον ΝΙΚ.ΜΟΣ απο πανω γιατι δεν εκανα combo για αυτο το λογο.τα νουμερα σιγουρα εννοεις απο τον αναστασακη ετσι;ποσα grafts και τριχες μου βγαλανε ε; εχω ενα πινακακι με αυτες τις λεπτομερειες μαζι με κατι φωτος απο τον γιατρο που με τραβηξανε εκει περα και θα τα ανεβασω να δειτε πιο καλες λεπτομερειες.οπως με την καμερα τους εχουν πιο καλη αναλυση οποτε θα μπορειτε να δειτε διαφορες.αλλα στο μελλον οτι φωτογραφιες ανεβαζω θελω να τις συγκρινετε με τις πρωτες που εχω ανεβασει τις δικες μου.παντα υα τις τραβαω στο ιδιο μερος με ιδιο φωτισμο.μου ειπε και για δευτερη μεταμοσχευση οτι μπορουμε να κανουμε αλλα δεν μιλησαμε για λεπτομερειες.
 

giannis88test

Active Member
το ξερω ρε γιαννη απαντησα και στον ΝΙΚ.ΜΟΣ απο πανω γιατι δεν εκανα combo για αυτο το λογο.τα νουμερα σιγουρα εννοεις απο τον αναστασακη ετσι;ποσα grafts και τριχες μου βγαλανε ε; εχω ενα πινακακι με αυτες τις λεπτομερειες μαζι με κατι φωτος απο τον γιατρο που με τραβηξανε εκει περα και θα τα ανεβασω να δειτε πιο καλες λεπτομερειες.οπως με την καμερα τους εχουν πιο καλη αναλυση οποτε θα μπορειτε να δειτε διαφορες.αλλα στο μελλον οτι φωτογραφιες ανεβαζω θελω να τις συγκρινετε με τις πρωτες που εχω ανεβασει τις δικες μου.παντα υα τις τραβαω στο ιδιο μερος με ιδιο φωτισμο.μου ειπε και για δευτερη μεταμοσχευση οτι μπορουμε να κανουμε αλλα δεν μιλησαμε για λεπτομερειες.
είχαν απαντηθεί πολλά από αυτά που ρώτησα αλλά δεν είχα ανανεώσει τη σελίδα ζητάω συγγνώμη για αυτό!

Καλή επιτυχία σε κάθε περίπτωση! επίσης ελπίζω να σου βγήκε σε καλό η γερμανία ώστε να μπορείς να ασχολείσαι με τρίχες.
 

edyuser1

Active Member
ευχαριστω παλικαρε.Οπως λεει και οι παροιμια της κοντης ψ...ς οι τριχες τις φταινε :).αστα να πανε τους εχουμε γινει απαραιτητοι και δεν μπορουμε ουτε μια καλη αδεια να παρουμε
 

montecristo

Well-Known Member
Καλη επιτυχία φίλε. Φαίνεται μεγάλη η επιφάνεια σου. Γνωριζεις ποιο είναι το απόθεμα της δότριας σου και ποση είναι η συνολική επιφάνεια που πρέπει να καλύψεις ;

Επίσης ποσο κόστισε η επέμβαση σου ;
 

LoverBoy

Well-Known Member
Μπράβο Φίλε μου!Πολύ καλά έκανες και χαίρομαι που το προσπάθησες και δεν το άφησες να σε πάρει απο κάτω!Καλή φύτρωση σου εύχομαι και να πάνε όλα καλά!Το μόνο που έχω να κάνω σαν παρατήρηση είναι το πόσο απότομα τελειώνει η γραμμή στην Β Ζώνη καθώς θα μποριύσε να έρχετε κάπως πιο ομαλά το σβήσιμο!Κατά τα άλλα όλα καλά!Το Κόστος?
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Φίλε,τη φίνα πρέπει να την χρησιμοποιήσεις τουλάχιστον ένα χρόνο για να κάνει κάτι,αν είναι να κάνει..στους 5 μήνες δεν θα δεις τπτ ιδιαίτερο..κάνε τη θεραπεία τουλάχιστον ένα χρόνο,και μετά βλέπεις
σε ευχαριστω φιλε. θα παρω για κανενα 5 μηνο τουλαχιστον καθε μερα απο 1mg να δω τι γινετε να παρουν λιγο οτι εχει απομηνει τα επανω τους και για την δοτρια. μετα θα περνω μαλλον μερα παρα μερα αλλα για αρχη θελω να δω τι θα κινηθει.
 
Μπλουζα