Dr juan couto

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nine

Active Member

Ωραια αποτελεσμα με τοποθετημενα τα 2700 εκει που πρεπει για πυκνωση.
Εχω αντιστοιχη αραιωση, 5 χρονια νεοτερος απο την περιπτωση και εχω φαει ακυρο για μεταμοσχευση απο αλλη κλινικη για τον λογο του οτι ειναι αδυναμες οι τριχες και μπορει να προκαλεσει shock loss τετοια μμ. Η απαντηση ειναι περιμενε.

Μου εκανε εντυπωση και το παρακατω:
Continue with Finasteride 1mg/day, Minoxidil 5% twice a day


+ PRP sessions for 1 year
 

alex7

Well-Known Member

Ωραια αποτελεσμα με τοποθετημενα τα 2700 εκει που πρεπει για πυκνωση.
Εχω αντιστοιχη αραιωση, 5 χρονια νεοτερος απο την περιπτωση και εχω φαει ακυρο για μεταμοσχευση απο αλλη κλινικη για τον λογο του οτι ειναι αδυναμες οι τριχες και μπορει να προκαλεσει shock loss τετοια μμ. Η απαντηση ειναι περιμενε.

Μου εκανε εντυπωση και το παρακατω:
Continue with Finasteride 1mg/day, Minoxidil 5% twice a day


+ PRP sessions for 1 year
Αυτόν που βλέπεις τον «μπουρντισε» με φιναστεριδη και δεν είσαι σίγουρος αν το αποτέλεσμα οφείλεται κυρίως στην μμ η στην φιναστεριδη
 

alex7

Well-Known Member
Αυτόν που βλέπεις τον «μπουρντισε» με φιναστεριδη και δεν είσαι σίγουρος αν το αποτέλεσμα οφείλεται κυρίως στην μμ η στην φιναστεριδη
Θα σε μπουρντισει και σένα με φίνα και πιθανόν να μην χρειαστείς ούτε μμ
 

nine

Active Member
Θα σε μπουρντισει και σένα με φίνα και πιθανόν να μην χρειαστείς ούτε μμ

Αυτο ειχε γινει την περιοδο 2017 - 2019, οταν ειχα ξεκινησει μινοξ για πρωτη φορα κατεβηκα 1μιση κλιμακα :).
Μετα τον 2ο χρονο σταδιακα σταματησε να δουλευει
 

alex7

Well-Known Member
Αυτο ειχε γινει την περιοδο 2017 - 2019, οταν ειχα ξεκινησει μινοξ για πρωτη φορα κατεβηκα 1μιση κλιμακα :).
Μετα τον 2ο χρονο σταδιακα σταματησε να δουλευει
Αλλο φίνα άλλο μινοξ .Εδώ πέφτει σκληρό «ντοπάρισμα».Δουλεύει περισσότερο από 2 χρόνια η μινοξ πάντως αλλά όχι όπως στην αρχή
 

nine

Active Member
Γνωμη μου ειναι, δεν ειναι μονο η φιναστεριδη του εχει φτιαξει ολοκληρο hairline. Ακομα και χωρις φιναστεριδη αν δεν υπαρχει κινδυνος για shock loss αξιζει τον κοπο.

Το αν θα παρεις φινα, εξαρταται απο εσενα. Ακομα και πεις οτι ξεκινας κανεις μμ, εισαι ελευθερος να την κοψεις απροβλεπτα και οποτε θες χωρις να δωσεις καμια αναφορα. Ειναι ξεκαθαρα με το τι θες, πως θα σε αναγκασει καποιος γιατρος να κανεις κατι. :)
 

Gianney

Well-Known Member

Ωραια αποτελεσμα με τοποθετημενα τα 2700 εκει που πρεπει για πυκνωση.
Εχω αντιστοιχη αραιωση, 5 χρονια νεοτερος απο την περιπτωση και εχω φαει ακυρο για μεταμοσχευση απο αλλη κλινικη για τον λογο του οτι ειναι αδυναμες οι τριχες και μπορει να προκαλεσει shock loss τετοια μμ. Η απαντηση ειναι περιμενε.

Μου εκανε εντυπωση και το παρακατω:
Continue with Finasteride 1mg/day, Minoxidil 5% twice a day


+ PRP sessions for 1 year
Πολύ δύνατο αποτελέσμα.Εσενα δηλ φίλε ισπανική κλινική σου πε η φίνα η δεν σε αναλαμβάνουμε;
 

alex7

Well-Known Member
Γνωμη μου ειναι, δεν ειναι μονο η φιναστεριδη του εχει φτιαξει ολοκληρο hairline. Ακομα και χωρις φιναστεριδη αν δεν υπαρχει κινδυνος για shock loss αξιζει τον κοπο.

Το αν θα παρεις φινα, εξαρταται απο εσενα. Ακομα και πεις οτι ξεκινας κανεις μμ, εισαι ελευθερος να την κοψεις απροβλεπτα και οποτε θες χωρις να δωσεις καμια αναφορα. Ειναι ξεκαθαρα με το τι θες, πως θα σε αναγκασει καποιος γιατρος να κανεις κατι. :)
Με το ζόρι προφανώς και δε θα πάρεις φίνα .Μπορείς να ξεγελάσεις τον γιατρό .Αλλά για να πάρεις τα αποτελέσματα που διαφημίζει ο Couto θέλει φίνα μπόλικη
 

nine

Active Member
Πολύ δύνατο αποτελέσμα.Εσενα δηλ φίλε ισπανική κλινική σου πε η φίνα η δεν σε αναλαμβάνουμε;

Οχι απο αλλη κλινικη μου ειπε περιμενε στα 30, ενω με ειχαν ξαναδει στα 24-25 που τοτε ειχα μονο ανοιχτους κροταφους και πολυ σωστα με απέρριψαν κατευθειαν τοτε με τον τροπο σκεψης που ειχα, πριν δηλαδη εξελιχθει σε diffuse thinning και ανοιξει το crown.
 

Gianney

Well-Known Member
Οχι απο αλλη κλινικη μου ειπε περιμενε στα 30, ενω με ειχαν ξαναδει στα 24-25 που τοτε ειχα μονο ανοιχτους κροταφους και πολυ σωστα με απέρριψαν κατευθειαν τοτε με τον τροπο σκεψης που ειχα, πριν δηλαδη εξελιχθει σε diffuse thinning και ανοιξει το crown.
Α οκ,δηλ στα 30 με φίνα δεν έχουν θέμα να σε αναλάβουν;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nine

Active Member
Με το ζόρι προφανώς και δε θα πάρεις φίνα .Μπορείς να ξεγελάσεις τον γιατρό .Αλλά για να πάρεις τα αποτελέσματα που διαφημίζει ο Couto θέλει φίνα μπόλικη

Το θεμα ειναι τι γινεται μετα τα πρωτα χρονια της μμ. Παντως και εδω στο φορουμ οι μμ κρατανε στο χρονο σαν αποτελεσμα και σιγουρα εισαι σε σημειο πολυ καλυτερο αν την κανεις στα μεσα 30 απο εκει που ησουν αν παει καλα, ασχετα με το φαρμακο.

Δεν ειναι αν θα ξεγελασεις τον γιατρο ή όχι, δεν θα πεις ψεματα σε καμια περιπτωση.
Το σκεφτομαι σαν την παρακατω περιπτωση:

Παει καποιος σε δερματολογο και του γραφει μινοξ, την βαζει για καποιο καιρο, βαριεται μετα να βαζει, αλλαζει τροπο ζωης και την σταματαει. Δεν σημαινει του οτι σου εγραψε κατι συνεχιζεις να το παιρνεις εφορους ζωης.
 

nine

Active Member
Α οκ,δηλ στα 30 με φίνα δεν έχουν θέμα να σε αναλάβουν;

Δεν συζητητησαμε για φινα το προβλημα ηταν αλλο.
Λογω diffuse thinning και επειδη το μαλλι ηταν αδυναμο οπως φανηκε απο τις φωτογραφιες (μαυρες τριχες που φαινονται καφε) δεν ηθελαν να με αναλαβουν επειδη δεν ειχα καποιο συγκεκριμενο pattern.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member

Ωραια αποτελεσμα με τοποθετημενα τα 2700 εκει που πρεπει για πυκνωση.
Εχω αντιστοιχη αραιωση, 5 χρονια νεοτερος απο την περιπτωση και εχω φαει ακυρο για μεταμοσχευση απο αλλη κλινικη για τον λογο του οτι ειναι αδυναμες οι τριχες και μπορει να προκαλεσει shock loss τετοια μμ. Η απαντηση ειναι περιμενε.

Μου εκανε εντυπωση και το παρακατω:
Continue with Finasteride 1mg/day, Minoxidil 5% twice a day


+ PRP sessions for 1 year


Σιγά μην είναι αυτό με 2.700, ούτε με 7.200 δεν γίνεται έτσι. Κάτι άλλο "μαγικό" έχει παίξει.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser

Ωραια αποτελεσμα με τοποθετημενα τα 2700 εκει που πρεπει για πυκνωση.
Εχω αντιστοιχη αραιωση, 5 χρονια νεοτερος απο την περιπτωση και εχω φαει ακυρο για μεταμοσχευση απο αλλη κλινικη για τον λογο του οτι ειναι αδυναμες οι τριχες και μπορει να προκαλεσει shock loss τετοια μμ. Η απαντηση ειναι περιμενε.

Μου εκανε εντυπωση και το παρακατω:
Continue with Finasteride 1mg/day, Minoxidil 5% twice a day


+ PRP sessions for 1 year

Πόσο αδύναμη τρίχα να έχεις λήπτρια για να σε απορρίψουν βρε φίλε μου όμως ;
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Δεν συζητητησαμε για φινα το προβλημα ηταν αλλο.
Λογω diffuse thinning και επειδη το μαλλι ηταν αδυναμο οπως φανηκε απο τις φωτογραφιες (μαυρες τριχες που φαινονται καφε) δεν ηθελαν να με αναλαβουν επειδη δεν ειχα καποιο συγκεκριμενο pattern.
Δυστυχώς η ευτυχώς φαίνεται ότι ΜΜ σε κεφάλι που εμπεριέχει τρίχες στις οποίες το thinning/miniaturization είναι ευρείας κλίμακας ή χωρίς καθαρό πάττερν, και σε ηλικίες όπου "τρέχει" έντονα η αλωπεκία εμπεριέχει ρίσκο.
Άλλο να αναλάβει κανείς ένα κεφάλι για ΜΜ στο οποίο υπάρχουν 2 κατάστασεις μόνο: γυμνές/ξεκάθαρα αραιωμένες περιοχές και υγιείς τρίχες, και άλλο να "οργώσει" μέσα σε υπό εξέλιξη από την ΑΓΑ περιοχές.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Προσωπικά μου προκαλεί εντύπωση αυτή η δήλωση των γιατρών. Οι περισσότεροι ασθενείς που θα ξεκινήσουν αγωγή με φιναστεριδη έχουν ορατή μινιατούρα σε συγκεκριμένα σημεία της ληπτριας, αν όχι σε όλο το φάσμα της. Η μινιατούρα αυτή μπορεί να παραμείνει έτσι για 35 χρόνια μπορεί να φύγουν και ολα αύριο. Δε το γνωρίζει κανένας. Η αραίωση όμως είναι μια συνεχώς εξελισσόμενη διαδικασία οποτε στοίχημα θα υπάρχει πάντοτε, οποτε και να προβείς σε ΜΜ. Δεν καταλαβαίνω όμως την ατάκα αυτή για τους diffuse thinners και το περίεργα patterns. Δηλαδή εμας με διάχυτη δε θα μας αναλάμβαναν μέχρι να γυαλίσει όλο το κεφάλι ; Εν τω μεταξύ και η ληπτρια αν καθάριζε μετά δε θα μας αναλάμβαναν γιατί θα ειμασταν NW5 - 6. Ξενερα. Ήθελα να κάνω την καλή μελλοντική μου επέμβαση σε κάποιον της Ισπανικής σχολής αλλά οπως φαινεται θα στραφώ αλλού.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Πολύ δύνατο αποτελέσμα.Εσενα δηλ φίλε ισπανική κλινική σου πε η φίνα η δεν σε αναλαμβάνουμε;
Ολες οι pre op φωτογραφιες στο εν λογω περιστατικο του Couto ειναι με βρεγμενο μαλλι,σαφως και το αποτελεσμα φαινεται σουπερ με βαση το βιντεο αλλα δεν βλεπω κανεναν να επικρινει αυτη την πρακτικη,απο οτι φαινεται μονο για τους κοινους θνητους γιατρους μας νοιαζει,τον μαγο couto δεν τον πιανει τιποτα,ειναι απλα Σαββατο.
Αν αρχιζε και ο lorenzo να κανει τα ιδια με κομμωτες και ομορφες ληψεις,θα τους ειχε σβησει ολους απο τον χαρτη
 

tasos33

Well-Known Member
Ολες οι pre op φωτογραφιες στο εν λογω περιστατικο του Couto ειναι με βρεγμενο μαλλι,σαφως και το αποτελεσμα φαινεται σουπερ με βαση το βιντεο αλλα δεν βλεπω κανεναν να επικρινει αυτη την πρακτικη,απο οτι φαινεται μονο για τους κοινους θνητους γιατρους μας νοιαζει,τον μαγο couto δεν τον πιανει τιποτα,ειναι απλα Σαββατο.
Αν αρχιζε και ο lorenzo να κανει τα ιδια με κομμωτες και ομορφες ληψεις,θα τους ειχε σβησει ολους απο τον χαρτη
[/QUOTE]
Ναι αλλά και μετά την ολοκλήρωση του αποτελεσματος βρέχει και χτενιζει το μαλλί.
 
Μπλουζα