Dr. Bisanga Βρυξέλλες 18-19.01.2022 3100 grafts

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

JimKan1

Well-Known Member
Εισαι σιγουρος οτι ειναι coblestoning? μου φαινεται δυσκολο εως απιθανο απο τον Bissanga, το να προεξεχει πολυ λιγο δερμα εκει που βγαινει η τριχα δεν νομιζω οτι ειναι coblestoning, το εχω δει σε παρα πολλα περιστατικα και εδω στο forum σε αποκαλυπτικες φωτογραφιες απο κοντα.
 

Α. Γιώργος

Active Member
Εισαι σιγουρος οτι ειναι coblestoning? μου φαινεται δυσκολο εως απιθανο απο τον Bissanga, το να προεξεχει πολυ λιγο δερμα εκει που βγαινει η τριχα δεν νομιζω οτι ειναι coblestoning, το εχω δει σε παρα πολλα περιστατικα και εδω στο forum σε αποκαλυπτικες φωτογραφιες απο κοντα.
20220926_134832.jpg
20220926_101602.jpg

Ε τώρα μην μου πεις ότι κάτι τέτοιο είναι αναμενόμενο.
 

Harris_G

Well-Known Member
Οπως εχω ξαναπει Εγω το βρισκω αρκετα ωραιο και φυσικο το αποτελεσμα. Αλλα ας μην επαναλαμβανομαστε. Δεν εμεινες τελειως ικανοποιημενος και αυτο εχει σημασια, το πως νιωθεις εσυ. Χωραει touch-up μπροστα; Χωραει. Το ζητας.
 

JimKan1

Well-Known Member
Παντως αν υπαρχει coblestoning ειναι πολυ σοβαρο το θεμα και απαραδεκτη η κλινικη, εγω αυτο εχω απορια να ξεκαθαριστει
 

Α. Γιώργος

Active Member
Παντως αν υπαρχει coblestoning ειναι πολυ σοβαρο το θεμα και απαραδεκτη η κλινικη, εγω αυτο εχω απορια να ξεκαθαριστει
Έχω ενημερώσει την κλινική όσο αφορά την δυσαρέσκεια μου για τα συγκεκριμένα θέματα, περιμένω απαντήσεις.
 

JimKan1

Well-Known Member
Πού οφείλεται αυτό ρε παιδιά;
Είναι θέμα βάθους εμφύτευσης; Επανέρχεται με το χρόνο;
το coblestonning προκαλειται ειτε αν εχει εμφυτευθει πολυ ψηλα το τριχοθυλακιο ειτε αν δεν εχει καθαριστει καλα και εχει υπολειματα δερματικου ιστου επανω, δεν επανερχεται και δεν θεραπευεται.
@CVIAL ξερεις αν χρησιμοποιωντας implanter pen εξαλειφεται ο κινδυνος pitting και coblestonning λογω προκαθορισμενων διαστασεων εισαγωγης; Η και παλι ειναι πιθανο αν πχ ο γιατρος πιεσει πολυ το δερμα η αν γινει κατι αλλο λαθος;
 

Α. Γιώργος

Active Member
Πού οφείλεται αυτό ρε παιδιά;
Είναι θέμα βάθους εμφύτευσης; Επανέρχεται με το χρόνο;
το coblestonning προκαλειται ειτε αν εχει εμφυτευθει πολυ ψηλα το τριχοθυλακιο ειτε αν δεν εχει καθαριστει καλα και εχει υπολειματα δερματικου ιστου επανω, δεν επανερχεται και δεν θεραπευεται.
@CVIAL ξερεις αν χρησιμοποιωντας implanter pen εξαλειφεται ο κινδυνος pitting και coblestonning λογω προκαθορισμενων διαστασεων εισαγωγης; Η και παλι ειναι πιθανο αν πχ ο γιατρος πιεσει πολυ το δερμα η αν γινει κατι αλλο λαθος;
Μια ακόμη φωτο που φαίνεται λίγο πιο καθαρά
20220926_182855.jpg


Από ότι έχω διαβάσει μια πιθανή αιτία εκτός τα οσα αναφερε ο jim είναι ότι τοποθετηθηκανε σε λεπτές οπές graft με μεγαλύτερη από όσο θα έπρεπε διάμετρο.
Τώρα αυτο διορθώνεται από δερματολόγο που πρέπει σιγά σιγά να αφαιρέσει τα εξογκώματα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
το coblestonning προκαλειται ειτε αν εχει εμφυτευθει πολυ ψηλα το τριχοθυλακιο ειτε αν δεν εχει καθαριστει καλα και εχει υπολειματα δερματικου ιστου επανω, δεν επανερχεται και δεν θεραπευεται.
@CVIAL ξερεις αν χρησιμοποιωντας implanter pen εξαλειφεται ο κινδυνος pitting και coblestonning λογω προκαθορισμενων διαστασεων εισαγωγης; Η και παλι ειναι πιθανο αν πχ ο γιατρος πιεσει πολυ το δερμα η αν γινει κατι αλλο λαθος;

Το pen βοηθά σίγουρα γιατί κοντρολάρεις καλύτερα το βάθος.
 

seeker

Verified MM member
Γιωργο το cobblestoning αυτης της εκτασης δεν μπορει να το δει κανεις περαν απο τη γυναικα σου γιατι κανεις δεν πλησιαζει στο προσωπο σου τοσο. Μην το σκεφτεσαι καν.
 

oreo

Well-Known Member
Γιωργο το cobblestoning αυτης της εκτασης δεν μπορει να το δει κανεις περαν απο τη γυναικα σου γιατι κανεις δεν πλησιαζει στο προσωπο σου τοσο. Μην το σκεφτεσαι καν.
Μπορεί ο Γιώργος να μην γουστάρει να το βλέπει η ερωμένη όμως :p
 

Α. Γιώργος

Active Member
Μπορεί ο Γιώργος να μην γουστάρει να το βλέπει η ερωμένη όμως :p
Μην γραφεις τέτοια, διαβάζουνε και άλλοι (άλλες):rolleyes::rolleyes:
Αλλά σοβαρά τώρα προσωπικά εμένα με ενοχλεί που το βλέπω κάθε μέρα και εκτός των άλλων μου υπενθυμίζει ότι με την πυκνότητα που έπρεπε να έχει κανονικά δεν θα ήτανε και τόσο εμφανές.
 

JimKan1

Well-Known Member
Μην γραφεις τέτοια, διαβάζουνε και άλλοι (άλλες):rolleyes::rolleyes:
Αλλά σοβαρά τώρα προσωπικά εμένα με ενοχλεί που το βλέπω κάθε μέρα και εκτός των άλλων μου υπενθυμίζει ότι με την πυκνότητα που έπρεπε να έχει κανονικά δεν θα ήτανε και τόσο εμφανές.
Γιωργο εχεις χιλια δικια τι να λεμε τωρα, μπορει να μην το βλεπει κανεις αλλα ειναι ανεπιτρεπτο τετοιο πραγμα ειδικα απο κλινικη αυτου του επιπεδου
 

oreo

Well-Known Member
Μην γραφεις τέτοια, διαβάζουνε και άλλοι (άλλες):rolleyes::rolleyes:
Αλλά σοβαρά τώρα προσωπικά εμένα με ενοχλεί που το βλέπω κάθε μέρα και εκτός των άλλων μου υπενθυμίζει ότι με την πυκνότητα που έπρεπε να έχει κανονικά δεν θα ήτανε και τόσο εμφανές.
Ειδικά εγώ είμαι μαζί σου 100% φίλε Γιώργο, δεν ξέρω βέβαια αν η πραγματική λύση είναι να αφαιρεθούν και να ανατοποθετηθούν (όχι στο ίδιο σημείο).
 

Α. Γιώργος

Active Member
Καλήσπέρα φίλοι μου, ενημερώνω το νήμα για τον δέκατο μήνα.
20221121_134624.jpg
20221121_140650.jpg



Βασικά τους τελευταίους 3 μήνες δεν υπάρχει κάποια πρόοδος στις περιοχές που είχανε την αναμενόμενη εξέλιξη,γενικά πιστεύω η φύτρωση δεν έφτασε σε πολύ υψηλά ποσοστά.
Όπως είχα αναφέρει επικοινώνησα με την κλινική και τους μεταφέρα τα ερωτήματα μου για τον τρόπο που έγινε η επέμβαση όπου αλλά είχαμε συμφωνήσει και άλλα τελικά πραγματοποιήθηκαν οπως και τους προβληματισμούς μου για εξέλιξη της επέμβασης.
Η κλινική απέφυγε να απαντήσει στα βασικά ερωτήματα χωρίς να αναλαμβάνει κάποια ευθύνη, ηθική και αξιόπιστη κλινική είναι είναι κάπως αλλιώς πιστεύω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

jersey

Well-Known Member
Καλήσπέρα φίλοι μου, ενημερώνω το νήμα για τον δέκατο μήνα.
Προβολή συνημμένου 54795Προβολή συνημμένου 54796


Βασικά τους τελευταίους 3 μήνες δεν υπάρχει κάποια πρόοδος στις περιοχές που είχανε την αναμενόμενη εξέλιξη,γενικά πιστεύω η φύτρωση δεν έφτασε σε πολύ υψηλά ποσοστά.
Όπως είχα αναφέρει επικοινώνησα με την κλινική και τους μεταφέρα τα ερωτήματα μου για τον τρόπο που έγινε η επέμβαση όπου αλλά είχαμε συμφωνήσει και άλλα τελικά πραγματοποιήθηκαν οπως και τους προβληματισμούς μου για εξέλιξη της επέμβασης.
Και η κλινική στην αρχή απέφυγε να απαντήσει στα βασικά ερωτήματα χωρίς να αναλαμβάνει κάποια ευθύνη, ηθική και αξιόπιστη κλινική είναι είναι κάπως αλλιώς πιστεύω.
Τελικά δεν κατάλαβα φιλε.. σου απάντησαν στα ερωτήματα σου σχετικά με τη μη τήρηση των συμφωνηθέντων κατά την διάρκεια της επέμβασης και τους προβληματισμούς σου για την εξέλιξη της φύτρωσης ; Γιατί λες οτι στην αρχή απέφευγε η κλινική να απαντήσει στα ερωτήματά σου και να αναλάβει κάποια ευθύνη. Μετά αλλαξε αυτό ή όχι ;
 
Μπλουζα