Dr. Bisanga Βρυξέλλες 18-19.01.2022 3100 grafts

Harris_G

Well-Known Member
Μωρε αισθητη η διαφορα ειναι, απλα το παλικαρι περιμενε βασει επιλογης κατι πιο extravagant.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Έχεις κάποια φωτογραφία όπως αυτή της δεύτερης μμ

20220821_203345.jpg


και για την πρώτη; χτένισμα, γωνία φώτο κοκ. Όντως πάντως δείχνει να μην δικαιολογεί τα 3000 μοσχεύματα. Ρώτησες τον γιατρό να σου πει την άποψή του;
 

Α. Γιώργος

Active Member
Έχεις κάποια φωτογραφία όπως αυτή της δεύτερης μμ

Προβολή συνημμένου 52760

και για την πρώτη; χτένισμα, γωνία φώτο κοκ. Όντως πάντως δείχνει να μην δικαιολογεί τα 3000 μοσχεύματα. Ρώτησες τον γιατρό να σου πει την άποψή του;
Όχι φίλε μου δυστυχώς δεν έχω, αλλά το μαλλί στην δεξιά φωτογραφία είναι 3 με 4 εκατοστά μακρύτερο από την αριστερή φωτογραφία.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Όχι φίλε μου δυστυχώς δεν έχω, αλλά το μαλλί στην δεξιά φωτογραφία είναι 3 με 4 εκατοστά μακρύτερο από την αριστερή φωτογραφία.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Πάντως σε αυτή τη φωτογραφία και με τον κίνδυνο της διαφορετικής λήψης,

20220821_203345.jpg

Τα μαλλιά σου δείχνουν περισσότερα πριν την μεταμόσχευση. Αλλά και γενικότερα το αποτέλεσμα δεν μου δείχνει για 3000 μοσχεύματα πέραν αυτών της DHI. Με τον γιατρό μίλησες; Οι πλαινές και πίσω φωτογραφίες πάντως δείχνουν πολύ ωραίες, ενώ οι κατά μέτωπο δείχνουν ένα σίγουρα φυσιολογικό κεφάλι (αν σε παρηγορεί κάπου αυτό).
 

Α. Γιώργος

Active Member
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Πάντως σε αυτή τη φωτογραφία και με τον κίνδυνο της διαφορετικής λήψης,

Προβολή συνημμένου 52772
Τα μαλλιά σου δείχνουν περισσότερα πριν την μεταμόσχευση. Αλλά και γενικότερα το αποτέλεσμα δεν μου δείχνει για 3000 μοσχεύματα πέραν αυτών της DHI. Με τον γιατρό μίλησες; Οι πλαινές και πίσω φωτογραφίες πάντως δείχνουν πολύ ωραίες, ενώ οι κατά μέτωπο δείχνουν ένα σίγουρα φυσιολογικό κεφάλι (αν σε παρηγορεί κάπου αυτό).
Ευχαριστώ για το σχόλιο σου, όχι με την κλινική δεν έχω καμία επικοινωνία γιατί πιστεύω δεν υπάρχει και κάποιος λόγος, πιθανότατα θα σου απαντήσουνε με τα γνωστά.
 

alex7

Well-Known Member
Σε λίγο κάποιοι εδώ θα μας προτείνετε να μη γίνονται μμ για να μη πέφτουν τα υπάρχοντα μαλλιά .Τι άλλο θα διαβάσουμε εδώ;Καταρχήν εκεί πίσω που φαίνεται να έχει αραιώσει (Κράουν) δεν μπήκαν grafts .Υπάρχει και η φυσιολογική αλωπεκία .Πέφτουν τα μαμά όταν έχεις επιθετική τριχόπτωση .
 

tasos33

Well-Known Member
επειδή έχω μελετήσει και διαβάσει αναλυτικά όλα τα γραφόμενα του τρολ με το νουμερο .... παρατηρώ ότι έχει αναλάβει εργολαβία να φθείρει τον Τυρκάλα συστηματικά εδώ στο φόρουμ.Γράφει για παράδειγμα στον Vlafo- που πήρε πολυ δυνατό αποτέλεσμα -ότι κατά τύχη το πήρε.Άδραξε την ευκαιρία με κάποιους συναδέλφους που δεν πήγαν καλά για διαφορετικούς λόγους να επιτεθεί κατά Τυρκάλα και υποστηρικτών και με τη φασίζουσα νοοτροπία που τον διακατέχει θέλει να εμποδίσει και μέλη να εκφραστούν. Μόνο αν τα έχεις "πιάσει" χοντρά κινείσαι και γράφεις έτσι.Ειναι γνωστό το κέντρο που τον κατευθύνει .Και είναι πολύ λογικό αυτό λόγω του των ανταγωνισμού των κλινικών.Του Τυρκάλα το μπάτζετ των 2500-4000ευρώ ενοχλεί πολλά συμφέροντα.Ειδικά όταν έχει πάρει από το φόρουμ 100+ περιστατικά σύμφωνα με τα γραφόμενα του διαχειριστή(εκεί το διάβασα).Συγκρίνεται απλά τις τιμές από τις κλινικές που υπάρχουν στο φόρουμ και θα συμπεράνετε όλοι πως και γιατί γράφει ο τρόλ με νούμερο ετσικαι κατά αυτόν τον τρόπο.Λέει εμένα οτι δήθεν είμαι υπάλληλος ενώ ειναι ολοφάνερο πως κινείται.Θα πω και πάλι πως εμένα δεν με ενοχλούν αυτά που γράφονται ,καθώς δεν έχω επαγγελματική ενασχόληση με τον χώρο.Εγώ το μαλλί μου ήρθα να φτιάξω και το έκανα.Τους έχω γραμμένους όλους.Και να μπαναριστώ χέστηκα.
Κατά τύχη δε το πήρε, το πήρε γιατί είναι ο vlafo. Αν δεν είσαι vlafo τέτοιο αποτέλεσμα δύσκολα παίρνεις και δεν είναι θέμα ικανοτήτων του γιατρού αλλά θέμα αντίληψης και τακτικής. Ξεκάθαρα.
 

tamaliamoupiso

Well-Known Member
Ευχαριστώ για το σχόλιο σου, όχι με την κλινική δεν έχω καμία επικοινωνία γιατί πιστεύω δεν υπάρχει και κάποιος λόγος, πιθανότατα θα σου απαντήσουνε με τα γνωστά.

Να σου πω φίλε, θα συμφωνούσα με την άποψή σου αν είχα πάει σε κάποια τουρκική της σειράς ή σε κάποια ελληνική του 1ε. Εσύ πήγες σε μια από τις 5 καλύτερες στην Ευρώπη ανάλογου χρηματικού τιμήματος. Πιστεύω πως δικαιούσαι αν μη τι άλλο να πάρεις απαντήσεις στα όποια ερωτήματά σου.
 

alex7

Well-Known Member
Κατά τύχη δε το πήρε, το πήρε γιατί είναι ο vlafo. Αν δεν είσαι vlafo τέτοιο αποτέλεσμα δύσκολα παίρνεις και δεν είναι θέμα ικανοτήτων του γιατρού αλλά θέμα αντίληψης και τακτικής. Ξεκάθαρα.
Δηλαδή τα έβαλε μόνος του ο Vlafo στο κεφάλι του;.Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;
 

montecristo

Well-Known Member
Ευχαριστώ για το σχόλιο σου, όχι με την κλινική δεν έχω καμία επικοινωνία γιατί πιστεύω δεν υπάρχει και κάποιος λόγος, πιθανότατα θα σου απαντήσουνε με τα γνωστά.
Η κλινική δηλαδή δεν επικοινώνησε καθόλου μαζί σου...Πήγες έκανες την επέμβαση και τέλος. Αλλά και ότι και να σου απαντήσει η κλινική του Bisanga, το αποτέλεσμα δεν αλλάζει. Πιθανότατα θα σε πείσουν ότι ειναι μια χαρά σε αντίθεση με σένα
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μόνο αν τα έχεις "πιάσει" χοντρά κινείσαι και γράφεις έτσι.Ειναι γνωστό το κέντρο που τον κατευθύνει
Ποιό είναι αυτό το κέντρο Άλεξ; Το μόνο που θα μπορούσα να σκεφτώ (για να έχει και πρακτικό νόημα η επίθεση στον Τιρκάλα όπως ισχυρίζεσαι) είναι η γνωστή κλινική των Αθηνών. Και σε αυτούς όμως τα χώνει.
 

alex7

Well-Known Member
Ποιό είναι αυτό το κέντρο Άλεξ; Το μόνο που θα μπορούσα να σκεφτώ (για να έχει και πρακτικό νόημα η επίθεση στον Τιρκάλα όπως ισχυρίζεσαι) είναι η γνωστή κλινική των Αθηνών. Και σε αυτούς όμως τα χώνει.
Είναι κλίκα που συστηματικά επιτίθεται στον Τυρκαλα και σε εμένα και όχι μόνο και σε κάθε ευκαιρία .Σε οποιοδήποτε σχόλιο ..Τα ονόματα είναι πολύ γνωστά της κλικας.Και στον Vlafo λέει «πως πηγές και τον εμπιστεύτηκες να σου βάλει τόσα πολλά grafts ;Κατά τύχη πήρες τέτοιο αποτέλεσμα .Ακόμα και στον Aerato παρατήρησε ότι δήθεν υποστηρίζει τον Τυρκαλα .Φαντάζεται στρατιές ολόκληρες που υποστηρίζουν τον Τυρκαλα και αλλά πολλά ακόμα .Και δουλεύει εκ περιτροπής με τον άλλο τον «ακραίο» τον καθηγητή .Λέω κλίκα γιατί είναι και άλλοι με πανομοιότυπη συμπεριφορά όπως Π.χ ο Aldo
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτά τα καταλαβαίνω, ποιό είναι το κέντρο δεν μπορώ να καταλάβω, τα 3 μέλη που αναφέρεις δεν έχουν κάτι κοινό μεταξύ τους
 

Α. Γιώργος

Active Member
Να σου πω φίλε, θα συμφωνούσα με την άποψή σου αν είχα πάει σε κάποια τουρκική της σειράς ή σε κάποια ελληνική του 1ε. Εσύ πήγες σε μια από τις 5 καλύτερες στην Ευρώπη ανάλογου χρηματικού τιμήματος. Πιστεύω πως δικαιούσαι αν μη τι άλλο να πάρεις απαντήσεις στα όποια ερωτήματά σου.
Η κλινική δηλαδή δεν επικοινώνησε καθόλου μαζί σου...Πήγες έκανες την επέμβαση και τέλος. Αλλά και ότι και να σου απαντήσει η κλινική του Bisanga, το αποτέλεσμα δεν αλλάζει. Πιθανότατα θα σε πείσουν ότι ειναι μια χαρά σε αντίθεση με σένα
Πρώτον είμαι πολύ απογοητευμενος απο την διαδικασία της επέμβασης οπου ενώ είχαμε συμφωνήσει κάποια πράγματα τα οποία πλήρωσα και πολύ καλά μάλιστα κατά τη διάρκεια της επέμβασης έγιναν κάποια άλλα τελείως αυθαιρέτως.
Και δεύτερον ότι έγινε έγινε αυτό είναι το αποτέλεσμα και οτι και να μου πει η κλινική του Bisanga το αποτέλεσμα δεν αλλάζει.
 

tol

Well-Known Member
Έχουν τις επιθέσεις .Είναι πολύ στενό κοινό τους .

Κάνεις μεγαλο λαθος, χειροκροτητη αυλοκολακα.

Το κοινο που εχουμε εμεις οι τρεις που ανεφερες (και οχι μονο...γιατι υπαρχουν, τουλαχιστον, αλλα δεκα μελη του forum που κατα καιρους σου εχουν συρει τα εξ αμαξης) ειναι οτι δε φοραμε παρωπιδες... δε γλυφουμε κανενα γιατρο... δεν ειμαστε προσωπολατρες... δεν ωραιοποιουμε καταστασεις προς αγραν πελατων... δεν προσπαθουμε να κανουμε το μαυρο ασπρο για μελλοντικα "ψηφαλακια".

Αντιθετως, ειμαστε απολυτα αντικειμενικοι και αποδοκιμαζουμε ολους εκεινους που λειτουργουν με γνωμονα το συμφερον γιατρων και κλινικων και οχι το συμφερον των μελων του forum.

Αυτα τα...ολιγα.

Προς αποκατασταση της αληθειας και αντικρουσης της λασπολογιας σου για δηθεν "κλικες".
 

giannis1991

Well-Known Member
@alex7 θα σου κάνω μια επανάληψη και επειδή τα ψέματα σου δεν μου αρέσουν, ποτε είπα εγώ στον Αέρατο ότι υποστηρίζει τον Τιρκάλα.???..Παρέθεσε το τώρα και μην πεις μαλ..ιες του τύπου δεν μπορώ να ψάχνω...Για έλα να σε δω ...
Στον Βλαφο ποτέ δεν σχολίασα τον αριθμό των γκραφτς που έβαλε...Απλά αμφισβητώ ανοιχτά τον ισχυρισμό του ότι είδε 10-15 κεφάλια που έκαναν στον Τιρκάλα (και τον εντυπωσίασαν λογικά κιόλας)πριν καν αυτός εμφανιστεί στο φόρουμ(μόνο του Γιώργου υπήρχε),ότι απέρριψε τοπ γιατρούς για να πάει στον Σωτήρη γιατί είδε εκεί τον απίστευτο γιατρο και ότι εκφράζει μια άποψη ότι πήγε προετοιμασμένος για αυτο και πήρε τοπ αποτελεσμα....όχι ότι δεν πρέπει να πάει κάποιος έτσι,αυτό εννοείται,αλλά είναι σαν να λέει ότι όσοι δεν πάνε προετοιμασμένοι θα χάσουν...όχι φίλε αν ο γιατρός είναι τίμιος και καλός θα σου κάνει μόνος του αυτό που πρέπει για την δική σου περιπτωση...
Με τον Βλαφο τα έχουμε πει και σε αντίθεση με σένα δεν είναι μυρωδιάς ούτε λέει κρετινους άλλα μέλη,ούτε δικαιολογίες του κώλου για κακά αποτελέσματα του Σωτου..Στρατιές δεν φαντάζομαι,ίσως πολλοί τον υποστηρίζουν αλλά εσύ μόνο έχεις γίνει περίγελος πλέον ...
Και επιμένω...Όσο βλέπω αιματώματα σε μεγάλες πυκνότητες,να μην αντιλαμβάνεται καν ότι κάποιος έχει bupa ή χειρότερα να το βλέπει αλλά να προχωράει κανονικά για τους λόγους του(μάλλον οικονομικούς),να κάνει πλάνο ότι ναναι,να μην βλέπει τον ασθενή με μακριά μαλλιά και να λέει να ξυριστεί πριν έρθει ο ίδιος να τον δει και άλλα πολλά εδώ θα είμαι ρε.....Άλεξ και θα μιλάω για ΤΥΧΗ όταν κάτι πηγαίνει ανέλπιστα καλά ...
Αλήθεια τώρα πιστεύω ακόμα και εσύ μέσα σου ξέρεις ότι δεν τα παίρνω από κανέναν ειδικά από Αναστασάκη μεριά για να μιλήσουμε με ονόματα...Απλά σε βολεύει να πετάς μια τέτοια μαλ...ια έτσι για να γίνεσαι πειστικός....
Επίσης πες στο φίλο σου μην πιέζεται πολύ με τις φωτό...Να αφήσει τα μέλη ελευθερα...Βλέπω υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με τον φωτισμό του μοντ...Τελευταία δικαίωση μου θα είναι τα verified...
 

alex7

Well-Known Member
Καταρχήν να σου ευχηθώ να πας σου καλά στη μμ που έκανες .Ότι λέω για τον aerato και για τον Vlafo τα διάβασα εδώ μέσα .Μου έκαναν εντύπωση αλλά δεν παρενέβησα τότε γιατί η συζήτηση γινόταν ανάμεσα σε εσένα και τον Aerato η σε εσένα και το Vlafo .Δεν μπορώ τώρα να ψάχνω ατελείωτα νήματα για να σου παραθέσω τα στοιχεία των συνομιλιών .Έχω και αλλες δουλειεσ να κάνω .Όσον αφορά αυτό για τον Αναστασάκη : Μόνο κάποιος που έχει συμφέροντα μπορεί να στοχοποιεί και να επιτίθεται στους άλλους με αυτό το ύφος σε γιατρό η σε μέλη .Εγώ δεν ανέφερα καθόλου τον Σναστασακη .Εχω κάνει μμ στη κλινική του και τον γνώρισα τον άνθρωπο .Όσον αφορά το φωτισμό :Δεν είπα ότι διαφωνώ να εξετάζεται και να ψάχνονται τα περιστατικά εξονυχιστικά .Να ψάχνονται .Ποτέ δεν ισχυρίστηκα το αντίθετο .Απόλυτο φως και διαφάνεια .Εγώ είπα το ύφος των μελών να είναι πιο ήρεμο και ήπιο και ευγενές ώστε να μην αποτρέπονται τα μέλη να παρουσιάζουν .Επίσης λέω ,το έχω πει επανειλημενως ότι κανείς γιατρός δεν μπορεί να κάνει θαύματα .3000 grafts έβαλε ο συνάδελφος .Το κεφάλι του μου φαίνεται ότι θέλει πολύ περισσότερα .Να μην επαναλαμβάνω τα ίδια πάλι
 

giannis1991

Well-Known Member
Λοιπόν Άλεξ άκου...Επειδή δεν γουστάρω καθόλου τα πάρε δώσε με μπηχτες,τσακωμούς,μανουριασματα και τα συναφή δραττομαι της ευκαιρίας και θα σου απαντήσω στο ανάλογο ευγενικό και λογικό ύφος που απάντησες...
Αρχικά εύχομαι να πάει και σε σένα άριστα η μμ ..Αυτό εννοείται...Και πάνω απ' όλα υγεία...
Επίσης ελπίζω και εύχομαι (και από μεριάς μου θα τηρηθεί )οι όποιες αντίθετες γνώμες και διαφωνίες που έχουμε να στηρίζονται στην ευγένεια και στη λογική και προπάντων στην τεκμηρίωση με "απτά" επιχειρήματα ..Αυτά και καλή συνέχεια...
Εξονυχιστικά και με τέτοιο ύφος θα έγραφα για τον καθένα...Μακάρι ο Τιρκαλας με τις τιμές που έχει να πάρει μαθήματα από τα λάθη του και να ανέβει επίπεδα...
 
Μπλουζα