Dr. Bisanga Βρυξέλλες 18-19.01.2022 3100 grafts

Α. Γιώργος

Active Member
Αν εισαι σιγουρος για τα τελικά νούμερα που μας έδωσες, γιατί τα έχεις αλλάξει 3 φορές. Τότε βγαίνει 112-113cm2 με την εφαρμογή.
Είχα προσπαθήσει να βγάλω τα νούμερα με την εφαρμογή,κάτι το οποίο είναι εξαιρετικά δύσκολο και υποκειμενικό γιατί παίζει πάρα πολύ μεγάλο ρόλο η γωνία που βγήκε η φωτογραφία.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

pagouras

Well-Known Member
Είχα προσπαθήσει να βγάλω τα νούμερα με την εφαρμογή,κάτι το οποίο είναι εξαιρετικά δύσκολο και υποκειμενικό γιατί παίζει πάρα πολύ μεγάλο ρόλο η γωνία που βγήκε η φωτογραφία.

θα πρεπει να βγαλεις μια καθετη φωτο και να σημειωσεις 2 διαστασεις ωστε να μπορουμε να τις αντιπαραβαλουμε στην εφαρμογη, ετσι θα βγαλεις σωστο αποτελεσμα.
 

pagouras

Well-Known Member
Με βάση ότι σωστή μέτρηση είναι το 5cm οπως κοιτάμε την φώτο δεξιά, έτσι βγαίνει σωστα και το 12cm, εμένα μου βγάζει 100cm2
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20220124-140123_Prime Ruler.jpg
    Screenshot_20220124-140123_Prime Ruler.jpg
    924.2 KB · Προβολές: 209

Ronaldo

Well-Known Member
Είχα προσπαθήσει να βγάλω τα νούμερα με την εφαρμογή,κάτι το οποίο είναι εξαιρετικά δύσκολο και υποκειμενικό γιατί παίζει πάρα πολύ μεγάλο ρόλο η γωνία που βγήκε η φωτογραφία.
Καλύτερα να πάρεις μια διαφάνεια χωρισμένη σε τ.ε. και να βάλεις κάποιον να σχεδιάσει το σχήμα πάνω απο το κεφάλι σου. Μόνο τότε θα εισαι σίγουρος για την επιφάνεια.
 

Gianney

Well-Known Member
Καλύτερα να πάρεις μια διαφάνεια χωρισμένη σε τ.ε. και να βάλεις κάποιον να σχεδιάσει το σχήμα πάνω απο το κεφάλι σου. Μόνο τότε θα εισαι σίγουρος για την επιφάνεια.
Μια διαφάνεια η ζελατίνα σχεδιάζεις με μαρκαδόρο και μετά το πας και το βάζεις από πάνω σε ένα χαρτί με τα τετραγωνάκια και σχεδιάζεις
 

Α. Γιώργος

Active Member
Με βάση ότι σωστή μέτρηση είναι το 5cm οπως κοιτάμε την φώτο δεξιά, έτσι βγαίνει σωστα και το 12cm, εμένα μου βγάζει 100cm2

@pagouras στην τελευταία φωτογραφία έχω μέτρηση τις αποστάσεις με την μεζούρα οπότε με μια μικρή απόκλιση τα 5 cm είναι σωστό.
 

Α. Γιώργος

Active Member
Καλησπέρα φίλοι μου, παραθέτω σημερινές φωτογραφίες 9 μέρες μετά την επέμβαση.
Η λήπτρια περιοχή έχει πλέον καθαρίσει από τις κρουστες.
IMG_20220128_144912.jpg
Η δοτρια δείχνει κάπως καλύτερα.
Εδώ μια μικρή αντιπαράθεση πως είναι σήμερα και πως ήταν πριν 7 μέρες
20220128_160928.jpg
Και εδώ μια φωτογραφία πως ήταν η λήπτρια μετά την πρώτη επέμβαση και μετά την πρώτη ημέρα της δεύτερης επέμβασης, όπου φαίνεται η περιοχή που κάλυψε η hairline. Η τέλεια δείχνει το σημείο που ξεκινάει η hairline . 20220127_153632.jpg
 

Α. Γιώργος

Active Member
Καλησπέρα παιδιά, συμπληρωθηκανε 4 εβδομάδες από την επέμβαση,
όποιος έχει κάνει ήδη μεταμόσχευση ξέρει είναι άχαρη περίοδος.
Το shedding είναι σε πλήρη εξέλιξη , ευτυχώς η ερυθρότητα υποχωρεί κάπως και δεν κάνει μπαμ από μακριά. Σήμερα κουρεψα την δοτρια και κουρεμενη πιστεύω δείχνει κάπως καλύτερα αλά γενικώς δείχνει πολύ ταλαιπωρημενη κάτι που είναι λογικό μόλις ένα μήνα μετά την επέμβαση.
Σας παραθέτω πρώτα τις φωτογραφίες από την κλινική και μετά πως είναι τώρα η κατάσταση.
Πριν την επέμβαση

1.jpeg 2.jpeg 7.jpeg 5.jpeg 3.jpeg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Α. Γιώργος

Active Member
Γεια σας φίλοι μου παραθέτω φωτογραφίες δύο μήνες μετά την επέμβαση δεν έχει αλλάξει τίποτα. Η ερυθρότητα στην ληπτρια παραμένει το μεγαλύτερο πρόβλημα,σε κάποια σημεία υπάρχει κάποιο ευτυχώς περιορισμένο shock loss.
Η δοτρια συνεχίζει να ανακάμπτει σιγά σιγά και δείχνει από μήνα σε μήνα καλύτερα.
Πρώτα φωτογραφίες της δοτριας πριν και μετά το κούρεμα.

IMG_20220320_122802.jpeg IMG_20220320_122814.jpeg IMG_20220320_122755.jpeg

IMG_20220321_123803.jpeg IMG_20220321_123755.jpeg IMG_20220321_123742.jpeg
Και φωτογραφίες από την ληπτρια
IMG_20220321_123830.jpeg IMG_20220320_122831.jpeg
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Καλη φύτρωση φίλε μου. Συγγνωμη αν ρωτήσω κάτι που έχεις απαντήσει στο παρελθόν αλλά παρατηρώ τα πλαινα πάνω από τα αφτιά σου να είναι φαγωμένα, έχεις retro ; Να σου πάνε όλα καλά :)
 

Α. Γιώργος

Active Member
Καλη φύτρωση φίλε μου. Συγγνωμη αν ρωτήσω κάτι που έχεις απαντήσει στο παρελθόν αλλά παρατηρώ τα πλαινα πάνω από τα αφτιά σου να είναι φαγωμένα, έχεις retro ; Να σου πάνε όλα καλά :)
Ευχαριστώ ,δεν πιστεύω, τα πλαϊνά έχουνε πολλές γκρίζες τρίχες και είναι μερικά χιλιοστά κοντύτερα από τα υπόλοιπα μαλλιά και γιαυτό ίσως δίνεται αυτή η εντύπωση. Και τον τελευταίο χρόνο έχουνε εξετάσει το κεφάλι μου τρεις top γιατροί δεν μπορεί αν είχα ρετρό κάποιος θα την είχε διαγνώσει.
 
Μπλουζα