Dnfg88, FUE, 2500g, 9/6/2020

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προφανως αλλαζει και το ποσο φωτεινο δειχνει κατι απο το σημειο που καθεται καποιος ή απο που τραβιεται η φωτογραφια, και αυτο μπορει να ελεγχεται απο τον φωτογραφο αναλογως αν θελει να δειξει πιο φωτεινα ή πιο σκοτεινα πλανα ανα περιπτωση.

Επισης δεν συγκρινεται ο συγκεκριμενος φωτισμος με τον φωτισμο του ηλιου σε εξωτερικες συνθηκες, οπου οταν πεφτουν πανω οι ακτινες του ηλιου ειναι πολυ πιο αποκαλυπτικος απο τον συγκεκριμενο που δεν φαινεται και ιδιατερα εντονος και διαμορφωνεται αναλογα την περιπτωση.

Δεν θέλω να λέω τα ίδια αλλά δεν μου αρέσει να λέγονται πράγματα από ανθρώπους που δεν κατέχουν καλά το αντικείμενο και γενικόλογουν. Αν ρωτήσεις έναν επαγγελματία φωτογράφο θα σου πει ότι ο καλύτερος φωτισμός είναι ο περιμετρικός έτσι ώστε να μην δημιουργούνται σκιές εκεί που δεν θες. Η φωτεινότητα δεν έχει σχέση μόνο με τον φωτισμό του χώρου αλλά και με την ευαισθησία του φακού/μηχανής (διάφραγμα/ISO) που τραβάει την φωτό. Με αυτό το φως και καλή φωτογραφική τραβάς όσο αποκαλυπτικές φωτό θες. Άρα δεν υπάρχει ΔΟΜΙΚΟ πρόβλημα και παρακαλώ να σταματήσει αυτή η ατέρμονα συζήτηση. Και ο Λορενζο το ίδιο ακριβώς setup έχει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

crossfire

Well-Known Member
Ειλικρινα δεν το καταλαβαινω αυτο, φιλε Cvial. Αν εσυ θεωρεις οτι αυτος ειναι επαρκης φωτισμος, μαλλον εχουμε διαφορετικη προσεγγιση του θεματος. Προσωπικα, οταν δε βλεπω καν τη σκια της καρεκλας, θεωρω οτι ο φωτισμος ειναι ισχνος.

Το αφηνω εδω...απλα εδωσα μια απαντηση...μη χαλασουμε τις καρδιες μας...ας κρατησει ο καθενας την αποψη του, αφου υπαρχει διαφορετικη θεωρηση του ζητηματος. Να εχεις ενα καλο βραδυ! Καλη δυναμη και καλο κουραγιο. Το lockdown θελει υπομονη και αισιοδοξη διαθεση.

@tol , βαλε champions league που έχει αυτή την ωρα και θα δεις οτι δεν φαίνεται η σκιά κανενός ποδοσφαιριστη.
Αντιθέτως, βάλε να δεις παιχνίδια δεκαετίας του 80 και θα δεις όλες τις σκιές τη ποδοσφαιριστών.
 

Dnfg88

New Member
Προσωπικα, ειχα υποσχεθει οτι δε θα σχολιασω ξανα σε νηματα της κλινικης σας....

Αφου, ομως, μου το επιτρεπετε....

Καταρχας, σε ποια ανεξαρτητη παρουσιαση αναφερεστε; Το λογοτυπο της κλινικης σας δεν ειναι αυτο που υπαρχει σε ολες τις φωτογραφιες; Στην κλινικη σας δεν τραβηχθηκε το υλικο;

ΣΕ ΤΙ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΑΥΤΗ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΕΚΑΔΕΣ ΑΛΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΗΔΗ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙ ΣΤΟ FORUM;

Αν ειμαστε επιφυλακτικοι για τις φωτογραφιες που ανεβαζουν οι ΙΔΙΕΣ ΟΙ ΚΛΙΝΙΚΕΣ, γιατι τωρα να αρουμε την επιφυλακτικοτητα/δυσπιστια μας; Τι αλλαξε; ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ.

Ο φιλος δεν ανεβασε προσωπικο υλικο υπο διαφορετικες συνθηκες (φυσικου φωτισμου, ηλιοφανειας κ.α.). Οι φωτογραφιες ειναι απο το ιδιο δωματιο, της ιδιας κλινικης που βλεπουμε καθημερινα στο forum.

Αρα, να χρησιμοποιουμε σωστα τον ορο "ανεξαρτητη" παρουσιαση. Οταν, λοιπον, ζητατε την αποψη μας για ενα αποτελεσμα, μην υποτιματε τη νοημοσυνη μας.

Τωρα...ας παμε στο προκειμενο...

Προσωπικα θα εμμεινω στην αποψη που ειχα διατυπωσει πριν απο καποιους μηνες που ξεκινησε η παρουσιαση...

Θεωρω οτι εγινε ενα στρατηγικο λαθος κομβικης σημασιας...ενα λαθος στο σχεδιασμο που ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ θα με ενοχλουσε αφανταστα και θα ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΣΑ τον γιατρο για αυτο.

Ειχα γραψει, λοιπον, απο την πρωτη στιγμη οτι η εικονα του forelock ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ δεν με ικανοποιει. Ειχα διατυπωσει την απορια...για ποιο λογο δεν τοποθετηθηκαν, εστω, 200 grafts στο forelock, το οποιο δειχνει "σκοροφαγωμενο" και το οποιο δεν προκειται να βελτιωθει, ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΗΚΕ ΚΑΝΕΝΑ graft εκει...αντιθετως δειχνει αδυναμο και, δυστυχως, (μακαρι να διαψευστω) συντομα θα χειροτερευσει.

Ηδη για τα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ μου γουστα η hairline στο κεντρο της ειναι κακη. Δε θα μου αρεσε ποτέ αυτη η εικονα του μαλλιου μου.

Προβολή συνημμένου 29529

Προβολή συνημμένου 29530

Προβολή συνημμένου 29531

Παρατηρωντας, λοιπον, τις φωτογραφιες, θεωρω (προσωπικη, ισως εσφαλμενη αποψη) οτι ο γιατρος αδικαιολογητα δεν ενισχυσε το συγκεκριμενο σημειο.

Ουσιαστικα με αυτη την τακτικη θα αναγκασει πολυ συντομα τον φιλο να ξαναμπει στο χειρουργειο. Σε συντομο χρονικο διαστημα η hairline θα δειχνει ασχημα (ΗΔΗ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΣΧΗΜΑ).

Γιατι, λοιπον, να μην ειχαν μπει αυτα τα "ρημαδια" 200 grafts, ωστε, τουλαχιστον, για μια πενταετια ο φιλος να χαρει το μαλλι του χωρις εκπτωσεις και ασχημα οπτικα κενα στο κεντρο του μετωπου του;

Πέραν των facts?! που δηλωσατε, να σας ευχαριστησω που μου ανυψωνετε το ηθικο με τα διακριτικα σας σχολια.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού

Ο συγκεκριμενος γνωριζω πως ειχε ενοχληθει πολυ απο τις βλακειες που γραφονταν στο thread του και αντι να τσακωνεται με τον καθενα, απλα μου ειπε πως θα δει ΑΝ θα ξαναποσταρει.
Το εχω ξαναπει, χαρη ΜΑΣ κανουν.
Αν καποιοι φερονται σαν χουλιγκαν και τρολ, κάποιοι που δεν γουσταρουν καυβαγες, απλα σταματανε να ποσταρουν.
Τοσο απλα.

Εντούτοις, βλεπω ενδιαφερον για τα open threads μας.
Καλο ειναι αυτο.
Μιας και μπαινετε στην διαδικασια, επειδη πνιγομαστε αυτον τον καιρο, θελετε να μου στειλετε pm τι σας εχω αφησει ανοικτο να τους επικοινωνησουμε εμεις ειτε για να ανεβασουεν είτε για να ερθουν από εδω?
Γιατι να ψαχνεταε και να ρωτατε ενα thread καθε δυο μερες δεν εξυπηρετει, δεν μπορω να κραταω σημειωσεις και μετα καποια τρολ θα αρχισουν το παραμυθακι οτι "εξαφανισαμε" τον ασθενή....
Αν θελετε, βοηθηστε με να σας "βοηθησω"
 

Gianney

Well-Known Member
Ο συγκεκριμενος γνωριζω πως ειχε ενοχληθει πολυ απο τις βλακειες που γραφονταν στο thread του και αντι να τσακωνεται με τον καθενα, απλα μου ειπε πως θα δει ΑΝ θα ξαναποσταρει.
Το εχω ξαναπει, χαρη ΜΑΣ κανουν.
Αν καποιοι φερονται σαν χουλιγκαν και τρολ, κάποιοι που δεν γουσταρουν καυβαγες, απλα σταματανε να ποσταρουν.
Τοσο απλα.

Εντούτοις, βλεπω ενδιαφερον για τα open threads μας.
Καλο ειναι αυτο.
Μιας και μπαινετε στην διαδικασια, επειδη πνιγομαστε αυτον τον καιρο, θελετε να μου στειλετε pm τι σας εχω αφησει ανοικτο να τους επικοινωνησουμε εμεις ειτε για να ανεβασουεν είτε για να ερθουν από εδω?
Γιατι να ψαχνεταε και να ρωτατε ενα thread καθε δυο μερες δεν εξυπηρετει, δεν μπορω να κραταω σημειωσεις και μετα καποια τρολ θα αρχισουν το παραμυθακι οτι "εξαφανισαμε" τον ασθενή....
Αν θελετε, βοηθηστε με να σας "βοηθησω"
Καταρχάς ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας.Ναι ακόμα βλέπω μμ και θα σας ενημερώσω για περιπτώσεις.Σχετικα με τα τρολ δυστυχώς είναι κάτι που συμβαίνει σε όλες τις εκφάνσεις της ζωής, προσωπικά πιστεύω πως συμβαίνει λόγω του ότι το φόρουμ είναι και αυτό μια ψυχαγωγική ασχολία για πολλά μέλη που ειδικά στις μέρες αυτές εκλείπει,σε συνδυασμό με την μη ύπαρξη περιορισμών.Το ορθότερο είναι η απλη κριτική/αξιολόγηση των μμ που βλέπουμε εδώ,απλά κάπου τα πράγματα ξεφεύγουν μετά.
 

Kostas97

Well-Known Member
Εδω εχουμε τελικον αποτελεσμα;;
Ουτως η αλλως το μελος δεν το χρειαζομαστε για να ανεβασει φωτογραφιες. Ετοιμες τις επαιρνε απο την κλινικη.
Μπορειτε αν θελετε να ενημερωσετε το νημα.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
House cleaning (μόλις τις βρήκα στο desktop!) για να ασχοληθούν όσοι θέλουν με μεταμοσχεύσεις
 

Συνημμένα

  • DSC01855.JPG
    DSC01855.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 130
  • DSC01625(1).jpg
    DSC01625(1).jpg
    859.9 KB · Προβολές: 123
  • DSC01859.JPG
    DSC01859.JPG
    1.2 MB · Προβολές: 129
  • DSC01626.jpg
    DSC01626.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 118
  • DSC01860.JPG
    DSC01860.JPG
    1.5 MB · Προβολές: 128
  • DSC01627.jpg
    DSC01627.jpg
    1.9 MB · Προβολές: 120

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Part 2.
 

Συνημμένα

  • DSC01858 - Copy.JPG
    DSC01858 - Copy.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 104
  • DSC01639.jpg
    DSC01639.jpg
    624.9 KB · Προβολές: 96
  • DSC01864.JPG
    DSC01864.JPG
    1.1 MB · Προβολές: 117
  • DSC01631.jpg
    DSC01631.jpg
    1.5 MB · Προβολές: 110
  • DSC01862.JPG
    DSC01862.JPG
    1.4 MB · Προβολές: 105
  • DSC01632.jpg
    DSC01632.jpg
    1.7 MB · Προβολές: 100
  • DSC01861.JPG
    DSC01861.JPG
    1.3 MB · Προβολές: 100
  • DSC01650.jpg
    DSC01650.jpg
    797.4 KB · Προβολές: 94

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jersey

Well-Known Member
Υπάρχει καμία φωτογραφία που να την έχει τραβήξει ο ασθενής και όχι εσείς; συνήθως στις παρουσιάσεις μελών ανεβαίνουν φωτογραφίες τραβηγμένες από τα μέλη, ενώ εδώ βλέπουμε από την αρχή μέχρι το τέλος τις δικές σας επίσημες φωτογραφίες.

Επίσης το να ανεβαίνουν φωτογραφίες μετά από σχεδόν 2 χρόνια δεν έχει τόσο νόημα καθώς δεν μπορείς να ξέρεις τι έχει προηγηθεί. Δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε αν έχει προβεί και σε δεύτερη μεταμόσχευση ή όχι.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Υπάρχει καμία φωτογραφία που να την έχει τραβήξει ο ασθενής και όχι εσείς; συνήθως στις παρουσιάσεις μελών ανεβαίνουν φωτογραφίες τραβηγμένες από τα μέλη, ενώ εδώ βλέπουμε από την αρχή μέχρι το τέλος τις δικές σας επίσημες φωτογραφίες.

Επίσης το να ανεβαίνουν φωτογραφίες μετά από σχεδόν 2 χρόνια δεν έχει τόσο νόημα καθώς δεν μπορείς να ξέρεις τι έχει προηγηθεί. Δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε αν έχει προβεί και σε δεύτερη μεταμόσχευση ή όχι.
Τωρα σοβαρα;;;;
ΦΥΣΙΚΑ και εισαι σε θέση, διότι αλλιώς ΘΑ ΤΟ ΕΓΡΑΦΑ.
Αυτο που λες ειναι χυδαιο υπονούμενο και συκοφαντια.

Αν διαβάσεις τι γραφει άλλο μελος λεει "ανεβαστε οτι εχετε ο ασθενής δεν ανεβαζει μονος του ποτε".
Μηπως θες τηλεφωνο να τον καλέσεις να τον ρωτησεις αν εκανε και άλλη ΜΕΤ ή να τον περασεις από πολυγραφο?
Ειναι ντροπή το πόσο χαμηλα πεφτετε καποιοι πάντως.
Θα παρακαλέσω τον @CVIAL να επέμβει.
 

jersey

Well-Known Member
Τωρα σοβαρα;;;;
Αυτο που λες ειναι χυδαιο υπονούμενο και συκοφαντια.
Αν διαβάσεις τι γραφει άλλο μελος λεει "ανεβαστε οτι εχετε ο ασθενής δεν ανεβαζει μονος του ποτε".
Μηπως θες τηλεφωνο να τον καλέσεις να τον ρωτησεις αν εκανε και άλλη ΜΕΤ ή να τον περασεις από πολυγραφο?
Ειναι ντροπή το πόσο χαμηλα πεφτετε καποιοι πάντως.
Θα παρακαλέσω τον @CVIAL να επέμβει.
Δεν ειναι τίποτα χυδαίο. Η συκοφαντία είναι στο μυαλό σας. Ο κάθε λογικός άνθρωπος σκέφτεται ότι όταν ανεβαίνουν φωτογραφίες μετά από σχεδόν 2 χρόνια δεν μπορεί να ξέρει αν έχει κάνει touch up ή όχι ο κάθε ασθενής. Γι'αυτό έχει σημασία να ανεβαίνουν κάθε μήνα οι φωτογραφίες και όχι μετά από 2 χρόνια. Ώστε να ξέρουμε και την εξέλιξη σε πραγματικό χρόνο και να γνωρίζουμε ότι όντως δεν έχει μεσολαβήσει κάτι άλλο μέσα σε αυτό το διάστημα.

Επίσης σε μια παρουσίαση μέλους επιβάλλεται να βλέπουμε φωτογραφίες τραβηγμένες από το μέλος και όχι τις δικές σας επίσημες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν ειναι τίποτα χυδαίο. Η συκοφαντία είναι στο μυαλό σας. Ο κάθε λογικός άνθρωπος σκέφτεται ότι όταν ανεβαίνουν φωτογραφίες μετά από σχεδόν 2 χρόνια δεν μπορεί να ξέρει αν έχει κάνει touch up ή όχι ο κάθε ασθενής. Γι'αυτό έχει σημασία να ανεβαίνουν κάθε μήνα οι φωτογραφίες και όχι μετά από 2 χρόνια. Ώστε να ξέρουμε και την εξέλιξη σε πραγματικό χρόνο και να γνωρίζουμε ότι όντως δεν έχει μεσολαβήσει κάτι άλλο μέσα σε αυτό το διάστημα.

Επίσης σε μια παρουσίαση μέλους επιβάλλεται να βλέπουμε φωτογραφίες τραβηγμένες από το μέλος και όχι τις δικές σας επίσημες.

Έχεις άδικο εδώ. Πολύ σωστά ανέβηκαν οι φώτο μετά από παράκληση του προηγούμενου ποστ (@Kostas97). Δεν μπορεί σε κάθε απάντηση του γιατρού ακόμα και μετά από παράκληση μέλους να ανακαλύπτουμε την πυρίτιδα ξανά και να ρίχνουμε λάδι στην φωτιά. Λίγο κράτει.
 

jersey

Well-Known Member
Έχεις άδικο εδώ. Πολύ σωστά ανέβηκαν οι φώτο μετά από παράκληση του προηγούμενου ποστ (@Kostas97). Δεν μπορεί σε κάθε απάντηση του γιατρού ακόμα και μετά από παράκληση μέλους να ανακαλύπτουμε την πυρίτιδα ξανά και να ρίχνουμε λάδι στην φωτιά. Λίγο κράτει.
Δεν θα έλεγα ότι έχω άδικο. Έχει πολλές φορές τονιστεί στ φόρουμ η αναγκαιότητα να ανεβαίνουν οι φωτογραφίες σε πραγματικό χρόνο και όχι μετά από 2 χρόνια. Αυτή ειναι και η σημασία των ανεξάρτητων παρουσιάσεων. Εδώ βέβαια δεν τηρείται τίποτα από αυτά καθώς και οι φωτογραφίες δεν ειναι καν του μέλους αλλά ειναι επίσημες της κλινικής... Το να ανεβάζει φωτογραφίες μετά από 2 χρόνια δεν μου λέει κάτι γιατί δεν μπορεί να αποδειχτεί αν έχει προηγηθεί δεύτερη επέμβαση ή οχι. Οπότε οφείλουμε να είμαστε επιφυλακτικοί.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν αμφισβήτησα την ουσία αυτών που γράφεις λέξη-λέξη. Αν δεν το είχε ζητήσει ο Κώστας θα είχες καλύτερη πάσα για να γράψεις τα ίδια και πιθανώς να μην είχα παρέμβει. Επειδή όμως είχε προηγηθεί η παράκληση του Κώστα η τοποθετησή σου είναι άστοχη. Αν ο γιατρός δεν απάνταγε θα του έλεγαν κάποιοι, "κρύβεστε". Τώρα που απάντησε πάλι θα του την πούμε? Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι το σχόλιο σου δείχνει και άτοπο και προκατειλημένο.
 

tasos33

Well-Known Member
Δεν θα έλεγα ότι έχω άδικο. Έχει πολλές φορές τονιστεί στ φόρουμ η αναγκαιότητα να ανεβαίνουν οι φωτογραφίες σε πραγματικό χρόνο και όχι μετά από 2 χρόνια. Αυτή ειναι και η σημασία των ανεξάρτητων παρουσιάσεων. Εδώ βέβαια δεν τηρείται τίποτα από αυτά καθώς και οι φωτογραφίες δεν ειναι καν του μέλους αλλά ειναι επίσημες της κλινικής... Το να ανεβάζει φωτογραφίες μετά από 2 χρόνια δεν μου λέει κάτι γιατί δεν μπορεί να αποδειχτεί αν έχει προηγηθεί δεύτερη επέμβαση ή οχι. Οπότε οφείλουμε να είμαστε επιφυλακτικοί.
Και από HDC σήμερα υλικό δυο ετών ανέβηκε και οι φωτό από τον ασθενή, σκοτεινές οι περισσότερες....
 

Gianney

Well-Known Member
Πάντως και ο Τζον δεν ανεβάζει σε πραγματικό χρόνο πολλές φορές, πιστεύω δεν πρέπει να βλέπουμε του Αναστασάκη μόνο και των άλλων όχι.
 

jersey

Well-Known Member
Δεν αμφισβήτησα την ουσία αυτών που γράφεις λέξη-λέξη. Αν δεν το είχε ζητήσει ο Κώστας θα είχες καλύτερη πάσα για να γράψεις τα ίδια και πιθανώς να μην είχα παρέμβει. Επειδή όμως είχε προηγηθεί η παράκληση του Κώστα η τοποθετησή σου είναι άστοχη. Αν ο γιατρός δεν απάνταγε θα του έλεγαν κάποιοι, "κρύβεστε". Τώρα που απάντησε πάλι θα του την πούμε? Καταλαβαίνεις λοιπόν ότι το σχόλιο σου δείχνει και άτοπο και προκατειλημένο.
Το οτι ζήτησε ο Κώστας κάτι δεν έχει να κάνει και είναι άλλο θέμα αυτό. Οφείλουμε να ενημερώνουμε τα νέα μέλη και να λέμε τα πράγματα ως έχουν και οχι να κρύβουμε την πραγματικότητα επειδή ζήτησε ένα μέλος να ανέβουν φωτογράφιες. Δεν μπορεί σε μια ανεξάρητη παρουσίαση να ανεβαίνουν φωτογραφίες επίσημες από την κλινική και να λέμε όλα καλά. Ειδικά αν αυτές ειναι μετά από 2 χρόνια...που δεν μπορείς να ξέρεις τι έχει μεσολαβήσει μέσα σε αυτό το διάστημα.

Εξάλλου βλέπω ότι συμφωνείς κιόλας με την ουσία του σχολίου μου και ο ίδιος τα ίδια ανέφερες πριν 2 μέρες σε ένα ποστ σου το οποίο παραθέτω παρακάτω.

Συγκεκριμένα ανέφερες οι παρουσιάσεις που δεν είναι σε πραγματικό χρόνο και γενικά οι επίσημες είναι μειωμένης αξιοπιστίας και δεν μπορείς να βασίζεσαι σε αυτές.

Αν ήθελες να προστατέψεις τα νέα μέλη και σε ένοιαζε η αξιοπιστία του φόρουμ θα έπρεπε να το έγραφες και ο ίδιος από κάτω αυτό που είχες γράψει και πριν 2 μέρες που συμφωνεί με το ποστ μου και να μη κάνεις διακρίσεις και χατίρια σε γιατρούς.
 

Συνημμένα

  • 3AA4F79F-2522-4EFC-9DD2-B5143C093885.jpeg
    3AA4F79F-2522-4EFC-9DD2-B5143C093885.jpeg
    926.5 KB · Προβολές: 109
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα