Dnfg88, FUE, 2500g, 9/6/2020

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Cvial έχεις δίκιο,αρκετοί είναι Ισραηλινοί και βγάζουν φωτός στο γραφείο τις κλινικής στο Ισραήλ τους έχω πει να τραβάνε σωστές φωτός, αυτοί τις στέλνουν στην κλινική και σε έμενα κροπαρισμενες.
Άλλοι από Ελλάδα δεν έχουν την δυνατότητα να ξανά πάνε στην Κύπρο και μας στέλνουν με Mail όχι τόσο καλές.
Άλλες τις ανεβάζει η κλινική στην σελίδα κροπαρισμενες και τις περνώ από εκεί άλλες μου στέλνουν δεν το κάνω επίτηδες.
Ούτε η κλινική το κάνει επίτηδες αλλά υπάρχει λίγο αυτή η τσαπατσουλιά.
Μακάρι να ήμουν μέσα στην κλινική να είχα ασχοληθεί εγώ με το θέμα.
Πέρα από αυτά όμως τα αποτελέσματα είναι τίμια και αρκετά ικανοποιητικα θέλω να πω ότι ξέρουμε τις δυνατότητες τις κλινικής από τα αρκετά ανεξάρτητα περιστατικά.

Αν μπορεί να μεταφερθεί και κάπου αλλού για να μην παρεμβαίνω σε ξένα νήματα καλό θα ήταν.

Προσωπικά νόμιζα πως οι περισσοτερες ειναι τραβηγμενες στην κλινική. Αλλ μαλλον κανω λάθος
Αλλα μπορω να σας πω τι κανουμε στην Anastasakis Hair Clinic
Εμεις σε ασθενείς που ειναι εκτος Ελλαδος ή εκτος Αθηνών, δινουμε εγραφφες οδηγίες για τις φωτογραφιες, δινουμε τις προεπεμβατικές και
τους ζηταμε να πανε σε εναν επαγγελματια φωτογραφο (της γειτονιας, που βγαζει φωτογραφιες διαβατηρίων κτλ) να τραβηξει τις ιδιες ποζες με παρομοιο φωτισμο.
Πληρωνουμε εμεις τον φωτογραφο 10-15Euro κοστιζει και μας τις στελνει κιολας.

Αν δεν το ειχατε σκεφτει, σιγουρα θα σας φανει χρησιμη ιδεα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Να ρωτήσω εγώ κάτι.
Ναι είναι διαφανείς,ναι είναι οι καλύτερες από οποιαδήποτε άλλη κλινική, αλλά πόσο δύσκολο είναι ο φίλος μια μέρα να βγάλει έξω στο σπίτι του με το φως του ήλιου,όπως έχουν βγάλει όλοι, εσύ ,εγώ,
ο Γιώργος και οποιοσδήποτε άλλος?
Δεν το καταλαβαίνω που είναι η δυσκολία και γιατί αναλωνόμαστε όταν θα είχε λήξει με 2 τέτοιες φώτο ?
Ο ήλιος και ο φυσικός φωτισμός είναι οι πλέον αποκαλυπτικές φωτογραφίες και αυτές δείχνουν στο μέγιστο βαθμό και χειρότερα φυσικά το αποτέλεσμα.

Μπορειτε να τον ρωτησετε.
Θα ήταν πιο έγκυρο μετα τους 12 μηνες.
Αν φυσικά η εγκυρότητα ειναι το ζητούμενο.
 

tol

Well-Known Member
Θα σταθώ σε αυτό γιατί ευτυχώς υπάρχουν και οι ψυχραιμότεροι που βλέπουν τα πράγματα πιο αντικειμενικά. Σε όλες τις παρουσιάσεις της κλινικής (είτε είναι ανεξάρτητες είτε όχι) οι φώτο είναι απλά υποδειγματικές. Πολλές, από όλες τις γωνίες και μεγάλου μεγέθους για να μπορείς να ζουμάρεις. Ακόμα και βίντεο. Η ερώτηση η δική μου είναι απλή. Έχουμε δει από άλλες κλινικές τέτοιου είδους φώτο? Κοίταγα πρόσφατα το περιστατικό 60+ από HDC. Δεν υπάρχει καμία φώτα πάνω από 100Κ και οι περισσότερες είναι κροπαρισμένες χωρίς λεπτομέρειες. Εκεί τι ζουμ θα έκανε ο Tol για να βρει κάποιο ψεγάδι?
Φιλε Cvial, θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω και με εσενα και με τον Πανο.

Καταρχας, δεν με ενδιαφερει αν η κλινικη ειναι του κ. Αναστασακη, κυπριακη, τουρκικη κ.α.

Εγω ειμαι ξεκαθαρος, αντικειμενικος και καθετος.

Καμια φωτογραφια προερχομενη απο την ιδια την κλινικη δεν σου παρεχει τη βεβαιοτητα οτι απεικονιζει πιστα την πραγματικοτητα. Προσωπικα παντοτε θα ειμαι επιφυλακτικος απεναντι σε τετοιου ειδους φωτογραφιες.

Εσυ θεωρεις οτι οι φωτογραφιες ειναι πολυ ποιοτικες, πολυ αποκαλυπτικες, απολυτα αντιπροσωπευτικες της πραγματικοτητας.

Εγω ποτέ δε θα πιστεψω κατι αναλογο.

Εχοντας απλη καθημερινη εμπειρια φωτογραφιων, σε καμια περιπτωση δε θα θεωρησω φωτογραφιες και video κλινικων σε ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥΣ χωρους αντιπροσωπευτικες.

Ο καθενας μας εχει εμπειρια φωτογραφιων και video...αναλογα με το χωρο που βρισκεσαι, αναλογα με το φωτισμο, αναλογα με την οπτικη γωνια, το τελικο αποτελεσμα ειναι απο λιγο εως παρα πολυ διαφορετικο.

Δηλαδη, θελετε να μας πεισετε οτι ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ χωρος, ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ φωτισμος που τραβιουνται οι φωτογραφιες και τα video, δεν ειναι ΑΥΣΤΗΡΑ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΟΣ για την επιτευξη του επιδιωκομενου σκοπου;

Εχει στηθει ενα ειδικα διαμορφωμενο στουντιο και συγκεκριμενος φωτισμος, ωστε το αποτελεσμα να δειχνει απολυτα κολακευτικο. Ολες οι φωτογραφιες και τα video ειναι τραβηγμενα στον ιδιο χωρο, υπο τις ιδιες αυστηρα επιλεγμενες συνθηκες.

Αυτη ειναι η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου αποψη. Τωρα, αν εσεις ειστε ικανοποιημενοι και θεωρειτε οτι υπαρχει απολυτη διαφανεια, ειναι δικαιωμα σας.

Εγω ποτέ δε θα θεωρησω ανεξαρτητες τετοιου ειδους παρουσιασεις.

Σαν να ζουμε στην εποχη των σπηλαιων, ακομη και στην εποχη του προηγουμενου αιωνα, οπου η τεχνολογια ηταν σε υβριδικη κατασταση.

Σαν να μη ζουμε σε μια εποχη, οπου γινονται τεχνολογικα ΘΑΥΜΑΤΑ, οπου το ασπρο μπορει να εμφανιστει με χιλαδες αδιορατους τροπους μαυρο και το αντιστροφο.

Ο ήλιος και ο φυσικός φωτισμός είναι οι πλέον αποκαλυπτικές φωτογραφίες και αυτές δείχνουν στο μέγιστο βαθμό και χειρότερα φυσικά το αποτέλεσμα.

Σε τελικη αναλυση, οπως γραφει και ο φιλος vlafo, ρωτω ολους εκεινους που θεωρουν οτι η κλινικη του κ. Αναστασακη ανεβαζει το καλυτερο φωτογραφικο υλικο...

Υπαρχει, εστω και μια, φωτογραφια σε εξωτερικο χωρο με ηλιο και υπο διαφορετικες οπτικες γωνιες;

Αν η απαντηση ειναι...ΚΑΜΙΑ, πώς να μην ειμαστε επιφυλακτικοι; Πώς να μην ειμαστε δυσπιστοι; Με ποια λογικη να δεχθουμε οτι τετοιες παρουσιασεις αποδιδουν πιστα την πραγματικοτητα;
 

Panos1982

Well-Known Member
Το περιστατικό αυτο απλά έρχεται για τον καθιερωμενο ελεγχο στην κλινική και του δινουμε τις φωτογραφιες να τις ανεβασει στην παρουσιαση του.
- Όταν ανεβασαμε περιστατικά της κλινικής, καποιοι ειπαν "Ποσταρετε τα καλυτερα"
-'Οταν ανεβασαμε "φρεσκα" περιστατικά, καποιοι ειπαν "που ξερουμε πότε έγιναν;"
- Όταν ανεβασε ο ιατρος φωτογραφιες με πρωτοσελιδο της Εσπερεσσο για να φανει οτι ειναι ...φρεσκο το περιστατικό, και αρα δεν γνωριζουμε με βεβαιοτητα την κατάληξη, καποιοι είπαν πως ειναι υπερβολή και πως μας χλευαζει.
- Τωρα που ανεβαζει ο ασθενης σε δικο του ποστ και απανταει τις ΤΟΠ ποιότητας φωτο του, καποιοι λενε πως δεν ειναι ανεξαρτητο.

Δεν γνωριζω τι θεωρειτε ανεξαρτητο, αυτο ποσταρει ο ασθενής, αυτο εχετε.
Εχουμε τοποθετηθει στους λογους που μαλλον δεν υπάρχουν ανεξαρτητα περιστατικά μας στο Ελληνικό φορουμ.
Και σιγουρα δεν έχιε να κάνει ούτε με το πόσα περιστικά έχουμε ούτε με το αν ειναι ικανοποιημενοι.
Κάθε άλλο.
Όλοι έχουν καταλάβει το γιατί.

Αν ακομα και αυτης της ποιότητας φωτογραφίες δεν ικανοποιούν καποιους,
Αν ακόμα και σε τετοιες παρουσιάσεις καποιοι βλεπουν "δακτυλο" και ...επιρροη
Αν ακομα και τετοιες παρουσιάσεις δεν περνούν τον πήχη κάποιων, λυπουμαστε αλλα δεν μπορουμε να κανουμε κατι άλλο.

Θα συνεχισουμε να κανουμε ότι καλύτερο γινεται από την μεριά μας.

Τα περιστατικα σας που ανεβαζετε απο φωτο ειναι μια χαρα. Αν θα μπορουσατε να βελτιωσετε κατι στις παρουσιασεις σας αυτο θα ηταν
να εχετε μια φυλλαδα με ολα τα στοιχεια της επεμβασης ( οπως το γνωστο εξελακι που δινει κ ο λορεντζο κ καποιοι αλλοι )
και αναφερει βασικα στοιχεια οπως : ποση συνολικα ειναι η δοτρια του ασθενους σε εκταση,
ποσα θυλακια εχει συνολικα αυτη η εκταση , ποσα απο αυτα μπορουν να εξαχθουν με την τεχνικη fue , ποσα θυλακια χρησμιποιηθηκαν για την επεμβαση ,
ποση ηταν η εκταση που δουλευτηκε κατα την επεμβαση και ποσα θυλακια μπηκαν κ με τι πυκνοτητα/λογο.
Τι παχος τριχας εχει ο ασθενης , τι εργαλεια χρησιμοποιηθηκαν κατα την εξαγωγη / εισαγωγη κ για πιο λογο επιλεχθηκαν.

Αυτα ειναι χαρακτηριστικα που ολες οι δυνατες κλινικες τα τηρουν στις παρουσιασεις η και τα βιντεο τους στο youtube ( ειδικα οι ισπανοι στην αρχη των βιντεο τους αναφερουν αναλυτικα ολα τα χαρακτηριστικα του ασθενους )

Καμμια Ελληνικη κλινικη δεν το κανει....μπορειτε να ακολουθησετε το παραδειγμα τους κ να ειστε οι πρωτοι.
Επισης ολα αυτα τα στοιχεια τα δινουν και οταν τους επισκεπτεσαι για το consultation, κανουν πολυ ολοκληρωμενο consult.

Τωρα οσο αφορα τις ανεξαρτητες δεν ειπε κανεις οτι ειναι στο χερι σας ουτε σας κατηγορησε κανεις γι αυτες.

Πρεπει να γινουν απο ανεξαρτητα μελη και να αναφερουν την εμπειρια τους αυτουσια οπως την εζησαν χωρις φοβο κ παθος
τι ειδαν στο consultation , τι ειδαν απ την επαφη τους με τον γιατρο , τι εικονα τους εβγαλε, πως τους φανηκε η κλινικη, ο τροπος που λειτουργειτε, τα εργαλεια οι συμπεριφορες τυχον αστοχιες που ειδε τυχον διαφορες που μπορει να ειχε με τον γιατρο , κ πως αυτο λυθηκε , αν ειδε κατι που δε του αρεσε... το οτιδηποτε !!

Ολα αυτα εχουν πολυ αξια και μονοι σας εσεις σαν κλινικη δεν θα μας τα πειτε. και ουτε θα μας τα πει ενα μελος-πελατης το οποιο βρισκεται πολυ κοντα σας σας επισκεπτεται εχετε καλες σχεσεις κλπ. δεν θα τα πει απο τακτ κ ευγενεια τυχον πραγματα που μπορει να μην του αρεσαν,

Και αυτο δεν εχει να κανει με την κλινικη σας αλλα με οποιαδηποτε κλινικη.
Ειναι καλο και θελουμε να εχουμε ανεξαρτητες μμ κ αναφορες απο μελη τα οποια επισκεφθηκαν την κλινικη σας η οποιαδηποτε αλλη κ τι εχουν να μας πουν για ολη τη διαδικασια κ το τι συναντησαν για να εχουμε πιο σαφη κ αληθινη εικονα, να συζητσαμε μαζι του να μας ανεβασει δικες του προσωπικες φωτο περαν της κλινικης σε οτι κατασταση του ζητησουν εφ οσων καποιοι τις ζητουν κλπ.

Τα περιστατικα που ανεβαζετε οπως κι αυτο εδω δεν λεει κανεις οτι ειναι ψευτικο οτι ειναι μεταχρονολογημενο η οτι δεν τρεχει σε πραγματικο χρονο, ωστοσο δεν ειναι ανεξαρτητο και δεν μπορει να μας δωσει καποιες περεταιρω λεπτομερειες οπως αυτες που ανεφερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Υπάρχουν και από την κλινική και από Consultasion άλλα δεν τις περνώ στο σωστό μέγεθος.
Εγω ζω στην Ελλάδα αν ήμουν μέσα στην κλινική ήξερα πως θα το χειριστώ.

Σίγουρα έχετε σωστότερο διαδικτυακό Marketing είτε με φωτογραφίες είτε με videos από όλες τις κλινικές.

Ευχαριστώ πολύ!!!
 

tol

Well-Known Member
Εμεις σε ασθενείς που ειναι εκτος Ελλαδος ή εκτος Αθηνών, δινουμε εγραφφες οδηγίες για τις φωτογραφιες, δινουμε τις προεπεμβατικές και
τους ζηταμε να πανε σε εναν επαγγελματια φωτογραφο (της γειτονιας, που βγαζει φωτογραφιες διαβατηρίων κτλ) να τραβηξει τις ιδιες ποζες με παρομοιο φωτισμο.
Ευλογη, λοιπον, απορια...

Αφου εχετε στη διαθεση σας τετοιες φωτογραφιες απο πελατες σας, γιατι ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΤΟ FORUM;

Γιατι ΟΛΕΣ οι φωτογραφιες ειναι απο το δωματιο της κλινικης;

Γιατι δεν υπαρχει ΟΥΤΕ ΜΙΑ φωτογραφια (τραβηγμενη μαλιστα απο επαγγελματια φωτογραφο, οπως γραφετε) απο εξωτερικο χωρο, με ηλιοφανεια, με διαφορετικες γωνιες ληψης;

Αν εχετε την καλη διαθεση, μπορειτε να μας λυσετε αυτη την απορια;

Γιατι δεν ανεβαζετε φωτογραφιες απο εξωτερικους χωρους; Υπο το φως του ηλιου;

Ευχαριστω πολυ!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φιλε Cvial, θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω και με εσενα και με τον Πανο.

Καταρχας, δεν με ενδιαφερει αν η κλινικη ειναι του κ. Αναστασακη, κυπριακη, τουρκικη κ.α.

Εγω ειμαι ξεκαθαρος, αντικειμενικος και καθετος.

Καμια φωτογραφια προερχομενη απο την ιδια την κλινικη δεν σου παρεχει τη βεβαιοτητα οτι απεικονιζει πιστα την πραγματικοτητα. Προσωπικα παντοτε θα ειμαι επιφυλακτικος απεναντι σε τετοιου ειδους φωτογραφιες.

Εσυ θεωρεις οτι οι φωτογραφιες ειναι πολυ ποιοτικες, πολυ αποκαλυπτικες, απολυτα αντιπροσωπευτικες της πραγματικοτητας.

Εγω ποτέ δε θα πιστεψω κατι αναλογο.

Εχοντας απλη καθημερινη εμπειρια φωτογραφιων, σε καμια περιπτωση δε θα θεωρησω φωτογραφιες και video κλινικων σε ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥΣ χωρους αντιπροσωπευτικες.

Ο καθενας μας εχει εμπειρια φωτογραφιων και video...αναλογα με το χωρο που βρισκεσαι, αναλογα με το φωτισμο, αναλογα με την οπτικη γωνια, το τελικο αποτελεσμα ειναι απο λιγο εως παρα πολυ διαφορετικο.

Δηλαδη, θελετε να μας πεισετε οτι ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ χωρος, ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ φωτισμος που τραβιουνται οι φωτογραφιες και τα video, δεν ειναι ΑΥΣΤΗΡΑ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΟΣ για την επιτευξη του επιδιωκομενου σκοπου;

Εχει στηθει ενα ειδικα διαμορφωμενο στουντιο και συγκεκριμενος φωτισμος, ωστε το αποτελεσμα να δειχνει απολυτα κολακευτικο. Ολες οι φωτογραφιες και τα video ειναι τραβηγμενα στον ιδιο χωρο, υπο τις ιδιες αυστηρα επιλεγμενες συνθηκες.

Αυτη ειναι η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου αποψη. Τωρα, αν εσεις ειστε ικανοποιημενοι και θεωρειτε οτι υπαρχει απολυτη διαφανεια, ειναι δικαιωμα σας.

Εγω ποτέ δε θα θεωρησω ανεξαρτητες τετοιου ειδους παρουσιασεις.

Σαν να ζουμε στην εποχη των σπηλαιων, ακομη και στην εποχη του προηγουμενου αιωνα, οπου η τεχνολογια ηταν σε υβριδικη κατασταση.

Σαν να μη ζουμε σε μια εποχη, οπου γινονται τεχνολογικα ΘΑΥΜΑΤΑ, οπου το ασπρο μπορει να εμφανιστει με χιλαδες αδιορατους τροπους μαυρο και το αντιστροφο.



Σε τελικη αναλυση, οπως γραφει και ο φιλος vlafo, ρωτω ολους εκεινους που θεωρουν οτι η κλινικη του κ. Αναστασακη ανεβαζει το καλυτερο φωτογραφικο υλικο...

Υπαρχει, εστω και μια, φωτογραφια σε εξωτερικο χωρο με ηλιο και υπο διαφορετικες οπτικες γωνιες;

Αν η απαντηση ειναι...ΚΑΜΙΑ, πώς να μην ειμαστε επιφυλακτικοι; Πώς να μην ειμαστε δυσπιστοι; Με ποια λογικη να δεχθουμε οτι τετοιες παρουσιασεις αποδιδουν πιστα την πραγματικοτητα;

Να βάλουμε τα πράγματα στην θέση τους. Δεν υπάρχει ΚΑΜΜΙΑ κλινική που να βάζει φώτο από εξωτερικό χώρο. Γιατί αυτή την απορία σου δεν την έθεσες στις φώτο και στα βίντεο πχ του Freitas? Από εσωτερικό χώρο είναι. Απο φωτογραφικής άποψης όταν υπάρχει σωστος φωτισμός (τεχνητός ή φυσικός) το αποτέλεσμα είναι σωστό. Μπορώ να σου πω ότι ο τεχνητος φωτισμός όταν έχει σωστές προδιαγραφές είναι καλύτερος και αποκαλυπτικότερος απο τον εξωτερικό γιατι είναι ελεγχόμενος και δεν υπάρχουν σκιές. Όποιος έχει φωτογραφηθεί στο studio του Erdogan μπορεί να πιστοποιήσει ότι δεν υπάρχει πιο αποκαλυπτικός φωτισμός. Με το δικό σου σκεπτικό όλα τα βίντεο και φώτο που κυκλοφορούν από κλινικές είναι μάλλον αναξιόπιστα. Τότε δεν υπάρχει λόγος να ανεβάζουμε βιντεάκια και φώτο του Freitas, του Cuto, του Lorenzo του Edogan, κλπ. Όλα είναι από εσωτερικό χώρο.

Για να μην τρελαθούμε, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα από τις φώτο εσωτερικού χώρου όταν έχουν σωστές προδιαγραφές (φωτισμό περιμετρικό) και ανάλυση. Αποτυπώνουν άριστα το πρόβλημα και την εικόνα που μας βλέπει κάποιος στην καθημερινοτητά μας και μπορεί κάποιος (ιδιάιτερα όταν είναι έμπειρος) να αντιληφθεί άριστα το αποτέλεσμα μιας μμ.

ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΝΤΟΣ 24ΩΡΩΝ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΟΝΟ ΚΑΤΟΠΙΝ ΣΧΟΛΙΟΥ ΤΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΠΟΥ ΧΡΗΖΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ.
 

tol

Well-Known Member
ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΝΤΟΣ 24ΩΡΩΝ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΛΗ ΜΟΝΟ ΚΑΤΟΠΙΝ ΣΧΟΛΙΟΥ ΤΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΠΟΥ ΧΡΗΖΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ.
Ελπιζω να μη θεωρηθει απαντηση...
Απολογια ειναι για το προσωπικο διπλο ποσταρισμα.

Νομιζα, φιλε Cvial, οτι ο περιορισμος του ενος σχολιου ανα ημερα ισχυε ΜΟΝΟ για τις επισημες παρουσιασεις της κλινικης του κ. Αναστασακη.

Θεωρουσα οτι στα αλλα νηματα ειχαμε το ελευθερο να εκφραζομαστε, οπως και οποτε θελουμε.

Εμμεσως, πλην σαφως, αναγνωριζεις, φιλε Cvial, οτι προκειται για ΕΠΙΣΗΜΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ της κλινικης του κ. Αναστασακη.

Αν ειναι, λοιπον, επισημη παρουσιαση, ζητω ειλικρινα ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ συγγνωμη.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για ξαναδιάβασε την ανακοίνωση. Λέει επίσημες παρουσιάσεις της ΑHC ή απλώς παρουσιάσεις στην ενότητα AHC?
 

tol

Well-Known Member
Για ξαναδιάβασε την ανακοίνωση. Λέει επίσημες παρουσιάσεις της ΑHC ή απλώς παρουσιάσεις στην ενότητα AHC?
Ποιος ειναι ο λογος απαγορευσης, αν προκειται για μια ανεξαρτητη παρουσιαση; Ειλικρινα δεν το καταλαβαινω.

Ενταξει...για τις επισημες υπαρχει ο λογος της αποφυγης αντεγκλησεων και προστριβων...για τις ανεξαρτητες ποιος ειναι ο λογος;
 

manly_Man

Well-Known Member
Φιλε Cvial, θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω και με εσενα και με τον Πανο.

Καταρχας, δεν με ενδιαφερει αν η κλινικη ειναι του κ. Αναστασακη, κυπριακη, τουρκικη κ.α.

Εγω ειμαι ξεκαθαρος, αντικειμενικος και καθετος.

Καμια φωτογραφια προερχομενη απο την ιδια την κλινικη δεν σου παρεχει τη βεβαιοτητα οτι απεικονιζει πιστα την πραγματικοτητα. Προσωπικα παντοτε θα ειμαι επιφυλακτικος απεναντι σε τετοιου ειδους φωτογραφιες.

Εσυ θεωρεις οτι οι φωτογραφιες ειναι πολυ ποιοτικες, πολυ αποκαλυπτικες, απολυτα αντιπροσωπευτικες της πραγματικοτητας.

Εγω ποτέ δε θα πιστεψω κατι αναλογο.

Εχοντας απλη καθημερινη εμπειρια φωτογραφιων, σε καμια περιπτωση δε θα θεωρησω φωτογραφιες και video κλινικων σε ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥΣ χωρους αντιπροσωπευτικες.

Ο καθενας μας εχει εμπειρια φωτογραφιων και video...αναλογα με το χωρο που βρισκεσαι, αναλογα με το φωτισμο, αναλογα με την οπτικη γωνια, το τελικο αποτελεσμα ειναι απο λιγο εως παρα πολυ διαφορετικο.

Δηλαδη, θελετε να μας πεισετε οτι ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ χωρος, ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ φωτισμος που τραβιουνται οι φωτογραφιες και τα video, δεν ειναι ΑΥΣΤΗΡΑ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΟΣ για την επιτευξη του επιδιωκομενου σκοπου;

Εχει στηθει ενα ειδικα διαμορφωμενο στουντιο και συγκεκριμενος φωτισμος, ωστε το αποτελεσμα να δειχνει απολυτα κολακευτικο. Ολες οι φωτογραφιες και τα video ειναι τραβηγμενα στον ιδιο χωρο, υπο τις ιδιες αυστηρα επιλεγμενες συνθηκες.

Αυτη ειναι η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου αποψη. Τωρα, αν εσεις ειστε ικανοποιημενοι και θεωρειτε οτι υπαρχει απολυτη διαφανεια, ειναι δικαιωμα σας.

Εγω ποτέ δε θα θεωρησω ανεξαρτητες τετοιου ειδους παρουσιασεις.

Σαν να ζουμε στην εποχη των σπηλαιων, ακομη και στην εποχη του προηγουμενου αιωνα, οπου η τεχνολογια ηταν σε υβριδικη κατασταση.

Σαν να μη ζουμε σε μια εποχη, οπου γινονται τεχνολογικα ΘΑΥΜΑΤΑ, οπου το ασπρο μπορει να εμφανιστει με χιλαδες αδιορατους τροπους μαυρο και το αντιστροφο.



Σε τελικη αναλυση, οπως γραφει και ο φιλος vlafo, ρωτω ολους εκεινους που θεωρουν οτι η κλινικη του κ. Αναστασακη ανεβαζει το καλυτερο φωτογραφικο υλικο...

Υπαρχει, εστω και μια, φωτογραφια σε εξωτερικο χωρο με ηλιο και υπο διαφορετικες οπτικες γωνιες;

Αν η απαντηση ειναι...ΚΑΜΙΑ, πώς να μην ειμαστε επιφυλακτικοι; Πώς να μην ειμαστε δυσπιστοι; Με ποια λογικη να δεχθουμε οτι τετοιες παρουσιασεις αποδιδουν πιστα την πραγματικοτητα;
tol, δεν μπορουν να καταλαβουν ορισμενα πραγματα για το τι εστι ανεξαρτητο περιστατικο, ή μαλλον τους συμφερει να μην το καταλαβαινουν ωστε να συνεχιζουν αυτα που θελουν αυτοι...

Θελουν να ανεβαζουν τις δικες τους φωτογραφίες, με τον φωτισμο που θελουν και τις γωνιες που θελουν ωστε να φαινεται οσο πιο κολακευτικο γινεται το αποτελεσμα. Να μην αφηνουν να ανεβαινουν αποκαλυπτικες φωτογραφίες σε εξωτερικό χώρο απο τα μελη που εκαναν μεταμοσχευση εκει κτλπ...

Επισης με την διαρκή "ΑΣΤΗΝΟΜΕΥΣΗ" της κλινικης στο φορουμ, δεν νομιζω οτι καποιο μελος που εκανε μεταμοσχευση εκει, θα λεει οτι θελει, ή θα ανεβαζει οτι φωτογραφιες θελει, ξεροντας οτι η κλινικη ειναι εκει και τον περιμενει αν κανει κατι που δεν τους αρεσει. Ας θυμηθουμε την περιπτωση του RONI που τον εκαναν να παρει πισω οσα ειπε...

Σε οτι τους συμφερει δειχνουν αποκαλυπτικες φωτογραφίες, δηλαδη πριν την μεταμοσχευση. Στις φωτογραφιες που ανεβαζουν στο μετα τους πανε σε αλλο στουντιο με το λογοτυπο της κλινικης απο πισω, και υπαρχουν πολλες φορες σκοτεινες σκιες σε διαφορα σημεια χωρις τριχες και απορεις τι να εχει γινει εκει περα. Τα οποια εχεις αναφερει και εσυ @tol

Τελος οταν βλεπεις οτι ανεβαινουν επισημες φωτογραφιες της κλινικης απο ενα μελος που φτιαχτηκε για να γινει η παρουσιαση και οι φωτογραφιες ειναι μονο απο το στουντιο της κλινικης, πως μπορεις να διαπιστωσεις οτι προκειται για αληθινο μελος και οχι για λογαριασμο-μελους που φτιαχηκε απο την κλινικη ωστε να κανει την παρουσιαση και να φαινεται οτι γινεται απο μελος;
 
  • Like
Reactions: tol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ποιος ειναι ο λογος απαγορευσης, αν προκειται για μια ανεξαρτητη παρουσιαση; Ειλικρινα δεν το καταλαβαινω.

Ενταξει...για τις επισημες υπαρχει ο λογος της αποφυγης αντεγκλησεων και προστριβων...για τις ανεξαρτητες ποιος ειναι ο λογος;

Ο ίδιος που υπάρχει για και για τις επίσημες. Οι αντεγκλήσεις και οι προστριβές υπάρχουν παντού. Υπάρχει όμως και η οικονομια λόγου. Εκφράζεις την θέση σου και όταν το θέμα προχωρήσει από τον συνομιλητή (κλινική ή μέλος που κάνει την παρουσιαση) συνεχίζεις να απαντάς και να ποστάρεις. Έτσι δεν αρχίζει το chating μεταξυ 2 ή περισσοτέρων μελών που μπορεί να ξεφυγει επ' άπειρον όπως γίνεται συνηθως.
 

tol

Well-Known Member
Ο ίδιος που υπάρχει για και για τις επίσημες. Οι αντεγκλήσεις και οι προστριβές υπάρχουν παντού. Υπάρχει όμως και η οικονομια λόγου. Εκφράζεις την θέση σου και όταν το θέμα προχωρήσει από τον συνομιλητή (κλινική ή μέλος που κάνει την παρουσιαση) συνεχίζεις να απαντάς και να ποστάρεις. Έτσι δεν αρχίζει το chating μεταξυ 2 ή περισσοτέρων μελών που μπορεί να ξεφυγει επ' άπειρον όπως γίνεται συνηθως.
Ενταξει, φιλε Cvial, το δεχομαι και ζητω συγγνωμη...ομως πρεπει να παραδεχθεις, οτι προσωπικα απαντησα στο δικο σου σχολιο. Εσυ ανεφερες πρωτος το ονομα μου με μια παρατηρηση που, μαλλον, με εγκαλουσε για το γεγονος οτι θεωρω το φωτογραφικο υλικο αναξιοπιστο.

Οφειλα να υπερασπιστω τον εαυτο μου...προσωπικα εχω επανειλημμενα τονισει οτι ΔΕΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΣΗΜΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΑΠΟ ΚΑΜΙΑ ΚΛΙΝΙΚΗ...οχι μονο απο του κ. Αναστασακη.

Δεν ειδα καμια αλλη κλινικη να υποστηριζει οτι οι φωτογραφιες που ανεβαζει ειναι απολυτα αντιπροσωπευτικες της πραγματικοτητας. Αν διαπιστωνα οτι καποια αλλη κλινικη διακηρυττε κατι τετοιο, να εισαι απολυτα βεβαιος οτι θα εβγαινα αμεσως μπροστα και θα διατυπωνα τις ενστασεις μου.

Για αλλη μια φορα...ζητω συγγνωμη για την παραβιαση του κανονα που ΑΓΝΟΟΥΣΑ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μάλλον που δεν διάβασες προσεκτικά (πλάκα σου κάνω μην το πάιρνεις σοβαρά). Έχεις την ευκαιρία να απαντήσεις στο σχολιό μου, απλά θα περιμένεις 24 ώρες. Να πάμε και λίγο κόντρα στην εποχή της ταχύτητας και να ανακαλύψουμε και άλλες αξίες που έχουν χαθεί όπως πχ αυτή της υπομονής.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
tol, δεν μπορουν να καταλαβουν ορισμενα πραγματα για το τι εστι ανεξαρτητο περιστατικο, ή μαλλον τους συμφερει να μην το καταλαβαινουν ωστε να συνεχιζουν αυτα που θελουν αυτοι...

Θελουν να ανεβαζουν τις δικες τους φωτογραφίες, με τον φωτισμο που θελουν και τις γωνιες που θελουν ωστε να φαινεται οσο πιο κολακευτικο γινεται το αποτελεσμα. Να μην αφηνουν να ανεβαινουν αποκαλυπτικες φωτογραφίες σε εξωτερικό χώρο απο τα μελη που εκαναν μεταμοσχευση εκει κτλπ...

Επισης με την διαρκή "ΑΣΤΗΝΟΜΕΥΣΗ" της κλινικης στο φορουμ, δεν νομιζω οτι καποιο μελος που εκανε μεταμοσχευση εκει, θα λεει οτι θελει, ή θα ανεβαζει οτι φωτογραφιες θελει, ξεροντας οτι η κλινικη ειναι εκει και τον περιμενει αν κανει κατι που δεν τους αρεσει. Ας θυμηθουμε την περιπτωση του RONI που τον εκαναν να παρει πισω οσα ειπε...

Σε οτι τους συμφερει δειχνουν αποκαλυπτικες φωτογραφίες, δηλαδη πριν την μεταμοσχευση. Στις φωτογραφιες που ανεβαζουν στο μετα τους πανε σε αλλο στουντιο με το λογοτυπο της κλινικης απο πισω, και υπαρχουν πολλες φορες σκοτεινες σκιες σε διαφορα σημεια χωρις τριχες και απορεις τι να εχει γινει εκει περα. Τα οποια εχεις αναφερει και εσυ @tol

Τελος οταν βλεπεις οτι ανεβαινουν επισημες φωτογραφιες της κλινικης απο ενα μελος που φτιαχτηκε για να γινει η παρουσιαση και οι φωτογραφιες ειναι μονο απο το στουντιο της κλινικης, πως μπορεις να διαπιστωσεις οτι προκειται για αληθινο μελος και οχι για λογαριασμο-μελους που φτιαχηκε απο την κλινικη ωστε να κανει την παρουσιαση και να φαινεται οτι γινεται απο μελος;

Δεν υπάρχει καποιο ...studio.
Έχουμε 2 χειρουργικές αιθουσες.
Στην μπλε αιθουσα τραβούσαμε παλαιότερα ολες τις φωτογραφιες.
Μετα, τραβούσαμε και στην πρασινη επειδη η μπλε ήταν συνεχώς απασχολημένη.
Πλεόν, επειδη ειναι και οι δυο αίθουσες καθημερινα απασχολημενες, πλεον ο ιατρός έβαλε +1 φως στο ταβανι και ένα roll down για φωτογραφιση στο γραφειο του, μιας και καθημερινα ερχονται επανελεγχοι και για λόγους ασφαλείας δεν επιτρεπουμε σε κανενα να κυκλοφορει εντος των αιθουσών.
Στις φωτογραφιες φαινονται και οι φωτισμοι στους 2 χωρούς που πλεον τραβιόνται οι φωτογραφίες.
Οπότε, οχι, θα σας απογοητευσω.
Δεν υπάρχει σκοπιμότητα ή δολος.
Υπάρχει ανάγκη για προσαρμογή όσο πιο γρηγορα και με ασφαλεια γινεται.
Κάποια στιγμη, που θα ανοιξουν και τα μαγαζια, θα παρουμε και ενα φωτομετρο να ειμαστε και βεβαιοι πως
ειναι ιδιες οι συνθηκες φωτισμού.
 

Συνημμένα

  • IMG_1554(1).jpg
    IMG_1554(1).jpg
    423.2 KB · Προβολές: 160
  • IMG_1555(1)2.jpg
    IMG_1555(1)2.jpg
    341.5 KB · Προβολές: 159

tol

Well-Known Member
Δεν υπάρχει καποιο ...studio.
Έχουμε 2 χειρουργικές αιθουσες.
Στην μπλε αιθουσα τραβούσαμε παλαιότερα ολες τις φωτογραφιες.
Μετα, τραβούσαμε και στην πρασινη επειδη η μπλε ήταν συνεχώς απασχολημένη.
Πλεόν, επειδη ειναι και οι δυο αίθουσες καθημερινα απασχολημενες, πλεον ο ιατρός έβαλε +1 φως στο ταβανι και ένα roll down για φωτογραφιση στο γραφειο του, μιας και καθημερινα ερχονται επανελεγχοι και για λόγους ασφαλείας δεν επιτρεπουμε σε κανενα να κυκλοφορει εντος των αιθουσών.
Στις φωτογραφιες φαινονται και οι φωτισμοι στους 2 χωρούς που πλεον τραβιόνται οι φωτογραφίες.
Οπότε, οχι, θα σας απογοητευσω.
Δεν υπάρχει σκοπιμότητα ή δολος.
Υπάρχει ανάγκη για προσαρμογή όσο πιο γρηγορα και με ασφαλεια γινεται.
Κάποια στιγμη, που θα ανοιξουν και τα μαγαζια, θα παρουμε και ενα φωτομετρο να ειμαστε και βεβαιοι πως
ειναι ιδιες οι συνθηκες φωτισμού.

Ειπα να το αφησω ασχολιαστο...αλλά μιας και παρηλθε το 24ωρο... μιας και αναφερομαστε σε φωτισμους... και μιας και υπαρχει η πεποιθηση οτι το φωτογραφικο υλικο της κλινικης του κ. Αναστασακη ειναι αποκαλυπτικο...

Ηθελα να απευθυνω την εξης ερωτηση:

Ειναι επαρκης ο φωτισμος μιας αιθουσας, οταν δεν φαινονται ουτε οι σκιες των αντικειμενων που βρισκονται κατω απο αυτον;

Στην εικονα που ανεβασε η ιδια κλινικη ΣΧΕΔΟΝ δε φαινεται η σκια της καρεκλας που καθονται οι πελατες και φωτογραφιζονται!!!
Screenshot_20201208-195516.png



Μια απλη λαμπα 40W ( !!! ) θα δημιουργουσε πολυ πιο εντονη σκια και θα ειχε απλετο φως σε συγκριση με αυτο της εικονας.

Προσωπικα το θεωρω αλλη μια αποδειξη του περιτεχνου φωτισμου που χρησιμοποιειται απο παρα πολλες κλινικες με σκοπο την ωραιοποιηση της πραγματικοτητας. Προσωπικη αποψη...πιθανως εσφαλμενη...αλλά η δικη μου λογικη σε αυτο το συμπερασμα καταληγει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αγαπητέ Tol νομίζω ότι η τοποθέτηση σου είναι εσφαλμένη. Ο σωστός φωτισμός είναι αυτός που ΔΕΝ δημιουργεί σκιές, δηλαδή ο περιμετρικός, το είπα και εχθές. Αυτός είναι ο καλύτερος φωτισμός για αποκαλυπτική φωτογράφιση. Το ότι η καρέκλα δεν ρίχνει σκιά στον τοίχο είναι προς την σωστή κατεύθυνση.
 

manly_Man

Well-Known Member
Προφανως αλλαζει και το ποσο φωτεινο δειχνει κατι απο το σημειο που καθεται καποιος ή απο που τραβιεται η φωτογραφια, και αυτο μπορει να ελεγχεται απο τον φωτογραφο αναλογως αν θελει να δειξει πιο φωτεινα ή πιο σκοτεινα πλανα ανα περιπτωση.

Επισης δεν συγκρινεται ο συγκεκριμενος φωτισμος με τον φωτισμο του ηλιου σε εξωτερικες συνθηκες, οπου οταν πεφτουν πανω οι ακτινες του ηλιου ειναι πολυ πιο αποκαλυπτικος απο τον συγκεκριμενο που δεν φαινεται και ιδιατερα εντονος και διαμορφωνεται αναλογα την περιπτωση.
 
  • Like
Reactions: tol

tol

Well-Known Member
Αγαπητέ Tol νομίζω ότι η τοποθέτηση σου είναι εσφαλμένη. Ο σωστός φωτισμός είναι αυτός που ΔΕΝ δημιουργεί σκιές, δηλαδή ο περιμετρικός, το είπα και εχθές. Αυτός είναι ο καλύτερος φωτισμός για αποκαλυπτική φωτογράφιση. Το ότι η καρέκλα δεν ρίχνει σκιά στον τοίχο είναι προς την σωστή κατεύθυνση.
Ειλικρινα δεν το καταλαβαινω αυτο, φιλε Cvial. Αν εσυ θεωρεις οτι αυτος ειναι επαρκης φωτισμος, μαλλον εχουμε διαφορετικη προσεγγιση του θεματος. Προσωπικα, οταν δε βλεπω καν τη σκια της καρεκλας, θεωρω οτι ο φωτισμος ειναι ισχνος.

Το αφηνω εδω...απλα εδωσα μια απαντηση...μη χαλασουμε τις καρδιες μας...ας κρατησει ο καθενας την αποψη του, αφου υπαρχει διαφορετικη θεωρηση του ζητηματος. Να εχεις ενα καλο βραδυ! Καλη δυναμη και καλο κουραγιο. Το lockdown θελει υπομονη και αισιοδοξη διαθεση.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αγαπητε φιλε δεν θα σου απαντήσω επι της ουσίας, οσοι εχιυν ασχοληθει με επαγγελματική φωτογράφηση θα καταλάβουν. Θα σου δώσω όμως την τελευταία προειδοποίηση για μη τήρηση των κανονων. Δεν μου αρέσει να το κανω αυτο αλλα πρέπει.
 
  • Like
Reactions: tol
Μπλουζα