Dnfg88, FUE, 2500g, 9/6/2020

bobby

Well-Known Member
Νομίζω όλοι οι νοήμονες καταλαβαίνουν τι γίνεται, που είναι φάουλ οι ανώνυμοι και που είναι φάουλ οι επώνυμοι (στα φανερά) γιατί αν φανερωθούν τίποτα pm όπως είπε κάποιος τότε ……. Για μένα η μόνη λύση η αδιαφορία σε αυτές τις συμπεριφορές γιατί αλλιώς δίνεις αξία σε κάτι που δεν αξίζει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν χρειάζεται να αδιαφορείς Bobby. Μπορείς να πεις την γνώμη σου με ωραίο τρόπο και να κάνεις την δουλεία σου προστατεύοντας το μέσο. Είναι πολύ εύκολο.
 

bobby

Well-Known Member
Δεν χρειάζεται να αδιαφορείς Bobby. Μπορείς να πεις την γνώμη σου με ωραίο τρόπο και να κάνεις την δουλεία σου προστατεύοντας το μέσο. Είναι πολύ εύκολο.
Θα συμφωνούσα αν απέναντι ήταν κάποιος με την ίδια διάθεση (καλοπροαίρετη αλλά αντικειμενική) αλλά δυστυχώς δεν είναι. Δεν πειράζει, όπως είπα οι νοήμονες καταλαβαίνουν.
 

witcher

Well-Known Member
Θα συμφωνούσα αν απέναντι ήταν κάποιος με την ίδια διάθεση (καλοπροαίρετη αλλά αντικειμενική) αλλά δυστυχώς δεν είναι. Δεν πειράζει, όπως είπα οι νοήμονες καταλαβαίνουν.
Ρε παιδια κοιτάξτε την απάντηση του Αναστασάκη σε ένα καλοπροέραιτο κείμενο του Rock00 στο νήμα του Πέτρος 2470 FUE. Τα λόγια είναι περιττά νομίζω...

"Σεβομαι απεριφραστα το ΔΙΚΑΙΩΜΑ καθενος για κριτική.
ΔΕΝ ΟΦΕΙΛΩ να σεβομαι την κριτική!
Σκεψου το!

Θα ΠΟΛΕΜΗΣΩ για το δικαίωμα καποιου να κρινει πως ο Μαραντόνα δεν ήξερε μπάλα.
Αλλα θα ειναι απλα γελοίος, και θα του το πω κατάμουτρα.
Το οτι έχουμε ΔΙΚΑΙΩΜΑ κριτικής και οτι ΟΦΕΙΛΩ να σεβομαι το διακιωμα σου αυτο ΔΕΝ σημαινει πως η κριτική σου ειναι ...αξιοσεβαστη!
Μπορει να ειναι για τα σκουπίδια, μπορει να αυτος που ασκει την κριτική να ειναι άσχετος, βλακας, τρελος, ανωριμος ή να έχει απλα εμπάθεια! Σιγα μην σεβαστω την κάθε βλακεια που θα πει!
ΟΜΩΣ, εννοειται σεβομαι και υποστηριζω το ΔΙΚΑΙΩΜΑ στην κριτική!

Επίσης, ΣΕΒΟΜΑΙ το κριτηριο που θέτεις και το θεωρω απλα λάθος.
Όμως υποστηριζω το δικαιωμα σου να έχεις αυτη την άποψη.
ΔΕΝ οφείλω όμως να την σεβαστω και δεν έχεις ΚΑΝΕΝΑ δικαιωμα να προφασιζεαι οτι δηθεν σε ...σποσεβαλα επειδη θα πω ότι έχεις άδικο.
Διότι τοτε ΕΣΥ θίγεις το δικαιωμά μου για κριτική!

Επίσης, ΔΕΝ έχω πρόβλημα με την κριτική, έχω (είχα, τωρα πλέον βασικα..... δεν χανω τον ύπνο μου για να το πω πολυ ευγενικά) προβλημα ανίδεοι να ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΠΟΙΟΥΝ τις αποψαρες τους που δεν έχουν ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ γνωσης ή σπουδής.
Αυτό έχει να κάνει με την παιδεία αλλα και κυριως με το

Φαινόμενο Ντάνινγκ-Κρούγκερ

Ειναι κάτι που πολλοι χομπίστες σε οποιονδήποτε τομέα το εμφανιζουν: από το ποδοσφαιρο, μεχρι τα εμβολια καιτις μεταμοσχεύσεις τριχοθυλακίων.
Φυσικα ΚΑΘΕΝΑΣ έχει δικαιωμα να γινεται ρεζιλι με τις βλακείες που μπορει να γραφει (και εγω μάλλον λεω/γραφω σε θέματ που ειμαι χομπίστας!), και μαλιστα θα ΠΟΛΕΜΗΣΩ για το δικαίωμα του αυτό!

Όσον αφορα το ...εικαστικό, ειναι πολυ πιο πολύπλοκο για την δουλεια μου και δεν θα επεκταθω. Επί της αρχής συμφωνω ομως."
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Θα συμφωνούσα αν απέναντι ήταν κάποιος με την ίδια διάθεση (καλοπροαίρετη αλλά αντικειμενική) αλλά δυστυχώς δεν είναι. Δεν πειράζει, όπως είπα οι νοήμονες καταλαβαίνουν.

Μα δεν σου είπα να κάνεις διάλογο, να εκφράσεις την αντίρρηση σου και να μην σιωπήσεις. Η άποψη μου είναι ότι δεν πρέπει να σιωπούμε στα κακώς κείμενα και να κάνουμε κριτική.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ρε παιδια κοιτάξτε την απάντηση του Αναστασάκη σε ένα καλοπροέραιτο κείμενο του Rock00 στο νήμα του Πέτρος 2470 FUE. Τα λόγια είναι περιττά νομίζω...

"Σεβομαι απεριφραστα το ΔΙΚΑΙΩΜΑ καθενος για κριτική.
ΔΕΝ ΟΦΕΙΛΩ να σεβομαι την κριτική!
Σκεψου το!

Θα ΠΟΛΕΜΗΣΩ για το δικαίωμα καποιου να κρινει πως ο Μαραντόνα δεν ήξερε μπάλα.
Αλλα θα ειναι απλα γελοίος, και θα του το πω κατάμουτρα.
Το οτι έχουμε ΔΙΚΑΙΩΜΑ κριτικής και οτι ΟΦΕΙΛΩ να σεβομαι το διακιωμα σου αυτο ΔΕΝ σημαινει πως η κριτική σου ειναι ...αξιοσεβαστη!
Μπορει να ειναι για τα σκουπίδια, μπορει να αυτος που ασκει την κριτική να ειναι άσχετος, βλακας, τρελος, ανωριμος ή να έχει απλα εμπάθεια! Σιγα μην σεβαστω την κάθε βλακεια που θα πει!
ΟΜΩΣ, εννοειται σεβομαι και υποστηριζω το ΔΙΚΑΙΩΜΑ στην κριτική!

Επίσης, ΣΕΒΟΜΑΙ το κριτηριο που θέτεις και το θεωρω απλα λάθος.
Όμως υποστηριζω το δικαιωμα σου να έχεις αυτη την άποψη.
ΔΕΝ οφείλω όμως να την σεβαστω και δεν έχεις ΚΑΝΕΝΑ δικαιωμα να προφασιζεαι οτι δηθεν σε ...σποσεβαλα επειδη θα πω ότι έχεις άδικο.
Διότι τοτε ΕΣΥ θίγεις το δικαιωμά μου για κριτική!

Επίσης, ΔΕΝ έχω πρόβλημα με την κριτική, έχω (είχα, τωρα πλέον βασικα..... δεν χανω τον ύπνο μου για να το πω πολυ ευγενικά) προβλημα ανίδεοι να ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΠΟΙΟΥΝ τις αποψαρες τους που δεν έχουν ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ γνωσης ή σπουδής.
Αυτό έχει να κάνει με την παιδεία αλλα και κυριως με το

Φαινόμενο Ντάνινγκ-Κρούγκερ

Ειναι κάτι που πολλοι χομπίστες σε οποιονδήποτε τομέα το εμφανιζουν: από το ποδοσφαιρο, μεχρι τα εμβολια καιτις μεταμοσχεύσεις τριχοθυλακίων.
Φυσικα ΚΑΘΕΝΑΣ έχει δικαιωμα να γινεται ρεζιλι με τις βλακείες που μπορει να γραφει (και εγω μάλλον λεω/γραφω σε θέματ που ειμαι χομπίστας!), και μαλιστα θα ΠΟΛΕΜΗΣΩ για το δικαίωμα του αυτό!

Όσον αφορα το ...εικαστικό, ειναι πολυ πιο πολύπλοκο για την δουλεια μου και δεν θα επεκταθω. Επί της αρχής συμφωνω ομως."

Είσαι εκτός θέματος Witcher και αυτό είναι το πρόβλημα τις περισσότερες φορές. Μην σπαμάρεισς την συζήτηση, αν μετά από τόση ανάλυση εδώ πιστεύεις ότι το κεντρικό θέμα εδώ είναι η συμπεριφορά του Αναστασάκη είσαι λάθος. Αυτή η κουβέντα έπρεπε να είναι 3-4 ποστ και να έχει κλείσει. Αντίθετα έχει φτάσει 30 και θα συνεχίσει όπως γίνεται συνήθως με παράλληλους μονόλογους και όχι εποικοδομητικός διάλογος. Είναι κουραστικό.
 

witcher

Well-Known Member
Είσαι εκτός θέματος Witcher και αυτό είναι το πρόβλημα τις περισσότερες φορές. Μην σπαμάρεισς την συζήτηση, αν μετά από τόση ανάλυση εδώ πιστεύεις ότι το κεντρικό θέμα εδώ είναι η συμπεριφορά του Αναστασάκη είσαι λάθος. Αυτή η κουβέντα έπρεπε να είναι 3-4 ποστ και να έχει κλείσει. Αντίθετα έχει φτάσει 30 και θα συνεχίσει όπως γίνεται συνήθως με παράλληλους μονόλογους και όχι εποικοδομητικός διάλογος. Είναι κουραστικό.
Είχε αναφερθεί και από άλλο μέλος τον @Georgie στην προηγούμενη σελίδα αυτή η απάντηση του Aναστασάκη. Και αυτό το μήνυμα κολλάει και στα λόγια του bobby. Οπότε και γιαυτό το ανέφερα. Όταν υπάρχουν τέτοιες απαντήσεις σε καλοπροαίρετες απαντήσεις μελών τότε τι συζήτηση να κάνεις και τι κριτική στα νήματα της συγκεκριμένης κλινικής ; Γιαυτό και ο bobby ή αλλα μέλη πιστεύουν οτι η καλύτερη λύση ειναι η αδιαφορία καθώς δεν βγάζεις άκρη με τον γιατρό ότι και να πεις...
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ρε παιδια κοιτάξτε την απάντηση του Αναστασάκη σε ένα καλοπροέραιτο κείμενο του Rock00 στο νήμα του Πέτρος 2470 FUE. Τα λόγια είναι περιττά νομίζω...

"Σεβομαι απεριφραστα το ΔΙΚΑΙΩΜΑ καθενος για κριτική.
ΔΕΝ ΟΦΕΙΛΩ να σεβομαι την κριτική!
Σκεψου το!

Θα ΠΟΛΕΜΗΣΩ για το δικαίωμα καποιου να κρινει πως ο Μαραντόνα δεν ήξερε μπάλα.
Αλλα θα ειναι απλα γελοίος, και θα του το πω κατάμουτρα.
Το οτι έχουμε ΔΙΚΑΙΩΜΑ κριτικής και οτι ΟΦΕΙΛΩ να σεβομαι το διακιωμα σου αυτο ΔΕΝ σημαινει πως η κριτική σου ειναι ...αξιοσεβαστη!
Μπορει να ειναι για τα σκουπίδια, μπορει να αυτος που ασκει την κριτική να ειναι άσχετος, βλακας, τρελος, ανωριμος ή να έχει απλα εμπάθεια! Σιγα μην σεβαστω την κάθε βλακεια που θα πει!
ΟΜΩΣ, εννοειται σεβομαι και υποστηριζω το ΔΙΚΑΙΩΜΑ στην κριτική!

Επίσης, ΣΕΒΟΜΑΙ το κριτηριο που θέτεις και το θεωρω απλα λάθος.
Όμως υποστηριζω το δικαιωμα σου να έχεις αυτη την άποψη.
ΔΕΝ οφείλω όμως να την σεβαστω και δεν έχεις ΚΑΝΕΝΑ δικαιωμα να προφασιζεαι οτι δηθεν σε ...σποσεβαλα επειδη θα πω ότι έχεις άδικο.
Διότι τοτε ΕΣΥ θίγεις το δικαιωμά μου για κριτική!

Επίσης, ΔΕΝ έχω πρόβλημα με την κριτική, έχω (είχα, τωρα πλέον βασικα..... δεν χανω τον ύπνο μου για να το πω πολυ ευγενικά) προβλημα ανίδεοι να ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΠΟΙΟΥΝ τις αποψαρες τους που δεν έχουν ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ γνωσης ή σπουδής.
Αυτό έχει να κάνει με την παιδεία αλλα και κυριως με το

Φαινόμενο Ντάνινγκ-Κρούγκερ

Ειναι κάτι που πολλοι χομπίστες σε οποιονδήποτε τομέα το εμφανιζουν: από το ποδοσφαιρο, μεχρι τα εμβολια καιτις μεταμοσχεύσεις τριχοθυλακίων.
Φυσικα ΚΑΘΕΝΑΣ έχει δικαιωμα να γινεται ρεζιλι με τις βλακείες που μπορει να γραφει (και εγω μάλλον λεω/γραφω σε θέματ που ειμαι χομπίστας!), και μαλιστα θα ΠΟΛΕΜΗΣΩ για το δικαίωμα του αυτό!

Όσον αφορα το ...εικαστικό, ειναι πολυ πιο πολύπλοκο για την δουλεια μου και δεν θα επεκταθω. Επί της αρχής συμφωνω ομως."
Δεν μπορείς να βγάλεις άκρη ... Πουλάει τρέλα ... Οπότε γουστάρει πετάγεται και θα πει αυτό που θέλει και όχι αυτό που τον ρωτούν ......και ότι τον καίει και στριμώχνεται πετάει χαρταετό η εξαφανίζεται ... Πετάει και καμιά εξυπνάδα η κανένα ρητό έτσι για να δείξει ότι είναι διαβάστερος και σοβαρός να μας θαμπώσει ....
 

Kostas97

Well-Known Member
Ο Αναστασακης εχει μια κλινικη και ο σκοπος του εδω ειναι συγκεκριμενος(περαν οτι το κανει και κεφι). Ορισμενοι δεν καταλαβαινουν οτι ο μεσος νους απλα και μονο με τα γραφομενα του μπορει να βγαλει συμπερασμα. Αντι να καλουμε τον CVIAL ,οσοι ενοχληθηκατε μπορουσατε εκει με ωραιο τροπο ,να πειτε π.χ. "Γιατρε προς τι αυτη η συμπεριφορα σε ενα καλοπροαιρετο σχολιο, μελους που δεν εχει προκαταληψη απεναντι σας".
Κατ αυτον τον τροπο ξεδιπλωνεις το χαρακτηρα του, κατι που εχει πολυ μεγαλυτερη ουσια απο το να φωναζουμε και το μονο που να λεμε ειναι "Ποτε θα φυγει επιτελους η κλινικη απο εδω".

ΟΧΙ να μη φυγει!!!! Να ερθουν οι υπολοιπες να μας δειξουν κατι διαφορετικο!!! Οπως εμφανιστηκε και ο γειτονας Ερντογαν(δια αντιπροσωπου).
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Είχε αναφερθεί και από άλλο μέλος τον @Georgie στην προηγούμενη σελίδα αυτή η απάντηση του Aναστασάκη. Και αυτό το μήνυμα κολλάει και στα λόγια του bobby. Οπότε και γιαυτό το ανέφερα. Όταν υπάρχουν τέτοιες απαντήσεις σε καλοπροαίρετες απαντήσεις μελών τότε τι συζήτηση να κάνεις και τι κριτική στα νήματα της συγκεκριμένης κλινικής ; Γιαυτό και ο bobby ή αλλα μέλη πιστεύουν οτι η καλύτερη λύση ειναι η αδιαφορία καθώς δεν βγάζεις άκρη με τον γιατρό ότι και να πεις...

O jersey σωστά έκανε κριτική μέσα στο πλαίσιο που είχαμε συζητήσει παλιότερα ότι είναι σκόπιμο να κριτικάρονται τα νήματα της κλινικής για να υπάρχει αντίλογος και όχι να απέχουμε και να υπάρχει μονόλογος. Η τοποθέτηση δεν είναι για να ανοίξεις διάλογο με τον γιατρό αλλά για να υπάρχει πλουραλισμός απόψεων έτσι ώστε ένας τρίτος που διαβάζει να πάρει τα σωστά ερεθίσματα για να σκεφτεί. Αυτό είναι το υγιές. Όμως πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί στις εκφράσεις μας. Υπέδειξα στον Jersey πως πρέπει να το κάνει έτσι ώστε και η δουλειά να γίνει και να μην έχει πρόβλημα κανείς. Win-win δηλαδή.
 

Disco

Well-Known Member
ΟΧΙ να μη φυγει!!!! Να ερθουν οι υπολοιπες να μας δειξουν κατι διαφορετικο!!! Οπως εμφανιστηκε και ο γειτονας Ερντογαν(δια αντιπροσωπου).
Πάντως μπορείς να συγκρίνεις την εκπροσώπηση της HDC με του Αναστασακη για να δεις το διαφορετικό που λες. Βλέπεις ότι η εκπροσώπηση της HDC είναι κόσμια και επαγγελματική και όπως θα έπρεπε να είναι μια εκπροσώπηση χωρίς να δημιουργεί προβλήματα και εντάσεις στο φόρουμ ενώ από την άλλη το ακριβώς αντίθετο με του Αναστασάκη την εκπροσώπηση αρχικά μέσω του εκπροσώπου του και τώρα με τον γιατρό τον ίδιο.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν είναι το ίδιο. Για να συγκρίνεις πρέπει να έχεις απέναντι σου 2 επώνυμους. Η εκπροσώπηση της HDC είναι από ένα μέλος με ψευδώνυμο. Αν είχε βγει πχ ο Μαρας και έγραφε θα ήταν συγκρίσιμα.. Τότε θα καταλαβαίναμε. Το πιθανότερο είναι ότι αν επιχειρούσε να γράψει ο Μαρας θα είχε φύγει μετά από λίγο όπως έκανε και ο Ζόντος.
 

Kostas97

Well-Known Member
Πάντως μπορείς να συγκρίνεις την εκπροσώπηση της HDC με του Αναστασακη για να δεις το διαφορετικό που λες. Βλέπεις ότι η εκπροσώπηση της HDC είναι κόσμια και επαγγελματική και όπως θα έπρεπε να είναι μια εκπροσώπηση χωρίς να δημιουργεί προβλήματα και εντάσεις στο φόρουμ ενώ από την άλλη το ακριβώς αντίθετο με του Αναστασάκη την εκπροσώπηση αρχικά μέσω του εκπροσώπου του και τώρα με τον γιατρό τον ίδιο.
Μα ρε παιδια λεμε το ιδιο. Οτι ο καθενας εδω εκτιθεται :D
Απλα ορισμενοι θεωρειτε πως ο μονος τροπος να βγει καποιος κερδισμενος ειναι με τελεσιδικες αποφασεις του στυλ ασπρο ή μαυρο , ενω απο την αλλη υπαρχει η αποψη γραψε κοσμια οσα θες να πεις και ασε τον τριτο να βγαλει συμπερασμα.
 

Disco

Well-Known Member
Δεν είναι το ίδιο. Για να συγκρίνεις πρέπει να έχεις απέναντι σου 2 επώνυμους. Η εκπροσώπηση της HDC είναι από ένα μέλος με ψευδώνυμο. Αν είχε βγει πχ ο Μαρας και έγραφε θα ήταν συγκρίσιμα.. Τότε θα καταλαβαίναμε. Το πιθανότερο είναι ότι αν επιχειρούσε να γράψει ο Μαρας θα είχε φύγει μετά από λίγο όπως έκανε και ο Ζόντος.
Ναι αλλά μπορούμε να συγκρίνουμε την εκπροσώπηση μέσω του εκπρόσωπου του Αναστασ@κη που τον είχε για μια περίοδο με τον εκπρόσωπο της HDC. Και τότε έβλεπες τα ίδια ακριβώς που βλέπεις και τώρα. Ο εκπρόσωπος του Αναστασ@κη δεν ήταν επώνυμος και δημιουργούσε συνεχώς εντάσεις στο φόρουμ και έγραφε με το ίδιο προκλητικό και ειρωνικό ύφος που γράφει και ο γιατρός τώρα, σε αντίθεση με τον εκπρόσωπο της HDC που έχει μια κόσμια και επαγγελματική συμπεριφορά, όπως θα έπρεπε να είχε μια κλινική.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι αλλά μπορούμε να συγκρίνουμε την εκπροσώπηση μέσω του εκπρόσωπου του Αναστασ@κη που τον είχε για μια περίοδο με τον εκπρόσωπο της HDC. Και εκεί βλέπεις τα ίδια ακριβώς που βλέπεις και τώρα. Ο εκπρόσωπος του Αναστασ@κη δεν ήταν επώνυμος και δημιουργούσε συνεχώς εντάσεις στο φόρουμ και έγραφε με το ίδιο προκλητικό και ειρωνικό ύφος που γράφει και ο γιατρός τώρα, σε αντίθεση με τον εκπρόσωπο της HDC που έχει μια κόσμια και επαγγελματική συμπεριφορά, όπως θα έπρεπε να είχε μια κλινική.
Σε αυτό δεν θα διαφωνήσω. Ήταν κάκιστη επιλογή. Εξάλλου ήμουν αυτός που κατά κάποιον τρόπο απαίτησα να απομακρυνθεί.
 

bobby

Well-Known Member
Δυστυχώς είναι αναπόφευκτο να μπεις σε διάλογο όταν ο απέναντι σου συνομιλητής πετάει ρουκέτες ή προσβολές ή απειλές. Για αυτό τον λόγο προτιμώ να απέχω.

Να σου θυμίσω ότι, παλαιότερα παρότι ότι (ελάχιστη) κριτική είχα κάνει (κόσμια και πάντα με επιφύλαξη) είχα «κατηγορηθεί» ότι κάνω πόλεμο σε κλινική και μου είχε ζητηθεί να μην σχολιάζω. Σε άλλους έχουν ζητηθεί με πολύ χειρότερο τόνο ή ακόμα και έχουν απειληθεί με μηνύσεις σε pm από την ίδια κλινική.

Η τραγική ειρωνία είναι ότι σε πολλές φάσεις είχα υπερασπιστεί τις απόψεις της εν λόγω κλινικής…… Αλλά πλέον ότι και να λέει ότι και να κάνει δεν πρόκειται ποτέ να με πείσει για τίποτα.

Το ξέρω ότι πιθανώς δεν ενδιαφέρει αυτό αλλά πίστεψε με η πλειοψηφία των μελών με εξαίρεση 2-3 που είτε έχουν παρωπίδες είτε είναι φανατισμένοι είτε τα «παίρνουν» και 1-3 άλλα ύποπτα προφίλ που μάλλον σχετίζονται άμεσα με αυτήν πιστεύουν το ίδιο.

Over and out…..
Μα δεν σου είπα να κάνεις διάλογο, να εκφράσεις την αντίρρηση σου και να μην σιωπήσεις. Η άποψη μου είναι ότι δεν πρέπει να σιωπούμε στα κακώς κείμενα και να κάνουμε κριτική.
 
Τελευταία επεξεργασία:

oreo

Well-Known Member
Ρε δεν έχετε καταλάβει οτι η ευγένεια και οι αβρότητες , "κόβουν πέρα" όταν σε χαιρετάνε με το μικρό όνομα ? Status, ενικός και προσιτός, δεν πάνε παρέα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δυστυχώς είναι αναπόφευκτο να μπεις σε διάλογο όταν ο απέναντι σου συνομιλητής πετάει ρουκέτες ή προσβολές ή απειλές. Για αυτό τον λόγο προτιμώ να απέχω.

Να σου θυμίσω ότι, παλαιότερα παρότι ότι (ελάχιστη) κριτική είχα κάνει (κόσμια και πάντα με επιφύλαξη) είχα «κατηγορηθεί» ότι κάνω πόλεμο σε κλινική και μου είχε ζητηθεί να μην σχολιάζω. Σε άλλους έχουν ζητηθεί με πολύ χειρότερο τόνο ή ακόμα και έχουν απειληθεί με μηνύσεις σε pm από την ίδια κλινική.

Η τραγική ειρωνία είναι ότι σε πολλές φάσεις είχα υπερασπιστεί τις απο εις της εν λόγω κλινικής…… Αλλά πλέον ότι και να λέει ότι και να κάνει δεν πρόκειται ποτέ να με πείσει για τίποτα.

Το ξέρω ότι πιθανώς δεν ενδιαφέρει αυτό αλλά πίστεψε με η πλειοψηφία των μελών με εξαίρεση 2-3 που είτε έχουν παρωπίδες είτε είναι φανατισμένοι είτε τα «παίρνουν» και 1-3 άλλα ύποπτα προφίλ που μάλλον σχετίζονται άμεσα με αυτήν πιστεύουν το ίδιο.

Over and out…..

Δεν πέφτω από τα σύννεφα. Απειλές για μηνύσεις μελών έχουν μεταφερθεί και σε μένα δια ζώσης και από άλλους γιατρούς για πολύ μικρότερες εντάσεις σε σχέση με ότι έχει γίνει στα νήματα του Αναστασάκη.
 

aeratos28

Just aeratos
Έχουν βρει την καραμέλα όλοι και πετάνε ,θα σου κάνω μήνυση σαν τη συνέντευξη του Σώρρα με τον Σροιτερ..δεν κοιτάνε εκεί να βελτιώσουν τα αποτελέσματα τους,θέλουν να βάλουν χέρι και σε ένα φόρουμ το οποίο είναι ανεξάρτητο..να κάνουν μηνύσεις ,όταν θα έχουν με γραπτό συμβόλαιο από πριν την επέμβαση με τον πελάτη,ότι εξασφαλίζουν 100% φυτρωση ,ότι δεν θα δημιουργηθεί κανένα πρόβλημα (βλέπε στριπ,άνοιγμα κτλ) και ότι θα είναι υποχρεωμένοι να αποκαταστήσουν κάθε πιθανό θέμα του πελάτη τους χωρίς χρέωση ..και μετά να ζητάνε τα ρέστα από τον κόσμο που κάνει κριτική σε τέτοια περιστατικά..γτ ακόμα και σε αυτά τα περιστατικά πέραν την καραμέλα και απειλούν αυτοί με μήνυση,αντί να το κάνει ο πελάτης.ελεος δλδ .επειδή το έχω ψάξει λίγο βαθύτερα ,τα λέω αυτά
Δεν πέφτω από τα σύννεφα. Απειλές για μηνύσεις μελών έχουν μεταφερθεί και σε μένα δια ζώσης και από άλλους γιατρούς για πολύ μικρότερες εντάσεις σε σχέση με ότι έχει γίνει στα νήματα του Αναστασάκη.
 

Georgie

Well-Known Member
ΟΧΙ να μη φυγει!!!! Να ερθουν οι υπολοιπες να μας δειξουν κατι διαφορετικο!!! Οπως εμφανιστηκε και ο γειτονας Ερντογαν(δια αντιπροσωπου).
Κανένας δε θέλει να φύγει, για ποιο λόγο να φύγει .
Η κλινικες πρέπει να υπαρχουν ενεργά, να δείχνουν αποτελέσματα και να εξελίσσονται Έτσι θα γίνεται και πιο ασφαλής η επιλογή για τα μέλη του φόρουμ.
Δεν έχει κανένα νόημα να διαφωνούμε με τον εκάστοτε γιατρό η κλινική , δεν είναι αυτός ο σκοπός της παρουσίας μας στο φόρουμ, δε βοηθάει κανέναν.
Ούτε οι κλινικες πρέπει να ασχολούνται με τα μέλη στις κριτικες- απόψεις παρουσιάσεων, ούτε να τις ελέγχουν βέβαια
Δεν ενδιαφέρει το φόρουμ αν η κάθε κλινική θεωρεί ότι είναι καλύτερη από τους ανταγωνιστές της .
Αν είναι, εύκολα θα το καταλάβουμε.
Χωρίς ειρωνίες, τσιτατα και υπονοούμενα και γενική αρνητική κριτική εκ του ασφαλούς χωρίς να αναφέρονται με όνομα συγκεκριμένες κλινικές, αλλά στον αέρα.
Ποιον αφορα αυτό και γιατί να γίνεται?
Μήπως βοηθάει τα μέλη ?
Αμφιβάλλω.
Δε χτίζονται καριέρες έτσι σε καμία δουλειά
Μόνο αντιπάθεια και backstabbing.

Καριέρες χτίζονται μόνο με αποτελέσματα.
Ένα καλό αποτέλεσμα είναι καλό αποτέλεσμα στα μάτια όλων, ακόμα και των πιο κακόβουλων ( αν υπάρχουν τέτοιοι)!

Ένα κακο η μετριο αποτέλεσμα όπως και να το χειριστείς, όπως και να το χτενισεις θα είναι ενα κακό η μετριο αποτέλεσμα .
Όλα τα άλλα να είχαμε να λέγαμε .

That's the way it is.

Ps Το σχόλιο είναι μια απόψη και δεν αφορά καμία κλινική συγκεκριμένα.
Μέρες που είναι !
Just in case :)
 
Μπλουζα