Dnfg88, FUE, 2500g, 9/6/2020

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και όχι μόνο, το προβλημά μου δεν είναι η τελευταία κουβέντα, το πρόβλημα μου είναι ότι βλέπω ότι πάμε για μετωπική και θα μας πάρει όλους η μπάλα και αυτός κορνάρει αντί να φρενάρει. Του την λένε 1-2 μέλη πιο πάνω με τρόπο: βαδίζεις επικίνδυνα, τίποτα, του το λέω απέξω απέξω εγώ, τίποτα, του το κάνω λιανά, πάλι τίποτα. Ε, εκεί η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Έχει ψωμιά ακόμα ο jersey..δύο μήνες Μπαν..σε περναω φίλε jersey,αν το δεις..!! Έχω φάει 3 μήνες Μπαν ,νομίζω η δύο ή τρεις φορές .χαχαχα
Λοιπόν,τώρα για εδώ τις φωτό,ουσιαστικά μετά από δύο χρόνια είναι εντελώς αδιάφορο..δεν υπήρχε λόγος να γράψει κάτι παραπάνω σε αυτό.λόγος λογομαχιας δεν θα έπρεπε να ήταν το συγκεκριμένο νημα..έχουμε αλλα ,πολύ πιο δυνατά θέματα για αντιπαράθεση νομίζω ...με το καλό να ανοιχτούν,η να ξανανοιχτουν προς ...συζήτηση.!!
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και από HDC σήμερα υλικό δυο ετών ανέβηκε και οι φωτό από τον ασθενή, σκοτεινές οι περισσότερες....

Οταν ανεβασω και το περιστατικο τις δευτερης μεταμοσχευσης που εκανε τοτε θα αλλαξεις γνωμη γιατι δεν ειναι και περιστατικο για να ανεβει.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Επηδει εγινε η φαση με το βλαφο τωρα γινεται αυτο με τον jersey.
Και εγω βαζω φωτος με την μεταμοσχευση μου 10 χρονια μετα και καθε χρονο εβαζα,τι σημαινει οτι εχω κανει 5-6 μεταμοσχευσεις και το παρουσιαζω σαν μια?. Ελεος δηλαδη με αυτο που κανεις ρε jersey.
 

tasos33

Well-Known Member
[
Οταν ανεβασω και το περιστατικο τις δευτερης μεταμοσχευσης που εκανε τοτε θα αλλαξεις γνωμη γιατι δεν ειναι και περιστατικο για να ανεβει.
Το ανέφερα ως απάντηση στον Jersey,προφανώς δε γίνεται μια κλινική, οποιαδήποτε κλιμικη να έχει ως προτεραιότητα να ανεβάζει και να προβάλει τα περιστικα της σε real time στο φόρουμ επειδή έτσι αρέσει σε εμάς. Είναι ανέφικτο.
 

Disco

Well-Known Member
Εύλογη η απορία του @jersey αλλά κακώς κόλλησε τόσο πολύ.
Επέμενε πολύ στην άποψη του ναι, ίσως θα έπρεπε να το είχε λήξει νωρίτερα αφού δεν έβγαινε άκρη. Αλλα νομίζω το έκανε επειδή απαντούσε και ο Cvial. Και τελικά αν επιμένει κάποιος στην άποψη του χωρίς να βρίζει όπως και ο συνομιλητής του επέμενε στην δίκη του, είναι λόγος αυτός για μπαν ; Και ουτε κατηγόρησε κάποιον νομίζω να πει ας πούμε έκανες αυτό, απλά ανέφερε ότι δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι τι έχει προηγηθεί…
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Επέμενε πολύ στην άποψη του ναι, ίσως θα έπρεπε να το είχε λήξει νωρίτερα αφού δεν έβγαινε άκρη. Αλλα νομίζω το έκανε επειδή απαντούσε και ο Cvial. Και τελικά αν επιμένει κάποιος στην άποψη του χωρίς να βρίζει όπως και ο συνομιλητής του επέμενε στην δίκη του, είναι λόγος αυτός για μπαν ; Και ουτε κατηγόρησε κάποιον νομίζω να πει ας πούμε έκανες αυτό.

Εφαγε πολλες μερες η αληθεια.
Απλα του το εκοψε γιατι πηγε να διμιουργησει κλιμα.. πολλες οι μερες βεβαια δεν θα επρεπε τοσες.
 

JimKan1

Well-Known Member
soap opera εχουμε καταντησει τις τελευταιες μερες, καλυτερα να πεσει κανενα ban για να ξεκινησουμε να ασχολουμαστε παλι με μαλλια
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Disco

Well-Known Member
Εφαγε πολλες μερες η αληθεια.
Απλα του το εκοψε γιατι πηγε να διμιουργησει κλιμα.. πολλες οι μερες βεβαια δεν θα επρεπε τοσες.
Γενικά ήταν πολύ αυστηρό το μπαν που έφαγε νομίζω. Το κλίμα και οι εντάσεις πάντα υπήρχαν από την αρχή που μπήκε ο γιατρός όμως με τα μέλη που σχολίαζαν στα νήματα του… Γι’αυτο σταμάτησαν εξάλλου και διαφορά μέλη να σχολιάζουν στα νήματα της κλινικής όπως και ο tol για να μην έρχονται σε αντιπαράθεση, επειδή αντιδρούσε πολύ έντονα ο γιατρός και απειλούσε με μηνύσεις.
 

vlafo

Well-Known Member
Το ban ήταν πολύ αυστηρό πράγματι και ο jersey γράφει σωστά σε γενικές γραμμές.
Το θέμα είναι ότι η βελόνα κολλάει ρε μάγκες και έτσι δε βγαίνει άκρη.
Και μετά ξεκινάει η κατηφόρα και από τους υπόλοιπους.
Τι να γράψεις ας πούμε στον συγκεκριμένο γιατρό έχει κανένα νόημα?
Τον ξέρουμε και πλέον έχει την πλήρη αδιαφορία εδώ μέσα οπότε δεν έχει ουσιαστικό νόημα να λέμε τα ίδια και τα ίδια.
Όταν θα δούμε αποτέλεσμα αλλά Cuto:)τότε μάλιστα.
Ο jersey πρέπει να ξεμπαναριστεί θεωρώ και λόγω των ημερών.
Για να είμαστε δίκαιοι.
 

nick90

Well-Known Member
Το ban ήταν πολύ αυστηρό πράγματι και ο jersey γράφει σωστά σε γενικές γραμμές.
Το θέμα είναι ότι η βελόνα κολλάει ρε μάγκες και έτσι δε βγαίνει άκρη.
Και μετά ξεκινάει η κατηφόρα και από τους υπόλοιπους.
Τι να γράψεις ας πούμε στον συγκεκριμένο γιατρό έχει κανένα νόημα?
Τον ξέρουμε και πλέον έχει την πλήρη αδιαφορία εδώ μέσα οπότε δεν έχει ουσιαστικό νόημα να λέμε τα ίδια και τα ίδια.
Όταν θα δούμε αποτέλεσμα αλλά Cuto:)τότε μάλιστα.
Ο jersey πρέπει να ξεμπαναριστεί θεωρώ και λόγω των ημερών.
Για να είμαστε δίκαιοι.
Συμφωνώ μαζί σου vlafo. Γενικά ήταν υπερβολικά αυστηρό το μπαν στον jersey που απλά επέμενε στην άποψη του χωρίς στην ουσία να παραβεί κάποιο επίσημο κανόνα για τους οποίους γίνονται τα μπαν. Όπως και σε σένα ας πούμε εξαντλήθηκε η αυστηρότητα, άλλο που άρθηκε τελικά. Κάποιος είχε πει νομίζω ο gregkont13 ότι γενικά τα μπαν γίνονται με τη μέγιστη αυστηρότητα σε μη υποστηρικτές του Γιατρού, ενώ το αντίθετο συμβαίνει με τότε υποστηρικτές του.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συμφωνώ μαζί σου vlafo. Γενικά ήταν υπερβολικά αυστηρό το μπαν στον jersey που απλά επέμενε στην άποψη του χωρίς στην ουσία να παραβεί κάποιο επίσημο κανόνα για τους οποίους γίνονται τα μπαν. Όπως και σε σένα ας πούμε εξαντλήθηκε η αυστηρότητα, άλλο που άρθηκε τελικά. Κάποιος είχε πει νομίζω ο gregkont13 ότι γενικά τα μπαν γίνονται με τη μέγιστη αυστηρότητα σε μη υποστηρικτές του Γιατρού, ενώ το αντίθετο συμβαίνει με τότε υποστηρικτές του.

Μου φαίνεται ότι είτε δεν καταλαβαίνετε ή δεν θέλετε να καταλάβετε και απαντάτε σε άλλο θέμα. Εξήγησα στον Jersey ποιο είναι το διακύβευμα, του είπα πως να γράψει αυτό που θέλει να γράψει έτσι ώστε να μην υπάρχει θέμα, τους κινδύνους που διατρέχουμε και αυτός πέταγε χαρταετό. Τα περί κανόνων του φόρουμ ισχύουν αλλά δεν μπορεί να αναγράφονται όλες οι περιπτώσεις. Υπάρχει και η κοινή λογική και ειδικά όταν ο mod σου την εξηγεί και μάλιστα αφιερώνει αρκετά ποστ ζητώντας σου όχι να μην ποστάρεις αλλά πως να ποστάρεις να πεις αυτό που θες για να μην του δημιουργήσεις πρόβλημα. Αν αυτό εσείς το λέτε προστασία της κλινικής εγώ το λέω προστασία του φόρουμ και του jersey. Επιτέλους αντιληφθείτε την σοβαρότητα κάποιων θεμάτων και βοηθήστε.
 

Georgie

Well-Known Member
Μου φαίνεται ότι είτε δεν καταλαβαίνετε ή δεν θέλετε να καταλάβετε και απαντάτε σε άλλο θέμα. Εξήγησα στον Jersey ποιο είναι το διακύβευμα, του είπα πως να γράψει αυτό που θέλει να γράψει έτσι ώστε να μην υπάρχει θέμα, τους κινδύνους που διατρέχουμε και αυτός πέταγε χαρταετό. Τα περί κανόνων του φόρουμ ισχύουν αλλά δεν μπορεί να αναγράφονται όλες οι περιπτώσεις. Υπάρχει και η κοινή λογική και ειδικά όταν ο mod σου την εξηγεί και μάλιστα αφιερώνει αρκετά ποστ ζητώντας σου όχι να μην ποστάρεις αλλά πως να ποστάρεις να πεις αυτό που θες για να μην του δημιουργήσεις πρόβλημα. Αν αυτό εσείς το λέτε προστασία της κλινικής εγώ το λέω προστασία του φόρουμ και του jersey. Επιτέλους αντιληφθείτε την σοβαρότητα κάποιων θεμάτων και βοηθήστε.
Φίλε Cvial σε εκτιμώ ειλικρινά και το ξέρεις .
Καταλαβαίνω το point of view και ξεκάθαρα λες ότι το φόρουμ πρέπει να έχει άμυνα σε τυχόν παρερμηνείες που μπορούν αν το μπλέξουν σε περιπέτειες. Στο μυαλό μου φαντάζουν δικαστικές . Διόρθωσε με αν κατάλαβα λάθος.
Γιατί δε κοιτάς όμως και την άλλη πλευρά, αυτή της στάσης σε πραγματικές συκοφαντίες και χαρακτηρισμούς από μια συγκεκριμένη κλινική που έχει ενεργη παρουσία στο φόρουμ .
Χαρακτηρισμούς και προς τα μέλη αλλά το χειρότερο και προς σε άλλες κλινικές - συναδέλφους
Παραδείγματα άπειρα .
Εκεί δε φοβόμαστε αυτές τις περιπέτειες?, αφού στο φόρουμ φιλοξενούνται.

Σε ένα όμορφο και καθόλου προσβλητικό σχόλιο του @Rock00 η απάντηση στραμπουληγμενο κρεσεντο χαρακτηρισμών ξανά και τσιτατα παιδικής χαράς .
Και κοίτα πόσο πάλι ωραία απάντησε ο Rock .
Αλλά η παιδεία δεν είναι δεδομένη και ούτε τα πτυχία στη δίνουν .

Δεν είναι συνέδριο εδώ ούτε η κλινική κανενός , καμιά φορά η ησυχία κάνει περισσότερο θόρυβο και αυτή επιτυγχάνεται με τα αποτελέσματα και τη σωστή στάση απέναντι σε όλους
Αυτό είναι το ζητούμενο



.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Φίλε Cvial σε εκτιμώ ειλικρινά και το ξέρεις .
Καταλαβαίνω το point of view και ξεκάθαρα λες ότι το φόρουμ πρέπει να έχει άμυνα σε τυχόν παρερμηνείες που μπορούν αν το μπλέξουν σε περιπέτειες. Στο μυαλό μου φαντάζουν δικαστικές . Διόρθωσε με αν κατάλαβα λάθος.
Γιατί δε κοιτάς όμως και την άλλη πλευρά, αυτή της στάσης σε πραγματικές συκοφαντίες και χαρακτηρισμούς από μια συγκεκριμένη κλινική που έχει ενεργη παρουσία στο φόρουμ .
Χαρακτηρισμούς και προς τα μέλη αλλά το χειρότερο και προς σε άλλες κλινικές - συναδέλφους
Παραδείγματα άπειρα .
Εκεί δε φοβόμαστε αυτές τις περιπέτειες?, αφού στο φόρουμ φιλοξενούνται.

Σε ένα όμορφο και καθόλου προσβλητικό σχόλιο του @Rock00 η απάντηση στραμπουληγμενο κρεσεντο χαρακτηρισμών ξανά και τσιτατα παιδικής χαράς .
Και κοίτα πόσο πάλι ωραία απάντησε ο Rock .
Αλλά η παιδεία δεν είναι δεδομένη και ούτε τα πτυχία στη δίνουν .

Δεν είναι συνέδριο εδώ ούτε η κλινική κανενός , καμιά φορά η ησυχία κάνει περισσότερο θόρυβο και αυτή επιτυγχάνεται με τα αποτελέσματα και τη σωστή στάση απέναντι σε όλους
Αυτό είναι το ζητούμενο



.

Όχι δεν φοβόμαστε γράφει επώνυμα άρα όποιος θίγεται τον μηνύει κατευθείαν. Το φόρουμ δεν κινδυνεύει γιατί δεν παρέχει ανωνυμία. Υπάρχει μεγάλη διαφορα
 

Vdupa

Well-Known Member
Στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι δικαιότατο το μπαν (δεν κρίνω τη διάρκεια, εκει ήταν αυστηρός ο Cvial).

Ο φίλος jersey δεν ξέρω τι έπαθε άλλα ήταν φάση ''σκάω γάιδαρο''. Του το εξήγησε, μια, δυο, τρεις, τέσσερεις, ε φτάνει. Δηλαδή κάποιοι πως καταλάβαμε τι εννοεί ο Cvial και αυτός δεν το καταλάβαινε με τίποτα; ή αλλιώς δεν ήθελε να παραδεχτεί ότι έκανε λάθος. Κάποιες φορές άπλα παραδέχεσαι ''έκανα λάθος'' (στον εαυτό σου πρώτα) και πάμε παρακάτω.

Πολυ σωστά είπε νομίζω ο Γιαννης δεν θυμάμαι, οτι ο 20χρονος Legwg James ζήτησε απλά ένα συγνώμη (σκέτο) για το άλλο θέμα και αυτό ήταν. Μας έβαλε τα γυαλιά. Για αυτό και πήρε λαικ απο εμένα στο νανοσεκοντ.

Σε μεγάλα φορουμς του εξωτερικου που συμμετείχα χρόνια με διαφορετικά αντικείμενα συζήτησης δεν πιάνουν καν την κουβέντα οι συντονιστές. Δεν το διαπραγματεύονται. Δεν καταλαβαίνεις; μπαν. Θα σκεφτείς μόνος σου όσο λείπεις.

Επίσης πρέπει να καταλάβουμε ότι το hairlossgr είναι ενα αρκετά μεγάλο για τα Ελληνικα δεδομένα φορουμ. Σε αντιστοιχου μεγεθους φορουμς, υπάρχουν 4 και 5 συντονιστές! 4-5 Cvial (συν τον admin που είναι παρόν)! Θα πω, έχοντας εμπειρία απο αυτον τον ρόλο, οτι ειναι πολύ δυσκολο να είσαι μονος σου σε αυτό. Καi συν της άλλης να αντιμετωπίζεις κάθε παράπονο μελών που δεν μπαίνουν καν στον κόπο ξέρω γω να διαβάσουν προηγούμενα μηνύματα.
Οπότε ας το κάνουμε λίγο πιο εύκολο εμείς.
 
Τελευταία επεξεργασία:

alex7

Well-Known Member
Στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι δικαιότατο το μπαν (δεν κρίνω τη διάρκεια, εκει ήταν αυστηρός ο Cvial).

Ο φίλος jersey δεν ξέρω τι έπαθε άλλα ήταν φάση ''σκάω γάιδαρο''. Του το εξήγησε, μια, δυο, τρεις, τέσσερεις, ε φτάνει. Δηλαδή κάποιοι πως καταλάβαμε τι εννοεί ο Cvial και αυτός δεν το καταλάβαινε με τίποτα ή δεν αλλιώς δεν ήθελε να παραδεχτεί ότι έκανε λάθος. Κάποιες φορές άπλα παραδέχεσαι ''έκανα λάθος'' (στον εαυτό σου πρώτα) και πάμε παρακάτω.

Πολυ σωστά είπε νομίζω ο Γιαννης δεν θυμάμαι, οτι ο 20χρονος Legwg James ζήτησε απλά ένα συγνώμη (σκέτο) για το άλλο θέμα και αυτό ήταν. Μας έβαλε τα γυαλιά. Για αυτό και πήρε λαικ απο εμένα στο νανοσεκοντ.

Σε μεγάλα φορουμς του εξωτερικου που συμμετείχα χρόνια με διαφορετίκα αντικέιμενα συζήτησεις δεν πιάνουν καν την κουβέντα οι συντονιστές. Δεν το διαπραγματεύονται. Δεν καταλαβαίνεις; μπαν. Θα σκεφτείς μόνος σου όσο λείπεις.

Επίσης πρέπει να καταλάβουμε ότι το hairlossgr είναι ενα αρκετά μεγάλο για τα Ελληνικα δεδομένα φορουμ. Σε αντιστοιχου μεγεθους φορουμς, υπάρχουν 4 και 5 συντονιστές! Θα πω, έχοντας εμπειρία απο αυτον τον ρόλο, οτι ειναι πολύ δυσκολο να είσαι μονος σου σε αυτό. Καν να ακους κάθε παράπονο μελών που δεν μπαίνουν καν στον κόπο ξέρω γω να διαβάσουν προηγούμενα μηνύματα .
Οποτε ας το κάνουμε λίγο πιο εύκολο εμείς.
O Jersey έχει παρουσιάσει αυτά τα «κολλήματα» και σε συζητήσεις με αλλά μέλη του forum εδώ παλιότερα .
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
To the point Vdupa. Και εμένα η συμπεριφορά του James μου έκανε τεράστια εντύπωση αλλά την περίμενα, ο άνθρωπος φαίνεται από χιλιόμετρα. Μακάρι να είχαμε 50 τέτοιους με άποψη και σεβασμό για το μέσο που τους δίνει βήμα. Θα είμασταν πολύ καλύτεροι και δεν θα έχανα τον χρόνο μου για να εξηγώ κάθε τόσο ότι ο γάιδαρος δεν πετάει.
 
Μπλουζα