DGP, FUE, 3655g, 17/2/2021

alex7

Well-Known Member
Καλησπερα
Φωτογραφιες απο 3μιση μηνες και το μαλλι στα 5mm.Εχει κανα 3 βδομαδες τωρα που εχει ξεκινησει η φυτρωση και σιγα σιγα βλεπω κινηση!Η κοκκινιλα σε μεγαλο βαθμο εχει φυγει και η δοτρια ολο και καλυτερευει!Συνεχιζω μινο καθε βραδυ και φινα 1mg την μερα!
Τώρα ξεκινάν τα γούστα .Κάτσε και απόλαυσε τους υπόλοιπος μήνες
 
  • Like
Reactions: DGP

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Για να πω την αληθεια φιλε μου βλεπω δειλα δειλα ξεκιναν τα καλα και ανυπομονω πολυ για την συνεχεια σε φαση αγχωνομαι να δω τι θα γινει!
Καθόλου άγχος δεν χρειάζεται .Η φυτρωση είναι εγγυημένη στον συγκεκριμένο
 
  • Like
Reactions: DGP

manly_Man

Well-Known Member
Ναι τα ξυριζω στα 3mm καθε δυο βδομαδες,απο Οκτωβρη θα τ αφησω να μεγαλωσουν ολα μαζι!
Τώρα θα ξεκινήσει η φύτρωση σου. Εγώ θα έλεγα να τα μη τα ξαναξυρίσεις τώρα. Δεν μπορείς να καταλάβεις και να καταλάβουμε και το αποτέλεσμα έτσι που τα ξυρίζεις.
 

DGP

Member
Τώρα θα ξεκινήσει η φύτρωση σου. Εγώ θα έλεγα να τα μη τα ξαναξυρίσεις τώρα. Δεν μπορείς να καταλάβεις και να καταλάβουμε και το αποτέλεσμα έτσι που τα ξυρίζεις.
Το ξερω φιλε μου!Απλα μου αρεσουν σε αυτο το μηκος να σ πω την αληθεια και ο λογος που εκανα την μμ ηταν πιο πολυ για την hairline και να μπορω νντα εχω σ αυτο τ μηκος!Βεβαια οπως προειπα απο Σεπτ/Οκτ θα αρχισω να τα μακραινω ωστε να δω το αποτελεσμα αλλα και για λογους παρουσιασης!
 

bobby

Well-Known Member
Ναι τα ξυριζω στα 3mm καθε δυο βδομαδες,απο Οκτωβρη θα τ αφησω να μεγαλωσουν ολα μαζι!
Από ποτέ ξεκίνησες το κούρεμα μετά την ΜΜ. Ρωτάω γατί και εγώ αυτής την τακτικής είμαι (θα), δεν μου αρέσει αυτό που βλέπω στους περισσότερους να μην κουρεύονται κοντά και οι «γυμνές» περιοχές το πρώτο τετράμηνο να είναι έτσι! Καλύτερα buzz cut μέχρι να αρχίσουν να βγαίνουν οι τρίχες της ΜΜ (>4 μήνες).
 

manly_Man

Well-Known Member
Το ξερω φιλε μου!Απλα μου αρεσουν σε αυτο το μηκος να σ πω την αληθεια και ο λογος που εκανα την μμ ηταν πιο πολυ για την hairline και να μπορω νντα εχω σ αυτο τ μηκος!Βεβαια οπως προειπα απο Σεπτ/Οκτ θα αρχισω να τα μακραινω ωστε να δω το αποτελεσμα αλλα και για λογους παρουσιασης!
πάντως πρέπει να έχεις υψηλή πυκνότητα για να τα κρατάς μόνιμα αυτό το σχεδόν ξυρισμένο look. Πόσα βάλατε μπροστά και πόσα crown;
 

DGP

Member
Από ποτέ ξεκίνησες το κούρεμα μετά την ΜΜ. Ρωτάω γατί και εγώ αυτής την τακτικής είμαι (θα), δεν μου αρέσει αυτό που βλέπω στους περισσότερους να μην κουρεύονται κοντά και οι «γυμνές» περιοχές το πρώτο τετράμηνο να είναι έτσι! Καλύτερα buzz cut μέχρι να αρχίσουν να βγαίνουν οι τρίχες της ΜΜ (>4 μήνες).
Συμφωνω φιλε!Απ τις 21 μερες αρχισα στα 3mm
 

DGP

Member
πάντως πρέπει να έχεις υψηλή πυκνότητα για να τα κρατάς μόνιμα σε αυτό το τόσο κοντό μήκος αλλιώς θέλει μάκρος. Πόσα βάλατε μπροστά και πόσα crown;
Δεν μου ειπε ο γιατρος ακριβως ποσα και που,απλα μου ειπε οτι καναμε dence packing μπροστα!Μπακαλικα 2500 με 3000 μπροστα και τα υπολοιπα πισω
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

DGP

Member
Ξεκίνησε η φύτρωση σιγά σιγά φίλε; Πώς πάει;
Κοιτα βλεπω μια διαφορα δεν μπορω να πω! Εχω πολυ ακομα για να φτασω την εικονα που ειχα στις φωτο που ανεβασα στις 21 μερες που ειναι το ιδανικο για μενα!Μου φαινεται οτι παει πολυ αργα,δεν βοηθαει και το μηκος βεβαια των μαλλιων μου
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Υπομονή φίλε μου, θα πάει μια χαρά, τώρα μπαίνεις στα ωραία.
Βάλατε ψηλή πυκνότητα, σε μικρές σε έκταση περιοχές, έχεις καλή ηλικία, και θα βγει δυνατό αποτέλεσμα πιστεύω.
 
  • Like
Reactions: DGP

DGP

Member
3 φωτο στα γρηγορα,4 μηνες και μια βδομαδα!Κατω απο προβολεα ειμαι και το μαλλι κατω απο 1 cm
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2021-06-26-11-46-19-256_com.miui.gallery.png
    Screenshot_2021-06-26-11-46-19-256_com.miui.gallery.png
    1.1 MB · Προβολές: 365
  • Screenshot_2021-06-26-11-45-19-679_com.miui.gallery.png
    Screenshot_2021-06-26-11-45-19-679_com.miui.gallery.png
    1 MB · Προβολές: 353
  • Screenshot_2021-06-26-11-44-16-409_com.miui.gallery.png
    Screenshot_2021-06-26-11-44-16-409_com.miui.gallery.png
    1.7 MB · Προβολές: 346

aeratos28

Just aeratos
Κάτω από προβολέα ο τρελός.χαχαχαχαχαχα
Πάντως δεν ξέρω αν σε πάει αργά η όχι..αλλά μέτρια πράγματα μέχρι ώρας..
 
  • Like
Reactions: DGP

ManCyprus87

Well-Known Member
Γαι τον μήνα που βρίσκεσαι πας πολύ καλά ήδη.
Η φύτρωση στο δεξιό κρόταφο κινείται πιο γρήγορα νομίζω.
 
  • Like
Reactions: DGP
Μπλουζα