DGP, FUE, 3655g, 17/2/2021

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Συγγνωμη cvial,για να καταλαβω.Εξαγουμε εναν θυλακα μεσω fue και υπαρχουν πιθανοτητες να ξαναφυτρωσει νεος στην θεση του;Γιατι αυτο υποστηριζουν τα παιδια
edit:Μα δεν μιλησαν για αποτυχια εξαγωγης ενος θυλακα,μιλανε με ορους αναγεννησης θυλακων για θυλακες που εξαγονται και απομακρυνονται απο την δοτρια.Το κενο θα μεινει κενο σωστα;Εχει καμια σχεση με τον ουλωδη ιστο που αφηνει το καθε κενο στην δοτρια απο την εξαγωγη;

Παράδειγμα: Όταν εξάγεις ένα 3 τριχο στην ουσία έχεις ένα γκρουπ με 3 ρίζες. Μπορεί κατά την εξαγωγή η 1 ρίζα να κοπεί και να έχει μείνει μέσα σοβαρά ή ελαφρά τραυματισμένη. Αυτή η ρίζα μπορεί να ξαναβγάλει 1 τρίχα. Τα περί αναγέννησης στερούνται (με όσα έχω διαβάσει) τεκμηρίωσης. Μάλλον μπερδεύτηκε ο Fiponazio, στο δεύτερο ποστ του το άλλαξε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

alex7

Well-Known Member
Σε πολλές κλινικές και μιλάω εκτός απο τον Τιρκαλα και για την HDC στην Κύπρο με τους οποίους είχα μιλήσει στο παρελθόν και με τον Λορεντζο φυσικά όλοι λένε ότι μπορεί να υπάρξει και 3η και 4η μεταμόσχευση όταν κανείς FUE .Αν κανείς λελογισμένες εξαγωγές .Έστω 1000 grafts θα βρεις .Υπάρχει μερική ανάκαμψη δότριας .Αυτά τα λένε όλοι .Τα άκουσα με τα αυτιά μου
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Άλλο ανάκαμψη δότριας και άλλο αναγέννηση εκ του μηδενός. Η ανάκαμψη έχει να κάνει με το healing της δότριας έτσι ώστε να μπορείς μετά να κάνεις τις επόμενες μμ εύκολα. Πολλές τρύπες δημιουργούν ατελείς επουλώσεις και κάνουν δύσκολες τις επόμενες μμ.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ναι αλλά θα σου πει κάποιος ότι αυτές οι δουλειές έχουν τόση αξία όσο και οι επίσημες των κλινικών. Δείχνουν μόνο αυτές που τους συμφέρουν. Προσωπικά θεωρώ ότι έχουν αξία γιατί δείχνουν τις δυνατότητες μιας κλινικής αλλά όταν κάνουμε κριτική πρέπει αυτή να είναι ίδια προς όλες τις κατευθύνσεις.
απολυτα σωστο!συμφωνω απολυτα....απλα ο φιλος μας ο κουμπαρος ειναι τοσο ανυπομονος που δεν κρατιεται να βγαλει συμπερασματα....γι αυτο το λεω...αραγε αν διαψευτει θα εχει την ιδια θερμη να παραδεχτει οτι εκανε λαθος εκτιμηση? ρητρικο το ερωτημα....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
παιδια μην το κουραζεται αυτο με την δοτρια..οπως τα λεει ο φιπο ειναι και μαλιστα ειναι το κυριο μου χαρακτηριστικο και υποθετω με αυτα που μαθαινω κ εγω απο σας τωρα συνδυαζεται με την δυσκολη εξαγωγη που εχω κατι επισης χιλιο τονιζσμενο απο τον γιατρο καθως ο λυπωδης ιστος δεν λεει να αφησει την τριχα με τιποτα να φυγει....
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
παιδια μην το κουραζεται αυτο με την δοτρια..οπως τα λεει ο φιπο ειναι και μαλιστα ειναι το κυριο μου χαρακτηριστικο και υποθετω με αυτα που μαθαινω κ εγω απο σας τωρα συνδυαζεται με την δυσκολη εξαγωγη που εχω κατι επισης χιλιο τονιζσμενο απο τον γιατρο καθως ο λυπωδης ιστος δεν λεει να αφησει την τριχα με τιποτα να φυγει....

Δεν κατάλαβα τιποτα
 

koumparos

Well-Known Member
Ανυπόμονος σε καμία περίπτωση.Να αναθεωρήσω τι ακριβώς?Ότι μοιάζουν οι hairlines με την dhi?Μια βόλτα να κάνει κάποιος από το site της κλινικής θα βγάλει συμπεράσματα.Ερωτηματικο τι θα γίνει με τις δοτριες λόγο μοτέρ.Επισης στην τελική φυτρωση θα φανεί καθαρά εάν χάθηκαν 1000 μοσχεύματα.Ελπιζω να κάναμε εμείς λάθος.Προφανως και θέλω να πετύχει ο γιατρός.Μονος ένας αφελής δεν θα ήθελε μια φθηνή λύση από Ελλάδα με υψηλές πυκνότητες και να μην μαδάει τις δοτριες.Αυτα...
 

Georgie

Well-Known Member
Ανυπόμονος σε καμία περίπτωση.Να αναθεωρήσω τι ακριβώς?Ότι μοιάζουν οι hairlines με την dhi?Μια βόλτα να κάνει κάποιος από το site της κλινικής θα βγάλει συμπεράσματα.Ερωτηματικο τι θα γίνει με τις δοτριες λόγο μοτέρ.Επισης στην τελική φυτρωση θα φανεί καθαρά εάν χάθηκαν 1000 μοσχεύματα.Ελπιζω να κάναμε εμείς λάθος.Προφανως και θέλω να πετύχει ο γιατρός.Μονος ένας αφελής δεν θα ήθελε μια φθηνή λύση από Ελλάδα με υψηλές πυκνότητες και να μην μαδάει τις δοτριες.Αυτα...
Εισαι κατι παραπάνω απο ανυπόμονος
Αφού μπέρδεψες και τα νήματα :)
 

Georgie

Well-Known Member
Εγω θα έλεγα κάποιος να προτείνει στον Cvial να μεταφέρει τα περισσότερα σχόλια σε ενα νέο νήμα με το ονομα Τιρκαλιαδα .
Εχουμε φτάσει σε όλα τα νήματα των παιδιών τις 20 σελίδες χωρις να δούμε τρίχα ακομα .

Θα το έλεγα εγω
Αλλα δε του μιλάω λογω του άδικου Ban που μου έριξε .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Μπλουζα