DGP, FUE, 3655g, 17/2/2021

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Ronaldo

Well-Known Member
Καλα δεν επειγει κιολας να τα μακρυνω:) Μετα το καλοκαιρι,απο Σεπτ/Οκτ και εκει θα φανουν ολα!
φίλε δεν έχεις καταλάβει ότι ακόμα και να μην έχει βγει όλο το μαλλί θα φαίνεται καλύτερο από τώρα που το έχεις ξυρισμένο. Δεν μακραίνουν τυχαία το μαλλί όλοι όσοι κάνουν επέμβαση, χωρίς να το ξυρίζουν. Αλλιώς θα τα ξύριζαν όλοι μέχρι το 7μηνο. Μη κάνεις αυτό το λάθος.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Άλλαξε τρόπο σκέψης. 4 μήνες, κάτω από προβολές και με μήκος ανύπαρκτο. Τι περίπλεξες να δεις, δεν γίνονται θαύματα.
 

DGP

Member
φίλε δεν έχεις καταλάβει ότι ακόμα και να μην έχει βγει όλο το μαλλί θα φαίνεται καλύτερο από τώρα που το έχεις ξυρισμένο. Δεν μακραίνουν τυχαία το μαλλί όλοι όσοι κάνουν επέμβαση, χωρίς να το ξυρίζουν. Αλλιώς θα τα ξύριζαν όλοι μέχρι το 7μηνο.
Θα διαφωνησω μαζι σου φιλε μου!Στις φωτογρ κατω απο προβολεα φυσικα και φαινεται χειροτερο!Οταν τα παιρνω με την πρωτη σκαλα επειδη πλεον εχω και hairline φαινεται μια χαρα!Απλα 2 βδομαδες να το αφησω αρχιζει κει φαινεται αραιωση στους κροταφους!
 

koumparos

Well-Known Member
Αφού τώρα θα αρχίσουν μαζικά να σκανε λογικό να φενεται αραίωση με τα υπάρχοντα η όσα δεν πέσανε ποιο μακρυά.
 
  • Like
Reactions: DGP

witcher

Well-Known Member
Καλή φύτρωση να έχεις. Συμφωνώ και εγώ με τους προλαλήσαντες για το μήκος που πρέπει να αφήσεις.
 
  • Like
Reactions: DGP

makis25

Well-Known Member
3 φωτο στα γρηγορα,4 μηνες και μια βδομαδα!Κατω απο προβολεα ειμαι και το μαλλι κατω απο 1 cm
dgp διχως παρεξηγηση φυσικα , εισαι το αγαπημενο μου περιστατικο μιας και θελω να καταφερω ακριβως το ιδιο look . Ακριβως ομως . Παρακολουθω με προσοχη πως θα εξελιχθεις .
 
  • Like
Reactions: DGP

vlafo

Well-Known Member
Εσύ δηλαδή Μάκη πάντα έτσι θέλεις να το κρατάς το μαλλί ή το κάνεις περιστασιακά?
 

makis25

Well-Known Member
δε ξερω με βεβαιοτητα . Αυτο που ξερω ειναι πως περασα 20+ χρονια με πιο μακρυ μαλλι κρυβοντας αυτα που δε κρυβονται και θελω την ελευθερια του κοντου μαλλιου . Εστω για ενα δυο χρονια ρε παιδι μου . Απλα αυτο σημαινει πως πρεπει σε μια περιοχη που θα βαζες πχ ταβανι 2500 να βαλω 3000+ για να αντεχει η μεταμοσχευση οπτικα το κοντο μηκος . Καλα σκεφτομαι;
 
  • Like
Reactions: DGP

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Για μένα άριστα σκέφτεσαι και επειδή και εμένα μου αρέσει αυτό το κούρεμα,θα το δω στην πράξη όταν το κάνω.
Τώρα είμαι στη φάση που τα μακραίνω.
 
Τελευταία επεξεργασία:

DGP

Member
Φιλε μου αν καταφερω και εχω την εικονα των 21 ημερων προσωπικα θα θεωρω την μμ μου απολυτη επιτυχια!Αρα μπακαλιστικα 80 90% φυτρωση ομοιομορφη!
 

veg

Active Member
και εγω συμφωνω με τον φιλο που προτιμαει το πολυ κοντο κουρεμα . Στις φωτο λιγο μετα την μεταμοσχευση , αν υποθεσουμε οτι μπορει να επιστρεψει εκει χωρις τις κοκκινιλες στην ληπτρια και δοτρια , τοτε το ανθρωπινο ματι ξεγελιεται και θεωρει οτι μιλαμε για καποιον με αρκετα μαλλια αλλα ξυρισμενο . Αν αφησει μαλλια τοτε η πυκνοτητα γινεται αντιληπτη στο ματι , αλλα μιλαμε εφοσον σε καποιο αρεσει το look αυτο γιατι στους περισσοτερους δεν αρεσει .
 
  • Like
Reactions: DGP

Giorgos-3

Well-Known Member
και εγω συμφωνω με τον φιλο που προτιμαει το πολυ κοντο κουρεμα . Στις φωτο λιγο μετα την μεταμοσχευση , αν υποθεσουμε οτι μπορει να επιστρεψει εκει χωρις τις κοκκινιλες στην ληπτρια και δοτρια , τοτε το ανθρωπινο ματι ξεγελιεται και θεωρει οτι μιλαμε για καποιον με αρκετα μαλλια αλλα ξυρισμενο . Αν αφησει μαλλια τοτε η πυκνοτητα γινεται αντιληπτη στο ματι , αλλα μιλαμε εφοσον σε καποιο αρεσει το look αυτο γιατι στους περισσοτερους δεν αρεσει .
Μια χαρά αρέσει αυτό το λουκ σε πολλούς (κ εγώ αυτό θα ήθελα ιδανικά αλλα δύσκολο....) Άσε που έχει γίνει και μόδα και το βλέπεις παντού γύρω σου ....
 
  • Like
Reactions: DGP

DGP

Member
5μηνες και μια βδομαδα!Το μαλλι κουρεμενο στα 3mm πριν 10 μερες!Αρχιζει και ζωηρευει
Ο ενας κροταφος παει λιγο πιο αργα αλλα αν ζουμαρεις την εικονα φαινεται οτι εχει να δωσει πολυ ακομα!Η μια πλευρα στ πλαγια (δοτρια)λιγο πιο ανοιχτη αλλα σιγα σιγα κλεινει!Επομενη ενημερωση σ ενα μηνα
 

Συνημμένα

  • IMG_20210725_194602.jpg
    IMG_20210725_194602.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 356
  • IMG_20210725_194434.jpg
    IMG_20210725_194434.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 374
  • IMG_20210725_193615.jpg
    IMG_20210725_193615.jpg
    2.6 MB · Προβολές: 395
  • IMG_20210725_193755.jpg
    IMG_20210725_193755.jpg
    2.1 MB · Προβολές: 390
  • IMG_20210725_193916.jpg
    IMG_20210725_193916.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 360

alex7

Well-Known Member
5μηνες και μια βδομαδα!Το μαλλι κουρεμενο στα 3mm πριν 10 μερες!Αρχιζει και ζωηρευει
Ο ενας κροταφος παει λιγο πιο αργα αλλα αν ζουμαρεις την εικονα φαινεται οτι εχει να δωσει πολυ ακομα!Η μια πλευρα στ πλαγια (δοτρια)λιγο πιο ανοιχτη αλλα σιγα σιγα κλεινει!Επομενη ενημερωση σ ενα μηνα
Να αφήσεις το μαλλί να μακρύνει για να μας βοηθήσεις να καταλάβουμε .Υπάρχει πρόοδος όπως τα λες .Περισσότερη στον ένα κρόταφο
 
  • Like
Reactions: DGP

andy.k

Active member
Εγώ πάλι θα σου έλεγα να το κρατήσεις κοντό μέχρι να ολοκληρωθεί η φύτρωση. Με αυτό το μήκος, βλέπεις πιο εύκολα την εξέλιξη και το ποσοστό της φυτρωσης και με το σχήμα κεφαλιού σου φαίνεται οτι σου πάει κιόλας. Οταν τα αφήνουμε να μεγαλώσουν αρχίζουν οι καλύψεις από τις πίσω ζώνες, που εσένα ήταν ούτως η άλλως δυνατές και παραμυθιαζομαστε. Μέχρι στιγμής πάει καλά πιστεύω και το κλείσιμο στους κροτάφους είναι πολύ ωραίο. Έχεις ακόμα 1-2 καλούς μήνες οπότε υπομονή!
 

pablopaolinio

Active Member
Ωραιο κλεισιμο κροταφων φιλε! Μια χαρα φαινεται κ σου παει το κοντο! Καλα αποτελεσματα συνεχειας να εχεις!
 
  • Like
Reactions: DGP
Μπλουζα