Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 976 grafts, 30/8/2021 (3nd operation)

Panos1982

Well-Known Member
Καλη φύτρωση Cvial, εχω χασει επεισόδια δεν ηξερα οτι μπαινεις χειρουργειο, με το καλο τα νεα θυλακια :)

Ερωτηση μιας κ δεν θυμαμαι, τι πυκνοτητα εχεις μπροστα στη hairline / cm ?

* Επισης νομιζω δε μετρησες σωστα την απόσταση hairline φρυδιών.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Mizerix

Active Member
Καλή επιτυχία Cvial! Σίγουρα αυτή η τελευταία μμ θα σου δώσει την hairline που επιθυμείς και θα διορθώσει τις όποιες μικροατέλειες σε temporal λόγω retro, που όμως το μάτι του απλού κοινού κόσμου δύσκολα αντιλαμβάνεται. Όσο για το crown πρακτικά δεν θα φαίνεται τίποτα, καθώς ήδη με το μαλλί που είχες καλύπτονταν σε μεγάλο βαθμό. Χαρά στο κουράγιο σου λοιπόν που μπήκες 3ο χειρουργείο, το πλάνο ήταν άριστο! Όσο για το νέο look, αναγκαστικά ξύρισμα, δεν γίνεται κι αλλιώς…
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καλη φύτρωση Cvial, εχω χασει επεισόδια δεν ηξερα οτι μπαινεις χειρουργειο, με το καλο τα νεα θυλακια :)

Ερωτηση μιας κ δεν θυμαμαι, τι πυκνοτητα εχεις μπροστα στη hairline / cm ?

* Επισης νομιζω δε μετρησες σωστα την απόσταση hairline φρυδιών.

Ευχαριστώ, έχω περίεργα φρύδια που κάνουν γωνία, δεν είναι ευθεία οπότε πήρα το μέσο της απόστασης, αν πάρω στην σύγκλιση προς τα κάτω επειδή κάνει βύθιση θα το αδικήσω, αν πάρω την πάνω πλευρά στην γωνία που υποτίθεται είναι το supra-eyebrow θα το ευνοήσω. Στην hairline δεν έχω την ίδια πυκνότητα, η αριστερή πλευρά και το κέντρο είναι πιο ενισχυμένη σε σχέση με την δεξιά γιατί τις περισσότερες φορές (σχεδόν πάντα) τα χτενίζω πάνω πλάγια με φορά προς τα δεξιά οπότε δεν αποκαλύπτεται ποτέ η δεξιά πλευρά της. Στην αριστερη πλευρά είναι σταθερά πάνω από 50 κοντά στα 55g αλλά δυστυχώς μόνο μονότριχα και σε μεγάλο βάθος. Το ίδιο και στο κέντρο της hairline. Στην δεξία από 45-50 (μάλλον προς το 45+) αλλά πάλι με το ίδιο σκεπτικό μόνο μονότριχα στο ίδιο βάθος με την αριστερή. Ο λόγος στο πρώτο περίπου εκατοστό στην hairline πρέπει να είναι στο 1.2. Συνολικά έχει απορροφήσει 1000 μονότριχα (με την 3μμ).

basic-eyebrow-shapes-captions-shape-types-classic-type-other-vector-illustration-eyebrows-eyes...jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

vk7

New Member
Καλή φύτρωση! Να είναι το κερασάκι στην τούρτα όλης της πορείας και να το χαρείς. Και για crown θα είσαι πιο άνετος τώρα και το κατέβασμα της hairline τη φέρνει ακόμα πιο κοντά στα γούστα σου.
Kαι μέχρι να μακρύνει πάλι η δότρια... ευκαιρία για πειραματισμούς και νέα look. ;)
 

NGL

Member
ΕΠΙΛΟΓΟΣ.

Η διαδικασία κράτησε 8 ώρες για 976g. Ευτυχώς δεν ξυρίστηκε η λήπτρια αλλά το μεγαλύτερο μου πρόβλημα είναι πως να διαχειριστώ το look μετά το 10ήμερο όταν εμφανιστώ στο business περιβάλλον με ένα κεφάλι σαν τον τελευταίο των Μοικανών. Θα σκεφτώ κάτι αλλά και πάσα συμβουλή δεκτή.

Προβολή συνημμένου 39702
My present look.
Καλησπερα απο ενα παλιο μελος του φορουμ !
ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ MSM 1000 mg (3 καψουλες) / ανα ημερα !!
Μαλλιά να χεις να κουρευεις και νυχια να κοβεις !!
Σε 2 βδομαδες γινεται σουπερ δουλιτσα !
Καποιοι χειρουργοι το απαιτουν τους πρωτους μηνες μετα την ΜΜ..
Γενικα ειναι πολυ δυνατο συμπληρωμα για τα μαλλια!Καρατσεκαρισμενο!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ευχαριστώ φίλε αλλά παίρνω ήδη 1 μήνα πριν την επέμβαση (απαίτηση της κλινικής) και θα το συνεχίσω μέχρι 6 μήνες μετά.
 
  • Like
Reactions: NGL

aeratos28

Just aeratos
3 κάψουλες τη μέρα?μήπως είναι πολύ?
Καλησπερα απο ενα παλιο μελος του φορουμ !
ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ MSM 1000 mg (3 καψουλες) / ανα ημερα !!
Μαλλιά να χεις να κουρευεις και νυχια να κοβεις !!
Σε 2 βδομαδες γινεται σουπερ δουλιτσα !
Καποιοι χειρουργοι το απαιτουν τους πρωτους μηνες μετα την ΜΜ..
Γενικα ειναι πολυ δυνατο συμπληρωμα για τα μαλλια!Καρατσεκαρισμενο!
 

Kostas97

Well-Known Member
Αν επιτρεπεται το MSM σε τι βοηθαει στα μαλλια;
Επισης CVIAL χρησιμοποιεις συγκεκριμενο;; Καψουλα σκονη;
(Ειχα δοκιμασει της Solgar το hair nails που περιειχε)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Πρέπει να είναι δυνατό από ότι έχω ακούσει..το έχεις τσεκαρει είπες,είδες διαφορά στα μαλλιά ngl?
ειναι η προτεινομενη απ τις εταιριες msm !
για μικρη χρονικη περιοδο ειναι απολυτως ασφαλες !
μετα ριχνεις τη δοση ή το σταματας αν θες !
 

oreo

Well-Known Member
Καλησπερα απο ενα παλιο μελος του φορουμ !
ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ MSM 1000 mg (3 καψουλες) / ανα ημερα !!
Μαλλιά να χεις να κουρευεις και νυχια να κοβεις !!
Σε 2 βδομαδες γινεται σουπερ δουλιτσα !
Καποιοι χειρουργοι το απαιτουν τους πρωτους μηνες μετα την ΜΜ..
Γενικα ειναι πολυ δυνατο συμπληρωμα για τα μαλλια!Καρατσεκαρισμενο!
Καλώς τον , κάνε και ένα update της καταστασής σου, θυμάμαι εσένα , τον trixofilo, ton pano1982,στα πρώτα βήματα που ήταν must η fut και ο trixofilos είχε κάνει fue απο τους πρώτους, στον kesser ή pekiner ?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν επιτρεπεται το MSM σε τι βοηθαει στα μαλλια;
Επισης CVIAL χρησιμοποιεις συγκεκριμενο;; Καψουλα σκονη;
(Ειχα δοκιμασει της Solgar το hair nails που περιειχε)

Κάψουλα. Με τα 3mg κάνεις δουλειά, το 1mg δεν δίνει κάτι σημαντικό μέχρι 6mg είναι η επιτρεπόμενη δόση. . Η αλήθεια είναι ότι παίρνω pills food και αυτό. Θα δούμε.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Κάψουλα. Με τα 3mg κάνεις δουλειά, το 1mg δεν δίνει κάτι σημαντικό μέχρι 6mg είναι η επιτρεπόμενη δόση. . Η αλήθεια είναι ότι παίρνω pills food και αυτό. Θα δούμε.

Σε βοήθησε σε κάτι ως προς το πάχος η την αφή; Εγώ που παίρνω της pilfood απλά μακραίνουν πιο γρήγορα όπως και τα νύχια. Τίποτα άλλο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν ξέρω, δεν έχω δώσει βάση. Τώρα που είμαι μοικανός θα αρχίσω την παρατήρηση στα ξυρισμένα.
 

NGL

Member
Καλώς τον , κάνε και ένα update της καταστασής σου, θυμάμαι εσένα , τον trixofilo, ton pano1982,στα πρώτα βήματα που ήταν must η fut και ο trixofilos είχε κάνει fue απο τους πρώτους, στον kesser ή pekiner ?
εχουν περασει πολλα πολλα χρονια απο τοτε...πραγματι ειμασταν μια ομαδα που ειχαμε παει Καναδα Ηasson and wong στην αλλη ακρη της γης ! ..εχω υιοθετησει πλεον ενα κοντοκουρεμενο look στα ορια του ξυρισματος οποτε δεν προκειται να βγαλεις ευκολα συμπερασμα !
επειδη δεν θελω να καταχραζομαι το νημα του Cvial ... aerate με το msm η τριχα μακραινει πολυ γρηγορα , αυξανει ο ογκος της και γινεται γυαλιστερη..αυτα τα ειχα δει πανω μου οταν το επαιρνα !
να στε καλα ολοι !
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
εχουν περασει πολλα πολλα χρονια απο τοτε...πραγματι ειμασταν μια ομαδα που ειχαμε παει Καναδα Ηasson and wong στην αλλη ακρη της γης ! ..εχω υιοθετησει πλεον ενα κοντοκουρεμενο look στα ορια του ξυρισματος οποτε δεν προκειται να βγαλεις ευκολα συμπερασμα !
επειδη δεν θελω να καταχραζομαι το νημα του Cvial ... aerate με το msm η τριχα μακραινει πολυ γρηγορα , αυξανει ο ογκος της και γινεται γυαλιστερη..αυτα τα ειχα δει πανω μου οταν το επαιρνα !
να στε καλα ολοι !

Να σαι καλά και εσύ! Οι ταμπλέτες της msm και οι 3 πακέτο με γεύμα φίλε μου η σπαστες σε διαφορετικές ώρες; Λέω να τις δοκιμάσω.
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Reactions: NGL
Μπλουζα