Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 976 grafts, 30/8/2021 (3nd operation)

george_hatzi

Well-Known Member
Στο 6μηνο τα σταματάω όλα και συνεχίζω μόνο με γιαουρτάκι με μέλι όπως κάνω τόσα χρόνια.
Διευκρίνισε ότι το τρως και ότι δεν το απλώνεις στο μαλλί. Το λέω για να προλάβω τον @Legwg James από το να αρχίσει να πασαλείβεται με γιαούρτια :cool:
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Διευκρίνισε ότι το τρως και ότι δεν το απλώνεις στο μαλλί. Το λέω για να προλάβω τον @Legwg James από το να αρχίσει να πασαλείβεται με γιαούρτια :cool:

Στρούγκα σε μαλλί με θυμαρίσιο μέλι. Μιλάμε για έπος.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η ψευδαίσθηση.


Αρκετοί υποστηρίζουν ότι το σγουρό μαλλί παρέχει καλή κάλυψη. Η προσωπική μου αίσθηση είναι ότι έχει και αρκετά μειονεκτήματα και αυτό έχει να κάνει με την ομοιόμορφη κάλυψη. Θεωρώ το ελαφρώς σπαστό πολύ καλύτερο γιατί βοηθάει στην κάλυψη αλλά και στην ομοιόμορφη κατανομή της επιφάνειας. Η απόδειξη παρακάτω. Το Α είναι μετά από ψευτοίσιωμα (ελαφρώς σπαστό) και χτενισμένο ομοιόμορφα παντού σε εξωτερικές συνθήκες με ήλιο. Το Β είναι η ίδια φώτο με μαξιμουμ αύξηση της φωτεινότητας. Μικρή διαφορά. Στην C μετά από πρωινό ξύπνημα άλουστος 2 μέρες. Το μαλλί περιμετρικά της τρύπας έχει μαζέψει και έχει γίνει μπούκλες αφήνοντας ακάλυπτη την τρύπα που πλέον είναι εξαιρετικά εμφανής. Ακόμα και να το χτενίσω δεν κάθεται. Θέλει λούσιμο και ψευτοίσιωμα.
crown.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

oreo

Well-Known Member
Η ψευδαίσθηση.


Αρκετοί υποστηρίζουν ότι το σγουρό μαλλί παρέχει καλή κάλυψη. Η προσωπική μου αίσθηση είναι ότι έχει και αρκετά μειονεκτήματα και αυτό έχει να κάνει με την ομοιόμορφη κάλυψη. Θεωρώ το ελαφρώς σπαστό πολύ καλύτερο γιατί βοηθάει στην κάλυψη αλλά και στην ομοιόμορφη κατανομή της επιφάνειας. Η απόδειξη παρακάτω. Το Α είναι μετά από ψευτοίσιωμα (ελαφρώς σπαστό) και χτενισμένο ομοιόμορφα παντού σε εξωτερικές συνθήκες με ήλιο. Το Β είναι η ίδια φώτο με μαξιμουμ αύξηση της φωτεινότητας. Μικρή διαφορά. Στην C μετά από πρωινό ξύπνημα άλουστος 2 μέρες. Το μαλλί περιμετρικά της τρύπας έχει μαζέψει και έχει γίνει μπούκλες αφήνοντας ακάλυπτη την τρύπα που πλέον είναι εξαιρετικά εμφανής.
Προβολή συνημμένου 39766
Δεν περίμενα οτι έπαιζε τέτοιο κενό πίσω, όντως μετα τον ύπνο το μαλλί μαζεύει και δείχνει τα πράγματα στον χείριστο βαθμό, ακόμα και σε περιοχές μη προβληματικές. Το ελαφρώς σπαστό μαλλί προσφέρει καλύτερη κάλυψη και stylaretai πιο εύκολα. Εμένα είναι ολόισιο και μέχρι να δώσω το στυλ που θέλω, αναστενάζει ο πυλός και η λακ.
 

vlafo

Well-Known Member
Πάντως πραγματικά δεν είναι τόσο μικρή η τρύπα όπως πιστεύαμε.
Περίεργη αραίωση πάει μόνο κατακόρυφα προς τα κάτω.
Θεωρείς ότι θα κλείσει πλέον?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πάντως πραγματικά δεν είναι τόσο μικρή η τρύπα όπως πιστεύαμε.
Περίεργη αραίωση πάει μόνο κατακόρυφα προς τα κάτω.
Θεωρείς ότι θα κλείσει πλέον?

Όχι, αλλά νομίζω ότι θα φαίνεται όπως στην Α σε συνθήκες C που είναι απολύτως αποδεκτό για μένα. Η αλήθεια είναι ότι έχω καρφώσει και το iphone 12 max στους 5 πόντους (ξέρουμε όλη τι σημαίνει) με το φλας σε turbo mode. Η πλάκα είναι ότι στην C το μαλλί είναι πιο μακρύ από την Α. Είδες τι κάνει η ομοιογένεια?
 

vlafo

Well-Known Member
Όχι, αλλά νομίζω ότι θα φαίνεται όπως στην Α σε συνθήκες C που είναι απολύτως αποδεκτό για μένα. Η αλήθεια είναι ότι έχω καρφώσει και το iphone 12 max στους 5 πόντους (ξέρουμε όλη τι σημαίνει) με το φλας σε turbo mode. Η πλάκα είναι ότι στην C το μαλλί είναι πιο μακρύ από την Α. Είδες τι κάνει η ομοιογένεια?
Το Α και το Ω η ομοιογένεια.
Καλύπτει κάθε ατέλεια ακόμα και μεγάλη.
Πάντως σε πραγματική εικόνα που θα φαίνεται σαν την Α,δε χρειάζεται τίποτα παραπάνω αν και νομίζω θα είναι ελαφρώς καλύτερη η εικόνα τελικά από αυτή που αναμένεις.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Το Α και το Ω η ομοιογένεια.
Καλύπτει κάθε ατέλεια ακόμα και μεγάλη.
Πάντως σε πραγματική εικόνα που θα φαίνεται σαν την Α,δε χρειάζεται τίποτα παραπάνω αν και νομίζω θα είναι ελαφρώς καλύτερη η εικόνα τελικά από αυτή που αναμένεις.

Μακάρι, έτσι και αλλιώς η C είναι σπάνια συνθήκη. Η πλάκα είναι ότι όταν είναι 1-2cm που αναγκαστικά δεν υπάρχει σγουρό μαλλί γιατί δεν έχει μήκος αλλά ελαφρύ σπαστό, φαίνεται πολύ καλύτερο και σε συνθήκες C απλά γιατί δεν χρυπάει στο μάτι η διαφορά στο κόντραστ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Μακάρι, έτσι και αλλιώς η C είναι σπάνια συνθήκη. Η πλάκα είναι ότι όταν είναι 1-2cm που αναγκαστικά δεν υπάρχει σγουρό μαλλί γιατί δεν έχει μήκος αλλά ελαφρύ σπαστό, φαίνεται πολύ καλύτερο και σε συνθήκες C απλά γιατί δεν χτυπάει στο μάτι η διαφορά στο κόντραστ.
Τότε έτσι θα το αφήσεις να μη χτυπάει.
Πολύ καλύτερα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Stratos

Well-Known Member
Η ψευδαίσθηση.


Αρκετοί υποστηρίζουν ότι το σγουρό μαλλί παρέχει καλή κάλυψη. Η προσωπική μου αίσθηση είναι ότι έχει και αρκετά μειονεκτήματα και αυτό έχει να κάνει με την ομοιόμορφη κάλυψη. Θεωρώ το ελαφρώς σπαστό πολύ καλύτερο γιατί βοηθάει στην κάλυψη αλλά και στην ομοιόμορφη κατανομή της επιφάνειας. Η απόδειξη παρακάτω. Το Α είναι μετά από ψευτοίσιωμα (ελαφρώς σπαστό) και χτενισμένο ομοιόμορφα παντού σε εξωτερικές συνθήκες με ήλιο. Το Β είναι η ίδια φώτο με μαξιμουμ αύξηση της φωτεινότητας. Μικρή διαφορά. Στην C μετά από πρωινό ξύπνημα άλουστος 2 μέρες. Το μαλλί περιμετρικά της τρύπας έχει μαζέψει και έχει γίνει μπούκλες αφήνοντας ακάλυπτη την τρύπα που πλέον είναι εξαιρετικά εμφανής. Ακόμα και να το χτενίσω δεν κάθεται. Θέλει λούσιμο και ψευτοίσιωμα.
Προβολή συνημμένου 39766
φιναστερίδη δεν έπαιρνες ποτέ?
 

Neverwinter

Active Member
Δεν ξες από πού να τις αγοράσεις;
Όχι δεν είναι αυτό το πρόβλημα , απλά της pilfood δεν ξέρω πως είναι ακριβώς το προϊόν γιατί μου βγαίνουν παρόμοια και για τις msm έχει πολλές εταιρίες χωρίς να ξέρω την καλύτερη επιλογή !
 
Μπλουζα