Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 976 grafts, 30/8/2021 (3nd operation)

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όπως πόσταρα και στο βιντεάκι με το kite αποφάσισα να κάνω την τελευταία μμ. Η ημερομηνία, όπως και οι άλλες 2, είναι μέσα στον Αύγουστο γιατί είναι ο μοναδικός μήνας που βολεύει. Ο κύριος λόγος είναι να κλείσω το μικρό πρόβλημα στο crown αλλά και ένα μερεμέτι σε ότι άλλο μπορώ βγάζοντας ότι έχει απομείνει στην δότρια. Προφανώς και λόγω ηλικίας δεν θα μπω στον κόπο μόνο για 500g που θέλει το crown, έτσι και αλλιώς λόγω ηλικίας δεν έχω να περιμένω κάτι άλλο. Έχω διαμορφώσει ένα πλάνο, το έχω συζητήσει με το γιατρό και μέχρι την επέμβαση θα έχει οριστικοποιηθεί. Ποστάρω το πως ήμουν (όλες αυτές οι παλιές φώτο είναι προς καταστροφή) και πως είμαι τώρα. Προφανώς στα άλλα νήματα θα δείτε πιο αναλυτικά την πορεία των προηγούμενων μμ.

3rd operation.jpg


Είναι προφανές ότι έχω πιάσει το min (κατά την δική μου λογική) που είναι να μην φαίνεται δέρμα σε οποιανδήποτε συνθήκη, μέσα, έξω, στεγνό/βρεγμένο όπως μου αρέσει να χτενίζομαι, ίσιο, σπαστό (φυσικό), κλπ.

Όπως προείπα, η επέμβαση έχει κατα κύριο λόγο να φτιάξει το crown αλλά και να προσθέσει "πινελιές" στην υπάρχουσα κατάσταση ανάλογα με τα πόσα graft έχει να δώσει η δότρια. Θα αναλύσω κάποια στιγμή το πλάνο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Καλή επιτυχία,δε σταματάς πουθενά το πας μέχρι τέρμα.
Μπράβο ρε θηρίο.
Πάντως πέρα από το crown που θα φτιάξεις,το πλάνο άσε να στο φτιάξουμε εμείς και με αυτό να πας στον Jose.
 

ΙΟΥΛΙΟΣ

Well-Known Member
Είναι ωραία να αισθάνεσαι νικητής έτσι;
Και μάλιστα με διαφορά! Ένας από τους λόγους που θα προχωρήσω αν και λίγο αργά είναι αυτός.
Δεν ελπίζω σε νίκη αλλά συμβιβάζομαι και με ισοπαλία.
Μπράβο Cvial ορθώς το τερματίζεις!
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
Καλησπέρα σε όλους, τρομερή η εμφύτευση σου φίλε CVIAL. Να χαίρεσαι το λουκ σου και να το τροποποιείς όπως θέλεις αφού πλέον έχεις τη δυνατότητα. Σαν καινούργιος θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση, ακούω ύμνους για ορισμένους χειρούργους από Ισπανία και από όσο συμπεραίνω και εσύ εκεί έκανες την εμφύτευση σου, είναι τόσο καλοί ; Δεν είχα ξανακούσει κάτι για Ισπανία μεριά πριν μπω στο φόρουμ γι αυτό και θα ήθελα την άποψη όσων γνωρίζουν. Να στε καλά. Και πάλι συγχαρητήρια!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

bobby

Well-Known Member
Όπα όπα, for real ; Είναι legit αποτελέσματα αυτά ; Τρελάθηκα τώρα. Αν είναι έτσι μη το κουράζω με θεραπείες και εγώ, τα παρατάω όλα μου φεύγουν και πάω εκεί και με κάνει γέτι από τη τρίχα. Απίστευτός. Μπόμπι μου αν γνωρίζεις, ο συγκεκριμένος γιατρός χορηγεί φιναστερίδη ; Ή βασικά έχει κάνα φόρουμ η ανεβασμένο κάνα βίντεο που τάσσεται φουλ υπέρ της ; Αν ναι θα την παίρνω 3 φορές με την ευχαρίστηση που την παίρνω τώρα. Θα παίρνω και 2ο χαπάκι για πάρτη του :p
Το πρόβλημα είναι το κόστος..
5€/graft τα πρώτα 2000 και μετά 2.5€/graft για όσες ΜΜ ακολουθήσουν.
Αλλιώς θα ήμουν ήδη Μαδρίτη….
 

bobby

Well-Known Member
Bobby
Δεν πήγες στον Cons?
Α ξέχασα είσαι USA.
Τους έχεις όλους δίπλα σου.
Φιλε vlafo τους καλούς Αμερικανούς τους έχω σχετικά κοντά αλλά 10€/graft δεν μπορώ (και ούτε θέλω) να δώσω….. Έχω στείλει φωτο σε όλους τους Ισπανούς-Πορτογάλους (Jose, Vila, Freitas, Ferreira), σε BHR (Athens, Brussels), Αναστασάκη, Τυρκαλά, HDC.

Μόλις πάρω από όλους (αργούν οι Vila, Freitas, Ferreira να μου δώσουν την άποψη τους, οι οποίοι έχουν και αναμονή 2 χρόνια που δεν παίζει για μένα) θα πάρω την απόφαση μου μάλλον για Χριστούγεννα.

Λίγο πολύ όλοι σχεδόν συμφωνούν για το πλάνο (θέλω 2 ΜΜ για ολοκληρωτική αποκατάσταση) περί τα 4500-5500 συνολικά. Θα περιμένω όμως το δωδεκάμηνο της φινας (Δεκέμβριος).

Το οικονομικό είναι ένα θέμα (όχι ότι δεν τα έχω, αλλά ότι θα λείψουν από αλλού…) και δεν ξέρω αν δικαιολογείται να πληρώσω τα δίπλα ή τριπλά για να πάω πχ στον Jose…. για Αμερικανούς δεν τίθεται καν θέμα… Θα δούμε….
 

Gianney

Well-Known Member
Φιλε vlafo τους καλούς Αμερικανούς τους έχω σχετικά κοντά αλλά 10€/graft δεν μπορώ (και ούτε θέλω) να δώσω….. Έχω στείλει φωτο σε όλους τους Ισπανούς-Πορτογάλους (Jose, Vila, Freitas, Ferreira), σε BHR (Athens, Brussels), Αναστασάκη, Τυρκαλά, HDC.

Μόλις πάρω από όλους (αργούν οι Vila, Freitas, Ferreira να μου δώσουν την άποψη τους, οι οποίοι έχουν και αναμονή 2 χρόνια που δεν παίζει για μένα) θα πάρω την απόφαση μου μάλλον για Χριστούγεννα.

Λίγο πολύ όλοι σχεδόν συμφωνούν για το πλάνο (θέλω 2 ΜΜ για ολοκληρωτική αποκατάσταση) περί τα 4500-5500 συνολικά. Θα περιμένω όμως το δωδεκάμηνο της φινας (Δεκέμβριος).

Το οικονομικό είναι ένα θέμα (όχι ότι δεν τα έχω, αλλά ότι θα λείψουν από αλλού…) και δεν ξέρω αν δικαιολογείται να πληρώσω τα δίπλα ή τριπλά για να πάω πχ στον Jose…. για Αμερικανούς δεν τίθεται καν θέμα… Θα δούμε….
Φίλε @bobby Θα στοιχηματίζα ότι θα κάνεις το ίδιο με το vlafo δηλ πλάνο με πολλούς τοπ αλλά εκτέλεση από Έλληνα και πιο συγκεκριμένα με Αναστασακη ..Τι λες;
 

bobby

Well-Known Member
Φίλε μου έχω τόσο μαζεμένο κόμπλεξ και ανάθεμα μέσα μου που αν η Φινα δεν μου δώσει τα (συγκεκριμένα και όχι υπερβολικά) πράγματα που έχω στο μυαλό μου με βλέπω να κάνω εμφύτευση και μόνος μου στον καθρεύτη του δωματίου μου μη σου πω.Με κάνα κατσαβίδι και 2-3 τσιμπιδάκια θα μαι κάνω σένιο.
Φίλε μου συγγαυρε, μην βιάζεσαι άσε τη θεραπεία να δουλέψει, αν σε πιάσει καλά, θα ξεχάσεις την ΜΜ για χρόνια. Αν όχι είσαι πολύ μικρός και αν κάνεις ΜΜ τώρα που δεν έχει σταθεροποιηθεί η ΑΑ δεν θα έχεις καλό αποτέλεσμα. Υπομονη με την θεραπεία (είσαι μικρός και πιστεύω θα σε επαναφέρει), Μετά τα 30-35 που πιθανότατα θα έχει φανεί που θα καταληξει η ΑΑ σου, τότε σχεδιάζεις το πλάνο σου.
 

bobby

Well-Known Member
Φίλε @bobby Θα στοιχηματίζα ότι θα κάνεις το ίδιο με το vlafo δηλ πλάνο με πολλούς τοπ αλλά εκτέλεση από Έλληνα και πιο συγκεκριμένα με Αναστασακη ..Τι λες;
Είναι πιθανός και ο Αναστασάκης αλλά ακόμα δεν έχω καταλήξει. Τους Ισπανούς μάλλον τους ξεχνάω λόγω κόστους (Jose) και αναμονής (υπόλοιποι). Όλοι οι άλλοι παίζουν. Δεν μπορώ να πω ακόμα ότι κάποιος με το πλάνο του με έχει καλύψει 100%. Ο καθένας έχει τα δυνατά και αδύνατα σημεία του. Ο μόνος που συνδιάζει όλα όσα θέλω είναι ο Jose αλλά δεν ξέρω αν θα κάνω την υπέρβαση στο κόστος. Για να καταλάβεις για 5000 graft σε 2 ΜΜ μαζί με με έξοδα ταξιδιού - διαμονής μιλάμε για 20k.
 

Gianney

Well-Known Member
Είναι πιθανός και ο Αναστασάκης αλλά ακόμα δεν έχω καταλήξει. Τους Ισπανούς μάλλον τους ξεχνάω λόγω κόστους (Jose) και αναμονής (υπόλοιποι). Όλοι οι άλλοι παίζουν. Δεν μπορώ να πω ακόμα ότι κάποιος με το πλάνο του με έχει καλύψει 100%. Ο καθένας έχει τα δυνατά και αδύνατα σημεία του. Ο μόνος που συνδιάζει όλα όσα θέλω είναι ο Jose αλλά δεν ξέρω αν θα κάνω την υπέρβαση στο κόστος. Για να καταλάβεις για 5000 graft σε 2 ΜΜ μαζί με με έξοδα ταξιδιού - διαμονής μιλάμε για 20k.
Όντως έχεις δίκιο ίσως όταν έρθει Ελλάδα το φθινόπωρο δώσει καμία καλύτερη τιμή και κανείς μμ με jose στην κλινική του Αναστασακη.
 
Μπλουζα