Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 2701 grafts, 19-20/7/2016 (2nd operation)

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

andy.k

Active member
Πταισμα ειναι αυτο το κενο στο crown. Aν καλυφτει επαρκως το πιο πανω κενο σε συνδιασμο με την πυκνωση μπροστα κ τα temples, μετα την ολοκληρωση του αποτελεσματος θα ειναι μια χαρα το μαλλι. Βεβαια εαν φαινονται ολα τελεια, μπορει να σε πιασει κ καμια "λιγουρα" να τελειοποιησεις κ το crown, ποτε δε ξερεις...
 

andy.k

Active member
Ε καλα θα παει κ η 2η. Lorenzo ειναι...οτι φυτευει, φυτρωνει! Χωρις κινδυνο σοκλος σε μαμα μαλλια ο μονος εχθρος σου θα μπορουσε να ειναι (οπως κ ηταν) η φτωχη δοτρια, αλλα εγινε βελτιστη διαχειρηση της κ επιπλεον βοηθαει η ποιοτητα της τριχας...φυσικα στο να διαχειριστεις σωστα και με σιγουρια τη δοτρια, βοηθησε πολυ κ η ηλικια που ξεκινησες την ολη διαδικασια κ η σταθεροτητα της καταστασης σου...
 

dimitris50423

Well-Known Member
παντως οσοι εχουν να σε δουν κανα 2 χρονια και σε συναντησουν ξερεις τι θα κοιτανε. αν σε αναγνωρισουν με την πρωτη ματια. :D
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ε καλα θα παει κ η 2η. Lorenzo ειναι...οτι φυτευει, φυτρωνει! Χωρις κινδυνο σοκλος σε μαμα μαλλια ο μονος εχθρος σου θα μπορουσε να ειναι (οπως κ ηταν) η φτωχη δοτρια, αλλα εγινε βελτιστη διαχειρηση της κ επιπλεον βοηθαει η ποιοτητα της τριχας...φυσικα στο να διαχειριστεις σωστα και με σιγουρια τη δοτρια, βοηθησε πολυ κ η ηλικια που ξεκινησες την ολη διαδικασια κ η σταθεροτητα της καταστασης σου...

Σε ευχαριστώ για τις θετικές σου σκέψεις. Είναι αρχή μου να μην προδικάζω ποτέ μια εξέλιξη, ακόμα και αν έχει γίνει κάτω από τους καλύτερους οιωνούς. Δυστυχώς πέραν της φτωχής δότριας (από πλευράς hair/graft γιατί από πυκνότητα ήταν πολύ καλή), ο μεγαλύτερος εχθρός μου (και όλων όσοι είναι κατηγορία Α) ήταν η μηδενική συνεισφορά υπαρχόντων graft, τα οποία είτε με λίγο "φαρμακάκι" (για όσους θέλουν, εγώ δεν) είτε όχι, συνεισφέρουν 10-20g και κάνουν τεράστια διαφορά. Εμείς πρέπει να ¨πρασινίσουμε" τη Σαχάρα και μάλιστα να κάνουμε και οικονομία στο νερό. Δεν είναι καθόλου εύκολο...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
3 μήνες ακριβώς. Η κατάσταση δεν έχει αλλάξει πολύ σε σχέση με τους 2.5μ. Από την 1μμ θυμάμαι ότι το πρώτο μεγάλο μπαμ ήταν από τους 3 στους 4 μήνες οπότε βάζω άλλες 2 κοντινές με πολύ φως για να υπάρχει αναφορά σε σχέση με τους επόμενους μήνες. Το σωστό φως πρέπει να είναι τόσο έτσι ώστε και ανάμεσα στα μαλλία (σε αρκετά μεγάλο βάθος) να φαίνεται δέρμα περίπου στο ίδιο χρώμα με αυτό του μέτωπου.

IMG_0700r.jpg


IMG_0698r.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και μια μακρινή, στα 50cm :), η 1η ακροπάριστη, η 2η κροπαρισμένη. Τα temples φαίνονται σαν μια σκιά λόγω της ερυθρότητας, η φύτρωση είναι ελάχιστη. Γενικά μου αρέσει το balance με την hairline

IMG_0713.jpg IMG_0713r.jpg
 

aeratos28

Just aeratos
πραγματικά δείχνει παρα πολύ ωραιο ρε cvial ειδικά σε αυτές τις φωτο..σαν να μην εχασες ποτέ τα μαλλιά ειναι..σε ζηλεύω με την καλή έννοια ομως,πραγματικα.!και χαίρομαι που έχουμε ένα ελληνικό αποτέλεσμα από τον lorenzo στο φόρουμ..μακάρι να μπορούσαμε όλοι να πάμε εκει..αν μου κάτσει πάντως μία δουλειά που κάνω,θα είμαι πολύ σύντομα και εγώ ισπανια.αλλιως,εδω και βλέπουμε τι και πώς..χαχαχα!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
χαχα thanks.!και στου θεού το αυτί που λένε.!ανυπομονησία απιστευτη για τα temples σου έχω..είναι το σημαντικότερο κομμάτι από όλα(για μένα) αυτό..είναι τα σημεία που δινουν ισσοροπια και αρμονία στο πρόσωπο..καλή συνέχεια
 

nikolakis

Well-Known Member
Πραγματικά όλο το αποτέλεσμα σε δικαιώνει κ δείχνει πολυ φυσικό. Καλή συνεχεια κ εύχομαι όταν ολοκληρωθεί το αποτέλεσμα να παραμείνεις ενεργό μέλος ώστε να ζητάμε συμβουλές όταν τις χρειαζόμαστε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
3,5 μήνες. Βάζω μια πανοραμική για να δούμε το κενό όπου η εξέλιξη της φύτρωσης είναι πιο ευδιάκριτη. Η εξέλιξη είναι περίπου όπως και στην 1μμ. Έχουν αρχίσει να σκάνε αρκετές τριχούλες, αλλά είναι πολύ μικρές και λεπτές για να δώσουν κάλυψη.

IMG_1354r.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σκέψου ότι κουρεύτηκα το Σάββατο. Απλά το μαλλί δεν στρώνει αν δεν το λούσω και βάλω conditioner ή gel πράγμα που θέλω να αποφύγω προς το παρόν.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
4 μήνες παρά μια εβδομάδα. Παρόλο που θα ήθελα να αποτυπώσω την εικόνα στους 4 μήνες ακριβώς, λόγω έναρξης ταξιδιών ποστάρω την κατάσταση σήμερα.

Η φύτρωση έχει ξεκινήσει στο ίδιο στυλ με την προηγούμενη φορά. Πολλά αδύναμα τριχάκια σε διάφορα σημεία (δες κίτρινο κύκλο) έχουν αρχίσει να εμφανίζονται. Βέβαια είναι δύσκολο (πλην hairline) να εντοπιστούν αλλά υπάρχουν σε αρκετά σημεία (για αυτό και στην δεύτερη έχω χτενίσει εντελώς προς τα πάνω το μαλλί για να φανούν). Αυτό είναι εμφανές και από την εικόνα της "τρύπας" και των temples οπού φαίνεται καλύτερα η εξέλιξη. Overall η εικόνα είναι η αναμενόμενη. Δεξιά και αριστερά έχω προσεγγίσει την εικόνα που θα ήθελα (βοηθάει και η κάλυψη από πίσω των ψηλών πλαινών) και στο κέντρο η εικόνα έχει βελτιωθεί αισθητά σε σχέση με πριν. Με βάση την 1μμ πρέπει να είμαι στο 25% της τελικής εικόνας.
4months1.jpg


4months2.jpg

Εξωτερικός χώρος (κοντινή)
4months5.jpg


Εξωτερικός χώρος (μακρινή)
4months.jpg

"Τρύπα"
4months3.jpg

"Temples"
4months4.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Ατομα που σε ξερουν η σε ηξεραν απο πριν και σε ειδαν ξαφνικα με μαλλι τι σου λενε? Και πως τους αντιμετωπιζεις,τι απαντας?
Σιγουρα καποιοι θα ξερουν απο μεταμοσχευσεις αλλα υπαρχουν και αρκετοι ασχετοι με το θεμα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό το αντιμετώπισα κατά την 1μμ. Οι πιο πολλοί δεν έλεγαν κάτι (μαλλόν από τακτ). Σε αυτούς που με ρώτησαν τους είπα ότι έχω κάνει μμ.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Μπλουζα