Cvial, dr. jose lorenzo, fue, 2701 grafts, 19-20/7/2016 (2nd operation)

proedros

Member
CVIAL πραγματικά εξαιρετικό το αποτέλεσμα σου από τις συνεδρίες με τον Ισπανό...Μπράβο!!Χρησιμοποίησες ποτέ σου Μινοξιδίλη; Και κάτι άσχετο...Για εμάς που χρησιμοποιούμε τόπικ ενδύκνειται η εφαρμογή του κατά τις πρώτες μέρες μεταμόσχευσης ή υπάρχει κάποιος κίνδυνος;;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

LARIOSO

Active Member
4 μήνες παρά μια εβδομάδα. Παρόλο που θα ήθελα να αποτυπώσω την εικόνα στους 4 μήνες ακριβώς, λόγω έναρξης ταξιδιών ποστάρω την κατάσταση σήμερα.

Η φύτρωση έχει ξεκινήσει στο ίδιο στυλ με την προηγούμενη φορά. Πολλά αδύναμα τριχάκια σε διάφορα σημεία (δες κίτρινο κύκλο) έχουν αρχίσει να εμφανίζονται. Βέβαια είναι δύσκολο (πλην hairline) να εντοπιστούν αλλά υπάρχουν σε αρκετά σημεία (για αυτό και στην δεύτερη έχω χτενίσει εντελώς προς τα πάνω το μαλλί για να φανούν). Αυτό είναι εμφανές και από την εικόνα της "τρύπας" και των temples οπού φαίνεται καλύτερα η εξέλιξη. Overall η εικόνα είναι η αναμενόμενη. Δεξιά και αριστερά έχω προσεγγίσει την εικόνα που θα ήθελα (βοηθάει και η κάλυψη από πίσω των ψηλών πλαινών) και στο κέντρο η εικόνα έχει βελτιωθεί αισθητά σε σχέση με πριν. Με βάση την 1μμ πρέπει να είμαι στο 25% της τελικής εικόνας.
Προβολή συνημμένου 13200

Προβολή συνημμένου 13198
Εξωτερικός χώρος (κοντινή)
Προβολή συνημμένου 13199

Εξωτερικός χώρος (μακρινή)
Προβολή συνημμένου 13202
"Τρύπα"
Προβολή συνημμένου 13203
"Temples"
Προβολή συνημμένου 13201
4 μήνες παρά μια εβδομάδα. Παρόλο που θα ήθελα να αποτυπώσω την εικόνα στους 4 μήνες ακριβώς, λόγω έναρξης ταξιδιών ποστάρω την κατάσταση σήμερα.

Η φύτρωση έχει ξεκινήσει στο ίδιο στυλ με την προηγούμενη φορά. Πολλά αδύναμα τριχάκια σε διάφορα σημεία (δες κίτρινο κύκλο) έχουν αρχίσει να εμφανίζονται. Βέβαια είναι δύσκολο (πλην hairline) να εντοπιστούν αλλά υπάρχουν σε αρκετά σημεία (για αυτό και στην δεύτερη έχω χτενίσει εντελώς προς τα πάνω το μαλλί για να φανούν). Αυτό είναι εμφανές και από την εικόνα της "τρύπας" και των temples οπού φαίνεται καλύτερα η εξέλιξη. Overall η εικόνα είναι η αναμενόμενη. Δεξιά και αριστερά έχω προσεγγίσει την εικόνα που θα ήθελα (βοηθάει και η κάλυψη από πίσω των ψηλών πλαινών) και στο κέντρο η εικόνα έχει βελτιωθεί αισθητά σε σχέση με πριν. Με βάση την 1μμ πρέπει να είμαι στο 25% της τελικής εικόνας.
Προβολή συνημμένου 13200

Προβολή συνημμένου 13198
Εξωτερικός χώρος (κοντινή)
Προβολή συνημμένου 13199

Εξωτερικός χώρος (μακρινή)
Προβολή συνημμένου 13202
"Τρύπα"
Προβολή συνημμένου 13203
"Temples"
Προβολή συνημμένου 13201
Σε βλεπω τουμπανο το καλοκαιρι και να το παιζεις 35αρης στα πιπινια .....:cool::cool:;);)
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
CVIAL πραγματικά εξαιρετικό το αποτέλεσμα σου από τις συνεδρίες με τον Ισπανό...Μπράβο!!Χρησιμοποίησες ποτέ σου Μινοξιδίλη; Και κάτι άσχετο...Για εμάς που χρησιμοποιούμε τόπικ ενδύκνειται η εφαρμογή του κατά τις πρώτες μέρες μεταμόσχευσης ή υπάρχει κάποιος κίνδυνος;;

Ποτέ μου. Θεωρώ ότι τις πρώτες μέρες της μμ καλό είναι να μην επιβαρύνεις την περιοχή με οτιδήποτε άλλο πέραν του απαραίτητου "προσεκτικού" λουσίματος.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

LARIOSO

Active Member

Συνημμένα

  • cvial.jpg
    cvial.jpg
    186.1 KB · Προβολές: 360

Flosk

Well-Known Member
Ρε Cvial ο Ναδαλ έκανε μμ σε έναν Mato Ansorena σε κλινική της Μαδρίτης. 4500 grafts διάβασα. Γιατι στο διάολο δεν πήγε Lorenzo???
 

Flosk

Well-Known Member
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατι ένας τιτάνας θα έκανε τόσο πρόχειρη αναζήτησή σε τέτοιο θέμα. Εκτός και αν ειναι οντως καλός ο γιατρος
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και ποιος σου είπε ότι οι "επώνυμοι" έχουν μυαλό, πάρε τους δικούς μας εδώ για παράδειγμα...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Και ποιος σου είπε ότι οι "επώνυμοι" έχουν μυαλό, πάρε τους δικούς μας εδώ για παράδειγμα...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Aυτοι και εαν δεν ειναι προβατα προς σφαγη.Ασχετοι παντελως...
 

Flosk

Well-Known Member
Βρε παιδιά για ποιους δικούς μας επώνυμους μιλάτε; Συγκρίνουμε τώρα τον Δάντη με τον Ναδαλ; Ο Ναδαλ βγάζει 70 εκατομμύρια το χρόνο. Ειναι δυνατόν να κανει τέτοιο λάθος; Εδώ χάνει μια μπάλα και τρώγεται με τα ρούχα του.. Πραγματικα δεν το χωράει ο νους μου. Τέλος πάντων .. Όταν ξαναμιλησεις με Lorenzo ρώτησε τον για αυτόν τον γιατρό ρε Cvial απο περιέργεια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

sven

Active Member
Πιστεύω δεν έχουν γνώση του θέματος , ακόμα και ο Δάντης ή ο Φερεντίνος π.χ. τα έξοδα τις μεταμόσχευσης σε top γιατρό σε σχέση με αυτά που βγάζουνε τα αντέχει η τσέπη τους. Αυτά καλύτερα να τα λέγαμε στο θέμα με τους διάσημους / celebrities.
 

Flosk

Well-Known Member
Σημαινει ομως οτι μπορει να δωσει σε εναν ανθρωπο πχ 1000 ευρω για να κανει τη σχετικη αναζητηση για τον καλυτερο αφου μπορει. Και σχετικα με αυτο που κανει το σωμα του εχει να κανει και με αυτο που εχει μεσα στο κεφαλι του παντα. Αλλιως θα ηταν απλα ενας γυμνασμενος ανθρωπος οπως πολλοι που το μυαλο τους ειναι ακατοικητο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πολύ σωστό αυτό που λες, αλλά δυστυχώς παρά πολλοί δρουν επιπόλαια. Πόσοι μεγάλοι αθλητές ή καλλιτέχνες έχουν κάνει χείριστη διαχείρηση των οικονομικών τους ή έχουν καταστρέψει τις ζωές τους ενώ έχουν περάσει εκατομμύρια από τα χέρια τους; Πάντως θα τον ρωτήσω τον Lorenzo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
4 μήνες και 10 ημέρες. Χθες, επειδή το μαλλί είχε μεγαλώσει ασύμμετρα το κούρεψα πολύ κοντό (max 1-1.5cm μπροστά) για να αρχίσουν να ομογενοποιούνται (σε μήκος) τα παλιά με τα νέα. Αυτός είναι και ο λόγος που ποστάρω τώρα.

IMG_2882r.jpg


IMG_2868r.jpg

Το τρίγωνο δείχνει την περιοχή που έγινε η φύτευση και είναι σε εξέλιξη. Αυτό που μου κάνει πολύ καλή εντύπωση είναι η πολύ σωστή φορά των τριχών της μμ που είναι πανομοιότυπη με αυτή των μαμα μαλλιών της περιοχής.

IMG_2889r.jpg


Σε εξωτερικό χώρο, μια "κακή" φώτο με τον ήλιο κατευθείαν πάνω στα μαλλία (δεξιά-κέντρο) αλλά με υποφωτισμό της αριστερής πλευράς. Εδώ η γωνία λήψης είναι τέτοια σε σχέση με το χτένισμα (προς τα πίσω) που το "layering" βοηθάει.

IMG_2890r.jpg


Η επιτομή της σωστής φώτο. Εξωτερικός χώρος. Ο ήλιος κάθετα στο κρανίο και στο κέντρο οπότε δεν υποφωτίζεται καμμία περιοχή. Η φώτο έχει παρθεί από κοντα και ψηλά, σχεδόν κάθετα στην φορά χτενίσματος με κοντό μαλλί όλο πίσω , άρα το layering συνισφέρει ελάχιστα. Ότι βλέπουμε είναι μόνο πυκνότητα χωρίς κανένα τρικ.

Το δικό μου συμπέρασμα είναι το εξής:

Η συνεισφορά των ~1000g στην περιοχή της 1ης μμ (αυτό που βλέπουμε) είναι γύρω στο 30% με βάση την εμπειρία της 1ης μμ. Δεν μιλάω για φύτρωση, μιλάω για συνεισφορά στην εικόνα η οποία διαμορφώνεται από 1. τη φύτρωση, 2. την πάχυνση της τρίχας, 3. τον αριθμό των τριχών ανά graft (πολλά πολύτριχα graft αρχίζουν μονά και μετά απο καιρό εξελίσονται σε πολύτριχα).

Η εικόνα είναι πολύ ικανοποιητική (για τα δικά μου δεδομένα) σε εξωτερικές συνθήκες με αυτό το μήκος μαλλίου. Αν το υπόλοιπο 70% εξελιχθεί ομαλά εκτιμώ ότι θα έχω "καθαρίσει". Οψόμεθα....

Και μια πιο μακρινή για να δούμε πως εξελίσεται το "δέσιμο" της hairline με τα temples.

IMG_2904r.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
CVIAL, πολυ καλο αποτελεσμα (με δεδομενο οτι σιγουρα θα υπαρξει μεγαλη βελτιωση τους επομενους μηνες). Ευχομαι ολοψυχα αναλογη συνεχεια!
 

dimitris50423

Well-Known Member
καλη συνεχεια και απο μενα. ωραιες οι φωτογραφιες και τα temples δειχνουν πολυ καλα ηδη.. φανταζομαι οταν θα φυτρωσουν. ;)
 
Μπλουζα