Bouklas, fue, 2500 grafts, 31/10-1/11/2013

Bouklas

Well-Known Member
danceworld_2001 είπε:
Αυτή η αναμονή ειναι τελικά πολύ ψυχοφθόρα, και φαντάζομαι θα ειναι ακόμη χειρότερη όταν πλησιάζεις στο 4μηνο που λες τι γίνεται τώρα, και αν καθυστερεί πρόσθετα αρχίζεις και λες μήπως αποτύχαμε και ξενερώνεις κτλ. Καλή μας επιτυχία και πάλι.
Έτσι φιλε είναι ψυχοφθόρα, υπομονή λέω και γω αλλα έχω και μέρες που θέλω να κατεβάσω καντήλια, γα...ώ την υπομονή μου γα...ώ! :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

prowler3

Member
Με το καλό φίλε,το μεγάλο το ζόρι το έφαγες, πέρασε, μόνο θετικά έχεις να προσδοκάς απο δω και πέρα!!
Παρακολουθούμε την εξέλιξη σου με ενδιαφέρον.
 

Bouklas

Well-Known Member
4 μήνες πλέον.
Μετά από πολύ κοντό κούρεμα για τα δικά μου δεδομένα κατάλαβα την διαφορα. Στο ίδιο μήκος κουρέματος με παλιά είχα πολύ χειρότερους κροτάφους και η hairline έμοιαζε πιο πολύ σε V ενώ τώρα θα έλεγα είναι πιο στογγυλή. Το μαλλί είναι στεγνό μετά από λούσιμο και δεν έχει τίποτα πάνω. Οι κρόταφοι είναι όπως φαίνονται ακριβώς ενω παλιά έπρεπε να ρίχνω το μαλλί μπροστά για να μην φαίνονται τόσο αραιωμένοι, τώρα δεν καλύπτω τίποτα στο φτιάξιμο αφήνωντας το σημείο "γυμνό" απο το σημείο που ξεκινάνε και φαίνεται μια χαρά χωρίς να με ενοχλεί όπως παλιά. Δεν υπάρχει καμιά τρελή επανεκφυση, η μονη αλλαγή είναι στο χτένισμα που καταλαβαίνω πλέον την διαφορα οτι ειναι πιο πλούσιο. Επίσης περιμένω η πύκνωση να γίνει πιο έντονη και ειδικά στο μπροστινό μέρος της hairline που μπήκαν τα μονοτριχα για την ώρα είναι αρκετά αραιά, γνωρίζω ότι είμαι στον 4 μηνα οποτε υπομονή!
Οι φωτογραφίες είναι με flash και αν παρατηρήσετε τις φωτογραφίες 4 και 5 είναι λες και είναι 2 διαφορετικά κεφαλια. Στην 4 φαίνεται πως έχω μεγάλο πρόβλημα ενώ δεν είναι έτσι το flash βγήκε σαν ακτινογραφία και δείχνει ότι δεν ειμαι καθόλου καλα ενώ η πραγματικότητα είναι όπως δίχνει η 5. Όχι πως δεν γνωρίζω οτι υπάρχει ένα μικρό θεματάκι αλλα δεν φαίνεται καθόλου αυτό το τρομερό που δείχνει. Και η 5 επίσης είναι με flash.
 

Συνημμένα

  • 1.JPG
    1.JPG
    1.9 MB · Προβολές: 673
  • 2.JPG
    2.JPG
    2.1 MB · Προβολές: 648
  • 3.JPG
    3.JPG
    2.1 MB · Προβολές: 611
  • 4.JPG
    4.JPG
    2.3 MB · Προβολές: 660
  • 5.JPG
    5.JPG
    2.4 MB · Προβολές: 582
  • 6.JPG
    6.JPG
    2.2 MB · Προβολές: 547
  • 7.JPG
    7.JPG
    2 MB · Προβολές: 598
  • 8.JPG
    8.JPG
    2.3 MB · Προβολές: 584

LuckyLuke

Member
Super αποτέλεσμα! φαίνεται πολύ φυσικό.. και θεωρώ ότι είναι τεράστια αλλαγή στο πως φαίνεται το μαλλί σου. Ωραίο θα ήταν να έχεις δίπλα δίπλα παλιές και καινούριες φωτογραφίες ώστε να βλέπει κάποιος την διαφορά! Δεν έχω εμπειρία από μεταμοσχεύσεις αλλά εμένα μ αρέσει πολύ αυτό που βλέπω! Bravο φίλε!
 

Bouklas

Well-Known Member
LuckyLuke είπε:
Super αποτέλεσμα! φαίνεται πολύ φυσικό.. και θεωρώ ότι είναι τεράστια αλλαγή στο πως φαίνεται το μαλλί σου. Ωραίο θα ήταν να έχεις δίπλα δίπλα παλιές και καινούριες φωτογραφίες ώστε να βλέπει κάποιος την διαφορά! Δεν έχω εμπειρία από μεταμοσχεύσεις αλλά εμένα μ αρέσει πολύ αυτό που βλέπω! Bravο φίλε!
Σε ευχαριστώ πολύ φιλε μου. :)
Όπως είπα δεν έχω καμια τρελή διαφορα σε θέμα επανεκφυσης με τις φωτογραφίες του τριμηνου, απλά τώρα κατάλαβα τι άλλαξε που κουρεύτηκε το μαλλί. Περιμένω περισσότερη πύκνωση ειδικά στη hairline στα μονοτριχα. Φωτογραφίες παλιές έχω στις προηγούμενες σελίδες αλλα και στο νήμα με την θεραπεία μου. Θα ανεβάσω και μαζί δίπλα-δίπλα. ;)
 

danceworld_2001

Well-Known Member
Φίλε με έκανε χαρούμενο το ως τώρα αποτέλεσμα σου και έχεις να δώσεις ακόμη!!! Αντε και στα δικα μου!!! Θα κονταροχτυπηθείς με τον elmajiko στο τέλος για τα όσκαρ καλύτερου αποτελέσματος!!!
 

giwrgos athina

Active Member
κατα την ταπεινη μου γνωμη το καλυτερο αποτελεσμα στο foroum το εχει ο comb που εκανε hasson...πολυ δυνατο επισεις αποτελεσμα ειναι του panou 1982 kai tou tropheus
 

Flosk

Well-Known Member
Γιωργο ολα αυτα τα αποτελεσματα που αναφερεις παντως σχετιζονται με μικρες επιφανειες και πολλα μοσχευματα..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

danceworld_2001

Well-Known Member
Εγώ μιλάω οχι τα δυνατότερα του φόρουμ αλλά του Μιχάλη εδώ μέσα. Γιατι για την ώρα ο ελματζικο ειναι Νο1 στο κομμάτι αυτό. Και εμένα του πανου ειναι απο τα αγαπημένα, για τον comb δεν έχω δει πολύ καθαρές φωτογραφίες για να πειστώ.
 

Bouklas

Well-Known Member
danceworld_2001 είπε:
Φίλε με έκανε χαρούμενο το ως τώρα αποτέλεσμα σου και έχεις να δώσεις ακόμη!!! Αντε και στα δικα μου!!! Θα κονταροχτυπηθείς με τον elmajiko στο τέλος για τα όσκαρ καλύτερου αποτελέσματος!!!
Νά'σε καλά φιλε μου καλο τριχο-τουμπάνιασμα να έχεις ;)
Τον elmajico δεν μπορώ να τον φτάσω γιατί κάλυψε μεγαλύτερη επιφάνεια και έβαλε πολλά περισσότερα grafts από μένα. :p
Ένα θετικό επίσης είναι ότι η ψυχολογία μου έχει αλλάξει. :)
 

athenian

Well-Known Member
ο μιχαλης απο οτι εχω καταλαβει θελει να βαζει αρκετα μοσχευματα και καλα κανει για να δειχνει εντυπωσιακο το αποτελεσμα.
 

Bouklas

Well-Known Member
tropheus είπε:
Bouklas είπε:
Ένα θετικό επίσης είναι ότι η ψυχολογία μου έχει αλλάξει. :)

Αυτό είναι το πιο σημαντικό ... Όλα καλά φίλε μου ;)

Να'σε καλα τροφ!!!! :) Αναμένω με περιέργια την εξέλιξη φίλε :D


athenian είπε:
ο μιχαλης απο οτι εχω καταλαβει θελει να βαζει αρκετα μοσχευματα και καλα κανει για να δειχνει εντυπωσιακο το αποτελεσμα.
Ναι και επίσης κοιτάει το αποτέλεσμα να είναι ομοιόμορφο άσχετα τις πυκνότητες, εμενα αυτό μου είπε πρωτίστως.
 

Bouklas

Well-Known Member
Επειδή μου το ζητήσατε ορίστε και η εξέλιξη μέχρι στιγμής με φωτογραφίες πριν και μετά.
 

Συνημμένα

  • ΜΠΡΟΣΤΑ.jpg
    ΜΠΡΟΣΤΑ.jpg
    2.3 MB · Προβολές: 636
  • ΔΕΞΙΑ.jpg
    ΔΕΞΙΑ.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 611
  • ΑΡΙΣΤΕΡΑ.jpg
    ΑΡΙΣΤΕΡΑ.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 576

prowler3

Member
Μπράβο ρε φίλε!
Πολύ καλό αποτέλεσμα και ακόμα είναι η αρχή!!
Χαίρομαι για σένα που ανέβηκε η ψυχολογία σου!
 

Bouklas

Well-Known Member
prowler3 είπε:
Μπράβο ρε φίλε!
Πολύ καλό αποτέλεσμα και ακόμα είναι η αρχή!!
Χαίρομαι για σένα που ανέβηκε η ψυχολογία σου!
Σε ευχαριστώ ρε αλάνι νά'σε καλά :) Οι τωρινοί κρόταφοι είναι ακριβώς από εκεί που δείχνουν οι φωτογραφίες και είναι κουρεμένα περιμετρικά χωρίς να πέφτει μαλλί και να κρύβει κάτι. Στο παλιό look οι κρόταφοι έχουν μαλλί μπροστά και κρύβουν το σημείο οπου στα αλήθεια ξεκινάνε (είναι πιο ψηλά). Φαίνεται βεβαια και πιο πεσμένο το σημείο γιατί παλιά ήταν πιο άδειο και λιγότερο πλούσιο.
 
Μπλουζα