ApofasismenosPsyxakias, FUE, 4550 grafts, Dr. Yaman 6/9/22

tasos33

Well-Known Member
Μπράβο για την ωραία παρουσίαση, Όπως φαίνεται και στην συγκριτική φωτό η διαφορά 5μηνου με. 6μηνου είναι σχεδόν μηδενικη, έστω και τώρα ξεκινά μινοξιδιλη, ίσως να χρειάζεται ένα μπουσταρισμα το μαλλί.
 

Συνημμένα

  • PCIMG_2023-03-06_16-50-05.JPG
    PCIMG_2023-03-06_16-50-05.JPG
    406.5 KB · Προβολές: 299

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Μπα αδερφέ, δεν το ψήνω για μίνοξ, καθώς με ενδιαφέρει τί θα φυτρώσει και θα μείνει 'καθαρά', χωρίς να στηρίζομαι στη θεραπεία για να μένει πάνω. Να καθυστερήσει, δεν με πειράζει. Να μη βγει καθόλου, είναι ένα θέμα :D
 

montecristo

Well-Known Member
Αφού δεν παίρνεις μίνοξ σε πάει πιο αργά η φύτρωση. Έχεις διαφορά με τους προηγούμενους μήνες και υπάρχει τριχοφιία στην περιοχή απλά ειναι πιο αδύναμες οι τρίχες και αρκετά πιο λεπτές από τις μαμά τρίχες και σε κοντό μήκος που δεν δίνουν καλή κάλυψη. Όταν αποκτήσουν τον κανονικό τους πάχος και μεγαλώσουν θα αλλάξει και η εικόνα σου περισσότερο...Οπότε υπομονή 4 μήνες ακόμα.
Σε κάθε περίπτωση ξεκίνα μίνοξ για μερικούς μήνες για να δώσει λιγο αιμάτωση στην περιοχή και τη σταματάς μετά το 12μηνο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kostas97

Well-Known Member
Μπα αδερφέ, δεν το ψήνω για μίνοξ, καθώς με ενδιαφέρει τί θα φυτρώσει και θα μείνει 'καθαρά', χωρίς να στηρίζομαι στη θεραπεία για να μένει πάνω. Να καθυστερήσει, δεν με πειράζει. Να μη βγει καθόλου, είναι ένα θέμα :D
Στην περιπτωση των μεταμοσχευμενων τη σταματας μετα απο καποιο διαστημα. Δε βασιζεσαι σε αυτη.
Οποτε ισως μπορουσες να τη δοκιμασεις για καποιους μηνες.
 

Kostas144

Member
Υπαρχει διαφορα σε σχεση με το πριν αλλα δεν φαινεται γιατι η τριχα σου ειναι αδυναμη ακομα σε σχεση με τις δυνατες κανονικες που εχεις και εχει μεγαλη διαφορα το μηκος που ειχες στις τριχες πριν την μμ..φερτες ολες στο ιδιο μηκος και πιστευω το επομενο 2-3μηνο θα εχεις ακομα να δωσεις τριχες.οσον αφορα για την αιματωση στην περιοχη ενα διαστημα επαιρνα redenyl..υποσχεται νεες τριχες που δεν παιρνεις ποτε εστω σημαντικη διαφορα οποτε δεν θα εχεις fake τριχες αλλα κανει αιματωση στην περιοχη που το βαζεις και δεν ειναι σαν την μινοξ..βεβαια δεν ειμαι ειδικος μονο ο γιατρος μπορει να σου πει εαν ειναι καλο σαν μπουσταρισμα για την ροη αιματος στην περιοχη που θελει και αν πρεπει
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Παραθέτω και μακρινές/νορμάλ φωτό, όπου εκ πρώτης όψεως, υφίσταται αυτή η 'ψευδαίσθηση πυκνότητας'. Το ζητούμενο προφανώς είναι και στα κοντινά να είναι ίδια η φάση, αλλά με πακετώνει αυτή η διαφορά στην εικόνα. Κοιτάω τον καθρέφτη; Όλα δείχνουν νορμάλ. Κοιτάω κοντινές φωτό; Άστα :D
 

Συνημμένα

  • 20230307_081102.jpg
    20230307_081102.jpg
    48.6 KB · Προβολές: 236
  • 20230307_081100.jpg
    20230307_081100.jpg
    57.9 KB · Προβολές: 235
  • 20230307_081104.jpg
    20230307_081104.jpg
    61 KB · Προβολές: 275

alexskg

Verified MM member
Φίλε θα σου πρότεινα να κόψεις αρκετά κοντά τα πλαϊνά και τα πίσω.. πιστεύω ότι θα δείχνει πολύ καλύτερα μιας και δεν θα τονίζεται τόσο πολύ η διαφορά στην πυκνότητα μεταξύ του πλαϊνού κομματιού και της λήπτριας περιοχής
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Όχι ρε, είμαι σεσημασμένος βιταμινάκιας, με θρησκευτική ευλάβεια πίνω το Adam της NowFoods συμπληρωμένο με έξτρα saw palmetto ώστε να πιάνω τα 320mg (δεν ξέρω αν κάνει τίποτε για το μαλλί, πάντως δε βλέπω να πέφτει τίποτε) και επιπλέον MSM/Γλυκοζαμίνη. Από φυσική κατάσταση και ιχνοστοιχεία κυριλέ είμαστε.

Κάπως ίσιωσα κάνοντας τη σύγκριση με τις νορμάλ φωτογραφίες, μετά σκέφτηκα πως έχω επάνω ΠΟΛΛΑ πολύτριχα που ενδεχομένως παίρνουν περισσότερο καιρό να φυτρώσουν πλήρως και βλέπω παντού να σκάνε σκληρά τριχάκια -που τώρα δεν προσφέρουν κάτι στο αισθητικό αποτέλεσμα.

Δύο τινά, ή που θα φυτρώσω τελικά και θα είμαι παράδειγμα για να παρηγοριούνται οι βραδυφλεγείς φυτεψάκηδες ή που θα πάω για στατιστική 'μυστήριας' ημι-αποτυχίας. Πάω να τάξω στον Αλλάχ τον Τριμπουκλάτο για να μας βγει το σενάριο άλφα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panoschania

Active Member
Όχι ρε, είμαι σεσημασμένος βιταμινάκιας, με θρησκευτική ευλάβεια πίνω το Adam της NowFoods συμπληρωμένο με έξτρα saw palmetto ώστε να πιάνω τα 320mg (δεν ξέρω αν κάνει τίποτε για το μαλλί, πάντως δε βλέπω να πέφτει τίποτε) και επιπλέον MSM/Γλυκοζαμίνη. Από φυσική κατάσταση και ιχνοστοιχεία κυριλέ είμαστε.

Κάπως ίσιωσα κάνοντας τη σύγκριση με τις νορμάλ φωτογραφίες, μετά σκέφτηκα πως έχω επάνω ΠΟΛΛΑ πολύτριχα που ενδεχομένως παίρνουν περισσότερο καιρό να φυτρώσουν πλήρως και βλέπω παντού να σκάνε σκληρά τριχάκια -που τώρα δεν προσφέρουν κάτι στο αισθητικό αποτέλεσμα.

Δύο τινά, ή που θα φυτρώσω τελικά και θα είμαι παράδειγμα για να παρηγοριούνται οι βραδυφλεγείς φυτεψάκηδες ή που θα πάω για στατιστική 'μυστήριας' ημι-αποτυχίας. Πάω να τάξω στον Αλλάχ τον Τριμπουκλάτο για να μας βγει το σενάριο άλφα.
Βιταμινες του γιαμανγκα λεω, σου εδωκε για ενα 6 μηνο?
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Ναι, ουσιαστικά πολυβιταμίνη με saw palmetto είναι, οι Adam έχουν όλα όσα είχαν εκείνες και ακόμα περισσότερα, οπότε δεν είναι πως δίνει τίποτε 'μαγικές'.
(Για του λόγου το αληθές, εδώ είναι οι Capiloz που σου δίνει ο Γιαμάν http://pharmaoz.com/product/capiloz-multivitamin-2/ και εδώ οι Adam https://www.iherb.com/pr/now-foods-adam-superior-men-s-multi-180-softgels/23364)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Panoschania

Active Member
Ναι, ουσιαστικά πολυβιταμίνη με saw palmetto είναι, οι Adam έχουν όλα όσα είχαν εκείνες και ακόμα περισσότερα, οπότε δεν είναι πως δίνει τίποτε 'μαγικές'.

Ναι, ουσιαστικά πολυβιταμίνη με saw palmetto είναι, οι Adam έχουν όλα όσα είχαν εκείνες και ακόμα περισσότερα, οπότε δεν είναι πως δίνει τίποτε 'μαγικές'.
(Για του λόγου το αληθές, εδώ είναι οι Capiloz που σου δίνει ο Γιαμάν http://pharmaoz.com/product/capiloz-multivitamin-2/ και εδώ οι Adam https://www.iherb.com/pr/now-foods-adam-superior-men-s-multi-180-softgels/23364)
Στείλε τους όμως, να δεις τι θα σου πουν για την πορεία. Αν έχεις θέμα πες μου να τα σπάσω όλα :p πάω από βδομάδα xaxa
 

Georgie

Well-Known Member
Έλα φίλε , είμαι Νέα Υόρκη και μπαίνω αργά στο φόρουμ .
Αν με ρωτάς για κούρεμα πάρτα κοντά όλα, κάνε και λίγο υπομονή να ολοκληρωθεί

Εκανα μια βόλτα στη κοινότητα των Χασιδιστων στο Brooklyn και μου έκανε ένα κλικ το μαλλί τους :p
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2023-03-07-19-41-18-282_com.google.android.apps.photos.jpg
    Screenshot_2023-03-07-19-41-18-282_com.google.android.apps.photos.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 206

witcher

Well-Known Member
Παραθέτω και μακρινές/νορμάλ φωτό, όπου εκ πρώτης όψεως, υφίσταται αυτή η 'ψευδαίσθηση πυκνότητας'. Το ζητούμενο προφανώς είναι και στα κοντινά να είναι ίδια η φάση, αλλά με πακετώνει αυτή η διαφορά στην εικόνα. Κοιτάω τον καθρέφτη; Όλα δείχνουν νορμάλ. Κοιτάω κοντινές φωτό; Άστα :D
Όντως φίλε πρέπει να ξυρίσεις τα πλαινά και τα πίσω, γιατί αυτά μεγαλώνουν γρήγορα σε αντίθεση με τα μεταμοσχευμένα που ακόμα δεν έχουν πάρει τα χαρακτηριστικά της δότριας και μεγαλώνουν αρκετά αργά οπότε κάνει κακή αντίθεση στο μάτι η διαφορά ανάμεσα στο μήκος της δότριας με τη λήπτρια.

Σε αυτές τις φώτο φαίνεται ότι έχει σχηματιστεί η hairline σου, χρειάζεται ακόμα χρόνο να πάρουν όγκο οι τρίχες της λήπτριας όπως είναι της δότριας και να μακρύνουν και θα δείχνει πολύ καλύτερο. Καλή συνέχεια φίλε.
 

Kostas144

Member
Μιας και αναφερεται αρκετα η μινοξ και δεν γνωριζω για ποιο λογο να βαλεις μετα την μμ εφοσον οτι αποτελεσματα δωσει ειναι μονο οσο την χρησιμοποιεις..εαν δεν εχεις σκοπο να την εχεις μονιμα για ποιο λογο να την χρησιμοποιησεις για καποιους μηνες (εκτος το να δωσει πιο γρηγορα τα αποτελεσματα της μμ)..δεν θα ειναι λιγο πλασματικο το αποτελεσμα? Το θεωρω λιγο τσαμπα χρηματα εαν ειναι να την σταματησεις συντομα γιατι ακομα και τα δικα σου μαλλια που δυναμωνει θα πεσουν αφοτου την σταματησεις..ισως εχει και αλλος την απορια αυτη εαν γνωριζει καποιος ας απαντησει
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Νομίζω οι συναγωνιστές απλώς αναφέρονται στο 'μπουστάρισμα' που δίνει στα μεταμοσχευμένα μαλλιά, θα τα κάνει να δείξουν μια ώρα αρχύτερα κι από τη στιγμή που είναι από τη δότρια περιοχή και να την κόψεις τη μίνοξ, παραμένουν πάνω στο κεφάλι σου. Τώρα μπορεί πχ να σου μπουστάρει και τίποτε μαμίσια και να τα χάσεις μετά, αλλά όπως λες κι εσύ, από τη στιγμή που κάποιος δε σχεδιάζει να την έχει ως μόνιμη θεραπεία και αντέχει αυτό το βασανιστικό 'περίμενε', δεν βλέπω κι εγώ κανά λόγο ιδιαίτερο.
 
Μπλουζα