ApofasismenosPsyxakias, FUE, 4550 grafts, Dr. Yaman 6/9/22

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Συναγωνιστές, ενημέρωση 7ου μήνα.

Φωτό κοντινές και σε απόσταση ενός-δύο μέτρων με μπόνους μια προ-εγχειρητική.

Χωρίς ποτέ να παρατηρώ θαύματα, έχω την αίσθηση πως από τα μέσα του έκτου μήνα και μετά, το μαλλί άρχισε να χοντραίνει αισθητά, έχει μια τραχιά υφή που δεν είχε πριν. Σε συνδυασμό με το μήκος, ξεκινά να γεμίζει. Κανά θαύμα λυκανθρωπίας προφανέστατα και δεν παρατήρησα. Βλέπω αρκετές κοκκινίλες διάσπαρτες στο σκάλπ και νιώθω μια φαγούρα ελαφριά κάποιες φορές στη λήπτρια, όχι ενοχλητική.

Με ανακουφίζει το γεγονός ότι σε δύο μήνες τελειώνουν όλη η σπέκουλα και οι φιλολογίες περί 'αργής φύτρωσης' και θα έχω επιτέλους μια σχεδόν τελική εικόνα. Χωρίς να είμαι ενθουσιασμένος, παραμένω συγκρατημένα αισιόδοξος.
 

Συνημμένα

  • Preop 1.jpg
    Preop 1.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 423
  • 7-6.jpg
    7-6.jpg
    127.7 KB · Προβολές: 346
  • 7-7.jpg
    7-7.jpg
    125.9 KB · Προβολές: 299
  • 7-8.jpg
    7-8.jpg
    74.1 KB · Προβολές: 292
  • 7-1.jpg
    7-1.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 285
  • 7-2.jpg
    7-2.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 294
  • 7-3.jpg
    7-3.jpg
    1.2 MB · Προβολές: 280
  • 7-4.jpg
    7-4.jpg
    460 KB · Προβολές: 299
  • 7-5.jpg
    7-5.jpg
    662.1 KB · Προβολές: 318

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Kostas144

Member
Εχει να δωσει ακομα και να δυναμωσουν αδυναμες τριχες αλλα πιστευω ισως οταν μεγαλωσει το μαλλι επανω να ειναι καλυτερο να το πας σε ενα πιο πλαγιο κουρεμα..με το κουρεμα Τζακ Νικολσον χανει σε illusion μιας και τα πλαινα παντα θα τονιζονται πραπανω..αν θες οπωσδηποτε αυτο το κουρεμα πιστευω θα χρειαστει ενα touch up στις μπορστα ζωνες ωστε να φαινονται πολυ πυκνες..δικη μου αποψη βεβαια
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Όχι, το συγκεκριμένο κούρεμα είναι της ανάγκης που λέμε. Ιδανικά θέλω τα πάνω μακριά να κάνω πλαγιοδανειάρες αεροπλανικές και τα πλαϊνά ξουρισμένα για να κλαρινογαμπρίζω στα οφ μου. Μακραίνουν βασανιστικά αργά τα πάνω, γι'αυτό και καθυστερεί να έρθει ένα επαρκώς καλυπτικό λούκ.
 

Συνημμένα

  • Klarinogampros.jpg
    Klarinogampros.jpg
    30.3 KB · Προβολές: 350

Peter Pan

Active Member
Πιστεύω θα βελτιωθεί το επόμενο 2μηνο το πάχος της τρίχας κ σε συνδυασμό με την πλήρη ανάπτυξη πολλών πολύτριχων θα σου δώσει ένα καλύτερο αποτέλεσμα. Υπομονή.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Ενημέρωση 8μηνου συναγωνιστές.

Οι τρίχες εξακολουθούν να παχαίνουν και σε συνδυασμό με το μήκος, δημιουργούν μια καλή ψευδαίσθηση πυκνότητας. Αυτός ήταν και ο μήνας που συναντήθηκα με πολλούς γνωστούς από το παρελθόν, οι οποίοι σχολίαζαν πως δείχνω να έχω 'ξανανιώσει' χωρίς να μπορούν να προσδιορίσουν τί επακριβώς έχει συμβεί. Ανάλογα με το φωτισμό και τη γωνία λήψης, μπορώ να δείξω από φούλ μπετομαλλιάς ως θλιβερά θεοκάραφλος. Δείτε τη διαφορά στις μακρινές φωτό με τις κοντινές.

Η λήπτρια έχει πετάξει τις τελευταίες μέρες ξανά κάτι γκαυλόσπυρα ΝΑ και βλέπω πολλές νέες κοκκινίλες. Αν είμαι τυχερός, ίσως τώρα δω ένα τελικό μπούστ φύτρωσης.

Αν πάντως αυτή είναι η τελική εικόνα μου, είμαι ικανοποιημένος για τα χρήματα που πλήρωσα. Σίγουρα δεν έγινε το θαύμα που ενδόμυχα περίμενα, αλλά καδράρισα τη μουτσούνα μου και γύρισα το ρολοϊ πίσω περίπου 15 χρόνια. Value for money 100%. Δε νομίζω πως θα ξαναέμπαινα εύκολα σε διαδικασία δεύτερης επέμβασης, αλλά κρατάω μια πισινή για την κρίση των 50. Θα συνεχίσω να ενημερώνω το νήμα ως το 12μηνο για το αρχείο.
 

Συνημμένα

  • 20230503_093118.jpg
    20230503_093118.jpg
    978.8 KB · Προβολές: 224
  • 20230503_093111.jpg
    20230503_093111.jpg
    503.1 KB · Προβολές: 223
  • 20230503_093103.jpg
    20230503_093103.jpg
    530.5 KB · Προβολές: 219
  • 20230503_093059.jpg
    20230503_093059.jpg
    533.1 KB · Προβολές: 219
  • 20230503_093229.jpg
    20230503_093229.jpg
    407.6 KB · Προβολές: 224
  • 20230503_093231.jpg
    20230503_093231.jpg
    442.4 KB · Προβολές: 222
  • 20230503_093238.jpg
    20230503_093238.jpg
    456.3 KB · Προβολές: 223
  • 20230503_103759.jpg
    20230503_103759.jpg
    945.3 KB · Προβολές: 238
  • 20230503_103650.jpg
    20230503_103650.jpg
    595.6 KB · Προβολές: 251
  • 20230503_103810.thumb.jpg.b5f0bd0686a6d69c54911f7e3bb76356.jpg
    20230503_103810.thumb.jpg.b5f0bd0686a6d69c54911f7e3bb76356.jpg
    52.8 KB · Προβολές: 225

JimKan1

Well-Known Member
Ανάλογα με το φωτισμό και τη γωνία λήψης, μπορώ να δείξω από φούλ μπετομαλλιάς ως θλιβερά θεοκάραφλος. Δείτε τη διαφορά στις μακρινές φωτό με τις κοντινές.

Σκεψου τι σανο εχει φαει το forum απο καποιες παρουσιασεις απλα για να τραφει ο εγωισμος και η αυτοεκτιμηση καποιων νηματοθετων.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Βάσει προσωπικής εμπειρίας, κάπου εκεί καταλήγω κι εγώ. Δηλαδή από τη στιγμή που είσαι 5άρης και πάνω και βάλεις τα 'κλασσικά' 3500 μπροστά, δεν υπάρχει περίπτωση να φαίνεσαι μπετό και λυκάνθρωπος υπό οποιεσδήποτε συνθήκες, χωρίς έστω τον κατάλληλο φωτισμό.

Οι τυχεροί με πυκνά 3άρια ή 4άρια, πιθανώς.
 

Panoschania

Active Member
Βάσει προσωπικής εμπειρίας, κάπου εκεί καταλήγω κι εγώ. Δηλαδή από τη στιγμή που είσαι 5άρης και πάνω και βάλεις τα 'κλασσικά' 3500 μπροστά, δεν υπάρχει περίπτωση να φαίνεσαι μπετό και λυκάνθρωπος υπό οποιεσδήποτε συνθήκες, χωρίς έστω τον κατάλληλο φωτισμό.

Οι τυχεροί με πυκνά 3άρια ή 4άρια, πιθανώς.
με ενα smp τωρα θα εισαι μπετο, αλλα που να μπλεκεις και με αυτα και σερβις καθε 1 2 χρονια...
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Ναι ρε δεν παίζει να πούμε, αυτά είναι αν έχεις την πολυτελειάρα ν'ασχολείσαι με το ίματζ σου αποκλειστικά. Χαίρομαι πάντως γιατί έφυγε αυτή η ασχήμια με την καραφλοπιατέλα μπροστά και αναγνωρίζω ξανά τη φάτσα μου. Αν μείνει έτσι το μπροστά ως τα γεράματα δηλαδή, θα είμαι πολύ ικανοποιήμενος.
 

Panoschania

Active Member
Ναι ρε δεν παίζει να πούμε, αυτά είναι αν έχεις την πολυτελειάρα ν'ασχολείσαι με το ίματζ σου αποκλειστικά. Χαίρομαι πάντως γιατί έφυγε αυτή η ασχήμια με την καραφλοπιατέλα μπροστά και αναγνωρίζω ξανά τη φάτσα μου. Αν μείνει έτσι το μπροστά ως τα γεράματα δηλαδή, θα είμαι πολύ ικανοποιήμενος.
κανε ενα κοντεμα σβηστο απο πολυ κοντο να φαινεται δερμα και να αναιβενει το μηκος, στα πλαινα και θα δεις πως θα εισαι μαλλιας τωρα!
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Έτσι θα το πάω, μακραίνω και τα πάνω αρκετά ακόμη, καπετούλα-πλαγιοδάνειο, ξούρα και ιδού η μπετόμπομπα :D

Άντε να ξανασχοληθώ έτσι και βγει ποτέ καμιά 'μαγική' θεραπεία να μας κάνει όλους 20 χρονών πάλι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Panoschania

Active Member
Έτσι θα το πάω, μακραίνω και τα πάνω αρκετά ακόμη, καπετούλα-πλαγιοδάνειο, ξούρα και ιδού η μπετόμπομπα :D

Άντε να ξανασχοληθώ έτσι και βγει ποτέ καμιά 'μαγική' θεραπεία να μας κάνει όλους 20 χρονών πάλι.
ετσι ετσι και εγω μαλλον
 

montecristo

Well-Known Member
Ναι ρε δεν παίζει να πούμε, αυτά είναι αν έχεις την πολυτελειάρα ν'ασχολείσαι με το ίματζ σου αποκλειστικά. Χαίρομαι πάντως γιατί έφυγε αυτή η ασχήμια με την καραφλοπιατέλα μπροστά και αναγνωρίζω ξανά τη φάτσα μου. Αν μείνει έτσι το μπροστά ως τα γεράματα δηλαδή, θα είμαι πολύ ικανοποιήμενος.
Παντως έχει πολύ ωραία φυσικότητα το αποτέλεμα σου οπως και ολα τα αποτελέσματα του Dr Yaman που έχω δει που κάνει πολύ ωραίο σχεδιασμό hairline. Δεν προδίδουν καθόλου μεταμόσχευση δηλαδή.

Είναι πραγματικά ευχαριστο που νιώθεις ικανοποιημένος με την αλλαγή στην εμφάνιση σου σε σχέση με το πριν που ήταν πολύ κακή η εικόνα σου πριν την επέμβαση.
Και επίσης σκέψου θα βελτιωθεί και άλλο τους επόμενους μηνες όταν η Τρίχα σου αποκτησει το τελικό της παχος και βγουν και ολα τα πολυτριχα.
Καλό είναι να ξυρίσεις περισσότερο τα πλαϊνά με ένα ξυρισμα τύπου fade και να αφήσεις τα πάνω να μακρύνουν με ένα χτένισμα slicked back.
 
Τελευταία επεξεργασία:

cristiano

Member
Κατ'αρχήν σε ευχαριστούμε που ενημερώνεις το νήμα βοηθώντας έτσι πολλούς συναγωνιστές. Για να είμαστε απόλυτα ειλικρινείς η αλήθεια είναι ότι το αποτέλεσμα θα μπορούσε να είναι καλύτερο. Δεν ξέρω αν φταίει το ότι μάλλον έχεις πολύ λεπτή τρίχα ή δεν έγινε καλή διασπορά των μοσχευμάτων (συνήθως μπουκώνουν λίγο περισσότερο την Α ζώνη ώστε να μη φαίνεται από μπροστά η αραίωση).

Το σημαντικότερο είναι ότι έστω και αυτό το αποτέλεσμα είναι πολύ καλύτερο από την εικόνα πριν τη μμ. Μίκρυνες αρκετά χρόνια.

Έχεις δοκιμάσει τοπικ? Νομίζω ότι με λίγο τοπικ θα είσαι μπόμπα στις δημόσιες εμφανίσεις. Εγώ το χρησιμοποιώ αρκετό καιρό τώρα. Δοκίμασε το και αν σου αρέσει το κρατάς.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Έχω δοκιμάσει συναγωνιστή και σίγουρα θα με μπέτωνε φουλ, αλλά δεν με καίει τόσο το θέμα μαλλί ώστε να το υιοθετήσω φουλ-τάιμ. Σαν κολώνια ακριβή ή μεηκάπ για καμιά ειδική περίσταση, ΟΚ, αλλά δεν αγχώνομαι :)


Ο σκοπός μου ο βασικός, να εξαφανίσω αυτά την άσχημη εικόνα σκόρπιας παρέλασης στα απομεινάρια της hairline μου, επιτεύχθηκε. Από 'δω και πέρα, ό,τι παραπάνω δώσει, λίαν ευπρόσδεκτο αλλά κι εδώ να μείνω, είμαι εντάξει!
 

Georgie

Well-Known Member
με ενα smp τωρα θα εισαι μπετο, αλλα που να μπλεκεις και με αυτα και σερβις καθε 1 2 χρονια...
Λίγο υπερεκτιμημένο στο φόρουμ το SMP
Καταλαβαίνω εν μέρη στο να είσαι άδειος τελείως μπροστά και να δώσει μια ψευδαίσθηση ( εξαρτάται το φωτισμό)

Να δώσει εικόνα πυκνού αποτελέσματος από μεταμόσχευση δεν υπάρχει περίπτωση.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Εννοούσα ρε 'σαν μεηκάπ' ας πούμε, για το μαλλί. Αυτό είναι τα κονσήλερ ουσιαστικά. Προτιμάω το νατουρέλ λουκ, από τη στιγμή που στέκεται αισθητικά. Το SMP συμφωνώ, είναι για μεγάλα NW και πάλι θέλει τακτική συντήρηση για να φαίνεται σωστό.
 

Georgie

Well-Known Member
Εννοούσα ρε 'σαν μεηκάπ' ας πούμε, για το μαλλί. Αυτό είναι τα κονσήλερ ουσιαστικά. Προτιμάω το νατουρέλ λουκ, από τη στιγμή που στέκεται αισθητικά. Το SMP συμφωνώ, είναι για μεγάλα NW και πάλι θέλει τακτική συντήρηση για να φαίνεται σωστό.

Ναι ρε τρελέ αστειεύομαι.

Μια χαρά στέκεται αισθητικά το μαλλί σου.
Θα υπάρξει περαιτέρω βελτίωση

Η φυτρωση σου ήταν πολύ καλή .
Έχασες όμως μαλλιά να ξέρεις.
Το shock loss το παθαίνουν όλοι.
Τα πιο δυνατά επιστρέφουν
τα αδύνατα χαιρετούν.

Αν είχες πάρει Φιναστεριδη πριν από τη μεταμόσχευση και μινοξιδιλη μετά μάλλον θα είχες ακόμα καλύτερο αποτέλεσμα .
Εγώ είμαι σίγουρος.

Όμως ήταν επιλογή σου και είναι σεβαστή.

Για δεύτερη θα ξαναμπείς σε κάποια φάση όπως όλοι μας σχεδόν.
 
Μπλουζα