ApofasismenosPsyxakias, FUE, 4550 grafts, Dr. Yaman 6/9/22

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
10ος Μήνας Συναγωνιστές.

Σχεδόν τελικό αποτέλεσμα -φαντάζομαι πάντα, ίσως παχύνουν κι άλλο κάποιες τρίχες, ευπρόσδεκτο θα είναι- χωρίς να περιμένω κάποια παραπάνω φύτρωση. Οι μισές φωτογραφίες είναι με βρεγμένο μαλλί αμέσως μετά το λούσιμο (Wet).

Γενικά είμαι ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα. Σε 'νορμάλ' φωτογραφίες και συνθήκες, η αλλαγή είναι τεράστια. Σε καμία περίπτωση δεν είναι τα μαλλιά που είχα στα 26 μου, αλλά η ψευδαίσθηση πυκνότητας υφίσταται.Μεγάλη φυσικότητα στην φορά της εμφύτευσης επίσης, έγινε καλή δουλειά εκεί. Βγαίνουν τα μαλλιά όλα όπως θυμόμουν να βγαίναν τα μαμίσια μου.

Όσον αφορά τη διαχείριση της δότριας τώρα, πίσω και στο αριστερό πλάι δεν καταλαβαίνεις ό,τι έχει πάρει τρίχες ο γιατρός. Στη δεξιά μεριά η κοπέλα που δούλευε πρέπει να 'χε βαρύ χέρι και έχει μαδήσει την περιοχή λίγο παραπάνω. Όχι τίποτε τραγικό, αλλά ένα ελαφρύ overharvesting έχει πέσει.

Τείνω να συμφωνήσω με τον @Georgie πως πρέπει να έχασα ό,τι απόμενε από τα μπροστινά μου μαλλιά από το shock loss καθώς δεν ήθελα να πάρω φίνα ή μίνοξ. Αν είχαν μείνει πάνω, το αποτέλεσμα σίγουρα θα ήταν πολύ δυνατότερο, αλλά μεγάλο παιδί είμαι, το διάλεξα και είμαι ΟΚ με αυτό.

Το συναίσθημά μου αυτή τη στιγμή, είναι πως έκανα μια ωραία επένδυση στην εμφάνισή μου. Όχι την καλύτερη, αλλά εκείνη που μπορούσα και το πρόσημο είναι θετικό. Ελπίζω η περίπτωσή μου να βοηθήσει άλλα παιδιά που ψάχνονται τώρα, όπως βοηθήθηκα ο ίδιος από άπειρα φορουμικά περιστατικά στο παρελθόν. Η δουλειά της καραφλοκοινότητας έχει τεράστια σημασία.

Καλά μπάνια αδέρφια, καλά μαλλιά σε όλους!
 

Συνημμένα

  • Month 10-9.jpg
    Month 10-9.jpg
    447.5 KB · Προβολές: 277
  • Month 10-1.jpg
    Month 10-1.jpg
    437.5 KB · Προβολές: 230
  • Month 10-2 (Wet).jpg
    Month 10-2 (Wet).jpg
    527.4 KB · Προβολές: 226
  • Month 10-3 (Wet).jpg
    Month 10-3 (Wet).jpg
    525.8 KB · Προβολές: 221
  • Month 10-5 (Wet).jpg
    Month 10-5 (Wet).jpg
    516.9 KB · Προβολές: 218
  • Month 10-6 (Wet).jpg
    Month 10-6 (Wet).jpg
    527.3 KB · Προβολές: 219
  • Month 10-7.jpg
    Month 10-7.jpg
    485.4 KB · Προβολές: 225
  • Month 10-8 .jpg
    Month 10-8 .jpg
    490.3 KB · Προβολές: 233

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

montecristo

Well-Known Member
10ος Μήνας Συναγωνιστές.

Σχεδόν τελικό αποτέλεσμα -φαντάζομαι πάντα, ίσως παχύνουν κι άλλο κάποιες τρίχες, ευπρόσδεκτο θα είναι- χωρίς να περιμένω κάποια παραπάνω φύτρωση. Οι μισές φωτογραφίες είναι με βρεγμένο μαλλί αμέσως μετά το λούσιμο (Wet).

Γενικά είμαι ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα. Σε 'νορμάλ' φωτογραφίες και συνθήκες, η αλλαγή είναι τεράστια. Σε καμία περίπτωση δεν είναι τα μαλλιά που είχα στα 26 μου, αλλά η ψευδαίσθηση πυκνότητας υφίσταται.Μεγάλη φυσικότητα στην φορά της εμφύτευσης επίσης, έγινε καλή δουλειά εκεί. Βγαίνουν τα μαλλιά όλα όπως θυμόμουν να βγαίναν τα μαμίσια μου.

Όσον αφορά τη διαχείριση της δότριας τώρα, πίσω και στο αριστερό πλάι δεν καταλαβαίνεις ό,τι έχει πάρει τρίχες ο γιατρός. Στη δεξιά μεριά η κοπέλα που δούλευε πρέπει να 'χε βαρύ χέρι και έχει μαδήσει την περιοχή λίγο παραπάνω. Όχι τίποτε τραγικό, αλλά ένα ελαφρύ overharvesting έχει πέσει.

Τείνω να συμφωνήσω με τον @Georgie πως πρέπει να έχασα ό,τι απόμενε από τα μπροστινά μου μαλλιά από το shock loss καθώς δεν ήθελα να πάρω φίνα ή μίνοξ. Αν είχαν μείνει πάνω, το αποτέλεσμα σίγουρα θα ήταν πολύ δυνατότερο, αλλά μεγάλο παιδί είμαι, το διάλεξα και είμαι ΟΚ με αυτό.

Το συναίσθημά μου αυτή τη στιγμή, είναι πως έκανα μια ωραία επένδυση στην εμφάνισή μου. Όχι την καλύτερη, αλλά εκείνη που μπορούσα και το πρόσημο είναι θετικό. Ελπίζω η περίπτωσή μου να βοηθήσει άλλα παιδιά που ψάχνονται τώρα, όπως βοηθήθηκα ο ίδιος από άπειρα φορουμικά περιστατικά στο παρελθόν. Η δουλειά της καραφλοκοινότητας έχει τεράστια σημασία.

Καλά μπάνια αδέρφια, καλά μαλλιά σε όλους!
Ωραίο αποτέλεσμα φιλε, αλλαξε όλο το πρόσωπο σου και έχει πολυ ωραία φυσικότητα, όπως ειπες και εσύ σου έκανε ωραίες και φυσικές γωνίες φύτευσης ο Dr Yaman..Να το χαίρεσαι ! :D
 

Panoschania

Active Member
10ος Μήνας Συναγωνιστές.

Σχεδόν τελικό αποτέλεσμα -φαντάζομαι πάντα, ίσως παχύνουν κι άλλο κάποιες τρίχες, ευπρόσδεκτο θα είναι- χωρίς να περιμένω κάποια παραπάνω φύτρωση. Οι μισές φωτογραφίες είναι με βρεγμένο μαλλί αμέσως μετά το λούσιμο (Wet).

Γενικά είμαι ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα. Σε 'νορμάλ' φωτογραφίες και συνθήκες, η αλλαγή είναι τεράστια. Σε καμία περίπτωση δεν είναι τα μαλλιά που είχα στα 26 μου, αλλά η ψευδαίσθηση πυκνότητας υφίσταται.Μεγάλη φυσικότητα στην φορά της εμφύτευσης επίσης, έγινε καλή δουλειά εκεί. Βγαίνουν τα μαλλιά όλα όπως θυμόμουν να βγαίναν τα μαμίσια μου.

Όσον αφορά τη διαχείριση της δότριας τώρα, πίσω και στο αριστερό πλάι δεν καταλαβαίνεις ό,τι έχει πάρει τρίχες ο γιατρός. Στη δεξιά μεριά η κοπέλα που δούλευε πρέπει να 'χε βαρύ χέρι και έχει μαδήσει την περιοχή λίγο παραπάνω. Όχι τίποτε τραγικό, αλλά ένα ελαφρύ overharvesting έχει πέσει.

Τείνω να συμφωνήσω με τον @Georgie πως πρέπει να έχασα ό,τι απόμενε από τα μπροστινά μου μαλλιά από το shock loss καθώς δεν ήθελα να πάρω φίνα ή μίνοξ. Αν είχαν μείνει πάνω, το αποτέλεσμα σίγουρα θα ήταν πολύ δυνατότερο, αλλά μεγάλο παιδί είμαι, το διάλεξα και είμαι ΟΚ με αυτό.

Το συναίσθημά μου αυτή τη στιγμή, είναι πως έκανα μια ωραία επένδυση στην εμφάνισή μου. Όχι την καλύτερη, αλλά εκείνη που μπορούσα και το πρόσημο είναι θετικό. Ελπίζω η περίπτωσή μου να βοηθήσει άλλα παιδιά που ψάχνονται τώρα, όπως βοηθήθηκα ο ίδιος από άπειρα φορουμικά περιστατικά στο παρελθόν. Η δουλειά της καραφλοκοινότητας έχει τεράστια σημασία.

Καλά μπάνια αδέρφια, καλά μαλλιά σε όλους!
μια χαρα ειναι, αυτο που λες το ελεγα και εγω στον εαυτο μου, βγαζω μαλλια και μου θυμιζουν την φορα που ειχαν οταν τα ειχα παλια.. κανει πολυ καλη δουλεια στην φυσικοτητα ο γιαμαν, οσο αναφορα το ξεπουλιασμα ναι και εμενα στη μια μπαντα πισω μου την εκανε την πατατα η γκομενα εκει αλλα μικρο κακο...
 

bobby

Well-Known Member
Από το χαμόγελο φαίνεται ρε μπαγάσα!!!!!! Σίγουρα η βελτίωση είναι πολύ μεγάλη, θα μπορούσες καλύτερα; Μάλλον, αλλά όχι σε αυτό το κόστος….. σίγουρα από τις πλέον VFM επιλογές! Να το χαίρεσαι!!!!
 

Georgie

Well-Known Member
Μια χαρά πηγες για πρώτη μεταμόσχευση.
Super αλλαγή.
Δε ξέρω βέβαια εάν μπορούσες να πάρεις κάτι καλύτερο σε σχέση με τον αρκετά καλό λόγο εξαγωγής που είχες.
Το ότι ανέφερα για σοκλος στα μαλλιά που είχες ήταν βάση της εικόνας από τους προηγούμενους μήνες.
Πολύ πιθανόν όμως να έχει συμβεί, ως συνήθως συμβαίνει, το θέμα είναι πόσα επιστρέφουν!
Το over harvesting δεν είναι κάτι που το αφήνουμε να πέσει κάτω .
Πρέπει να λαμβάνεται σοβαρά υπόψη ειδικά όταν μπαίνουμε για μεγάλες συνεδρίες με motorized FUE.
Δε πρέπει να συμβαίνει , δείχνει πλακωμα και κάνει ζημιά.
Το έχουν αναφέρει και το αναφέρουν συνέχεια και ο Mod και πολλά έμπειρα μέλη.
Η δοτρια θέλει σεβασμό και ειδικά σε πιο νεαρά άτομα που θα χρειαστούν περισσότερες από μία μεταμοσχεύσεις.
Έχει συμβεί και σε εμένα σε πολύ μικρή κλίμακα από τη πρώτη μου μεταμόσχευση.
Στη δεύτερη που έγινε manually κατάλαβα τη διαφορά , και στην επούλωση και στην εικόνα της δοτριας.
Αν είχα μπει ξανά με motorized δε θα μου είχε μείνει τίποτα .
Τώρα έχω ακόμα 1500 αν ποτέ χρειαστεί.

Απόλαυσε το καλοκαίρι φίλε μου και τη νέα σου τζοβενοεικονα και αν ποτέ αποφασίσεις να ξαναμπείς για πύκνωση κλπ κοίτα να αποφύγεις το μοτέρ.
 

Bigk

Well-Known Member
Τα είχα πει ο γέροντας από τον Μάρτιο... John wick..
Άλλαξες και το avatar βλέπω... χαχα
Καλός είσαι. Άλλη μια και έγινες super
Για το ποσό που διέθεσες όλα πήγαν καλώς....
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Σας ευχαριστώ πολύ ρε αδέρφια για τα καλά σας λόγια @Bigk μέσα έπεσες μπαγάσα, όντως. Μια ζωή αυτό το στυλάκι του Κιάνου 'φόραγα', αλλά όσο αραίωνε το μαλλί, έπρεπε να το κόβω και κοντύτερο για να μη δείχνει άθλιο, μέχρι που δεν έμεινε τίποτα. Επιστρέφουμε τώρα σε πρότερες δόξες, αργά και σταθερά.

@Georgie έχεις δίκιο. Ευτυχώς στην περίπτωσή μου, το overharvesting της δεξιάς πλευράς είναι ελάχιστα αντιληπτό, το καταλαβαίνω εγώ όταν το μαλλί είναι ξυρισμένο στην 1, που λόγω της υφής του της προκο-Κορεάτικης, αφήνει ένα κενό που δεν υπάρχει πίσω ή αριστερά. Με μακρύτερο μαλλί ή τελείως ξυρισμένο δεν φαίνεται τίποτε, γι'αυτό και το περνάω στα ψιλά. Επί της αρχής, έχεις δίκιο πάντως.

Πραγματικά δεν νομίζω να ξαναμπώ για δεύτερη, αλλά τα 'χουμε πει για τις μπουκιές και τα λόγια. Πάντως σε περίπτωση που ξαναέμπαινα, σίγουρα θα πρόσεχα το θέμα της εξαγωγής περισσότερο. Θα δω πώς στρώνει το ημιμακρύ μαλλάκι σε κανά χρόνο κι αν με ικανοποιεί, είμαι ΟΚ ώσπου να παππουδιάσω σκληρά :D
 

Chris34

Active Member
Ωραίος φίλε. Στο σωστό ύψος η hairline και σου ταιριάζει.. έδειξε το πρόσωπο. Να το χαίρεσαι μεγάλε και στην επόμενη να το τελειοποιήσεις αφού το επιτρέπει η δοτρια σου.
 

Bigk

Well-Known Member
Σας ευχαριστώ πολύ ρε αδέρφια για τα καλά σας λόγια @Bigk μέσα έπεσες μπαγάσα, όντως. Μια ζωή αυτό το στυλάκι του Κιάνου 'φόραγα', αλλά όσο αραίωνε το μαλλί, έπρεπε να το κόβω και κοντύτερο για να μη δείχνει άθλιο, μέχρι που δεν έμεινε τίποτα. Επιστρέφουμε τώρα σε πρότερες δόξες, αργά και σταθερά.

@Georgie έχεις δίκιο. Ευτυχώς στην περίπτωσή μου, το overharvesting της δεξιάς πλευράς είναι ελάχιστα αντιληπτό, το καταλαβαίνω εγώ όταν το μαλλί είναι ξυρισμένο στην 1, που λόγω της υφής του της προκο-Κορεάτικης, αφήνει ένα κενό που δεν υπάρχει πίσω ή αριστερά. Με μακρύτερο μαλλί ή τελείως ξυρισμένο δεν φαίνεται τίποτε, γι'αυτό και το περνάω στα ψιλά. Επί της αρχής, έχεις δίκιο πάντως.

Πραγματικά δεν νομίζω να ξαναμπώ για δεύτερη, αλλά τα 'χουμε πει για τις μπουκιές και τα λόγια. Πάντως σε περίπτωση που ξαναέμπαινα, σίγουρα θα πρόσεχα το θέμα της εξαγωγής περισσότερο. Θα δω πώς στρώνει το ημιμακρύ μαλλάκι σε κανά χρόνο κι αν με ικανοποιεί, είμαι ΟΚ ώσπου να παππουδιάσω σκληρά :D
Μην κάνεις μισές δουλειές... κάνε την δεύτερη και απόλαυσε την ολοκληρωμένη εικόνα σου.
Αν δεν το κάνεις πάντα θα έχεις αυτό το ανολοκλήρωτο όταν κοιτάζεις τον εαυτό σου στον καθρέφτη (ειδικά του ασανσέρ...)
Γιατί από την στιγμή που αποφάσισες να κάνεις μμ πάει να πει ότι σε ενδιαφέρει η εικόνα σου ,και πολύ καλά κάνεις.
Πάρε άλλη μιαν ανάσα λοιπόν και από Σεπτέμβρη μπες για το John wick vol 2 ...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

TopBoy

Member
Μια χαρά φαίνεται να πήγες και άλλαξε πολυ η μπροστινή σου όψη και δειχνει φυσικό το αποτέλεσμα, χωρίς να προδίδει οτι ειναι μεταμόσχευση...
Έχεις και απόθεμα δότριας όποτε αν χρειαστείς στο μέλλον και έχεις εξέλιξη στην τριχόπτωση σου, να ξαναμπείς, αφού δεν κάνεις και θεραπεία...
 
Τελευταία επεξεργασία:

JimKan1

Well-Known Member
Μιας και κανουμε ταμειο πλεον εγω εχω να πω οτι το αποτελεσμα με βαση τα grafts που μπηκαν θα επρεπε να ειναι καλυτερο, σιγουρα η εικονα βελτιωθηκε παρα πολυ ομως.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Είμαι περίεργος να δω πως θα φαίνεται όταν θα 'ναι όλο ημιμακρύ. Γενικά τη δεύτερη δεν τη σκέφτομαι, δεν κυνηγάω κάποια αντικειμενικά τέλεια εικόνα. Αν δείχνω ΟΚ στις φωτό, μου αρκεί. Είμαι και μιας κάποιας ηλικίας, με γυναίκα, παιδάκια, με έχουν χτυπήσει τα προβλεπόμενα τρένα και φορτηγά της ζωής. Δεν είναι πως ετοιμάζω το Ίνστα υποψήφιου γαμβρού μου ή ό,τι.

Θεωρώ το Γιαμάν καλή μπάτζετ επιλογή. Χίλιες φορές δηλαδή να του δώσει κάποιος 3250 για ένα μέτριο-καλό αποτέλεσμα παρά να παίξει το κεφάλι του κορώνα-γράμματα για 2Κ ή και λιγότερα στα τριχοπάζαρα της 'Σταμπούλ. Σε ένα τέλειο κόσμο θα πηγαίναμε όλοι Hasson/Freitas και θα γενόμασταν λυκάνθρωποι με τη μια, αλλά σε τούτον 'δω, ο καθένας μας όσο μπορεί.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Κοιτάζω πάντως πλάι πλάι φωτό Ιουνίου 2022-Ιουνίου 2023 και παθαίνω λίγο πλάκα. Δείτε πώς ήταν πριν σε Κ.Σ και πως είναι τώρα.
 

Συνημμένα

  • 1Year.jpg
    1Year.jpg
    137 KB · Προβολές: 181

bobby

Well-Known Member
Ναι ρε αλάνι!!!!! Έτσι πρέπει να το βλέπεις. Κάνε τώρα και το κούρεμα του John Wick και είσαι τζετ. Και εγώ πάντως συμφωνώ, τι παιδιά και κάποιας ηλικίας; Εγώ είμαι 51 ο Ιούλιος 54, δεν υπάρχει θέμα ηλικίας, ότι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα. Εγώ ακόμα και στην ξεπουπουλιασμένη φάση που είμαι τώρα πάλι τζάμι νιώθω γιατί ξέρω τι έρχεται….. για εμένα να ρίξεις και τα υπόλοιπα να πυκνώσεις λίγο και μετά θα του πάρεις την δουλειά του Keanu…..
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Είναι πραγματικά δύσκολο να πω. Μπροστά-μπροστά νομίζω πως ναι. Πίσω πρέπει να παίζει 35-40. Γενικά υποπτεύομαι ένα τελικό ποσοστό φύτρωσης γύρω στο 75-80%. Αλλά και πάλι, είναι σχεδόν αδύνατο ως νορμάλ τύπος να πω με ακρίβεια τί φύτρωσε και πόσο. Έχουμε καραφλομαχητές που κόβουν χαρτάκια και μετράνε μιλιμέτρ αλλά είμαι απασχολημένος να τρώω ξύλο και να με τσιμπάνε μπάμπουρες και τζιτζιφιόγκοι για να μπω σε τέτοια διαδικασία :D
 

bobby

Well-Known Member
Με 45 και κανονική τρίχα (50μm) και μέσο λόγο (2,2) θα ήταν:

45Χ2,2Χ0,050=4,95 CV σηλαδη κοντά στο να μην φαίνεται δέρμα με μαλλί 5-6cm μάκρος., με μακρύτερο μαλλί (10cm) πιθανόν δεν θα φαινόταν δερμα και έτσι (πιο πίσω που γίνεται το layering γιατί μπροστά θα φαινόταν λίγο).

Μάλλον είναι λίγο πιο κάτω, προς το 40 εκτός αν έχει χαμηλό λόγο, γιατί η τριχα του είναι σίγουρα 50μm μην πω και λίγο παραπάνω…..

Αλλά όλα αυτά είναι εικασίες με το μάτι, χωρίς πραγματικές μετρήσεις (όπως αυτές που μου έκανε ο @CVIAL) δεν μπορείς να ξέρεις ακριβώς.
 
Μπλουζα