ApofasismenosPsyxakias, FUE, 4550 grafts, Dr. Yaman 6/9/22

Ronaldo

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε. Είσαι μεγάλη μορφή και βγάζεις θετικά vibes...Ευχομαι και σε μερικούς μήνες με τη φράντζα σου πλέον να χαμογελάς εξίσου όπως τώρα :D
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Και μερικές της δότριας συναγωνιστές! Πολύ ικανοποιημένος με τη δουλειά εδώ.
20220909_175822.jpg

20220909_175744.jpg

20220909_175742.jpg
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Όντως φαίνεται προσεγμένη δουλειά
Με punch 0.7-0.8 πρέπει να σε έπαιξε λογικά;
Ήταν manual το extraction ή motorized;
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Όντως φαίνεται προσεγμένη δουλειά
Με punch 0.7-0.8 πρέπει να σε έπαιξε λογικά;
Ήταν manual το extraction ή motorized;
0.8 punch το μοτεράκι και το χειροκίνητο δεν έχω ιδέα. Πάχος τρίχας είχα μεσαίο, 84 ή 82 microns δεν πολυθυμάμαι, λογικά βάσει αυτού έπαιξε το διαμέτρημα.
 

Legwg James

If you try to take it, .40 with a laser
0.8 punch το μοτεράκι και το χειροκίνητο δεν έχω ιδέα. Πάχος τρίχας είχα μεσαίο, 84 ή 82 microns δεν πολυθυμάμαι, λογικά βάσει αυτού έπαιξε το διαμέτρημα.
82 microns σημαίνει ότι έχεις αρκετά χοντρή τρίχα. Το λέω εκ πείρας καθώς και εμένα ο Ζόντος με έβγαλε με 90αρα αν θυμάμαι καλά και μου είχε πει πως ότι είναι από 80 και πάνω θεωρείται χοντρή.
 

jersey

Well-Known Member
καλή φύτρωση να έχεις. Φαίνεται καθαρή δουλειά με σωστές πυκνότητες. Βάλε αν μπορείς και πιο καθαρές φωτογραφίες με το πριν...πχ πανοραμικές να φανεί καλύτερα το πρόβλημα σου και στις πίσω ζώνες.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Παραθέτω τρεις καραφλοπανοραμικές κανένα πεντάμηνο πριν την επέμβαση, μόνο χειρότερα θα 'ταν όταν πήγα. Το μπιφτεκάκι μου μόλις που είχε αρχίσει έτσι να ξανοίγει θαρρετά, οπότε στο μέλλον περιμένω ν'ανοίξει κι άλλο, σαν του παππού μου. Αν με απασχολεί ακόμη το ζήτημα στα 50+ ίσως το γεμίσω λιγάκι, αλλά ο καημός μου ήταν η μόστρα, η hairline.

Ο καιρός θα δείξει!
 

Συνημμένα

  • WhatsApp Image 2022-03-20 at 17.15.41.jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-20 at 17.15.41.jpeg
    262.2 KB · Προβολές: 339
  • WhatsApp Image 2022-03-20 at 17.15.41 (2).jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-20 at 17.15.41 (2).jpeg
    379.9 KB · Προβολές: 327
  • WhatsApp Image 2022-03-20 at 17.15.41 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-03-20 at 17.15.41 (1).jpeg
    336.6 KB · Προβολές: 393

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

witcher

Well-Known Member
Καλη επιτυχία εύχομαι. Ωραια και αναλυτική η περιγραφή που εκανες στο αρχικό ποστ. Καλό θα ήταν να κανεις και κάποια θεραπεία (φιναστεριδη, μινοξιδιλη) αν δεν κανεις δηλαδή.
 

ManCyprus87

Well-Known Member
Αν δεν κάνω λάθος, ο φίλος @ApofasismenosPsyxakias δεν είναι τόσο υπέρ της φίνας.
Συμφωνώ μαζί σου ότι θα ήταν καλό να κάνει θεραπεία, για να θωρακίσει τα υπόλοιπα μαλλιά, και να δέσει και γενικά όλο το γλυκό ακόμη καλύτερα με την ΜΜ που έχει κάνει.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Όπως τα λέει ο συναγωνιστής MaleCyprus. Saw palmetto, μαγική πολυβιταμίνη -χοχοχο-, Νιζοράλ τίμιο εργατικό και όσο βγω. Στο μπιφτέκι λίγπ τόπικ, ένα υπερπλαγιοδάνειο και όλα κυριλέ :)
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
Όχι, νορμάλ είναι, αλλά στις φωτό πάντα μπαντάρω το κεφάλι κομμάτι :D

Θα μου στείλει ο δόχτωρας τις επίσημες της κλινικής αργότερα, οπότε θα ποστάρω κι εκείνες, αν και τώρα το ζητούμενο είναι το αποτέλεσμα. Είμαι στη βδομάδα πάνω, ξυπνάει το σκάλπ ξανά κι έχω κάτι πονάκια στη δότρια, έτσι βαθύς μουντός πόνος, το παρακεταμόλ τον διώχνει, αλλά γκάχ, δεν είναι και το καλύτερο πράμα. Τέλος η αντιβίωση και το μαξιλαράκι αεροπλάνου, πλέον νορμάλ όλα, συνεχίζω μόνο τα καθημερινά λουσίματα με τον φαρμακευτικό αφρό και το φαρμακευτικό σαμπουάν προκειμένου να μαλακώσουν και να πέσουν τα καύκαλα.
 

ApofasismenosPsyxakias

Καραφλοφυτευθείς Νεο-Κουκλεντές
13 μέρες μετά, πέσαν σχεδόν όλα τα καύκαλα. Χρειάστηκε να τα τρίψω γερά τις τελευταίες τρεις μέρες, γιατί μόνα τους πέφταν πολύ αργά. Μηδέν φαγούρα, πρήξιμο ή πόνος όλο αυτό το διάστημα, μόνο μεταξύ ημερών 6-9 πόναγε η δότρια και έπινα κανά παρακεταμόλ να περνάει. Μόσχευμα δεν χάθηκε ακόμα και σε σπίτι-Σαράγιεβο με δύο μικρά παιδιά. Ένα μικρό θαύμα.

Θα ρίξω απντέητ στο τρίμηνο πιθανώς, δεν θέλω να σας σπαμάρω με την καράφλα μου πριν έχουμε Ιερή Φύτρωση :D
 

Συνημμένα

  • 20220919_094730.jpg
    20220919_094730.jpg
    253.4 KB · Προβολές: 321
Μπλουζα