Andreas1978 , FUE , 3452g , 02-03/8/2021

Andreas1978

Active Member
Γεια χαρά στην ομήγυρη...
Ήρθε η ώρα λοιπόν να παρουσιάσω την μμ που έγινε σχεδόν 1 χρόνο πριν στη starks Θεσσαλονική . Ήδη έχουν συζητηθεί κάποια θέματα εδώ Μεταμόσχευση λιαν συντόμως . Να αναφέρω πως αν και είμαι αρκετά χρόνια στο φόρουμ , έχω έναν εγκέφαλο που λειτουργεί πρακτικά και όχι θεωρητικά , όποτε τώρα πλέον μετά την μμ και αφού πέρασαν αρκετοί μήνες ήρθαν και κούμπωσαν στο μυαλό μου όλα όσα είχα διαβάσει εδώ από άλλα μέλη. Πάλι δεν μπορώ να κρίνω την μμ , ως προς το αποτέλεσμα μιας και δεν έχω την εμπειρία και επίσης δεν πήγα με κάποιο πλάνο ώστε να κρίνω αν το υλοποίησε , για αυτό και όταν ο γιατρός με ρώτησε τι θέλω να κάνουμε , του είπα επί λέξη σε εμπιστεύομαι κάνε οτι νομίζεις. Σίγουρα μπορώ βέβαια να βγάλω κάποια συμπεράσματα ως προς το πως κινήθηκε. Άλλωστε και επειδή δεν μπορώ να το κρίνω ήταν κάτι που ανέφερα και στα pm προς τον CVial ζητώντας τη γνώμη του (όπου και μετά από κάποια μηνύματα μου ανταλλάξαμε μου πρότεινε αν θέλω να είμαι kai στα cons του Lorenzo).
Ως ηπειρώτικο κεφάλι είχα μεγάλη επιφάνεια προς κάλυψη. Αρκετό άνοιγμα στο crown , εξαφανισμένη hairline , κούρεμα πάντα κοντά και χτένισμα με φορά απο crown προς μέτωπο , οπότε και το πρόβλημα ήταν μεγαλύτερο από οτι φαινόταν. Έγινε cons μέσω viber πριν ανέβω και το πλάνο που πρότεινε ο Σωτήρης (ο γιατρός) ήταν ίδιο με αυτό που μου προτάθηκε από όλους και εδώ , γέμισμα Α και Β ζώνη (ότι αναφέρω σε προτάσεις και συζητήσεις σε χρόνο παρελθοντικό θα το βρίσκεται στο link του νήματος που παρέθεσα πιο πάνω). Όμως από κοντά κινήθηκε με άλλο σχεδιασμό δηλαδή η πρώτη μέρα όλη σχεδόν έπεσε στο crown που υπήρχε έντονο θέμα και 2η μέρα δημιουργία hairline γέμισμα τρίγωνα. Οπότε και πλέον εκ του αποτελέσματος θεωρώ πως ήταν αδύνατο να πετύχουμε πυκνότητα μπροστά. Άρα ο σχεδιασμός ήταν κάλυψη παντού (εις βάρος της πυκνότητας) . Άλλωστε όλοι εδώ μου είχατε πει πως με κάτω από 5000g δεν καθαρίζω , άρα σίγουρα θα χρειαζόμουν 2η μμ. Εξυπηρέτηση άψογη από όλους , Σταυρούλα , Χρύσα , Τυρκαλά , Γεωργίου και άλλον ένα γιατρό που δεν θυμάμαι το όνομα του. Λεπτομέρειες επέμβασης θα δείτε από τις φώτο.
ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΤΥΡΚΑΛΑΣ.jpg

Στοιχεία επέμβασης.

κουρεμα Α.JPG
κουρεμα  Β.JPG
κουρεμα Γ.JPG
Μετά το κούρεμα και πριν την έναρξη της μμ
πρώτο βράδυ Ε.JPG

Επιστροφή Αθήνα πρώτο βράδυ.
ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ Β.JPG

Δεύτερη μέρα μετά τη μμ άρχισε να κατεβαίνει το οίδημα (το οποίο τις επόμενες μέρες με έκανε να δείχνω σε ώμους πλάτη λες και πάω χρόνια γυμναστήριο :p)
ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ Γ.JPG
ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ Δ.JPG

Οικονομία δότριας δεξιά!!!
ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ Ε.JPG
ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ Ζ.JPG

Έδω πρέπει να αναφέρω πως την πάτησε ο Lorenzo γιατί μου είπε πως από αυτή την μεριά δεν έχω κάνει εξαγωγή. Οπότε τα εύσημα στον Τυρκαλά (και στο ανοσοποιητικό μου) για διαχείριση δότριας-επούλωση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Andreas1978

Active Member
Συνεχίζω με φωτό ...
ΔΕΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ Α.JPG


ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ Λ.JPG


Εδώ είναι τρίτη μέρα που ένιωθα λίγο πιο άνετα να τεντώσω χέρια
ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ  Ο.JPG

Τρίτη ημέρα και εδώ να δώσουμε τα εύσημα στον Τυρκαλά για φυσικότητα γιατί ο Lorenzo στα cons μου είπε πως δεν έχω βάλει τίποτα στο crown.
Αναμένω σχόλια για να προχωρήσω και χρονικά τις φωτό.
 

aeratos28

Just aeratos
Προχωρα στις φωτό μάγκα μου ,θα σου πουν όλοι στο τέλος αφού δουν τι και πως..τωρα τι να σου πούμε με αυτες
 

vagosx

Well-Known Member
Αγαπητέ από τις φωτο με μαλλί που έχεις ανεβάσει στο άλλο νήμα πριν τη μμ έχω να κάνω καποιες παρατηρήσεις που κατεμε έπρεπε να λάβεις υπόψη:
1. Ήθελες οπωσδήποτε δυο μμ για να καλύψεις το πρόβλημα σου
2. Η πρώτη πάντα ξεκινά από hairline και πάει προς τα πίσω, ούτως ώστε στη δεύτερη που θα καλυφθεί και το crown να γίνει και το σχετικό touch up στη hairline.
3. Θες φιναστεριδη οπωσδήποτε για να κρατήσεις αυτά που έχεις και να δυναμωσεις τη δότρια.
 

Gianney

Well-Known Member
Φίλε μην συγκρίνεις με τον Λορέντζο τι και πώς.... πέρνα στο ψητό δηλ το τώρα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αγαπητέ από τις φωτο με μαλλί που έχεις ανεβάσει στο άλλο νήμα πριν τη μμ έχω να κάνω καποιες παρατηρήσεις που κατεμε έπρεπε να λάβεις υπόψη:
1. Ήθελες οπωσδήποτε δυο μμ για να καλύψεις το πρόβλημα σου
2. Η πρώτη πάντα ξεκινά από hairline και πάει προς τα πίσω, ούτως ώστε στη δεύτερη που θα καλυφθεί και το crown να γίνει και το σχετικό touch up στη hairline.
3. Θες φιναστεριδη οπωσδήποτε για να κρατήσεις αυτά που έχεις και να δυναμωσεις τη δότρια.

Εγώ @vagosx θεωρώ ότι ήθελε φίνα και πριν αλλά ας μας ποστάρει πρώτα τις τελικές φώτο και θα το σχολιάσουμε μετά.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Άλλωστε και επειδή δεν μπορώ να το κρίνω ήταν κάτι που ανέφερα και στα pm προς τον CVial ζητώντας τη γνώμη του (όπου και μετά από κάποια μηνύματα μου ανταλλάξαμε μου πρότεινε αν θέλω να είμαι kai στα cons του Lorenzo).

Για να λέμε τα πράγματα με το ονομά τους δεν σου πρότεινα κάτι εγώ. Εσύ με ρώτησες και μου είπες ότι θα ήθελες να σε δει ο Λορένζο γιατί είχες τις αμφιβολίες σου και εγώ ανταποκρίθηκα στην επιθυμία σου όπως κάνω σε όλους τους πάσχοντες που θέλουν λύση ή μια δεύτερη γνώμη για το προβλημά σου.
 

vagosx

Well-Known Member
Επίσης ταπεινή μου άποψη ειναι ότι ο σχεδιασμός της hairline είναι αφενός μεν υπερσυντηρητικός και αφετέρου οι γωνιές της μου φαίνονται καπως.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επίσης ταπεινή μου άποψη ειναι ότι ο σχεδιασμός της hairline είναι αφενός μεν υπερσυντηρητικός και αφετέρου οι γωνιές της μου φαίνονται καπως.
Ο υπεσυντηρητικός σχεδιασμός είναι από τα καλά αυτής της μμ.
 

Andreas1978

Active Member
Αγαπητέ από τις φωτο με μαλλί που έχεις ανεβάσει στο άλλο νήμα πριν τη μμ έχω να κάνω καποιες παρατηρήσεις που κατεμε έπρεπε να λάβεις υπόψη:
1. Ήθελες οπωσδήποτε δυο μμ για να καλύψεις το πρόβλημα σου
2. Η πρώτη πάντα ξεκινά από hairline και πάει προς τα πίσω, ούτως ώστε στη δεύτερη που θα καλυφθεί και το crown να γίνει και το σχετικό touch up στη hairline.
3. Θες φιναστεριδη οπωσδήποτε για να κρατήσεις αυτά που έχεις και να δυναμωσεις τη δότρια.
Το 1. το είχαν επισημάνει όλοι και το αναφέρω και στην αρχή του νήματος.
Το 2. λοιπόν είναι όντως θέμα προς συζήτηση γιατί εκεί ο γιατρός πήγε ακριβώς ανάποδα. Και το ζήτημα είναι αν είναι κάτι που επηρεάζει το συνολικό στρατηγικό πλάνο δύο μεταμοσχεύσεων της περίπτωσής μου.
Το 3 είναι ένα κώλυμα μου να μην παίρνω φάρμακα.
 

aeratos28

Just aeratos
Βαγκο,επουδενί δεν θα τον δεχόταν ο κουτο αυτόν τον ασθενή..
Αυτό θα το έλεγα μόνο εάν είχα όλα τα στοιχεία δότριας και ληπτριας.
Προσωπικά εάν πήγαινα πχ στον Couto επουδενί δε θα δεχόμουνα αυτό το σχεδιασμό.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό θα το έλεγα μόνο εάν είχα όλα τα στοιχεία δότριας και ληπτριας.
Προσωπικά εάν πήγαινα πχ στον Couto επουδενί δε θα δεχόμουνα αυτό το σχεδιασμό.
Εγώ το λέω γιατί ο συγκεκριμένος πάσχει από BUPA που φυσικά δεν διεγνώσθει από κανέναν (ή αποσιωπήθηκε από τους πάντες). @Andreas1978 είναι αληθές ότι η κλινική σε απέτρεψε από το να κάνεις παρουσίαση;
 
Μπλουζα