Andreas1978 , FUE , 3452g , 02-03/8/2021

vagosx

Well-Known Member
Δηλαδη κατά τη γνώμη μου δεν μπαίνεις σε διαδικασία μμ εάν δεν έχεις κάνει πρώτα δυο πολύ σοβαρά consultation σε κλινικές που αποδεδειγμένα και ξέρουν αλλά και κάνουν μετρήσεις.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Gianney

Well-Known Member
Φίλε ο Αεράτος απαντάει για τον εαυτό του και δεν αναφέρθηκε πουθενά σε σύγκριση . Περιμένω λοιπόν να μου πείς που σύγκρινα Lorenzo με Τυρκαλά ?
Ο Αερατος συμπλήρωσε και επισήμανε να προχωρήσεις στις φωτό και η κουβέντα να γίνει μετά.Ε μια την πάτησε ο Λορέντζο ,μετά σε ένα άλλο ποστ σχετικά με την δοτρια.
 

Andreas1978

Active Member
Εγώ το λέω γιατί ο συγκεκριμένος πάσχει από BUPA που φυσικά δεν διεγνώσθει από κανέναν (ή αποσιωπήθηκε από τους πάντες). @Andreas1978 είναι αληθές ότι η κλινική σε απέτρεψε από το να κάνεις παρουσίαση;
Ναι είναι αληθές. Προσοχή όχι εκ του αποτελέσματος άλλα από την αρχή της συνάντησης. Δεν αναφέρθηκε κάποιος λόγος , άλλα ούτε και εγώ ρώτησα. Η πραγματικότητα ήταν πως απόρησα όπως το είπα και πρόσφατα στο τηλέφωνο στον Σωτήρη , γιατί τη δεδομένη στιγμή τα νήματα που υπήρχαν εδώ δίναν ένα boost στην κλινική του.
 

Andreas1978

Active Member
Ο Αερατος συμπλήρωσε και επισήμανε να προχωρήσεις στις φωτό και η κουβέντα να γίνει μετά.Ε μια την πάτησε ο Λορέντζο ,μετά σε ένα άλλο ποστ σχετικά με την δοτρια.
Η θα το αναιρέσεις ή θα πρέπει να λυθεί. Και ο λόγος είναι ότι δεν δέχομαι καμία μομφή για σύγκριση διότι έχω γνωρίσει και σέβομαι εξίσου και τους δύο γιατρούς.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι είναι αληθές. Προσοχή όχι εκ του αποτελέσματος άλλα από την αρχή της συνάντησης. Δεν αναφέρθηκε κάποιος λόγος , άλλα ούτε και εγώ ρώτησα. Η πραγματικότητα ήταν πως απόρησα όπως το είπα και πρόσφατα στο τηλέφωνο στον Σωτήρη , γιατί τη δεδομένη στιγμή τα νήματα που υπήρχαν εδώ δίναν ένα boost στην κλινική του.

Μήπως επειδή ήξερε ότι είσαι μια περίπτωση που λόγω BUPA (που μεταφράζεται σε φτωχά/άρρωστα χαρακτηριστικά δότριας) είχες μεγάλο ρίσκο και άρα υπήρχε μεγάλη πιθανότητα το αποτέλεσμα να μην είναι καλή διαφήμιση;
 

Gianney

Well-Known Member
Η θα το αναιρέσεις ή θα πρέπει να λυθεί. Και ο λόγος είναι ότι δεν δέχομαι καμία μομφή για σύγκριση διότι έχω γνωρίσει και σέβομαι εξίσου και τους δύο γιατρούς.
Ρε φίλε εσύ ήδη έκανες δύο αναφορές στον Λορέντζο ξανάδες αυτά που γράφεις.Εγω δεν στάθηκαν στην σύγκριση ως έχει..αλλά πιο πολύ σε αυτό που είπε ο Αερατος.. να δούμε φωτό
 

Gianney

Well-Known Member
Μήπως επειδή ήξερε ότι είσαι μια περίπτωση που λόγω BUPA (που μεταφράζεται σε φτωχά/άρρωστα χαρακτηριστικά δότριας) είχες μεγάλο ρίσκο και άρα υπήρχε μεγάλη πιθανότητα το αποτέλεσμα να μην είναι καλή διαφήμιση;
Σωστή σκέψη
 

Andreas1978

Active Member
Μήπως επειδή ήξερε ότι είσαι μια περίπτωση που λόγω BUPA (που μεταφράζεται σε φτωχά/άρρωστα χαρακτηριστικά δότριας) είχες μεγάλο ρίσκο και άρα υπήρχε μεγάλη πιθανότητα το αποτέλεσμα να είμαι διαφημιστικά καλό;
Δεν θέλω να εμπλακώ σε υποθετικά σενάρια γιατί είναι κάτι που δεν μπορεί να αποδειχθεί ούτε ότι ισχύει ούτε ότι δεν ισχύει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν θέλω να εμπλακώ σε υποθετικά σενάρια γιατί είναι κάτι που δεν μπορεί να αποδειχθεί ούτε ότι ισχύει ούτε ότι δεν ισχύει.
Προφανώς. Υποθετικά μιλάμε κάνοντας κάποιες λογικές σκέψεις για να εξηγήσουμε το γεγονός.
 

Andreas1978

Active Member
Ρε φίλε εσύ ήδη έκανες δύο αναφορές στον Λορέντζο ξανάδες αυτά που γράφεις.Εγω δεν στάθηκαν στην σύγκριση ως έχει..αλλά πιο πολύ σε αυτό που είπε ο Αερατος.. να δούμε φωτό
Εάν δεν κατανόησες αυτό που είπα ευχαρίστως να στο διευκρινίσω. Αυτό που είπα είναι πως υπήρξε πολύ καλή διαχείριση της δότριας και πολύ καλή επούλωση , επίσης πολύ καλή φυσικότητα στο crown με αποτέλεσμα να ξεγελάσει η εικόνα μου τον Lorenzo για το που έβαλα και έβγαλα. Αυτό δεν μειώνει τον Lorenzo σε τίποτα και ούτε τον συγκρίνει σε κάτι. Απλώς επισημαίνω ότι έγινε πάρα πολύ καλή δουλειά από τον Τυρκαλά σε αυτά τα δύο χαρακτηριστικά της μμ , εξαγωγή και φυσικότητα με αποτέλεσμα ένας κορυφαίος γιατρός όπως χαρακτηρίζεται ο Lorenzo να μπερδευτεί.
 

Andreas1978

Active Member
Προφανώς. Υποθετικά μιλάμε κάνοντας κάποιες λογικές σκέψεις για να εξηγήσουμε το γεγονός.
Ναι δεν διαφωνώ μαζί σου , όλα είναι μέσα στο μάρκετινγκ . Ο λόγος που δεν παίρνω θέση είναι πώς από την προσωπική επαφή που είχα διέκρινα έναν πολύ καλό άνθρωπο και μου φάνηκε απόλυτα ειλικρινής οπότε θέλω να πιστεύω πως δεν λειτούργησε έτσι..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Τον κουτο δεν τον ενδιαφέρουν περιστατικά με τόσο εκτεταμένη αραίωση..αν δεν μπορεί να τον κάνει nw0 που λέμε,τον στέλνει τον πελάτη..
Παιδιά η μμ δεν είναι είδα φως και μπήκα, προφανώς και θέλει πλάνο πρώτα απ όλα από τον ασθενή και φυσικά και από τον γιατρο

Δηλαδη κατά τη γνώμη μου δεν μπαίνεις σε διαδικασία μμ εάν δεν έχεις κάνει πρώτα δυο πολύ σοβαρά consultation σε κλινικές που αποδεδειγμένα και ξέρουν αλλά και κάνουν μετρήσεις.
 

Andreas1978

Active Member
Μέσα στην εβδομάδα θα ετοιμάσω και άλλες φωτό... Όμως το σημαντικό για μένα είναι αυτό που προαναφέρθηκε , δηλαδή το ότι ξεκινήσαμε από crown προς Α ζώνη είναι πρόβλημα για την επόμενη μμ ή δεν επηρεάζει παρά μόνο την τωρινή μου εικόνα;
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε φιλαράκι Αντρέα,με συγχωρείς τώρα..ανοιξες νήμα το οποίο έχει ήδη τελειώσει το αποτελεσμα..έβαλες φωτό της τοποθέτησης ,κολλήσαμε στο τι είπε ο τιρκαλας και ο λορετζο και φωτό από το αποτέλεσμα δεν έχεις?χαχαχαχαχαχαχαχχαχα
Μέσα στην εβδομάδα θα ετοιμάσω και άλλες φωτό... Όμως το σημαντικό για μένα είναι αυτό που προαναφέρθηκε , δηλαδή το ότι ξεκινήσαμε από crown προς Α ζώνη είναι πρόβλημα για την επόμενη μμ ή δεν επηρεάζει παρά μόνο την τωρινή μου εικόνα;
 

Kostas97

Well-Known Member
Αντρεα καλησπερα.
Ο γιατρος σου ειχε προτεινει τη φινα ως σημαντικη παραμετρο για καλη εκβαση της μετ;
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι δεν διαφωνώ μαζί σου , όλα είναι μέσα στο μάρκετινγκ . Ο λόγος που δεν παίρνω θέση είναι πώς από την προσωπική επαφή που είχα διέκρινα έναν πολύ καλό άνθρωπο και μου φάνηκε απόλυτα ειλικρινής οπότε θέλω να πιστεύω πως δεν λειτούργησε έτσι..

Συμφωνώ, του έχω μιλήσει στο τηλέφωνο είναι πολύ ευγενής άνθρωπος. Από την άλλη όμως σημαντικότερες είναι οι πράξεις και ιδιαίτερα αυτές που συσχετίζονται με αυτό που συζητάμε, την παρουσίαση της μμ στο φόρουμ. Καμμία κλινική δεν πρέπει να αποτρέπει ασθενείς να παρουσιάζουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ρε φιλαράκι Αντρέα,με συγχωρείς τώρα..ανοιξες νήμα το οποίο έχει ήδη τελειώσει το αποτελεσμα..έβαλες φωτό της τοποθέτησης ,κολλήσαμε στο τι είπε ο τιρκαλας και ο λορετζο και φωτό από το αποτέλεσμα δεν έχεις?χαχαχαχαχαχαχαχχαχα

Έχει τις δικές μου, φαντάζομαι όμως θα θέλει να βγάλει και δικές του.
 

Kostas97

Well-Known Member
Ας κανει την παρουσιαση με το ρυθμο του και αυτο κερδος ειναι.
Παντως ειναι πολυ στα υπερ σου Αντρεα που αν και σε απαθαρυναν εισαι εδω και παρουσιαζεις την μετ σου.
Επειδη στηνελληνικη πραγματικοτητα πολλα τα περιστατικα σαν το δικο σου. Βεβαια καταλαβαινω πως αν οι ελληνικες κλινικες απαιτουσαν φινα, θα ειχαν αρκετα μειωμενη πελατεια.
 

Andreas1978

Active Member
Ρε φιλαράκι Αντρέα,με συγχωρείς τώρα..ανοιξες νήμα το οποίο έχει ήδη τελειώσει το αποτελεσμα..έβαλες φωτό της τοποθέτησης ,κολλήσαμε στο τι είπε ο τιρκαλας και ο λορετζο και φωτό από το αποτέλεσμα δεν έχεις?χαχαχαχαχαχαχαχχαχα
Είναι η πρώτη και τελευταία φορά που απαντάω σε τέτοιου είδους μηνύματα ειρωνικ΄και αποπροσανατολιστικά. Επειδή όταν λέω κάτι είναι ειλικρινές και το τηρώ , όπως ανέφερα και στον Kostas97 ότι εντός της εβδομάδας θα κάνω την παρουσίαση και την έκανα.
Πρώτα από όλα υπάρχουν αρκετές φωτό εκεί Μεταμόσχευση λιαν συντόμως που μπορείς να δεις .
Στο παρόν νήμα θα κάνω μια πλήρη παρουσίαση.
Μετά όμως από τα χαχαχαχχαχα σου ....να φλεξάρω λίγο μαζί σου και να σου πώ πως το iphone 13 pro max που έχω όχι το 128 άλλα το 256 gb έχει κάποιες ιδιοτροπίες με τα windows και όταν κάνω εισαγωγή φωτό και video κάνει αποσύνδεση γιατί έχω μέσα κάτι βίντεο που φτάνουν 1gb και από το να κάθομαι να κάνω βραδιάτικα copy paste κάθε folder , μετά compare οτι δεν κατέβασε και μεμονωμένα copy paste τα μεγάλα files.mov (γιατι ναι είμαι τελειομανής ) προτιμώ να χαλαρώσω κυριακάτικα και να cropαρω κάποιες φωτό μέσα στην εβδομάδα , μιας και έχω μια Ο.Ε. με 2 φροντιστηριακές μονάδες (σύνολο αθροιστικά 5 ορόφους) και επειδή από αύριο θα μας πάνε τραινάκι τα μηχανογραφικά μιας και οι ΕΒΕ βγήκαν παρασκευή , άσε με (αν μου επιτρέπεις χαχαχαχαχ) να αναλώσω τον προσωπικό μου χρόνο όπως θέλω εγώ .
Και ναι είναι πολύ σημαντικό να συζητήσω και να ακούσω γνώμες και απόψεις από όλα τα παιδιά που είναι καλύτεροι γνώστες από μενα εδώ μέσα , από το να ανεβάσω στεγνά φωτογραφίες.
 

Andreas1978

Active Member
Ας κανει την παρουσιαση με το ρυθμο του και αυτο κερδος ειναι.
Παντως ειναι πολυ στα υπερ σου Αντρεα που αν και σε απαθαρυναν εισαι εδω και παρουσιαζεις την μετ σου.
Επειδη στηνελληνικη πραγματικοτητα πολλα τα περιστατικα σαν το δικο σου. Βεβαια καταλαβαινω πως αν οι ελληνικες κλινικες απαιτουσαν φινα, θα ειχαν αρκετα μειωμενη πελατεια.
Φίλε μου ο ρυθμός θα είναι έτσι κι αλλιώς γρήγορος , γιατί σκέψου ότι μέσα μια δυο βδομάδες θα παρουσιάσω κάτι που για άλλους θα περιμέναμε 12 μήνες.
 
Μπλουζα