AlexXXX, FUE, 3900g, 16/4/2020

Kostas97

Well-Known Member
Η λογικη μου λεει οτι οταν καποιος απλωνει τα τριχοθυλακια, παει εξ αρχης για μια μετ. Ετσι δεν ειναι;
Εαν εξ αρχης εχει πλανο για πυκνο αποτελεσμα λογικα δεν θα τελειωσεις μια ζωνη στην πρωτη και μια στη δευτερη;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όταν εγώ έλεγα να απλώνεται ο τραχανάς και να μην γίνονται μεγάλες επεμβάσεις εσείς με λέγατε στημένο της dhi και ότι αυτό το κάνουν εδώ Ελλάδα με το άπλωμα επειδή δεν μπορούν να πετύχουν πυκνότητες μεγάλες εξαρχής όπως το κάνουν εδώ και χρόνια στο εξωτερικό.
Τελικά τι ισχύει?πότε θα το πετύχω να έχω δίκιο και εγώ κάποια στιγμή?αποφασίστε.

Αφού είσαι αέρας δεν πιάνεσαι πουθενά.
 

aeratos28

Just aeratos
Χαχαχαχαχα.μα ρε φίλε αυτά τα λέγαμε για το άπλωμα πριν 5-6 χρόνια..μέσα σε 5+ χρόνια θεωρώ πως γίνεται και εδώ να τσιμεντωσουν με τη μία,κάθε ζώνη και να προχωρούν στην επόμενη..άντε να χρειαστεί ένα touch up 200-300 grafts. Σαν διορθωση..μπήκε πέρσι ο μπαρτσελιωμα και λέει αυτά που έλεγα εγώ πριν τόσα χρόνια και ότι το τουμπανιασμα είναι υπερβολή..και συμφωνείτε όλοι..με εμένα τότε γτ δεν συμφωνούσατε?και μου βγάζατε την Παναγία?επειδή δεν είμαι γιατρός? Φασιστακια.χαχαχαχαχα
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κάνεις λάθος, εγώ πάντα συμφωνούσα σαν προτιμητέα λύση (και αυτό που θα έκανα εγώ). Απλά δεν μηδένιζα και την άλλη λύση.
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Αν βάλει 1000 στα πρώτα 100 τετρ σημαίνει ότι ανεβαίνει στο 45 σε α Κ β ζώνη μαζί.γτ α ζώνη πρέπει να είναι περίπου 60 τετρ + άλλα 40 πίσω από αυτήν έπιασε και β ζωνη.θα μιλάμε όχι απλά καλό αποτέλεσμα ,αλλά για τούμπανο..σωστά?
Σε άλλες περιπτώσεις θα ακούγαμε για less is more και ότι ο πελάτης είναι ενθουσιασμένος ήδη και ότι όλα αυτά που λέτε τώρα είναι υπερβολές και ότι η γνώμη του κόσμου είναι εντελώς διαφορετική από την δική μας,των καμένων..σωστά?καλά τα λέω?
Αυτό κύριοι είναι σωστή κριτική που γίνεται εδώ..
Eγω συνεχιζω να πιστευω οτι less is more και οτι το παιδι δεν χρειαζεται να μπει για περαιτερω πυκνωση.Βεβαια αν ο ιδιος το επιθυμει εννοειται να το κανει,αλλα για μενα πετυχε μια πολυ ομορφη αλλαγη(πολυ φυσικο αποτελεσμα) και σιγουρα δεν εχει ξεχασει πως ηταν το κεφαλακι του πριν μπει για μμ,εγω προσωπικα θα επλεα σε πελαγη ευτυχιας με την αλλαγη αυτη οπως αποτυπωνεται στις μετα φωτογραφιες.Less is always better και αφου το ιδιο το παιδι λεει οτι ειναι ευτυχισμενος με την νεα του εικονα αυτο μετραει και μονο!αυτο φυσικα αποτελει προσωπικη μου αποψη.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ ρε συ Νικ.Μos, είμαι της φιλοσοφίας ενός φίλου μου διάσημου μπετατζη, που έλεγε όταν τους έστελνε την τελευταία βαρέλα με 1-2 κυβικά μπετό παραπάνω, "αμά δεν περισσεύει λείπει".
 

vlafo

Well-Known Member
Εγώ ρε συ Νικ.Μos, είμαι της φιλοσοφίας ενός φίλου μου διάσημου μπετατζη, που έλεγε όταν τους έστελνε την τελευταία βαρέλα με 1-2 κυβικά μπετό παραπάνω, "αμά δεν περισσεύει λείπει".
Διάσημος μπετατζής?
Tι είπες τώρα έγραψες. :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nik.Mos

Well-Known Member
Εγώ ρε συ Νικ.Μos, είμαι της φιλοσοφίας ενός φίλου μου διάσημου μπετατζη, που έλεγε όταν τους έστελνε την τελευταία βαρέλα με 1-2 κυβικά μπετό παραπάνω, "αμά δεν περισσεύει λείπει".
Καταλαβα τι λες cvial,εχει λογικη και η εν λογω φιλοσοφια.
Για το συγκεκριμενο περιστατικο,αν ειχε λιγο πιο χοντρη τριχα πιστευεις η εικονα του δεν θα ηταν πολυ καλυτερη στο σημειο που κυκλωσες;Δεν μπορω να καταλαβω απο τις φωτογραφιες αλλα μου φαινεται λεπτη η τριχα του,μπορει να πεφτω και εξω ,not sure
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν νομίζω ότι έχει λεπτή τρίχα, μάλλον κανονική θα έλεγα. Αν είχε πιο χοντρή θα είχε καλύτερη κάλυψη, αλλά χειρότερη φυσικότητα με αυτή την πυκνότητα. Αν μπορούσαμε να δούμε καλά την hairline (μάλλον δεν έχει καλό κινητό γιατί και αυτές είναι θολές) θα σου έλεγά περισσότερα.
 

bobby

Well-Known Member
Για μία ΜΜ και σε συνδυασμό με την έκταση που έπρεπε να καλύψει τα πήγε πολύ καλά και δικαίως είναι ευχαριστημένος. Για να γίνει "τούμπανο" όμως, όπως δηλαδή βλέπουμε από τους Ισπανούς, θέλει μία πύκνωση μπροστά ζώνες και forelock της τάξεως των 1000-1500.

Σε κάθε περίπτωση πολύ καλό αποτέλεσμα και θα συμφωνήσω με CVIAL ότι είναι αντίστοιχο με ότι θα πετύχαινε και ο Αναστασάκης με μία ΜΜ (ίσως με λίγο λιγότερα graft) αλλά με διαφορά στην τιμή (υπέρ Τυρκαλά) αλλά και στην συνέπεια αποτελεσμάτων (υπέρ Αναστασάκη, μια και από Τυρκαλά δεν έχουμε ακόμα τον ίδιο όγκο).

Αυτό για κάποιους είναι αποδεκτό για άλλους όχι. Για την τακτική (κλείσιμο ζώνης ανά ΜΜ vs Άπλωμα σε όλες τις προβληματικές περιοχές στην 1η ΜΜ και πύκνωση-touchup σε 2η ΜΜ) ακόμα δεν έχω καταλήξει τι είναι καλύτερο. Στον Lorenzo πχ δεν θα είχα πρόβλημα να ακολουθήσω οποιαδήποτε από τις δύο μια και έχει αποδείξει ότι μπορεί άνετα να εφαρμόσει και τις δύο (κλείσιμο ανά ζώνη, άπλωμα και μετά πύκνωση) με εντυπωσιακά δεδομένων των περιορισμών αποτελέσματα. Στις Ελληνικές (Anastasakis, HDC, BHR Athens, Τυρκαλά) δεν μπορώ ακόμα με βεβαιότητα να πω το ίδιο.

Anastasakis σίγουρα στο άπλωμα το έχει άνετα, θα ήθελα να δω και πύκνωση ως 2η ΜΜ μετά από άπλωμα, Τυρκαλάς (με τα λίγα ακόμα αποτελέσματα) άπλωμα φαίνεται ότι το έχει θα ήθελα να δω και πύκνωση ως 2η ΜΜ, HDC κλείνει ζώνες άνετα και με εξαιρετικά αποτελέσματα πύκνωση όμως? BHR Athens είναι νωρίς να πούμε κάτι (μόνο ένα περιστατικό στο φόρουμ), υπάρχει όμως βέβαια από πίσω η τεχνογνωσία ενός από τους καλύτερους (Bisanga), χωρίς αυτόν?

Πάντως ως τελική εκτίμηση, για εμένα που γενικά θα έλεγα ότι προτιμώ την συντηρητική προσέγγιση, το αποτέλεσμα του φίλου είναι πάρα πολύ καλό αλλά όχι «τούμπανο», του λείπουν αυτά τα 1000-1500 hairline, εμπρός ζώνη και forelock για να γίνει «τούμπανο», βέβαια είχε μεγάλη κενή έκταση να καλύψει και με 3900 δεν θα μπορούσε να κάνει κάτι καλύτερο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Για μπροστινές ζώνες είναι πιο ασφαλές να τις τελειώσεις με την μια και στην 2η μμ (πιο πίσω ζώνες) να επανέλθεις για ένα touchup με το οποίο και θα αυξήσεις την πυκνότητα (πάνω από 50) αλλά και θα διορθώσεις κάποιες ατέλειες. Αν ακολουθήσεις άπλωμα ξεκινάς μπροστά από χαμηλότερη βάση και ενδεχόμενα με την 2η μμ να μην πετύχεις το τέλειο, άρα να χρειαστείς touchup και 3η μμ.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Για μπροστινές ζώνες είναι πιο ασφαλές να τις τελειώσεις με την μια και στην 2η μμ (πιο πίσω ζώνες) να επανέλθεις για ένα touchup με το οποίο και θα αυξήσεις την πυκνότητα (πάνω από 50) αλλά και θα διορθώσεις κάποιες ατέλειες. Αν ακολουθήσεις άπλωμα ξεκινάς μπροστά από χαμηλότερη βάση και ενδεχόμενα με την 2η μμ να μην πετύχεις το τέλειο, άρα να χρειαστείς touchup και 3η μμ.
Ζοριζεται να ανέβει το βιντεάκι να στο στείλω στο πμ....τι να κάνω ;
 

midnight express

Well-Known Member
Το αποτελεσμα ειναι εξαιρετικο.Εχω ομως 2 ενστασεις.
1.Θα προτιμουσα να εχω 500 γκραφτς λιγοτερα πισω και να τα εβαζε Α ζωνη.
2.Μεχρι στιγμης θα χαρακτηριζα πολυ καλο γιατρο τον Τυρκαλα ως προς την φυσικοτητα και την φυτρωση ομως να τον χαρακτηριζουμε κορυφαιο και ως προς την πυκνοτητα το θεωρω ολιγων τι ατοπο.Μεχρι στιγμης κορυφαια πυκνοτητα δεν εχω δει..Ισως εναν παρα πολυ καλο γιατρο εν Ελλαδι.Οχι ομως συγκριση σε πυκνοτητα με τους γνωστους Ισπανους.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν νομίζω ότι η πυκνότητα είναι το μόνο θέμα. Για να χαρακτηρίσεις κάποιον κορυφαίο πρέπει να τον δεις σε πολλά διαφορετικά περιστατικά. Σε εύκολα, σε μέτρια, σε πολύ δύσκολα. Σε repair, σε μεγάλα NW, σε περιπτώσεις DUPA, σε κατσαρές τρίχες, σε χοντρές τρίχες, σε σκληρά δέρματα και σε συνδυασμούς όλων αυτών. Όταν αποδεδειγμένα τα καταφέρνει με επιτυχία σε όλα αυτά τότε είναι κορυφαίος, αλλιώς είναι απλά καλός έως πολύ καλός.
 

Anastasakis Hair Clinic

Κλινική αποκατάστασης τριχωτού
Το αποτελεσμα ειναι εξαιρετικο.Εχω ομως 2 ενστασεις.
1.Θα προτιμουσα να εχω 500 γκραφτς λιγοτερα πισω και να τα εβαζε Α ζωνη.
2.Μεχρι στιγμης θα χαρακτηριζα πολυ καλο γιατρο τον Τυρκαλα ως προς την φυσικοτητα και την φυτρωση ομως να τον χαρακτηριζουμε κορυφαιο και ως προς την πυκνοτητα το θεωρω ολιγων τι ατοπο.Μεχρι στιγμης κορυφαια πυκνοτητα δεν εχω δει..Ισως εναν παρα πολυ καλο γιατρο εν Ελλαδι.Οχι ομως συγκριση σε πυκνοτητα με τους γνωστους Ισπανους.

Εγω θα πρότεινα να μην γινονται συγκρισεις μεταξυ ιατρων λες και ειναι αυτοκινητα ή κινητα στον Germanos / skroutz.

Το αποτέλεσμα ειναι μια χαρα!
Τωρα αν ειναι τέλειο ή πολυ καλό ή αν "χωραει" 1000 ή περισσοτερα μοσχευματα ειναι εικάσιες που δεν έχουν νοημα.
Μονο αν κανεις εξετασει από κοντα μπορει να εκφερει γνωμη, αρκει φυσικα και να γνωριζει έμπρακτα τι γινεται, τι μπορει να γινει, αν πρεπει να γινει και πολλα άλλα σημαντικά αλλα άγνωστα σε ΟΛΟΥΣ.

Το αποτέλεσμα ειναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ και προσωπικά θεωρω πως ΟΛΑ τα υπόλοιπα ειναι περιττα.

Η μεταμόσχευση μαλλιων δεν ειναι ...σκορ στο ταμπλώ στο γηπεδο.
Ο στόχος ειναι η φυσικότητα και η κάλυψη, ΟΧΙ η πυκνότητα και τα ...πολλα γκολ.

Μπράβο στον ιατρό, μπραβο και "καλοφορετο" στον ασθενή και ας μην "διυλίζουμε τον κώνωπα".
 

jersey

Well-Known Member
Πολύ μεγάλη η αλλαγή στην εμφάνιση του. Άριστη φύτρωση και φυσικότητα! Νομίζω πέτυχε το μέγιστο αποτέλεσμα με βάσει τα μοσχεύματα που έβαλε και με το ελάχιστο κόστος. Η πύκνωση νομίζω δεν είναι τόσο αναγκαία, αλλά θα μπορούσε να επέμβει αν ήθελε στο προσεχές μέλλον. Μπράβο στον Dr Τυρκαλά που δίνει τέτοια αποτελέσματα και με τόσο καλές τιμές!
 

Gianney

Well-Known Member
Καλα τα δείγματα γραφής αλλά όπως ειπώθηκε πρέπει να παίξει μπάλα και σε διαφορετικά γήπεδα.Η τιμή του όντως πολύ δελεαστική και πολλοί πιστεύω θα πουν με τέτοια χαμηλή τιμή μην περιμένεις και καλή ποιότητα υπηρεσιών. Ομως εδώ βλέπουμε το αντίθετο.
 
Μπλουζα