AlexXXX, FUE, 3900g, 16/4/2020

Giorgos-3

Well-Known Member
@CVIAL έχω τις φωτός ήδη ...στην ταράτσα του σπιτιού του τον ανέβασα ....έχω και ένα πολύ ωραίο βίντεο ...αν δεν καταφέρω να του κρύψω το πρόσωπο να στο στείλω να το κάνεις εσύ κ να το βάλεις ;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επειδή προσπαθώ να δουλέψω επίσης, δεν θα κάνω άλλο τον τροχονόμο. Το θέμα εξαντλήθηκε. Ποστ μόνο επί του θέματος αλλιώς θα διαγράφονται αυτόματα.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Ελπίζω τώρα να μην υπάρχει παράπονο ...να πω ότι θα στείλω τώρα αμέσως ένα βίντεο στο μοντ να το ανεβάσει επιπρόσθετα και επίσης να πω ότι του είπε άμα θέλει να πάει και να βάλει στην β ζώνη αλλά 1000 περίπου (που δεν έχει αγγίξει όπως ξέρουμε) για να δέσει ολο το κεφάλι ....εγώ το θεωρώ υπερβολή και ότι δεν υπάρχει λόγος κατά την άποψη μου γιατί αν αφήνει το μαλλί όπως το χε μικρός δεν αξίζει τον κόπο αλλά αυτός έχει γλυκαθει τώρα και πιστεύω θα πάει σε 2-3 χρόνια .....
 

Συνημμένα

  • IMG_20210524_155106.jpg
    IMG_20210524_155106.jpg
    559 KB · Προβολές: 418
  • IMG_20210524_155028.jpg
    IMG_20210524_155028.jpg
    613.3 KB · Προβολές: 418
  • IMG_20210524_155003.jpg
    IMG_20210524_155003.jpg
    771.9 KB · Προβολές: 411
  • IMG_20210524_154934.jpg
    IMG_20210524_154934.jpg
    678.9 KB · Προβολές: 411
  • Screenshot_2021-05-24-15-48-27-469_com.viber.voip.jpg
    Screenshot_2021-05-24-15-48-27-469_com.viber.voip.jpg
    1.4 MB · Προβολές: 434
  • Screenshot_2021-05-24-15-48-21-648_com.viber.voip.jpg
    Screenshot_2021-05-24-15-48-21-648_com.viber.voip.jpg
    1.3 MB · Προβολές: 386

vlafo

Well-Known Member
Τα 1000 τα χρειάζεται για να πυκνώσει και να τελειώνει μια για πάντα.
Υψηλή φύτρωση πέτυχε,φυσικότητα ωραία,πυκνότητα μια χαρά αφού δεν έκλεισε ζώνη για να έχει μεγαλύτερη,και απομένει ένα 4ωρο ακόμα να κλείσει το θέμα μμ.
 

alex7

Well-Known Member
Εκπληκτική δουλειά Τιρκαλα .Δεν υστερεί σε τίποτα από τους κορυφαίους της Ισπανίας
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εκπληκτική δουλειά Τιρκαλα .Δεν υστερεί σε τίποτα από τους κορυφαίους της Ισπανίας

Συμφωνώ στο πρώτο διαφωνώ στο δεύτερο. Πρέπει να είμαστε συγκρατημένοι. Κάθε άνθρωπος δεν κρίνεται από ένα αποτέλεσμα αλλά από διαφορετικά αποτελέσματα υπό διαφορετικές συνθήκες δυσκολίας. Το συγκεκριμένο αποτέλεσμα θεωρείται εξαιρετικό ως προς την φύτρωση. Σε αυτό συμφωνούμε.
 
  • Like
Reactions: spi

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τα 1000 τα χρειάζεται για να πυκνώσει και να τελειώνει μια για πάντα.
Υψηλή φύτρωση πέτυχε,φυσικότητα ωραία,πυκνότητα μια χαρά αφού δεν έκλεισε ζώνη για να έχει μεγαλύτερη,και απομένει ένα 4ωρο ακόμα να κλείσει το θέμα μμ.

Χρειάζεται πάνω από 1000. 1000 χρειάζεται μόνο στις μπροστινές ζώνες στα πρώτα 100cm2. Βλέπε το σχήμα κάτω μέσα στον κύκλο, στην δεξιά πλευρά. Και η αριστερή το ίδιο είναι αν κάνει το layering ανάποδα. Αν η κάμερα δεν ήταν τόσο θολή θα μπορούσες να δεις καλύτερα την έλλειψη κάλυψης η οποία είναι εμφανέστατη σε καλές συνθήκες φωτισμού, κάτι που αποκρυπτόταν εντελώς από τις προηγούμενες φώτο. Πραφανώς δεν περιμέναμε κάτι καλύτερο με συμμετρικό άπλωμα 30-35g σε όλη την επιφάνεια, αυτό το πέτυχε μια χαρά.

alexxx1.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Σίγουρα χρειάζεται πολύ περισσότερα από 1000, αλλά μην ξεχνάς ότι η κάλυψη δεν είναι μέγιστη με 2 εκ μαλλιά που τα έχει.
Όταν τα πάει 5 εκ τότε θα ξέρουμε ακριβώς αν είναι πλήρης η κάλυψη.
 

alex7

Well-Known Member
Χρειάζεται πάνω από 1000. 1000 χρειάζεται μόνο στις μπροστινές ζώνες στα πρώτα 100cm2. Βλέπε το σχήμα κάτω μέσα στον κύκλο, στην δεξιά πλευρά. Και η αριστερή το ίδιο είναι αν κάνει το layering ανάποδα. Αν η κάμερα δεν ήταν τόσο θολή θα μπορούσες να δεις καλύτερα την έλλειψη κάλυψης η οποία είναι εμφανέστατη σε καλές συνθήκες φωτισμού, κάτι που αποκρυπτόταν εντελώς από τις προηγούμενες φώτο. Πραφανώς δεν περιμέναμε κάτι καλύτερο άρα ή φύτρωση με 30-35g και το άπλωμα πέτυχε μια χαρά.

Προβολή συνημμένου 36402
Προφανως και δεν μπορεί να πετύχει μαμισια πυκνότητα .Αλλά για το μέγεθος της έκτασης και τον αριθμό των grafts είναι εκπληκτική δουλειά .Και η τοποθέτηση .Εγώ που είμαι περίπου στην ίδια κατάσταση δεν χρειάζεται ούτε να τα χτενίζω .Στρώνουν μόνα τους
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σίγουρα χρειάζεται πολύ περισσότερα από 1000, αλλά μην ξεχνάς ότι η κάλυψη δεν είναι μέγιστη με 2 εκ μαλλιά που τα έχει.
Όταν τα πάει 5 εκ τότε θα ξέρουμε ακριβώς αν είναι πλήρης η κάλυψη.

Στις μπροστινές περιοχές είτε 2 τα έχει είτε 15 δεν παίζει ρόλο. Εκεί θες πυκνότητα που δεν έχει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Προφανως και δεν μπορεί να πετύχει μαμισια πυκνότητα .Αλλά για το μέγεθος της έκτασης και τον αριθμό των grafts είναι εκπληκτική δουλειά .Και η τοποθέτηση .Εγώ που είμαι περίπου στην ίδια κατάσταση δεν χρειάζεται ούτε να τα χτενίζω .Στρώνουν μόνα τους

Δεν μιλάμε για μαμίσια πυκνότητα αλλά για μια πυκνότητα 45-50g με έναν λόγο 2.2-2.3, να εισαι δηλαδή στις 100-110 τρίχες τουλάχιστον. Εδώ αυτό που βλέπουμε μπροστά δεν είναι πάνω από 70-80 τρίχες ανά cm2.
 

Kostas97

Well-Known Member
Προς τιμην σου Τζωρτζ που ανεβασες τις φωτο.
Τωρα βλεπουμε το αποτελεσμα οπως ακριβως ειναι και επιβεβαιωνεται ο φιλος που καποια μηνυματα πισω ανεφερε για αλλη μια μετ ωστε να πυκνωσει.
Οντως αυτο στις πρωτες φωτογραφιες δε φαινοταν. Ηταν σαν να ειχε εκλεισε μια για παντα.

Οπως και να εχει το αποτελεσμα οπτικα και εμενα μαρεσει(χωρις την εμπειρια που εχετε αλλοι εδω)
καθως επισης ειναι οφθαλμοφανες και στον πιο ασχετο απο μετ οτι η φυσικοτητα ειναι πολυ εντυπωσιακη.

Σε προηγουμενα νηματα αναφερθηκε ο βασικος λογος που καποιος γινεται n.1 στην ιατρικη. Ποιός ειναι αυτος;
Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ. Αυτη λειπει απο τους ελληνες γιατρους σε σχεση με τους ισπανους τοπ.
Αρα η συγκριση ειναι εξ αρχης αδικη.
 

alex7

Well-Known Member
Δεν μιλάμε για μαμίσια πυκνότητα αλλά για μια πυκνότητα 45-50g με έναν λόγο 2.2-2.3, να εισαι δηλαδή στις 100-110 τρίχες τουλάχιστον. Εδώ αυτό που βλέπουμε μπροστά δεν είναι πάνω από 70-80 τρίχες ανά cm2.
Για πρώτη επέμβαση είναι σούπερ πάντως
 

aeratos28

Just aeratos
Αν βάλει 1000 στα πρώτα 100 τετρ σημαίνει ότι ανεβαίνει στο 45 σε α Κ β ζώνη μαζί.γτ α ζώνη πρέπει να είναι περίπου 60 τετρ + άλλα 40 πίσω από αυτήν έπιασε και β ζωνη.θα μιλάμε όχι απλά καλό αποτέλεσμα ,αλλά για τούμπανο..σωστά?
Σε άλλες περιπτώσεις θα ακούγαμε για less is more και ότι ο πελάτης είναι ενθουσιασμένος ήδη και ότι όλα αυτά που λέτε τώρα είναι υπερβολές και ότι η γνώμη του κόσμου είναι εντελώς διαφορετική από την δική μας,των καμένων..σωστά?καλά τα λέω?
Αυτό κύριοι είναι σωστή κριτική που γίνεται εδώ..
 
  • Like
Reactions: spi

vlafo

Well-Known Member
Στις μπροστινές περιοχές είτε 2 τα έχει είτε 15 δεν παίζει ρόλο. Εκεί θες πυκνότητα που δεν έχει.
Το πρώτο εκατοστό ναι θέλει πυκνότητα,από κει και μέσα τα καλύπτει και πιο πίσω.
Θα έβαζα 18x2x20g=720g χερλάιν και πιο πίσω μέχρι β ζώνη 300-500g και άλλα 500-800g μέχρι πίσω να κλείσει εντελώς,συνολικά θα πήγαινα για μια μονοήμερη από 1500g-1800g.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν βάλει 1000 στα πρώτα 100 τετρ σημαίνει ότι ανεβαίνει στο 45 σε α Κ β ζώνη μαζί.γτ α ζώνη πρέπει να είναι περίπου 60 τετρ + άλλα 40 πίσω από αυτήν έπιασε και β ζωνη.θα μιλάμε όχι απλά καλό αποτέλεσμα ,αλλά για τούμπανο..σωστά?
Σε άλλες περιπτώσεις θα ακούγαμε για less is more και ότι ο πελάτης είναι ενθουσιασμένος ήδη και ότι όλα αυτά που λέτε τώρα είναι υπερβολές και ότι η γνώμη του κόσμου είναι εντελώς διαφορετική από την δική μας,των καμένων..σωστά?καλά τα λέω?
Αυτό κύριοι είναι σωστή κριτική που γίνεται εδώ..

Όπως επίσης ότι εσύ θα έλεγες ότι καλό είναι να μην απλώνουμε τραχανά αλλά να τελειώνουμε με μια περιοχή και μετά να πηγαίνουμε στην επόμενη κάτι που δεν έγινε εδώ. Όπως βλέπεις η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Πρακτικά αυτό που βλέπουμε είναι αυτό που κάνει και ο Αναστασάκης με μια μμ (πιθανώς και με ένα κλικ λιγότερα graft). Απλά ο Αναστασάκης λέει ότι ο πελάτης εδώ σταματάει γιατί είναι ευχαριστημένος. Εγώ δεν θα ήμουν ευχαριστημένος δεν θα άφηνα μισοτελειωμένες δουλειές (αν φυσικά μπορούσα).
 
Τελευταία επεξεργασία:

aeratos28

Just aeratos
Όταν εγώ έλεγα να απλώνεται ο τραχανάς και να μην γίνονται μεγάλες επεμβάσεις εσείς με λέγατε στημένο της dhi και ότι αυτό το κάνουν εδώ Ελλάδα με το άπλωμα επειδή δεν μπορούν να πετύχουν πυκνότητες μεγάλες εξαρχής όπως το κάνουν εδώ και χρόνια στο εξωτερικό.
Τελικά τι ισχύει?πότε θα το πετύχω να έχω δίκιο και εγώ κάποια στιγμή?αποφασίστε.
Όπως επίσης ότι εσύ θα έλεγες ότι καλό είναι να μην απλώνουμε τραχανά αλλά να τελειώνουμε με μια περιοχή και μετά να πηγαίνουμε στην επόμενη κάτι που δεν έγινε εδώ. Όπως βλέπεις η αλήθεια είναι κάπου στη μέση.
 
Μπλουζα