AlexXXX, FUE, 3900g, 16/4/2020

aeratos28

Just aeratos
Από φυτρωση έχει πάει άριστα..συμφωνώ φουλ με τον cvial ,το ίδιο βίντεο αν το γυρίσει στο μπαλκόνι θα δούμε άλλο μαλλί.ναι οκ,τράβηξε βίντεο αλλά δεν το λες και σωστό σε καμία περίπτωση...ένα δεν ξέρω γιατί ,αλλά κάτι δεν μου αρέσει στο σχεδιασμό της hairline.μηπως έπρεπε να μην είναι η μύτη τόσο κάτω και οι κροταφοι πάνω και τονίζεται το τριγωνικό της στοιχείο
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Καταλαβαίνω τι λες, αλλά υπόλογος για αυτό (στο συγκεκριμένο παράδειγμα) είναι τα peaks. Αν έχεις δει ένα βίντεο που έχω ποστάρει, ο γιατρός λέει ότι ποτέ δεν επεκτείνει τα peaks πάνω από 4 cm από την γωνία των κροτάφων. Αν υπάρχουν ήδη, τότε κλείνει τον κρόταφο μέχρι τα 4cm. Ο λόγος είναι προφανής. Μεγάλα peaks σημαίνουν τόνισμα των ανοιχτών κροτάφων και δίνουν την αίσθηση hairline τύπου Μ. Εδώ έπρεπε να κλείσουν λίγο οι κρόταφοι όπως το έχω σχεδιάσει αφού τα peaks είναι δεδομένα αλλά μάλλον δεν έφταναν τα graft.

temples.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

alex7

Well-Known Member
Καταλαβαίνω τι λες, αλλά υπόλογος για αυτό (στο συγκεκριμένο παράδειγμα) είναι τα peaks. Αν έχεις δει ένα βίντεο που έχω ποστάρει, ο γιατρός λέει ότι ποτέ δεν επεκτείνει τα peaks πάνω από 4 cm από την γωνία των κροτάφων. Αν υπάρχουν ήδη, τότε κλείνει τον κρόταφο μέχρι τα 4cm. Ο λόγος είναι προφανής. Μεγάλα peaks σημαίνουν τόνισμα των ανοιχτών κροτάφων και δίνουν την αίσθηση hairline τύπου Μ. Εδώ έπρεπε να κλείσουν λίγο οι κρόταφοι όπως το έχω σχεδιάσει αφού τα peaks είναι δεδομένα αλλά μάλλον δεν έφταναν τα graft.

Προβολή συνημμένου 37044
Δε νομίζω Cvial .Σε εμένα έκλεισε κροτάφους και όταν είδε ότι δεν του φτάνουν τα grafts έβαλε το μοτεράκι και άρχισε να ξήλωνει από τη δότρια στις 9:30 το βράδυ της 2ης μέρας.Είναι η σχεδίαση που έχει κάνει
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εδώ νομίζω για να κλείσουν ικανοποιητικά οι κροτάφοι όπως το εννοεί ο Αεράτος ήθελε πολύ πράμα.
 

vlafo

Well-Known Member
Η φύτρωση παίρνει άριστα.
Η φυσικότητα του το δυνατό σημείο.
Η πυκνότητα είναι μια χαρά σίγουρα.
Το βίντεο είναι σε κανονικές συνθήκες,αλλά σίγουρα πανοραμική η από πάνω με φως,θα το έδειχνε χειρότερο.
Αν δούμε σε προηγούμενη φώτο πίσω που του είχα ζητήσει να δούμε πως ήταν η φυσική του χερλάιν, ήταν ακριβώς η ίδια.
Επίσης από τις φώτο που είχε ποστάρει ο Γιώργος,είχε το middle αδύναμο και εκεί θεωρώ μαζί με ένα μικρό touch up της χερλάιν πρέπει να επικεντρωθεί.
Με λίγα λόγια αν έβαζε αλλά 2000max χερλάιν και middle θα το απογείωνε το αποτέλεσμα.
Νομίζω πρέπει να το σκεφτεί,αλλά σε κάθε περίπτωση είναι πολύ επιτυχημένο.
 

jersey

Well-Known Member
Νομίζω καλύτερο αποτέλεσμα δεν μπορούσε να πάρει με τα συγκεκριμένα grafts και κάλυψε πολύ αξιοπρεπώς το μπροστινό και το πίσω μέρος. Πολύ καλό αποτέλεσμα, και κρατάει grafts για το μέλλον να επέμβει για touch up όποτε θελήσει. Να το χαίρεται.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η φύτρωση παίρνει άριστα.
Η φυσικότητα του το δυνατό σημείο.
Η πυκνότητα είναι μια χαρά σίγουρα.
Το βίντεο είναι σε κανονικές συνθήκες,αλλά σίγουρα πανοραμική η από πάνω με φως,θα το έδειχνε χειρότερο.
Αν δούμε σε προηγούμενη φώτο πίσω που του είχα ζητήσει να δούμε πως ήταν η φυσική του χερλάιν, ήταν ακριβώς η ίδια.
Επίσης από τις φώτο που είχε ποστάρει ο Γιώργος,είχε το middle αδύναμο και εκεί θεωρώ μαζί με ένα μικρό touch up της χερλάιν πρέπει να επικεντρωθεί.
Με λίγα λόγια αν έβαζε αλλά 2000max χερλάιν και middle θα το απογείωνε το αποτέλεσμα.
Νομίζω πρέπει να το σκεφτεί,αλλά σε κάθε περίπτωση είναι πολύ επιτυχημένο.

Ποιά φώτο λες?
 

vlafo

Well-Known Member
Στη σελίδα 10 τον είχα ρωτήσει ακριβώς αυτό,γιατί είναι τόσο τριγωνική η χερλάιν του,και είχε απαντήσει πάντα έτσι ήταν.
Στη σελίδα πάντως 19 έχει πλήρεις φώτο σε ήλιο,που φαίνεται καθαρά ότι θέλει πύκνωση.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κατάλαβα εγώ νόμιζα ότι είχε βάλει φώτο να την δούμε.
 

v_anast

Member
Εγώ ρε συ Νικ.Μos, είμαι της φιλοσοφίας ενός φίλου μου διάσημου μπετατζη, που έλεγε όταν τους έστελνε την τελευταία βαρέλα με 1-2 κυβικά μπετό παραπάνω, "αμά δεν περισσεύει λείπει".

Η συγκεκριμένη φιλοσοφία ταιριάζει απόλυτα και όταν παραγγέλνουμε σε ταβέρνα :p
 

bobby

Well-Known Member
Όντως πολύ ωραίο αποτέλεσμα, λαμβάνοντας της υποψη την έκταση του προβλήματος και τον αριθμό των graft. Με καμία 500-1000 παραπάνω (λίγο κλείσιμο σε κροτάφους οπως λέει ο CVIAL και λίγο παραπάνω πύκνωση σε hairline) θα μιλούσαμε για μπετό. Αλλά αυτό σε διήμερη νομίζω δεν είναι εφικτό να γίνει με ασφάλεια.

Εγώ στην θέση του Άλεξ θα ήμουν ενθουσιασμένος.

Αν και τα λοιπά αποτελέσματα του γιατρού έχουν ανάλογη κατάληξη τότε θα μιλάμε για πολύ καλή λύση για Ελλάδα και σε νορμαλ τιμή.

Ξέρω ότι χρησιμοποιεί pen αλλά τι pen? Sharp ή dull (δηλαδή απευθείας βαζει τα graft ή κάνει πρώτα incisions), δεν ξέρω αν κάνω λάθος στην τεχνική όπως την καταλαβαίνω. Αν μπορεί ας μας πει κάποιος που ξέρει.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Άρα έπρεπε στο σχεδιασμό να γίνει και αυτή η καμπύλη πάνω από τα peaks.να κατέβουν ελαφρώς οι κροτάφοι.σιγουρα το χρειαζόταν αυτό .το θέμα είναι πόσα grafts θα χαλoυσε για αυτά και αν θα του έλειπαν από αλλού.
Καταλαβαίνω τι λες, αλλά υπόλογος για αυτό (στο συγκεκριμένο παράδειγμα) είναι τα peaks. Αν έχεις δει ένα βίντεο που έχω ποστάρει, ο γιατρός λέει ότι ποτέ δεν επεκτείνει τα peaks πάνω από 4 cm από την γωνία των κροτάφων. Αν υπάρχουν ήδη, τότε κλείνει τον κρόταφο μέχρι τα 4cm. Ο λόγος είναι προφανής. Μεγάλα peaks σημαίνουν τόνισμα των ανοιχτών κροτάφων και δίνουν την αίσθηση hairline τύπου Μ. Εδώ έπρεπε να κλείσουν λίγο οι κρόταφοι όπως το έχω σχεδιάσει αφού τα peaks είναι δεδομένα αλλά μάλλον δεν έφταναν τα graft.

Προβολή συνημμένου 37044
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Όντως πολύ ωραίο αποτέλεσμα, λαμβάνοντας της υποψη την έκταση του προβλήματος και τον αριθμό των graft. Με καμία 500-1000 παραπάνω (λίγο κλείσιμο σε κροτάφους οπως λέει ο CVIAL και λίγο παραπάνω πύκνωση σε hairline) θα μιλούσαμε για μπετό. Αλλά αυτό σε διήμερη νομίζω δεν είναι εφικτό να γίνει με ασφάλεια.

Εγώ στην θέση του Άλεξ θα ήμουν ενθουσιασμένος.

Αν και τα λοιπά αποτελέσματα του γιατρού έχουν ανάλογη κατάληξη τότε θα μιλάμε για πολύ καλή λύση για Ελλάδα και σε νορμαλ τιμή.

Ξέρω ότι χρησιμοποιεί pen αλλά τι pen? Sharp ή dull (δηλαδή απευθείας βαζει τα graft ή κάνει πρώτα incisions), δεν ξέρω αν κάνω λάθος στην τεχνική όπως την καταλαβαίνω. Αν μπορεί ας μας πει κάποιος που ξέρει.

Sharp, όλοι τις DHI το ίδιο κάνουν. Και η advanced το ίδιο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Άρα έπρεπε στο σχεδιασμό να γίνει και αυτή η καμπύλη πάνω από τα peaks.να κατέβουν ελαφρώς οι κροτάφοι.σιγουρα το χρειαζόταν αυτό .το θέμα είναι πόσα grafts θα χαλoυσε για αυτά και αν θα του έλειπαν από αλλού.

41 και με το πρόβλημα που είχε πιθανώς ναι. Δεν μπορείς να το πεις με βεβαιότητα όμως πρέπει να δεις δότρια.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι. Το sharp implanter το ξεκίνησε η DHI το 2002. Ο Lorenzo το υιοθέτησε το 2003 και το εξέλιξε στην έκδοση Lion implanter (είναι συνεφευρέτης με την Hans industries μια Κορεάτικη εταιρεία). Σήμερα σχεδόν όλοι όσοι χρησιμοποιούν sharp implanter χρησιμοποιούν το Lion.
 
Μπλουζα