Aldo, FUE, 2409g, 05/08/2020

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οι κίτρινοι κύκλοι είναι ακόμα 8g αν είναι πιθανότατα από εμφύτευση.
Άρα 41+8=49 αν φυτρώσουν όλα.
Θέλω να το δώ αυτό.

Δεν υπάρχει κάτι να φοβηθούν. Απλά δεν το έχουν δοκιμάσει. Μην ξεχνάς ότι η FUE είναι μια πολύ νέα τεχνική και δεν υπάρχει βιβλιογραφία για τα πάντα. Οι διάφορες τεχνικές, του Λορένζο, του Erdogan, κλπ δεν υπάρχουν καταγεγραμμένες σε κάποιο βιβλίο, από που θα τις μάθει ο γιατρός? Πιθανώς από workshop αλλά και εκεί δεν αποκαλύπτονται τα πάντα με real cases. Tα φόρουμ είναι μια καλή πηγή πληροφόρησης αν παρουσιάζονται και τεχνικές λεπτομέρειες. Και το δικό μας σε αυτόν τον τομέα (να ευλογήσω και τα γένια μου) είναι από τα πρωτοπόρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Vlafo, ότι έγινε έγινε από αποψη λόγου! Μπορεί να προτιμούν την Safe προσέγγιση για να μην κατηγορηθούν για καμμένη δότρια .. μπορεί! Δεν νομίζω ότι είμαστε στα >45, βέβαια αυτό θα μπορούσε να μας το επιβεβαίωση ο γιατρός! Τα 45 είναι μια χαρά, αν βγουν όλα, όπως λέτε και εσείς!

Σίγουρα δεν είσαι πάνω από 45 overall. Είσαι μεταξύ 40 και 45 αλλά προς το άνω όριο. Είναι υπεραρκετό για ένα καλό αποτέλεσμα αν η φύτρωση σου είναι υψηλή. Εκεί είναι το στοίχημα και συμφωνώ μα τον vlafo η στατιστική είναι υπέρ σου για αυτό.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οι κίτρινοι κύκλοι είναι ακόμα 8g αν είναι πιθανότατα από εμφύτευση.
Άρα 41+8=49 αν φυτρώσουν όλα.
Θέλω να το δώ αυτό.

Δεν πρέπει να τους βάλεις όλους τους κύκλους, πιθανότατα δεν είναι όλοι από την εμφύτευση, μάλλον οι μισοί. Δυστυχώς μόνο με μικροσκοπιο φαίνεται καθαρά αλλά το dermalite μικροσκόπιο που έχω για αυτές τις περιπτώσεις το είχα ξεχάσει σπίτι, προσπάθησα με την DSLR με macro φακό αλλά ήταν αδύνατο να κάνει καλό focus.
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν πρέπει να τους βάλεις όλους τους κύκλους, πιθανότατα δεν είναι όλοι από την εμφύτευση, μάλλον οι μισοί. Δυστυχώς μόνο με μικροσκοπιο φαίνεται καθαρά αλλά το dermalite μικροσκόπιο που έχω για αυτές τις περιπτώσεις το είχα ξεχάσει σπίτι, προσπάθησα με την DSLR με macro φακό αλλά ήταν αδύνατο να κάνει καλό focus.
Και πάλι μιλάμε για 45max.
Πολύ δυνατή πυκνότητα.
Βέβαια πιστεύω όπως και εσύ σημείωσες το σωστό νούμερο θα είναι 42-43.
Πρέπει να αφαιρέσουμε και τα 200 στα temples και 100 μείον ακόμα αν η φύτρωση κυμανθεί στο 95% οπότε μιλάμε για 1900g συνολικά,που καταλήγει σε αυτό το νούμερο τελικό.
Μια χαρά είναι.
 

vlafo

Well-Known Member
Δεν υπάρχει κάτι να φοβηθούν. Απλά δεν το έχουν δοκιμάσει. Μην ξεχνάς ότι η FUE είναι μια πολύ νέα τεχνική και δεν υπάρχει βιβλιογραφία για τα πάντα. Οι διάφορες τεχνικές, του Λορένζο, του Erdogan, κλπ δεν υπάρχουν καταγεγραμμένες σε κάποιο βιβλίο, από που θα τις μάθει ο γιατρός? Πιθανώς από workshop αλλά και εκεί δεν αποκαλύπτονται τα πάντα με real cases. Tα φόρουμ είναι μια καλή πηγή πληροφόρησης αν παρουσιάζονται και τεχνικές λεπτομέρειες. Και το δικό μας σε αυτόν τον τομέα (να ευλογήσω και τα γένια μου) είναι από τα πρωτοπόρα.
Είναι καιρός να αρχίζουν να το κάνουν και αυτό οι σοβαρές κλινικές πλέον.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και πάλι μιλάμε για 45max.
Πολύ δυνατή πυκνότητα.
Βέβαια πιστεύω όπως και εσύ σημείωσες το σωστό νούμερο θα είναι 42-43.
Πρέπει να αφαιρέσουμε και τα 200 στα temples και 100 μείον ακόμα αν η φύτρωση κυμανθεί στο 95% οπότε μιλάμε για 1900g συνολικά,που καταλήγει σε αυτό το νούμερο τελικό.
Μια χαρά είναι.

Τα έχω αφαιρέσει. 2409 τα αρχικά μείον τα 200 μιλάμε για 2200 καθαρά στους κροτάφους.
 

Aldo

Well-Known Member
Μπορούνε αλλά πιθανόν δεν αισθάνονται ασφαλής.
Aldo δεν χρειάζεσαι >45 αλλά αν έχεις >40 που θα τα έχεις πιθανότατα θα είσαι μεταμορφωμένος.
Σου έχει φτιάξει και ωραία χερλάιν, οπότε το αποτέλεσμα θα είναι εφάμιλλο των προσδοκιών σου.
Σε ευχαριστώ για τα καλά και ενθαρρυντικά σου λόγια ! Το εύχομαι!
Ελπιζω το αποτέλεσμα να είναι καλύτερο από αυτό που έχω στο μυαλό μου, θα δικαιωθώ και εγώ αλλά και ο γιατρός. Το σημαντικότερο είναι ότι δεν θα χρειαζεται ενδεχομένως να τρέχουμε εξωτερικο για ΜΕΤ στο μέλλον ... το ελπίζω!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

vlafo

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ για τα καλά και ενθαρρυντικά σου λόγια ! Το εύχομαι!
Ελπιζω το αποτέλεσμα να είναι καλύτερο από αυτό που έχω στο μυαλό μου, θα δικαιωθώ και εγώ αλλά και ο γιατρός. Το σημαντικότερο είναι ότι δεν θα χρειαζεται ενδεχομένως να τρέχουμε εξωτερικο για ΜΕΤ στο μέλλον ... το ελπίζω!
Αυτό είναι το πιο σημαντικό και μακάρι σύντομα να βελτιωθούνε ακόμα περισσότερο,υπάρχουνε πολλά περιθώρια βελτίωσης.
Ο συγκεκριμένος τουλάχιστον...
 

makis25

Well-Known Member
Αν καναμε τετοιες αναλυσεις για καθε περιστατικο απο Ελληνικη κλινικη , τα μονα περιστατικα που θα αντεχαν τετοια αναλυση θα ταν μονο αυτα της Κυπρου και του Αναστασακη . Μικρα εργαλεια για μικροτερο τραυματισμο . Φυσικη τοποθετηση , μεγαλη ( ειδικα για Ελληνικα δεδομενα πολυ μεγαλη οχι απλα μεγαλη) πυκνοτητα. Ομοιομορφα αραιωμενη δοτρια . Διαφανεια σε παρουσιασεις . Μονο μεσα στο χειρουργειο δε μας βαλαν . Ουφ ... ΟΥΦ!!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό είναι το πιο σημαντικό και μακάρι σύντομα να βελτιωθούνε ακόμα περισσότερο,υπάρχουνε πολλά περιθώρια βελτίωσης.
Ο συγκεκριμένος τουλάχιστον...

Για μένα το σημαντικό είναι η αλληλεπίδραση με τον γιατρό (και κρίμα που χάθηκε). Μέσα από έναν ήρεμο διάλογο να μας ακούσει και να τον ακούσουμε. Να καταλάβει τι χρειαζόμαστε περισσότερο από αυτόν, να ακούσει δηλαδή και το εξειδικευμένο κοινό που ναι μεν δεν θα του λύσει το οικονομικό του πρόβλημα, μια χαρά ζούσε και ζει χωρίς εμάς, αλλά θα του δώσει ερεθίσματα. Καταλαβαίνω ότι μπορεί να γελάτε αλλά δεν είναι έτσι. Στη δική μου καριέρα τα περισσότερα οφέλη τα πήρα από απλούς ανθρώπους, χρήστες των προϊόντων μου, που δεν ήταν σούπερ θεωρητικοί είχαν όμως κάτι ανεκτίμητο για μένα: μου έλεγαν τι τους αρέσει και τι όχι με ειλικρίνεια και ταυτόχρονα επηρέαζαν ένα μεγάλο και δυναμικό κομμάτι της αγοράς.

Και μην μου πει κάποιος, ποιος κοινός άνθρωπος τα καταλαβαίνει? Ο κοινός άνθρωπος δεν τα καταλαβαίνει όταν δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης. Όπως ακριβώς με τους προτζέκτορες (για όσους ξέρουν). Όταν βλέπεις κάποιον νομίζεις ότι είναι τέλειος μέχρι να δεις τον επόμενο και να πεις wow. Φυσικά κάποια στιγμή οι διαφορές είναι πολύ μικρές όταν το μάτι δεν μπορεί εύκολα να διακρίνει, είναι στα όριά του. Όταν όμως η τεχνολογία (όπως και στις μμ στην Ελλάδα) εξελίσσεται οι διαφορές είναι τεράστιες και φαίνονται ΜΟΝΟ όταν υπάρχει σύγκριση. Τότε καταλαβαίνουν ΟΛΟΙ, ακόμα και οι άσχετοι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aldo

Well-Known Member
Αν καναμε τετοιες αναλυσεις για καθε περιστατικο απο Ελληνικη κλινικη , τα μονα περιστατικα που θα αντεχαν τετοια αναλυση θα ταν μονο αυτα της Κυπρου και του Αναστασακη . Μικρα εργαλεια για μικροτερο τραυματισμο . Φυσικη τοποθετηση , μεγαλη ( ειδικα για Ελληνικα δεδομενα πολυ μεγαλη οχι απλα μεγαλη) πυκνοτητα. Ομοιομορφα αραιωμενη δοτρια . Διαφανεια σε παρουσιασεις . Μονο μεσα στο χειρουργειο δε μας βαλαν . Ουφ ... ΟΥΦ!!
Εμένα, ο άνθρωπος μου είπε ανέβασε στο φόρουμ μόλις σου στείλω τον φάκελο σου, όπως και έγινε! Είναι δίκοπο μαχαίρι και εγώ το λέω συνέχεια (το είπα και σε άλλο περιστατικό) δεν ξέρει πως θα εξελιχθεί, δεν ξέρουμε ... εγώ το εκτιμώ αυτό το θάρρος.
 

vlafo

Well-Known Member
Το πρόβλημα το μεγάλο που προκύπτει από την απουσία του,είναι ότι πίσω από αυτό το "εγωκεντρικό" πρόσωπο,φαινότανε ότι άκουγε και επειδή δεν πέφτω έξω στους ανθρώπους,είμαι σίγουρος ότι τα ερεθίσματα αυτά τα αφομοίωνε όλα και θα τα εφαρμόσει.
Σε 1 χρόνο θα είναι πολύ καλύτερος και ακόμα πιο βελτιωμένος είμαι βέβαιος για αυτό.
 

Aldo

Well-Known Member
Το πρόβλημα το μεγάλο που προκύπτει από την απουσία του,είναι ότι πίσω από αυτό το "εγωκεντρικό" πρόσωπο,φαινότανε ότι άκουγε και επειδή δεν πέφτω έξω στους ανθρώπους,είμαι σίγουρος ότι τα ερεθίσματα αυτά τα αφομοίωνε όλα και θα τα εφαρμόσει.
Σε 1 χρόνο θα είναι πολύ καλύτερος και ακόμα πιο βελτιωμένος είμαι βέβαιος για αυτό.
Vlafo, εγώ του ζήτησα να μου φτιαξει temporal peaks και δεν είπε κουβέντα, όχι οπως το γνωστό στυλ αλλων .. δεν ξέρεις εσυ, εγώ τα ξέρω όλα κτλ. Του ζήτησα πυκνότητα φυσικότητα και να ενισχύσει κ το forelock ήταν θετικός, πιστευω θα το έκανε και μόνος του χωρίς να το πω! Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι άλλοι γιατροί μου λεγανε μίνιμουμ 3000 γκραφτ... ο Αναστασάκης μου είπε τα πιο λίγα και έβαλε τα λιγότερα με διαφορά! Τα συμπεράσματα δικά σας ...
 

vlafo

Well-Known Member
Vlafo, εγώ του ζήτησα να μου φτιαξει temporal peaks και δεν είπε κουβέντα, όχι οπως το γνωστό στυλ αλλων .. δεν ξέρεις εσυ, εγώ τα ξέρω όλα κτλ. Του ζήτησα πυκνότητα φυσικότητα και να ενισχύσει κ το forelock ήταν θετικός, πιστευω θα το έκανε και μόνος του χωρίς να το πω! Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι άλλοι γιατροί μου λεγανε μίνιμουμ 3000 γκραφτ... ο Αναστασάκης μου είπε τα πιο λίγα και έβαλε τα λιγότερα με διαφορά! Τα συμπεράσματα δικά σας ...
Aldo
Αυτό είναι σίγουρο γιατί η λογική του είναι συντηρητική και με βάση την πραγματική σου ανάγκη.
Συμφωνώ μαζί του.
Επειδή μου αρέσει η προσωπική επαφή και δεν μπορώ το απρόσωπο και μου είχε κεντρίσει το ενδιαφέρον,και εγώ πήγα και τον είδα και μου πρότεινε αντίστοιχα λίγα g που δεν με βρίσκανε σύμφωνο.
Η λογική του είναι μεν σωστή αλλά δεν ταυτιζόταν με τα θέλω μου.
Βέβαια δεν μου αρνήθηκε παραπάνω να μου βάλει αλλά η προσέγγιση του ήταν τώρα στα 48 τι θέλεις?
Δεν ξέρω αν φοβάται για επιβίωση τριχοθυλακίων άλλωστε το έχει δηλώσει.
Σε γενικές γραμμές δε λέει πολλά και προσεγγίζει γρήγορα την κατάσταση του ενίοτε υποψήφιου.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν καναμε τετοιες αναλυσεις για καθε περιστατικο απο Ελληνικη κλινικη , τα μονα περιστατικα που θα αντεχαν τετοια αναλυση θα ταν μονο αυτα της Κυπρου και του Αναστασακη . Μικρα εργαλεια για μικροτερο τραυματισμο . Φυσικη τοποθετηση , μεγαλη ( ειδικα για Ελληνικα δεδομενα πολυ μεγαλη οχι απλα μεγαλη) πυκνοτητα. Ομοιομορφα αραιωμενη δοτρια . Διαφανεια σε παρουσιασεις . Μονο μεσα στο χειρουργειο δε μας βαλαν . Ουφ ... ΟΥΦ!!

Και μιας και μιλάμε για δότρια να δούμε και εικόνες στην 12η μέρα. Από ότι μου είπε ο Aldo το εργαλείο πρέπει να ήταν 0.7mm. Μάλλον είναι από εκείνα τα καινούργια που μας είχε ποστάρει.

IMG_6453.jpeg


IMG_6454.jpeg


IMG_6455.jpeg


Για την μμ θα χρειαστεί να περιμένουμε μερικούς μήνες για να κρίνουμε, για την μεταχείριση της δότριας το λέω από τώρα. World class. Για να τα λέμε όμως και όλα έχει και εξαιρετική πυκνότητα ο Aldo.

Και κάποιες καλύτερες χρωματικά (και φωτογραφικά) με τον macro φακό για να φανεί καλύτερα το δέρμα και να δούμε την επούλωση.

IMG_6482.jpg
IMG_6479.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldo

Well-Known Member
Aldo
Αυτό είναι σίγουρο γιατί η λογική του είναι συντηρητική και με βάση την πραγματική σου ανάγκη.
Συμφωνώ μαζί του.
Επειδή μου αρέσει η προσωπική επαφή και δεν μπορώ το απρόσωπο και μου είχε κεντρίσει το ενδιαφέρον,και εγώ πήγα και τον είδα και μου πρότεινε αντίστοιχα λίγα g που δεν με βρίσκανε σύμφωνο.
Η λογική του είναι μεν σωστή αλλά δεν ταυτιζόταν με τα θέλω μου.
Βέβαια δεν μου αρνήθηκε παραπάνω να μου βάλει αλλά η προσέγγιση του ήταν τώρα στα 48 τι θέλεις?
Δεν ξέρω αν φοβάται για επιβίωση τριχοθυλακίων άλλωστε το έχει δηλώσει.
Σε γενικές γραμμές δε λέει πολλά και προσεγγίζει γρήγορα την κατάσταση του ενίοτε υποψήφιου.
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι θα μπορούσε εύκολα να μου πει θέλεις 3K, αλλά που θα τα έβαζε ;; Δεν νομίζω ότι βγαίνουν τα νούμερα... δηλαδή ποσό ακόμα θα πύκνωναν οι Τούρκοι γιατροί ; Ο ένας δεν θα έμπαινε στο forelock καθόλου από ότι είπε και κανένας δεν μίλησε για temporal peaks ... όποτε μου κάνει λίγο για splitting, όπως έχει αναφερθεί πολλάκις για την γειτονική χώρα! Οκ ναι πληρώνεις τον Αναστασάκη αλλά σε πάει με βάση το τι χρειάζεσαι, πάντα με το δικό του στυλ. Που δεν είναι μεμπτό, στην δικιά μου περίπτωση όμως, έχει γίνει ‘’επανάσταση’’από ότι κατλαβαινω απο τα λεγόμενα σας όσον αφορά την πυκνότητα ...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι θα μπορούσε εύκολα να μου πει θέλεις 3K, αλλά που θα τα έβαζε ;; Δεν νομίζω ότι βγαίνουν τα νούμερα... δηλαδή ποσό ακόμα θα πύκνωναν οι Τούρκοι γιατροί ; Ο ένας δεν θα έμπαινε στο forelock καθόλου από ότι είπε και κανένας δεν μίλησε για temporal peaks ... όποτε μου κάνει λίγο για splitting, όπως έχει αναφερθεί πολλάκις για την γειτονική χώρα! Οκ ναι πληρώνεις τον Αναστασάκη αλλά σε πάει με βάση το τι χρειάζεσαι, πάντα με το δικό του στυλ. Που δεν είναι μεμπτό, στην δικιά μου περίπτωση όμως, έχει γίνει ‘’επανάσταση’’από ότι κατλαβαινω απο τα λεγόμενα σας όσον αφορά την πυκνότητα ...

Αν μιλάς για Τούρκους εκεί θα έπεφτε splitting, ίδιες τρίχες θα έβαζες με περισσότερα graft.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι θα μπορούσε εύκολα να μου πει θέλεις 3K, αλλά που θα τα έβαζε ;; Δεν νομίζω ότι βγαίνουν τα νούμερα... δηλαδή ποσό ακόμα θα πύκνωναν οι Τούρκοι γιατροί ; Ο ένας δεν θα έμπαινε στο forelock καθόλου από ότι είπε και κανένας δεν μίλησε για temporal peaks ... όποτε μου κάνει λίγο για splitting, όπως έχει αναφερθεί πολλάκις για την γειτονική χώρα! Οκ ναι πληρώνεις τον Αναστασάκη αλλά σε πάει με βάση το τι χρειάζεσαι, πάντα με το δικό του στυλ. Που δεν είναι μεμπτό, στην δικιά μου περίπτωση όμως, έχει γίνει ‘’επανάσταση’’από ότι κατλαβαινω απο τα λεγόμενα σας όσον αφορά την πυκνότητα ...

Επανάσταση για Ελλάδα, για εξωτερικό και top κλινικές business as usual.
 
Μπλουζα