Aldo, FUE, 2409g, 05/08/2020

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και χωρίς τα καινούργια εργαλεία,δεν υπήρχε κανένα θέμα με τις δότριες.
Άλλωστε 0.8-0.9 χρησιμοποιούσε.

To 0.7 το χρησιμοποίησε λόγω πάχους τρίχας του Aldo, κανονική στο κάτω όριο, τον έπαιρνε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι θα μπορούσε εύκολα να μου πει θέλεις 3K, αλλά που θα τα έβαζε ;; Δεν νομίζω ότι βγαίνουν τα νούμερα... δηλαδή ποσό ακόμα θα πύκνωναν οι Τούρκοι γιατροί ; Ο ένας δεν θα έμπαινε στο forelock καθόλου από ότι είπε και κανένας δεν μίλησε για temporal peaks ... όποτε μου κάνει λίγο για splitting, όπως έχει αναφερθεί πολλάκις για την γειτονική χώρα! Οκ ναι πληρώνεις τον Αναστασάκη αλλά σε πάει με βάση το τι χρειάζεσαι, πάντα με το δικό του στυλ. Που δεν είναι μεμπτό, στην δικιά μου περίπτωση όμως, έχει γίνει ‘’επανάσταση’’από ότι κατλαβαινω απο τα λεγόμενα σας όσον αφορά την πυκνότητα ...
Η όλη ουσία είναι τι πυκνότητα είναι εφικτή και ρεαλιστική.
Προτιμώ αντί για χερλάιν 60g,45g και να είναι ομοιόμορφη η κατανομή μέχρι πίσω.
Ο Αναστασάκης θέλει να είναι σίγουρος,ότι βάλει να φυτρώσει αυτό τον ενδιαφέρει.
Άμα αυξήσει λίγο τη συνολική κάλυψη με κάποια επιπλέον g η με αύξηση λόγου θα μιλάμε για θεαματικά αποτελέσματα.
 

Aldo

Well-Known Member
To 0.7 το χρησιμοποίησε λόγω πάχους τρίχας του Aldo, κανονική στο κάτω όριο, τον έπαιρνε.
Cvial, μπορεί να κάνω και λάθος για το 0.7 δεν είναι απόλυτο... σίγουρα πάντως όταν βγάλαμε φωτό δεν υπήρχαν κρατήρες του χιλιοστού.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν υπάρχει 60g παρά μόνο αν ο λόγος δεν βγαίνει (όπως εμένα σε κάποιες περιοχές στο forelock) και όχι σε μια επέμβαση. Είναι ρίσκο για την επιβίωση και το δέρμα. Το σωστό και high end είναι μέχρι και 50 με καλό λόγο, να προσεγγίσεις τις πραγματικές 115-120 τρίχες. Εκεί είναι το sweet spot βιωσιμότητας και wow effect με μια 1μμ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
amber alert! white dots αγνοουνται! ειδα με προσοχη ολες τις κοντινες φωτογραφιες της δοτριας .

Για να τα λέμε και όλα και να μην μας την πέφτουν και κάποιοι κακόπιστοι, τα white spots σχηματοποιούνται χρωματικά μετά από κάποιο διάστημα, όχι όταν το δέρμα είναι υπό επούλωση όπως τώρα. Άρα για να κρίνουμε με βεβαιότητα πρέπει να περιμένουμε μερικούς μήνες. Η εμπειρία όμως λέει ότι δεν θα δούμε για πολλούς και σοβαρούς λόγους.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και εγώ την βλέπω μεταξύ 7 και 8 δέκατα ... με το δικό μου ματι :cool:

Και για να μην ακουστεί κάποιο ειρωνικό σχόλιο επ' αυτού, να διευκρινίσω ότι ο Aldo έχει σχέση με "μικρά" (την μονάδα μέτρησης εννοώ).
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και άλλη μια φώτο για να σχολιάσουμε και κάτι ενδιαφέρον. Όταν γίνεται εμφύτευση κροτάφων με ισχυρό αλλά χτυπημένο από ΑΑ forelock, η φύτευση πρέπει υποχρεωτικά να περνάει από μπροστά του σε ένα ικανό πλάτος έτσι ώστε όταν το forelock αρχίζει να φθίνει περαιτέρω, να "προστατευτεί" από τις μμ τρίχες, να αντέξει η μμ σε βάθος χρόνου και να δέσει καλύτερα με τους κροτάφους. Εδώ έχει γίνει κάτι τέτοιο.

IMG_6443r.jpg


H κλασική απόσταση της hairline από τα φρύδια στα 7cm.

IMG_6458r.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Έτσι όπως είναι χτισμένο περιμετρικά,
αν υποχωρήσει δεν θα είναι άδειο πίσω από μια δυνατή χερλάιν?
Τι έκταση καταλαμβάνει περίπου στον aldo?
Μπορεί να επιλέξει να επέμβει αργότερα μόνο εκεί?
 

Aldo

Well-Known Member
Έτσι όπως είναι χτισμένο περιμετρικά,
αν υποχωρήσει δεν θα είναι άδειο πίσω από μια δυνατή χερλάιν?
Τι έκταση καταλαμβάνει περίπου στον aldo?
Μπορεί να επιλέξει να επέμβει αργότερα μόνο εκεί?
Vlafo
Μόλις τώρα συζητάγαμε γι αυτό μέσω pm :D με Cvial. Βλέπε αρχικές φωτό αμέσως μετά την επέμβαση έχει σχεδιαστεί ένα Υ μέσα στο forelock ! Το Υ κλείνει ουσιαστικά το see through στα πλαγιά και κατά μήκος και ενισχύει την πυκνότητα . Κάποια στιγμή ναι θα αδυνατήσει, ελπίζω να αργήσει λίγο με το laser ...
 

vlafo

Well-Known Member
Vlafo
Μόλις τώρα συζητάγαμε γι αυτό μέσω pm :D με Cvial. Βλέπε αρχικές φωτό αμέσως μετά την επέμβαση έχει σχεδιαστεί ένα Υ μέσα στο forelock ! Το Υ κλείνει ουσιαστικά το see through στα πλαγιά και κατά μήκος και ενισχύει την πυκνότητα . Κάποια στιγμή ναι θα αδυνατήσει, ελπίζω να αργήσει λίγο με το laser ...
Τα μεγάλα πνεύματα συναντιούνται..:)
Το Y ναι το έχει δέσει πολύ καλά και πυκνά για να το κλείσει ακριβώς για το see through, αλλά μιλάω για την περίπτωση που εύχομαι να αργήσει που χαθεί το φορλόκ πόσο θα διαπερνάει μέσα?
Δεν θυμάμαι φίνα παίρνεις ?
 

Aldo

Well-Known Member
Τα μεγάλα πνεύματα συναντιούνται..:)
Το Y ναι το έχει δέσει πολύ καλά και πυκνά για να το κλείσει ακριβώς για το see through, αλλά μιλάω για την περίπτωση που εύχομαι να αργήσει που χαθεί το φορλόκ πόσο θα διαπερνάει μέσα?
Δεν θυμάμαι φίνα παίρνεις ?
Όχι φίλε μου καμία σχέση με φίνα, μόνο μινοξ αφρό και laser !
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τα μεγάλα πνεύματα συναντιούνται..:)
Το Y ναι το έχει δέσει πολύ καλά και πυκνά για να το κλείσει ακριβώς για το see through, αλλά μιλάω για την περίπτωση που εύχομαι να αργήσει που χαθεί το φορλόκ πόσο θα διαπερνάει μέσα?
Δεν θυμάμαι φίνα παίρνεις ?

Ο τύπος ΑΑ είναι τέτοιος που δεν την γλιτώνει την 2η μμ εκεί. Το θέμα είναι να το καθυστερήσεις όσο μπορείς με «οχυρωματικά έργα», που όπως συζητήσαμε έγιναν, και με «βοηθήματα».
 
Μπλουζα