Aldo, FUE, 2409g, 05/08/2020

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Xristoforaz

Well-Known Member
Είπε ότι του την έχει παραχωρήσει δωρεάν για κάποιο διάστημα.
Αυτο αν θελουμε το πιστευουμε!
Ποσα καπελα λειζερ εχει ο δρ Αναστασακης?
Σε οσους δεν τα παραχωρει δωρεαν, τα πληρωνουν?
Οσοι τα πληρωνουν, ποσα λεφτα δινουν για την αγορα του συγκεκριμενου καπελου λειζερ?
Ερωτηματα θετω! Διοτι με το καπελο ανεβαινει το κοστος της μεταμοσχευσης!
Βεβαια μπορει να μην υποχρεωνει τη χρηση του ο δρ...αλλα ειναι απαραιτητο για τη θεραπεια μετα τη μεταμοσχευση!

Προς Θεου..ουτε ειρωνικο υφος εχω..ουτε αμφισβητω το γιατρο και τη μεγαλη αξια του! (Πανθομολογουμενη απ το φορουμ τουλαχιστον)..απλα ερωτηματα εθεσα!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Christopher είσαι ευγενές άτομο. Είναι άκομψο να αποκαλείς ψεύτη τον Aldo. Το θέμα έχει απαντηθεί ξανά. Δεν είναι υποχρεωτικά, οποίος θέλει αγοράζει. Το πιθανότερο είναι να έχει στοκ, του είπε και ο Aldo ότι είμαι από το φόρουμ και θα κάνω παρουσίαση και του το παραχώρησε δωρεάν για ένα διάστημα.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Μπορεις να γραψεις και ποια ακριβως ειναι η συσκευη aldo;
Αυτη εδω ειναι:

ΣΥΝΙΣΤΩ ΠΡΟΣΟΧΗ: το σαιτ mallia.gr πουλαει μια παρομοια που την ονομαζει homepro!!!
 

Aldo

Well-Known Member
Αυτη εδω ειναι:

ΣΥΝΙΣΤΩ ΠΡΟΣΟΧΗ: το σαιτ mallia.gr πουλαει μια παρομοια που την ονομαζει homepro!!!
Αγαπητέ φίλε, όπως απάντησα και στο προηγούμενο σου ερώτημα εγώ δεν υποχρεώθηκα και ούτε καν μου αναφέρθηκε να αγορασω το laser, μου προσφέρθηκε δοκιμαστικά! Η θεραπεία είναι κομμάτι έρευνας που διεξάγει ο γιατρός ενδεχομένως για να δείξει το όφελος Του laser στην ΜΕΤ, και για να γίνει μια πραγματική σύγκριση (απευθειας στους δικους του πελάτες) αποτελεσμάτων, με θεραπεία και άνευ.
Αυτό βέβαια, έχει άμεσο όφελος για εμένα που ενδεχομένως θα με βοηθήσει.
Σωστά, η συσκευή είναι αυτή που επισήμανες από του site της κλινικής, capillus 272 pro!
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Αγαπητέ φίλε, όπως απάντησα και στο προηγούμενο σου ερώτημα εγώ δεν υποχρεώθηκα και ούτε καν μου αναφέρθηκε να αγορασω το laser, μου προσφέρθηκε δοκιμαστικά! Η θεραπεία είναι κομμάτι έρευνας που διεξάγει ο γιατρός ενδεχομένως για να δείξει το όφελος Του laser στην ΜΕΤ, και για να γίνει μια πραγματική σύγκριση (απευθειας στους δικους του πελάτες) αποτελεσμάτων, με θεραπεία και άνευ.
Αυτό βέβαια, έχει άμεσο όφελος για εμένα που ενδεχομένως θα με βοηθήσει.
Σωστά, η συσκευή είναι αυτή που επισήμανες από του site της κλινικής, capillus 272 pro!
Δε σε αμφισβητω! Εσενα στο δανεισε για να το χρησιμοποιησεις για ενα χρονικο διαστημα (πχ 12 μηνες)
Σε αλλον ομως που θα κανει μεταμοσχευση στην κλινικη του...πιθανα να το χρεωσει! Προσεξε! Πιθανα εγραψα! Κι αν το χρεωσει ειναι ενα επιπλεον κοστος οπως και να το κανουμε!
 

Aldo

Well-Known Member
Δε σε αμφισβητω! Εσενα στο δανεισε για να το χρησιμοποιησεις για ενα χρονικο διαστημα (πχ 12 μηνες)
Σε αλλον ομως που θα κανει μεταμοσχευση στην κλινικη του...πιθανα να το χρεωσει! Προσεξε! Πιθανα εγραψα! Κι αν το χρεωσει ειναι ενα επιπλεον κοστος οπως και να το κανουμε!
Κατλαβαινω απόλυτα αυτό που λες, ναι θα είναι ένα επιπλέον κόστος αν το αγοράσεις και κανεις και την μεταμόσχευση.
Πιστεύω όμως μπορεί να το προμηθευτεί κάποιος και χωρίς να έχει κάνει ΜΕΤ, όπως και να έχει εγώ δεν γνωρίζω την πολιτική όποτε το καλύτερο θα ήταν ένα τηλεφωνο ή να παει κάποιος εκεί. Περιμένετε να γυρίσουν όμως γιατί είναι σε άδειες όλοι απ όσο γνωρίζω!
 

vlafo

Well-Known Member
Ο τύπος ΑΑ είναι τέτοιος που δεν την γλιτώνει την 2η μμ εκεί. Το θέμα είναι να το καθυστερήσεις όσο μπορείς με «οχυρωματικά έργα», που όπως συζητήσαμε έγιναν, και με «βοηθήματα».
Αν δεν υποχωρήσουν οι πίσω ζώνες και μείνει σταθερός αλλά χάσει μόνο το φόρλοκ,θα μπει μόνο για εκεί ?
Αξίζει?
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Κατλαβαινω απόλυτα αυτό που λες, ναι θα είναι ένα επιπλέον κόστος αν το αγοράσεις και κανεις και την μεταμόσχευση.
Πιστεύω όμως μπορεί να το προμηθευτεί κάποιος και χωρίς να έχει κάνει ΜΕΤ, όπως και να έχει εγώ δεν γνωρίζω την πολιτική όποτε το καλύτερο θα ήταν ένα τηλεφωνο ή να παει κάποιος εκεί. Περιμένετε να γυρίσουν όμως γιατί είναι σε άδειες όλοι απ όσο γνωρίζω!
Αξιζει να το αγορασει κανεις ως μεμονωμενη θεραπεια? Θα μπορεσει να παρει αποτελεσματα τυπου φιναστεριδης-μινοξιδιλης ή θα κλαιει τα λεφτα του? Εδω ειναι το ζητημα!
Για το robot artas τι αποψη εχεις? Θα το εβαζε στο χειρουργειο του ο δρ Αναστασακης? Ή δεν το θεωρει καλο μηχανημα για μεταμοσχευση?
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αξιζει να το αγορασει κανεις ως μεμονωμενη θεραπεια? Θα μπορεσει να παρει αποτελεσματα τυπου φιναστεριδης-μινοξιδιλης ή θα κλαιει τα λεφτα του? Εδω ειναι το ζητημα!
Για το robot artas τι αποψη εχεις? Θα το εβαζε στο χειρουργειο του ο δρ Αναστασακης? Ή δεν το θεωρει καλο μηχανημα για μεταμοσχευση?

Μπορώ να σου πω πολλά για το artas αλλά εδώ είναι εκτός θέματος αν θες άνοιξε νήμα, το ίδιο για το laser. 1-2 σχόλια επιτρεπτά μετα είμαστε εκτός θέματος.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αξιζει να το αγορασει κανεις ως μεμονωμενη θεραπεια? Θα μπορεσει να παρει αποτελεσματα τυπου φιναστεριδης-μινοξιδιλης ή θα κλαιει τα λεφτα του? Εδω ειναι το ζητημα!
Για το robot artas τι αποψη εχεις? Θα το εβαζε στο χειρουργειο του ο δρ Αναστασακης? Ή δεν το θεωρει καλο μηχανημα για μεταμοσχευση?

Christopher καλό είναι να κάνουμε μια έξυπνη συζήτηση και να μην κουράζουμε με προφανή πράγματα. Τα laser είναι εξτραδάκι. Δεν είναι απαραίτητο για την μμ όπως δεν είναι απαράιτητη και η μινο. Μια μμ δεν χρειάζεται τίποτα παρά μόνο κάποιες βιταμίνες και αυτές για να είσαι σίγουρος. Όλα αυτά (μίνο, laser) είναι για συντήρηση των υπαρχόντων ή για μια πιο γρήγορη φύτρωση. Είτε όμως έχεις αργή είτε γρήγορη το αποτέλεσμα δεν αλλάζει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν δεν υποχωρήσουν οι πίσω ζώνες και μείνει σταθερός αλλά χάσει μόνο το φόρλοκ,θα μπει μόνο για εκεί ?
Αξίζει?

Αυτό είναι μια καλή ερώτηση. Το πάτερν του Aldo φαίνεται στην κάτω φώτο.

IMG_6457r.jpg


Είναι προφανές ότι η περιοχή μέσα στο κίτρινο θα χαθεί και θα καταλήξει σε NW4. Σε πόσο καιρό? Άγνωστο. Μπορεί να του πάρει και 15 χρόνια. Το σίγουρο είναι όμως ότι θα γίνει. Μέτρησα αυτή την περιοχή και είναι 75cm2 (μαζί με το forelock).

img002.jpg


Με μια πυκνότητα 40-45g x 75cm2 = 3000-3500g που τα έχει για πλάκα, άρα η άποψή μου είναι ότι δεν χρειάζεται φίνα με μεγάλο ποσοστό βεβαιότητας. Το μόνο θέμα του είναι σε ποια φάση πρέπει να επέμβει. Θα φανεί από το πως προχωρά η αραίωση. Το forelock θέλει μια καλή πύκνωση στα πρώτα 5 cm. Συνήθως εξασθενεί από εμπρός προς τα πίσω πράγμα που ευνοεί την επέμβαση και την στρατηγική. Επειδή θα έχει (αν πάει καλά η μμ) καλούς κροτάφους από πλάγια θα εκμεταλλευτεί το layering και ακόμα και αν αδειάζει πιο πίσω δεν θα είναι ορατό και μπορεί να περιμένει αρκετά. Νομίζω ότι κάποια στιγμή θα πάει για 1000g με κύριο στόχο το forelock και κάποιες άλλε κενές περιοχές και μετά θα περάσει πολύ καιρός για να επέμβει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
μονο και μονο απο τη χρηση μινοξ , για τα επομενα δυο χρονια νομιζω δε χρειαζεται να ανυσηχει για το πως θα προχωρησει η τριχοπτωση . Πιθανον για τα επομενα δυο χρονια να ερθουν πισω και καποια που εχασε προσφατα μαζι με την γνωστη πυκνωση που συνηθως προσφερει η μινοξ ειδικα σε νεους χρηστες . Τωρα αν το λειζερ μπορει να δωσει και κατι εξτρα θα ναι ωραια . Ισως στο μελλον σκεφτει και τη χρηση φιναστεριδης . Ειναι αυτο που ειπες πως κανεις δε ξερει ποτε θα χαθει αυτο το μαλλι . Μπορει οντως να παρει 15 χρονια ή και 20 , μπορει να γινει και σε 3-4 . Ηξερα ενα παιδι που σε νεαρη ηλικια πηγε απο nw0 σε nw5 μεσα σε 2μιση χρονια .Βατερλω! Ειναι απροβλεπτο.
 

vlafo

Well-Known Member
Με τη χρήση μίνοξ πάντως δεν τον βλέπω πριν τα 40 να αδειάζει.
Αν είναι και επιτυχημένη η μμ,θεωρώ μετά θα είναι μονόδρομος η 2 μμ για συντήρηση του ήδη υπάρχοντος καλού αποτελέσματος(όταν αδειάσει).
Υ.γ.Με τον aldo έχουμε ακριβώς το ίδιο pattern,ίδιες αποστάσεις και γενικά όλα τα νούμερα ίδια,απλά πιο πλούσιο forelock εγώ.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
μονο και μονο απο τη χρηση μινοξ , για τα επομενα δυο χρονια νομιζω δε χρειαζεται να ανυσηχει για το πως θα προχωρησει η τριχοπτωση . Πιθανον για τα επομενα δυο χρονια να ερθουν πισω και καποια που εχασε προσφατα μαζι με την γνωστη πυκνωση που συνηθως προσφερει η μινοξ ειδικα σε νεους χρηστες . Τωρα αν το λειζερ μπορει να δωσει και κατι εξτρα θα ναι ωραια . Ισως στο μελλον σκεφτει και τη χρηση φιναστεριδης . Ειναι αυτο που ειπες πως κανεις δε ξερει ποτε θα χαθει αυτο το μαλλι . Μπορει οντως να παρει 15 χρονια ή και 20 , μπορει να γινει και σε 3-4 . Ηξερα ενα παιδι που σε νεαρη ηλικια πηγε απο nw0 σε nw5 μεσα σε 2μιση χρονια .Βατερλω! Ειναι απροβλεπτο.

Αυτό δεν το ξέρει κανείς. Με την παρούσα εικόνα όμως είναι μάλλον απίθανο να γίνει κάτι χειρότερο γιατί οι περιοχές που καλύπτουν από 4 σε 5 είναι απείραχτες και με εξαιρετική πυκνότητα. Μάλλον για 4Α πάει, αυτό το pattern βλέπω, το μπροστινό forelock θα χαθεί σχετικά γρήγορα (3-5 χρόνια) και ειδικά η μύτη μπροστά. Στους Α η μύτη του Υ χάνεται γρήγορα αλλά μετά και προς τα πίσω θα κάνει αρκετό καιρό.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Με τη χρήση μίνοξ πάντως δεν τον βλέπω πριν τα 40 να αδειάζει.
Αν είναι και επιτυχημένη η μμ,θεωρώ μετά θα είναι μονόδρομος η 2 μμ για συντήρηση του ήδη υπάρχοντος καλού αποτελέσματος(όταν αδειάσει).
Υ.γ.Με τον aldo έχουμε ακριβώς το ίδιο pattern,ίδιες αποστάσεις και γενικά όλα τα νούμερα ίδια,απλά πιο πλούσιο forelock εγώ.

Γιατί αυτός είναι τύπου Α εσύ όχι. Αυτή είναι η διαφορά οι Α "καθαρίζουν" μπροστά.
 
Μπλουζα