Aldo, FUE, 2409g, 05/08/2020

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
OK, μέχρι και 3ΜΒ σε αφήνει. Μια πρώτη ανάλυση δείχνει ότι ο λόγος σου είναι 2.2, άρα είσαι στον μέσο όρο. Επίσης μπήκαν περίπου 200 τρίχες στα πλαινά και οι 2200 στους 2 κροτάφους. Παρόλο που δεν μπήκαν πολλές στα temples δεν θεωρώ σαν πιο σημαντική παράμετρο το πλήθος αλλά την ποιότητα τοποθέτησης και την φυσικότητα. Εξάλλου στα temples και ειδικά μπροστά, η πυκνότητα πρέπει να είναι μικρή (σαν σκια) και να αυξάνεται όσο πάει προς τα πίσω.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

vlafo

Well-Known Member
Παρακολουθώ πόσο μικρές είναι οι τομές που έχουν γίνει.Πιθανότατα με τα νέα εργαλεία που παρουσιάστηκαν.
Επίσης πολύ πυκνή τοποθέτηση βλέπω.
Γιατί 2200 δεν είναι αρκετά Cvial?
Μια χαρά είναι.
Δεν ξέρω πόσο θα δέσει οπτικά με το τσουλούφι που έχει δηλαδή θα φαίνεται πυκνός μπροστά και από πίσω θα έχει κενό.
Πιστεύω καθαρά χρειαζότανε 2400-2500 για να είναι συμπαγής η εικόνα.
Θα δείξει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldo

Well-Known Member
Vlafo οι τομές στις οποιεσ αναφέρεσαι ειανι για δότρια ή λήπτρια;
Οσον αφορά το τσούλουφακι ο γιατρός έχει προσέξει πολύ,( δεν είμαι σίγουρος αν είναι ορατό στις αμέσως μετά φωτό) έχει μπει 5mm μέσα στο τσουλουφακι, το έχει χτίσει δλδ όλο μπροστά, δεν το έχει ενωσει απλά από τα πλαγιά. Επίσης εχουν μπει και κάποια λίγα μέσα στην νησίδα.
θα προσπαθήσω για καλύτερες φωτό.
 

vlafo

Well-Known Member
Vlafo οι τομές στις οποιεσ αναφέρεσαι ειανι για δότρια ή λήπτρια;
Οσον αφορά το τσούλουφακι ο γιατρός έχει προσέξει πολύ,( δεν είμαι σίγουρος αν είναι ορατό στις αμέσως μετά φωτό) έχει μπει 5mm μέσα στο τσουλουφακι, το έχει χτίσει δλδ όλο μπροστά, δεν το έχει ενωσει απλά από τα πλαγιά. Επίσης εχουν μπει και κάποια λίγα μέσα στην νησίδα.
θα προσπαθήσω για καλύτερες φωτό.
Μιλάω για λήπτρια.
Είναι πολύ μικροσκοπικές .
Μπήκε τελικά αρκετά μέσα και δεν φαινότανε.Κάλυψες αρκετά μεγάλη επιφάνεια πάνω από 50τμ σίγουρα.
Το έχτισε καλά αλλά νομίζω χρειαζότανε ενίσχυση από παντού οπότε σε περίπτωση που σε χαιρετήσει να μην δείχνει άσχημο.
Του το είπες?
Επίσης τον ρώτησες μήπως χρειαζόσουν αλλά 200 η 300 g για πολύ δυνατό αποτέλεσμα?
Νομίζω τα χρειαζόσουν .
 

Aldo

Well-Known Member
Μιλάω για λήπτρια.
Είναι πολύ μικροσκοπικές .
Μπήκε τελικά αρκετά μέσα και δεν φαινότανε.Κάλυψες αρκετά μεγάλη επιφάνεια πάνω από 50τμ σίγουρα.
Το έχτισε καλά αλλά νομίζω χρειαζότανε ενίσχυση από παντού οπότε σε περίπτωση που σε χαιρετήσει να μην δείχνει άσχημο.
Του το είπες?
Επίσης τον ρώτησες μήπως χρειαζόσουν αλλά 200 η 300 g για πολύ δυνατό αποτέλεσμα?
Νομίζω τα χρειαζόσουν .
Θενκς! Ναι του ζήτησα να ενισχύσουμε την νησίδα όσο μπορούμε όταν τελειώσαμε το consultation, το ίδιο είπαμε και την ημέρα της έπεμβασης όπου μου απάντησε πως θα μπουν όπου τους επιτρέπεται και μπορούν, για να αποφύγουμε το shockloss! Ο γιατρός μου είπε ότι αν χρειαστεί να βγάλουν παρπανω θα βγάλουν και δεν χρειάζεται να με απασχολήσει.
όσον αφορά τις τομές, κατλαβαινω ότι μπορει να έχουνγίνει με δυο διαφορετικά εργαλεία άλλο για hairline (fine ) και άλλο για πίσω, μοιάζουν διαφορετικές! Βέβαια αυτό μπορεί να είναι απλά μια υπόθεση, είναι ;;
 

vlafo

Well-Known Member
Τώρα που ζούμαρα στις φώτο έχει και λίγα διάσπαρτα μέσα στη νησίδα πράγματι.
Το πήγε όπου έκρινε για να μην πάθεις shocklos.
Από πλάγια τι εννοείς? Το έχει συνδέσει όλο και ενώσει με κροτάφους.
Τον αριθμό των g μαζί τον καθορίσατε?
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Παρακολουθώ πόσο μικρές είναι οι τομές που έχουν γίνει.Πιθανότατα με τα νέα εργαλεία που παρουσιάστηκαν.
Επίσης πολύ πυκνή τοποθέτηση βλέπω.
Γιατί 2200 δεν είναι αρκετά Cvial?
Μια χαρά είναι.
Δεν ξέρω πόσο θα δέσει οπτικά με το τσουλούφι που έχει δηλαδή θα φαίνεται πυκνός μπροστά και από πίσω θα έχει κενό.
Πιστεύω καθαρά χρειαζότανε 2400-2500 για να είναι συμπαγής η εικόνα.
Θα δείξει.

Γιατί έκανα κάποιο σχόλιο ότι δεν είναι αρκετά?
 

vlafo

Well-Known Member
[QUOTE="CVIAL, post: 236247, member:
Παρόλο που δεν μπήκαν πολλές στα temples δεν θεωρώ σαν πιο σημαντική παράμετρο το πλήθος αλλά την ποιότητα τοποθέτησης και την φυσικότητα. Εξάλλου στα temples και ειδικά μπροστά, η πυκνότητα πρέπει να είναι μικρή (σαν σκια) και να αυξάνεται όσο πάει προς τα πίσω.
[/QUOTE]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Παρόλο που δεν μπήκαν πολλές στα temples δεν θεωρώ σαν πιο σημαντική παράμετρο το πλήθος αλλά την ποιότητα τοποθέτησης και την φυσικότητα. Εξάλλου στα temples και ειδικά μπροστά, η πυκνότητα πρέπει να είναι μικρή (σαν σκια) και να αυξάνεται όσο πάει προς τα πίσω.

Για τα temples λοιπόν όχι για τους κροτάφους όπως έγραψες (2200)
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Για τα temples λοιπόν όχι για τους κροτάφους όπως έγραψες (2200)

Ναι οκ.
Θεωρείς ότι ήταν αρκετά η χρειαζόντουσαν λίγα ακόμα?
Κενή περιοχή ήταν και δεν θα είχε θέμα επιβίωσης.
Αυτή η υπερσυντηρητική τακτική από το γιατρό (παρόλο που σε γενικές γραμμές με βρίσκει σύμφωνο),αυτό το λίγο παραπάνω που θα αναδείξει το αποτέλεσμα είναι στα μείον(και δεν μιλάω για τον aldo που είναι ακόμα μικρός) αλλά η γενική προσέγγιση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Aldo

Well-Known Member
Τώρα που ζούμαρα στις φώτο έχει και λίγα διάσπαρτα μέσα στη νησίδα πράγματι.
Το πήγε όπου έκρινε για να μην πάθεις shocklos.
Από πλάγια τι εννοείς? Το έχει συνδέσει όλο και ενώσει με κροτάφους.
Τον αριθμό των g μαζί τον καθορίσατε?
Έχει χτιστεί μια γραμμή πάχους 5mm τουλάχιστον μπροστά απ το τσουλουφακι που ενώνεται με κροτάφους(η hairline είναι συνεχής σε όλο το τόξο της). Είπε στην αρχή ότι χρειαζομαι 2200 και μετά είπε ας ανέβουμε λίγο(2400), θα είναι καλύτερα. Ζήτησα να φτασουμε την μέγιστη πυκνότητα, διευκρινησα ότι θέλω πυκνότητα και φυσικότητα και στην εξέταση και την ημέρα της επέμβασης. Μου έδειξε φωτογραφίες από ασθενείς που είχαν όμοια σχετικά γεωμετρία κεφαλής μαζί μου, κάποιους δεν τους έχουμε δει ποτέ, (2-3) πουθενά. Τα αποτέλεσματα ήταν πολύ δυνατά!
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ναι οκ.
Θεωρείς ότι ήταν αρκετά η χρειαζόντουσαν λίγα ακόμα?
Κενή περιοχή ήταν και δεν θα είχε θέμα επιβίωσης.
Αυτή η υπερσυντηρητική τακτική από το γιατρό (παρόλο που σε γενικές γραμμές με βρίσκει σύμφωνο),αυτό το λίγο παραπάνω που θα αναδείξει το αποτέλεσμα είναι στα μείον(και δεν μιλάω για τον aldo που είναι ακόμα μικρός) αλλά η γενική προσέγγιση.

Στα temples ίσως καμμιά 50αρια γιατί βγήκε και μπροστά, δεν έκανε μόνο το τριγωνάκι. Όπως είπα όμως περισσότερο ρόλο παίζει η φυσικότητα. Αυτό που σίγουρα είναι λάθος είναι η υπερβολική πυκνότητα στα temples. Στους κροτάφους ίσως λίγο παραπάνω καμμια 200ρια αλλά πλέον μιλάμε για fine tuning, περισσότερο ενδιαφέρει η επιβίωση ειδικά στα μονότριχα.

Αυτά που έγραψε σε ένα ποστ προν τον χαμό είναι πολύ σημαντικά. Στην Ισπανία βλέπουμε σουπερ πυκνότητες αλλά όλοι είναι κουμπωμενοι με φίνα. Εδώ είναι ελάχιστοι αυτοι που είτε θα πάρουν φίνα (είπε 1%) είτε θα θελήσουν να κάνουν FUT. Οπότε ο συντηρητισμός δεν βλάπτει. Παρόλα αυτά θα συμφωνήσω ότι ένα κλικ παραπάνω στις πυκνότητες μπορεί ανά περίπτωση και σίγουρα θα το κάνει. Είναι στην φάση βελτίωσης. Ξέρω ότι δοκιμάζει το keep. Είναι κακό και για αυτόν και για εμάς ότι έφυγε γιατί είμαι σίγουρος ότι ακόμα και αν δικαιολογούσε την στάση του τα μηνύματα από τα σοβαρά μέλη τα έπαιρνε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Στα temples ίσως καμμιά 50αρια γιατί βγήκε και μπροστά, δεν έκανε μόνο το τριγωνάκι. Όπως είπα όμως περισσότερο ρόλο παίζει η φυσικότητα. Αυτό που σίγουρα είναι λάθος είναι η υπερβολική πυκνότητα στα temples. Στους κροτάφους ίσως λίγο παραπάνω καμμια 200ρια αλλά πλέον μιλάμε για fine tuning, περισσότερο ενδιαφέρει η επιβίωση ειδικά στα μονότριχα.

Αυτά που έγραψε σε ένα ποστ προν τον χαμό είναι πολύ σημαντικά. Στην Ισπανία βλέπουμε σουπερ πυκνότητες αλλά όλοι είναι κουμπωμενοι με φίνα. Εδώ είναι ελάχιστοι αυτοι που είτε θα πάρουν φίνα (είπε 1%) είτε θα θελήσουν να κάνουν FUT. Οπότε ο συντηρητισμός δεν βλάπτει. Παρόλα αυτά θα συμφωνήσω ότι ένα κλικ παραπάνω στις πυκνότητες μπορεί ανά περίπτωση και σίγουρα θα το κάνει. Είναι στην φάση βελτίωσης. Ξέρω ότι δοκιμάζει το keep. Είναι κακό και για αυτόν και για εμάς ότι έφυγε γιατί είμαι σίγουρος ότι ακόμα και αν δικαιολογούσε την στάση του τα μηνύματα από τα σοβαρά μέλη τα έπαιρνε.

Η φυσικότητα που με βάση τα μέχρι τώρα αναρτώμενα αποτελέσματα βλέπω να επιτυγχάνεται,θα πρέπει για να κουμπώνει ιδανικά να αυξηθεί ελάχιστα και η πυκνότητα που επιτυγχάνει.
Είναι εφικτό.

Eίναι κακό και για τους 2 αλλά τουλάχιστον ας παραμείνουν οι παρουσιάσεις της κλινικής του,σύμφωνα με τα λεγόμενα του.
Κάτι είναι και αυτό.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Και εγώ πιστεύω ότι θα συνεχιστούν οι επίσημες παρουσιάσεις. Εγώ πάντως θα ήθελα να γίνονται και ανεξάρτητες όπως αυτή εδώ του Aldo. Για αυτό τον λόγο δεν πρόκειται να επιτρέψω να ξαναγίνει το μπάχαλο που έγινε. Μόνο σχόλια ουσίας. Το δεύτερο σχόλιο πρέπει να προσθέτει κάτι στο πρώτο. Αν ξαναγίνει το ίδιο θα χάσουμε τον Aldo και δεν θα ξαναδούμε ανεξάρτητη από Αναστασάκη μεριά και είναι κρίμα. Άσχετα το τι λέγεται με τις τιμές είναι ο μοναδικός γιατρός που προσφέρει υψηλου επιπεδού FUT και FUE μαζί στην Ελλάδα. Για κάποιους είναι Η λύση αν φυσικά μπορούν να τα βρουν στις τιμές και αντέχουν.

Παρόλο που έκανα 2 FUE και θα έπρεπε να είμαι κολλημένος με αυτή, δεν είμαι. Κάποιοι προσπαθούν να μας πείσουν ότι με την FUE only χωρίς φίνα καλύπτεις τα πάντα. Δεν είναι έτσι. Χρειάζεσαι και άλλα όπλα και δυστυχώς στην Ελλάδα (ή και Κύπρο) δεν έχουμε. Για αυτό τον λόγο πρέπει να διερευνηθεί πλήρως (και σε βάθος) η AHC.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οι ημέρες χαλαρές και μετά από pm στον Aldo, βρεθήκαμε να είμαστε πολύ κοντά οπότε έκανε μια βόλτα από το γραφείο μου για μετρήσεις αφού είναι στην ιδανική περίοδο (12 ημέρες). Δυστυχώς όμως έχουν φύγει αρκετές τρίχες οπότε δεν μπόρεσα να μετρήσω με ακρίβεια την πυκνότητα με την γνωστή από παλιά DYI μέθοδο. Πάντως βρήκα ένα σημείο όπου φαίνεται η πυκνότητα αφού δεν έχουν φύγει τα graft. Να σημειωθεί ότι έχει variable πυκνότητα. Επίσης έκανα κανονική εμβαδομέτρηση και μέτρησα πάχος τρίχας. (το μικρόμετρο είναι UKAS calibrated).

IMG_6442r.jpg


img001r.jpg


Με δεδομένο ότι μπήκαν 2200g (δεν το ξέρουμε σίγουρα αλλά κάπου εκεί κοντά είναι) στους κροτάφους η πυκνότητα του φαίνεται να κυμαίνεται κοντά στο 45g +/-. Με λόγο 2.2 (πιθανώς στους κροτάφους κάτι παραπάνω αφού στα temples δεν μπήκαν πολύτριχα) έχει κοντά στις 100 τρίχες / cm2 ένα πολύ καλό νούμερο. Αν πιάσει υψηλά ποσοστά φύτρωσης το αποτέλεσμα θα είναι πολύ καλό.

IMG_6459r.jpg

H τρίχα στα κανονικά όρια προς τα κάτω 51μ.

Επειδή δεν έχουμε ακριβείς μετρήσεις αλλά προσεγγιστικές το CV φαίνεται να κινείται κοντά (5.1) στο 5.4 (που είναι το ζητούμενο).

Θα ποστάρω αργότερα και άλλες φώτο
 

Aldo

Well-Known Member
Οι ημέρες χαλαρές και μετά από pm στον Aldo, βρεθήκαμε να είμαστε πολύ κοντά οπότε έκανε μια βόλτα από το γραφείο μου για μετρήσεις αφού είναι στην ιδανική περίοδο (12 ημέρες). Δυστυχώς όμως έχουν φύγει αρκετές τρίχες οπότε δεν μπόρεσα να μετρήσω με ακρίβεια την πυκνότητα με την γνωστή από παλιά DYI μέθοδο. Πάντως βρήκα ένα σημείο όπου φαίνεται η πυκνότητα αφού δεν έχουν φύγει τα graft. Να σημειωθεί ότι έχει variable πυκνότητα. Επίσης έκανα κανονική εμβαδομέτρηση και μέτρησα πάχος τρίχας. (το μικρόμετρο είναι UKAS calibrated).

Προβολή συνημμένου 27267

Προβολή συνημμένου 27268

Με δεδομένο ότι μπήκαν 2200g (δεν το ξέρουμε σίγουρα αλλά κάπου εκεί κοντά είναι) στους κροτάφους η πυκνότητα του φαίνεται να κυμαίνεται κοντά στο 45g +/-. Με λόγο 2.2 (πιθανώς στους κροτάφους κάτι παραπάνω αφού στα temples δεν μπήκαν πολύτριχα) έχει κοντά στις 100 τρίχες / cm2 ένα πολύ καλό νούμερο. Αν πιάσει υψηλά ποσοστά φύτρωσης το αποτέλεσμα θα είναι πολύ καλό.

Προβολή συνημμένου 27269
H τρίχα στα κανονικά όρια προς τα κάτω 51μ.

Επειδή δεν έχουμε ακριβείς μετρήσεις αλλά προσεγγιστικές το CV φαίνεται να κινείται κοντά (5.1) στο 5.4 (που είναι το ζητούμενο).

Θα ποστάρω αργότερα και άλλες φώτο
Cvial χαρηκα για την γνωριμία, σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου και την εποικοδομητική συζήτηση που είχαμε αν και πιστεύω ήταν άδικη διότι εγώ δεν μοιράστηκα κάποια ιδιαίτερη γνώση μαζί σου.
Στο δια ταύτα, έπειτα από τις μετρησεις αυτες , δίνονται απαντησεις όσον αφορά, έκταση που καλύφθηκε,γκράφτ αν cm2 ,πάχος τρίχας και κάποιες εικόνες με υψηλή ανάλυση απο δότρια και λήπτρια 12 μερες μετά την ΜΕΤ, θα ακολουθήσουν!
 

tol

Well-Known Member
Οι ημέρες χαλαρές και μετά από pm στον Aldo, βρεθήκαμε να είμαστε πολύ κοντά οπότε έκανε μια βόλτα από το γραφείο μου για μετρήσεις αφού είναι στην ιδανική περίοδο (12 ημέρες). Δυστυχώς όμως έχουν φύγει αρκετές τρίχες οπότε δεν μπόρεσα να μετρήσω με ακρίβεια την πυκνότητα με την γνωστή από παλιά DYI μέθοδο. Πάντως βρήκα ένα σημείο όπου φαίνεται η πυκνότητα αφού δεν έχουν φύγει τα graft. Να σημειωθεί ότι έχει variable πυκνότητα. Επίσης έκανα κανονική εμβαδομέτρηση και μέτρησα πάχος τρίχας. (το μικρόμετρο είναι UKAS calibrated).

Προβολή συνημμένου 27267

Προβολή συνημμένου 27268

Με δεδομένο ότι μπήκαν 2200g (δεν το ξέρουμε σίγουρα αλλά κάπου εκεί κοντά είναι) στους κροτάφους η πυκνότητα του φαίνεται να κυμαίνεται κοντά στο 45g +/-. Με λόγο 2.2 (πιθανώς στους κροτάφους κάτι παραπάνω αφού στα temples δεν μπήκαν πολύτριχα) έχει κοντά στις 100 τρίχες / cm2 ένα πολύ καλό νούμερο. Αν πιάσει υψηλά ποσοστά φύτρωσης το αποτέλεσμα θα είναι πολύ καλό.

Προβολή συνημμένου 27269
H τρίχα στα κανονικά όρια προς τα κάτω 51μ.

Επειδή δεν έχουμε ακριβείς μετρήσεις αλλά προσεγγιστικές το CV φαίνεται να κινείται κοντά (5.1) στο 5.4 (που είναι το ζητούμενο).

Θα ποστάρω αργότερα και άλλες φώτο
Φιλε CVIAL, μπορει να κανω λαθος....ωστοσο εχω τις ενστασεις μου.

Συγκεκριμενα, η φωτογραφια με το κλασικο τετραγωνακι ειναι απο το forelock (παλι αν δεν κανω λαθος).

Παρατηρωντας τις φωτογραφιες του φιλου Aldo πριν και μετα τη μμ, βλεπουμε οτι το συγκεκριμενο σημειο (το κεντρο του τσουλουφιου) ειχε ηδη καμποσο μαμα μαλλι.

Υποθετικα...αν βαζαμε πριν απο τη μμ το συγκεκριμενο τετραγωνακι στο συγκεκριμενο σημειο που τραβηχτηκε η τωρινη φωτογραφια, θεωρω οτι θα υπηρχαν, τουλαχιστον, 20 μαμα grafts.

Αρα, μηπως ειναι λανθασμενη η μετρηση που εγινε; Μηπως συμπεριλαμβανονται και πολλα μαμα μαλλια;

Προσωπικη αποψη (που φυσικα χωρις εμπειρια δια ζωσης ενεχει πιθανοτητες λαθους)...που ενισχυεται και απο προσεκτικη παρατηρηση του αριστερου κροταφου, οπως βλεπουμε (στην ιδια φωτογραφια με το τετραγωνακι). Ο κροταφος, λοιπον, δειχνει πολυ πιο αραιος. Ισως, λοιπον, το συγκεκριμενο σημειο του τσουλουφιου δειχνει πολυ πυκνο λογω των προϋπαρχουσων τριχων.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Σε ξεγελά φίλε Tol η φώτο. Είναι στις παρυφές του forelock αλλά εκτός αυτού, περί το 1-1.5cm. Δεν μπορείς να το καταλάβεις γιατί καλύπτεται από το άσπρο του χαρτιού. Εξάλλου το forelock έχει διαφορετικό μήκος μαλλιού, δεν έχει κουρευτεί. Ήταν η μοναδική περιοχή που υπήρχαν σχεδόν ατόφια τα μμ, στις υπόλοιπες περιοχές είχαν πέσει για αυτό σου φαίνονται αραιές, μπορούσες να διακρίνεις τις τρύπες. Φυσικά δεν μπορώ να ξέρω αν υπήρχαν τρίχες μαμισιες που είχαν κουρευτεί στο μήκος των μεταμοσχευμένων (δεν είναι πιθανό γιατί έχουν άλλο πάχος). Όπως και να έχει η εμβαδομετρηση είναι ακριβέστατη και τα 50 «κολλάνε» με τα 46 που προκύπτουν από τα 2200/48. Εννοείται ότι υπάρχουν και περιοχές προς τα πλαγιά με σαφώς μικρότερη πυκνότητα η οποία όμως δεν μπορούσε να μετρηθεί. Πριν 3-4 μέρες θα ήταν δυνατόν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

makis25

Well-Known Member
tol και να μην ειναι ακριβης η μετρηση σε εκεινο το τετραγωνακι , τα υπολοιπα ειναι απλα μαθηματικα . Σε συνολο 48 τετραγωνικα μπηκαν 2200 graft , δηλαδη 46graft ανα τετραγωνικο . Με τη μια , με ενα περασμα . Με λιγα λογια απο τις υψηλοτερες πυκνοτητες επιβεβαιωμενα ( αφου ειναι μετρημενο το εμβαδο) σε περιστατικο σε Ελλαδα . Σε ποια αλλη κλινικη στην Ελλαδα βαζει καποιος 45+ graft ανα εκατοστο με ενα περασμα . Σε καμια αλλη . Αλλα ειπα να μη πολυ μιλαω γιατι συνεχως ακουγομαι σαν απολογητης του Αναστασακη.
 
Μπλουζα