Aldo, FUE, 2409g, 05/08/2020

Aldo

Well-Known Member
Γιατρέ το κόστος ,μάλλον μπερδευτηκατε..ΔΕΝ ΤΟ ΚΟΙΤΑΜΕ ΚΑΝ.ενα τεράστιο ποσοστό του φόρουμ έχει κάνει επεμβάσεις σε άλλες χώρες με αποδεδειγμένα τα καλύτερα ονόματα γιατρών παγκοσμίως..αποδεδειγμένα..για το αν τα χρήματα που ζητάει κάποιος είναι ανάλογα με τα αποτελέσματα του συζητάμε και για συγκρίσεις προς το παρόν
Και γιατί βρε σεις μου κάνατε την ... συκωταρια τούμπανο (όχι εσυ προσωπικά) αφού δεν το κοιτάμε το κόστος!
προσωπικα δεν το κοιτάω, δεν το κοίταξα!
Αυτο που κοίταξα είναι να είμαι σίγουρος, υγιεισ και με ένα εγγυημένο αποτέλεσμα!!
Το αν το αποτέλεσμα δεν είναι καλό (που μέχρι στιγμής από όσο μπορούμε να δούμε όλα γίναν σωστά, σχολιάστε !!!) θα είμαι εγώ ο πρώτος που θα πάει στον γιατρό.
Αν το αποτέλεσμα είναι καλύτερο απ τα expectations οι φίλοι μου και οικογένεια θα πάνε στον γιατρό για ΜΕΤ όμως ασυζητητί.

Η παρουσίαση εδώ είναι μετά από παρότρυνση και αντμιν αλλά και γιατρού!
Όλα θα τα δούμε παρέα εν καιρω ... εδώ θα είμαστε, αν ξεχνιέμαι να ανεβάσω φωτό. Σκούντηξτε!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Aldo εγώ προσωπικά δεν σου έκανα καμία συκωταρια τούμπανο..αλλά δεν γίνεται να μην ακούγεται τιμή σε κάτι που βλέπουμε.γι αυτό και τα παιδιά ρωτάνε.
 

Aldo

Well-Known Member
Aldo εγώ προσωπικά δεν σου έκανα καμία συκωταρια τούμπανο..αλλά δεν γίνεται να μην ακούγεται τιμή σε κάτι που βλέπουμε.γι αυτό και τα παιδιά ρωτάνε.
Εγώ τι είπα φίλε ; Δεν το διευκρίνησα;;
Ας κάνουμε οικονομία λόγο και να σταματήσουμε το γύρω γύρω όλοι! Θα ανεβάσω φωτό από την κατάσταση σήμερα
Για να δούμε, Θα γινει η έκπληξη να «βομβαρδίσουμέ´´ τον γιατρό με ερωτησεις οι πιο έμπειροι, μπας και μάθουμε κάτι καινούριο στς 13/8/20 ;;
 

makis25

Well-Known Member
aldo , εικονα δοτριας μεσα σε 5 μερες , πολυ καλη ! ισως βοηθα και το νεαρο της ηλικιας δε ξερω . Και κατα τα αλλα πολυ καλη τοποθετηση και πολυ ωραιες φωτογραφιες . Απο τις πυκνες τοποθετησεις της κλινικης ειναι αυτη νομιζω . Επισης βλεπω ειναι περιστατικο με 2,4κ grafts σε μια μερα .

Τωρα για τις τιμες που κανετε συζητηση σα τα αλανιαρικα κοκορια , ελευθερη αγορα δεν εχουμε , o καθε ενας χρεωνει οσο θελει , και εμεις ελευθερα αποφασιζουμε αν αγορασουμε ή οχι . Παντως τετοια προσφορα πληροφοριας με φωτο και απο κλινικη και απο ασθενεις ανεξαρτητα απο κλινικη και γιατρο και με τετοιο ρυθμο μεσα σε 2 μηνες δεν εχει ξανασυμβει στο φορουμ , και δε ξερω πλεον αν εχει συμβει και σε καποιο ξενο φορουμ . Και δεν θελω ουτε να κανω τον απολογητη του Αναστασακη ουτε εχω καποια σχεση μαζι του . Νομιζω πως κραταμε μια passive aggressive σταση απεναντι του . Λαθασμενα.
 

Aldo

Well-Known Member
Ημέρα 8η!
 

Συνημμένα

  • 490E3D3D-14B3-4729-8F27-8F19C497C69D.png
    490E3D3D-14B3-4729-8F27-8F19C497C69D.png
    1.5 MB · Προβολές: 476
  • 51CEB370-DB99-49A8-884C-17C15E09333E.png
    51CEB370-DB99-49A8-884C-17C15E09333E.png
    1.5 MB · Προβολές: 461
  • E267777D-2E2E-4BE8-8304-1479AACCC3A2.png
    E267777D-2E2E-4BE8-8304-1479AACCC3A2.png
    1.6 MB · Προβολές: 442
  • A51BB380-43BE-4F86-AFCE-F7C4692F114A.png
    A51BB380-43BE-4F86-AFCE-F7C4692F114A.png
    3 MB · Προβολές: 438

Aldo

Well-Known Member
Γιατρε συγνωμη κιολας..κανετε μονο μια επεμβαση σχεδον σε καθε ασθενη σας ο οποιος δε λαμβανει φιναστεριδη..αλλα παραλειπετε να αναφερετε οτι τον υποχρεωνετε να πληρωσει και τη θεραπεια λειζερ...
Επιτυχημενα αποτελεσματα ναι εχετε..εμπειρια μεγαλη ως τριτης γενιας γιατρος σιγουρα εχετε...θα δεχτω οτι εχετε και ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ τεχνικους βοηθους..αλλα οχι μονο επιμενετε να μη φανερωνετε τα κοστη των επεμβασεων σας, αποκρυπτετε κιολας με τα γραφομενα σας οτι η επεμβαση σε εσας επιβαρυνετε οικονομικα με τη χρησιμοποιηση του καπελου διοδιων του εγκεκριμενου απ το fda...να τα λεμε ολα, μην κρυβομαστε πισω απ το δακτυλο μας!
Φίλε δεν σε γνωρίζω δεν έχω τίποτα απέναντι σου, πιστεύω βέβαια πως είσαι απολυτος χωρις Να γνωρίζεις, Γνώμη μου πάντα.
Όμως, στο λέω με κάθε ειλικρινια εγώ δεν υποχρεώθηκα να αγορασω κανενα laser ούτε μου προτάθηκε να το αγορασω. Όταν πήγα για το λούσιμο με ανακοίνωσαν πως θέλουν να παρω το laser free of charge για κάποιους μήνες για να boostάρει την φύτρωση-αποθεραπεία (αυτό είναι εδεχομενως κομμάτι και μερος μιας έρευνας) που συνδράμει στην επιστήμη κυρίως , αλλά και στο τελικό αποτέλεσμα. εξήγησα βέβαια πως μένω στο εξωτερικό και τον προβληματισμό μου λόγο μελλοντικών μέτρων covid και λοιπά πως μπορεί να μην είμαι πίσω σύντομα, δεν είχαν κανενα πρόβλημα.
Αυτά προς αποκατάσταση της αλήθειας!
Τέλος, επειδή θα πάει η συζήτηση προς τα εκεί... αν κάποιος ρωτήσει αν δουλεύει το laser θα παραθέσω επιστημονικές αναφορές!
πληροφοριακά from the top of my head το continuous wave laser αλλάζει την μικρό δομή των μετάλλων(SS316l) τουλάχιστον μέχρι 3mm, κάθετα στον άξονα του και δεν μιλάω για κοπή αλλά έκθεση! Το penetration εξαρτάται από την ισχύς του , material absorption coefficient, είδος του laser, scanning strategy και ´αλλα...

Σκεψου τι κάνει σε έναν θύλακα τρίχας!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldo

Well-Known Member
Οι πιο busy κλινικές ειναι η Advanced ( λογω ξένων) και η Dhi ως μεγαλυτερο ονομα ( δεν εννοώ στο forum)
Και με διαφορα .
Ας χρεώνει οσο θελει ο καθένας δικαίωμα του .
Το ποσο κοστολογεί τις υπηρεσίες, και εάν αυτές ειναι αντάξιες των αποτελεσμάτων και της φήμης θα του το δείξει η αγορά .
Ουτε εγω, ουτε ο Vlafo πχ που θα κανουμε like και θα πούμε μπράβο

Επειδή χάθηκε η μπάλα με τους καυγάδες μη χαθεί και το νόημα .
Ο σκοπός μιας παρουσίασης δεν ειναι για να ανεβεί η αυτοεκτίμηση μας και η ψυχολογία μας .
Δεν ειναι μονο για να συζητάμε σε δέκα σελίδες για το εάν έπρεπε να καλύψουμε τους κροτάφους η να γεμίσουμε το crown .
Το βασικότερο απ´ολα ειναι να δώσουμε τα φώτα σε νεα μέλη η Ανθρώπους που κανουν τη προσωπική τους αναζήτησή στο χώρο αυτο.
Τα φώτα που πήραμε απο το forum δηλαδή όλοι εμείς που πραγματοποιήσαμε μεταμοσχευση
Να προτρέψουμε και να αποτρέψουμε .
Να τους πούμε τι να προσέξουν για να μη κανουν τα λάθη που τυχόν κάναμε εμείς με τη προσέγγιση και την επιλογή μας .
Να εχουν μια ιδέα για το κόστος , τη διαδικασία , το πόνο κλπ .

Φάγανε ban 4 μέλη που οι 3 απο αυτούς κάνανε ολοκληρωμένες παρουσιάσεις στο φορουμ και άνοιξαν τα ματια σε κοσμο
που έψαχνε οικονομική λύση στο προβλημα που αντιμετώπιζαν.
Φάγανε ban με σκοπό να ανεβεί επίπεδο το φορουμ και να γίνονται συζητήσεις επι της ουσίας .

Φίλε @CVIAL με κλακαδορους γιατρών και με αλαζονικές συμπεριφορές δυστυχώς ο στόχος σου απέτυχε .
Έδιωξες " οπαδούς" για να καλωσορίσεις Hooligans
Πάντα φιλικά
Ταπεινή μου γνώμη το νόημα έχει χαθεί απ τις πρώτες 2-3 σελίδες, δεν νομίζω ότι υπήρξε κάποιο ουσιαστικό όφελος από αυτή την παρουσίαση !
Αν πιστεύετε ότι θα υπάρχει κόσμος που θα συνεχίσει τις παρουσιάσεις με τα συγκεκριμένα δεδομένα είστε τουλάχιστον γελασμένοι! Μην αρχίσετε... 15σελ τώρα τα ίδια λένε βαρέθηκα!!
Εγώ δεν θέλω να μοιραστώ την τιμή για προσωπικούς λόγους, ανεξαρτήτως γιατρού!!! Χωνέψτε το, το ξέρουν 7 άτομα όλα κι όλα απ την πλευρά μου, 7+1 !!
Για να το λήξουμε, με αυτά τα λεφτά επερνα panigale V4 ειδική παραγγελία με ΕΤA 5ος του 21 ομως, μπορεί κ να την παρω... ... ....

Προσωπικά δεν έχω επιτεθεί σε κανενα μέλος, πιστεύω και ελπίζω πως δεν έχω καταστρέψει το νήμα κανενός παιδιού. Αν το έχω κάνει ζητω συγνώμη και δεν θα το επαναλάβω, μπορεί να σταματήσω να ακολουθώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
Καλα κάνατε και ξεθυμάνετε εδώ κάποιοι, κανενα πρόβλημα ειλικρινά, εύχομαι να νιώθετε καλύτερα!
Στο δια ταύτα, πρπει όλοι να θυμηθούμε κάποιους βασικούς τρόπους και να ξεκινήσουμε από τον ΣΕΒΑΣΜΟ, όχι σε εμένα αλλά σε όλους αυτούς που μας διαβάζουν ή θα θέλουν να διαβάσουν γιατί είναι προβληματισμένοι και ψάχνουν να βρουν μια λύση να διαβάσουν μια αποψη!
Τι ακριβώς θα διαβάσουν εδώ μέσα ρε σεις και συγκεκριμένα στο νήμα του Aldo;;;

Έπειτα, τι ακριβώς θα καταλάβει ο Πιτσιρικάς ή ο ξάδερφος μου που είναι 21 και έχει τρομάξει γτ αραιώνει το κεφάλι του ... θα τον ελκύουν τα σχόλια του τύπου με την φίνα δεν θα ξανα είσαι άντρας ποτέ ... ή το κορυφαίο πρπεει να πάρεις φίνα για μην σου πέσουν τα μεταμοσχευμένα;;
Το ζητούμενο στις συζητήσεις τελικά ειναι ποιος είναι ο πιο φθηνός... όλοι βάζουν τρίχα, σιγά!!
Όχι οι θεραπείες και οι διαφορες επιλογές, σε σωστές παρουσιάσεις-νήματα !
Ουτε, οι Μετ και οι συγκρίσεις αποτελεσμάτων μεταξύ κλινικών, ειδικά από αυτούς που έχουν εμπειρία.
Μηδέ το state of the art στις μεταμοσχεύσεις...

Μήπως να αναθεωρήσουμε σε κάποια πράγματα και να είμαστε λίγο πιο ήπιοι μεταξύ μας, τουλάχιστον οι συμπάσχοντες ;;

**Georgie δεν απευθύνομαι σε σένα
 

Georgie

Well-Known Member
Αφού φίλε @Aldo απαντάς στο σχόλιο μου χωρις να απευθύνεσαι σε μένα. :)
Θα πάρω τη πρωτοβουλία να απευθυνθώ σε εσένα που είχες το θάρρος να ξεκινήσεις μια παρουσίαση για να βοηθήσεις αλλα μέλη του φορουμ με παρόμοιο προβλημα. αλλα και για να μας συστήσεις ανεξάρτητα μια κλινική που ειδικεύεται επιτυχώς κατα τα λεγόμενα στη Μεταμοσχευση τριχωτού .
Αφού εχεις πληρώσει τη διαδικασία στο άκεραιο όπως οι περισσότεροι εδω .
Δεν εχεις κανένα λόγο και καμία υποχρέωση στη κλινική πια .
Αφού ξεκίνησες τη παρουσίαση εχεις την υποχρέωση να την ολοκληρώσεις είτε παει καλα είτε οχι .
Επίσης τα μέλη γενικά ζητάνε πολλές πληροφορίες ( ειδικά εκείνα τα οποία δεν εχουν ακομα παρει την απόφαση)
Καλο θα ηταν τα βασικά τουλάχιστον να τα αναφέρεις και μεσα σε αυτα τα σημαντικά 2 ειναι
Τα ποσα τριχοθυλακια τοποθετήθηκαν
Το ποσο τα πλήρωσες
Το state of art ειναι κατι που θα φανει στη πορεία και θα κριθεί οταν πρεπει .
Ελπιζω και εύχομαι ολόψυχα θετικά .
 

Aldo

Well-Known Member
Αφού φίλε @Aldo απαντάς στο σχόλιο μου χωρις να απευθύνεσαι σε μένα. :)
Θα πάρω τη πρωτοβουλία να απευθυνθώ σε εσένα που είχες το θάρρος να ξεκινήσεις μια παρουσίαση για να βοηθήσεις αλλα μέλη του φορουμ με παρόμοιο προβλημα. αλλα και για να μας συστήσεις ανεξάρτητα μια κλινική που ειδικεύεται επιτυχώς κατα τα λεγόμενα στη Μεταμοσχευση τριχωτού .
Αφού εχεις πληρώσει τη διαδικασία στο άκεραιο όπως οι περισσότεροι εδω .
Δεν εχεις κανένα λόγο και καμία υποχρέωση στη κλινική πια .
Αφού ξεκίνησες τη παρουσίαση εχεις την υποχρέωση να την ολοκληρώσεις είτε παει καλα είτε οχι .
Επίσης τα μέλη γενικά ζητάνε πολλές πληροφορίες ( ειδικά εκείνα τα οποία δεν εχουν ακομα παρει την απόφαση)
Καλο θα ηταν τα βασικά τουλάχιστον να τα αναφέρεις και μεσα σε αυτα τα σημαντικά 2 ειναι
Τα ποσα τριχοθυλακια τοποθετήθηκαν
Το ποσο τα πλήρωσες
Το state of art ειναι κατι που θα φανει στη πορεία και θα κριθεί οταν πρεπει .
Ελπιζω και εύχομαι ολόψυχα θετικά .
Ειλικρινά δεν απευθυνόμουν σε σένα, πάτησα στο ποστ σου για να να συμπληρωσω πάνω σε αρκετά απ τα οποία συμφωνούσα!
Το state of the art απευθύνεται στις ΜΕΤ γενικότερα.
 

Georgie

Well-Known Member
Φιλε @Aldo συνέχισε τη παρουσίαση σου και καλο θα ηταν να μείνουμε όλοι σε αυτη .
Εισαι στην αρχη ακομα και οι επόμενοι 2-3 μηνες θα ειναι κάπως .
Μετα το κλείσιμο του 3 μηνα θα αρχίσεις να βλεπεις διαφορα και να παίρνεις τη χαρά του αποτελέσματος μερα με την ημέρα.
Υπομονή και καλή συνέχεια .
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αγαπητέ φίλε Aldo όπως είδες καθάρισα το νήμα σου. Θα σε παρακαλέσω για την τιμή των όπλων αλλά και επειδή πρέπει να δώσουμε το καλό παράδειγμα να βοηθήσεις να γίνει μια πολύ καλή παρουσίαση, τόσο ως προς την ποιότητα (φώτο, συχνότητα ενημέρωσης) όσο και ως προς το επίπεδο συζήτησης. Θα παρακολουθώ συνεχώς το νήμα και θα συντονίζω την συζήτηση έτσι ώστε να γίνει μια παρουσίαση πρότυπο. Σου εύχομαι καλή επιτυχία!
 
  • Like
Reactions: tol

Aldo

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλους!

Είχα επικοινωνήσει με τον CVIAL να διαγραφεί αυτό το νήμα δίοτι δεν συμβάλλει σε τίποτα όπως εξέλιχθηκε με τις συμπεριφόρες κάποιων μελών, ίσως και την δική μου.
Επέλεξα να μην προχωρήσω σε διαγραφή λόγο της εκτίμησης μου προς το πρόσωπο του mod αρχικά για τον χρόνο που αφιερώνει στο φόρουμ (που είμαι βέβαιος λίγοι θα έκαναν αφου είχαν λύσει το πρόβλημα τους) αλλα κυρίως διότι μοιραζόμαστε κοινές ιδέες και οπτικές, δεν θα επεκταθώ. Η επικοινωνία έγινε πρίν ο γιατρός, ανακοινώσει το οτιδήποτε πέρι αποχώρησης στο φόρουμ.

Δυστηχώς, ο Γιατρός εκβιάστηκε μέσω του μπούλινγκ με αποκορύφωμα την ταραχή και τις ακρότητες που έλαβαν τόπο στην δική μου παρουσίαση. Κάποιοι, τα θεώρησαν ως θεμιτό μέσο (ανήθικο και το γνωρίζουν) για να μάθουν κάτι για το οποίο πιστεύω, δεν μπορούν να έχουν κανέναν λογο και για το οποίο αποφασίζει κάποιος άλλος, κοινώς άλλος έχει το καρπούζι και ο ίδιος κρατάει και το μαχαίρι.
Λυπάμαι ιδιαίτερα που ο Γιατρός επέλεξε να φύγει, μα τρομάζω με την ηρεμία και την απάθεια κάποιων, σαν να μην άλλαξε τίποτα, σαν να μην χάσαμε τίποτα και τώρα ''νίπτουν τας χείρας τους'', είναι τουλάχιστον.... φθηνό !!

Άλλαξαν πολλά, χάσαμε πολλά. Δεν χάσαμε την Anastasakis Hair Clinic... ένα μέλος που είναι γιατρός χάσαμε.
Ας τον ονομάσουμε Δόκτωρ Κωνσταντίνο (παρακαλώ να μου επιτραπεί, μόνο αυτη την φορά), ένας χειρούργος με ειδίκευση στις μεταμοσχέυσεις μαλλιών, με πολλούς τίτλους και έναν διδακτορικό, που θα πρέπει να προασπίζεται κάθε μέρα. Τα παραπάνω σημαίνουν πολλά, τουλάχιστον για εμένα.
Ο Δόκτωρ για κάποιους ήταν ιδιότροπος, οκ, καιι ;;; είναι άνθρωπος όπως όλοι εμείς, μα πάνω απο όλα προσιτός και με χιούμορ(προσωπική εμπειρία). Επιτρέψτε μου εδώ να κάνω μια σύγκριση, τυγχάνει να γνωρίζω ανθρώπους με τίτλους όπως ο γιατρός με αντίστοιχες καρίερες σε άλλους τομείς βέβαία, που προσφέρουν και αυτόι με τον τρόπο τους. Ελάχιστοι είναι προσιτοί και ακόμα πιο λίγοι θα σπαταλούσαν τον χρόνο τους αφιλοκερδώς με αναλύσεις που δεν τους προσδίδουν κάποιο όφελος, πόσο μάλλον με τόσο έντονη συμμετοχή.

Ευτυχώς για την εικόνα των μαλλιών όλών μας, υπάρχουν λύσεις και είναι πολλές, κάποιες αρκετά και άλλες απόλυτα επιτυχημένες.
Δυστηχώς όμως για τον χαρακτήρα μας είναι περιορισμένες, αυτον δεν μπορέι να μας τον φτιάξει κανένας γιατρός, όσο καλός έμπειρος ή και ακριβός.


Προς αποκατάσταση της αλήθειας, η γνώση μοιράζεται ΔΕΝ μεταδίδεται!

PS θα παρακαλούσα τον χρήστη @Μanly-Μan αν έχει την ευγενή καλοσύνη να μην συνεχίσει να σχολίαζει σε αυτο το νήμα, ευχαριστώ για την κατανόηση.
 
Τελευταία επεξεργασία:

manly_Man

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλους!

Είχα επικοινωνήσει με τον CVIAL να διαγραφεί αυτό το νήμα δίοτι δεν συμβάλλει σε τίποτα όπως εξέλιχθηκε με τις συμπεριφόρες κάποιων μελών, ίσως και την δική μου.
Επέλεξα να μην προχωρήσω σε διαγραφή λόγο της εκτίμησης μου προς το πρόσωπο του mod αρχικά για τον χρόνο που αφιερώνει στο φόρουμ (που είμαι βέβαιως λίγοι θα έκαναν αφου είχαν λύσει το πρόβλημα τους) αλλα κυρίως διότι μοιραζόμαστε κοινές ιδέες και οπτικές, δεν θα επεκταθώ. Η επικοινωνία έγινε πρίν ο γιατρός, ανακοινώσει το οτιδήποτε πέρι αποχώρησης στο φόρουμ.

Δυστηχώς, ο Γιατρός εκβιάστηκε μέσω του μπούλινγκ με αποκορύφωμα την ταραχή και τις ακρότητες που έλαβαν τόπο στην δική μου παρουσίαση. Κάποιοι, τα θεώρησαν ως θεμιτό μέσο (ανήθικο και το γνωρίζουν) για να μάθουν κάτι για το οποίο πιστεύω, δεν μπορούν να έχουν κανέναν λογο και για το οποίο αποφασίζει κάποιος άλλος, κοινώς άλλος έχει το καρπούζι και ίδιος κρατάει και το μαχαίρι.
Λυπάμαι ιδιαίτερα που ο Γιατρός επέλεξε να φύγει, μα τρομάζω με την ηρεμία και την απάθεια κάποιων, σαν να μην άλλαξε τίποτα, σαν να μην χάσαμε τίποτα και τώρα ''νίπτουν τα χείρας τους'', είναι τουλάχιστον.... φθηνό !!

Άλλαξαν πολλά, χάσαμε πολλά. Δεν χάσαμε την Anastasakis Hair Clinic... ένα μέλος που είναι γιατρός χάσαμε.
Ας τον ονομάσουμε Δόκτωρ Κωνσταντίνο (παρακαλώ να μου επιτραπεί, μόνο αυτη την φορά), ένας χειρούργος με ειδίκευση στις μεταμοσχέυσεις μαλλιών, με πολλούς τίτλους και έναν διδακτορικό, που θα πρέπει να προασπίζεται κάθε μέρα. Τα παραπάνω σημαίνουν πολλά, τουλάχιστον για εμένα.
Ο Δόκτωρ για κάποιους ήταν ιδιότροπος, οκ, καιι ;;; είναι άνθρωπος όπως όλοι εμείς, μα πάνω απο όλα προσιτός και με χιούμορ(προσωπική εμπειρία). Επιτρέψτε μου εδώ να κάνω μια σύγκριση, τυγχάνει να γνωρίζω ανθρώπους με τίτλους όπως ο γιατρός με αντίστοιχες καρίερες σε άλλους τομείς βέβαία, που προσφέρουν και αυτόι με τον τρόπο τους. Ελάχιστοι είναι προσιτοί και ακόμα πιο λίγοι θα σπαταλούσαν τον χρόνο τους αφιλοκερδώς με αναλύσεις που δεν τους προσδίδουν κάποιο όφελος, πόσο μάλλον με τόσο έντονη συμμετοχή.

Ευτυχώς για την εικόνα των μαλλιών όλών μας, υπάρχουν λύσεις και είναι πολλές, κάποιες αρκετά και άλλες απόλυτα επιτυχημένες.
Δυστηχώς όμως για τον χαρακτήρα μας είναι περιορισμένες, αυτον δεν μπορέι να μας τον φτιάξει κανένας γιατρός, όσο καλός έμπειρος ή και ακριβός.


Προς αποκατάσταση της αλήθειας, η γνώση μοιράζεται ΔΕΝ μεταδίδεται!

PS θα παρακαλούσα τον χρήστη @Μanly-Μan αν έχει την ευγενή καλοσύνη να μην συνεχίσει να σχολίαζει σε αυτο το νήμα, ευχαριστώ για την κατανόηση.
Aldo δεν εχω κανενα πρόβλημα μαζι σου...και αν σχολιαζα απο εδω και περα θα ηταν καθαρα για την παρουσίαση σου ΚΑΙ θα ήμουν απολυτα δίκαιος μαζι σου...ολο αυτο εγινε απο πολλα μελη για να ανακοινωθούν οι τιμες..δεν έχει να κανει με σενα...απο την στιγμή που λύθηκε αυτο το θεμα..δεν εχω αλλο λογο να σχολιάζω αρνητικά...σου υπόσχομαι να Είμαι δίκαιος και δεν εχεις κάποιο λογο να αγχώνεσαι. Καλη συνεχεια
 

Aldo

Well-Known Member
Aldo δεν εχω κανενα πρόβλημα μαζι σου...και αν σχολιαζα απο εδω και περα θα ηταν καθαρα για την παρουσίαση σου ΚΑΙ θα ήμουν απολυτα δίκαιος μαζι σου...ολο αυτο εγινε απο πολλα μελη για να ανακοινωθούν οι τιμες..δεν έχει να κανει με σενα...απο την στιγμή που λύθηκε αυτο το θεμα..δεν εχω αλλο λογο να σχολιάζω αρνητικά...σου υπόσχομαι να Είμαι δίκαιος και δεν εχεις κάποιο λογο να αγχώνεσαι. Καλη συνεχεια
δεν έχει νόημα να επαναλάβω χαρακτηρισμούς προς το πρόσωπο σου! Θα σε παρακαλούσα να διαβάσεις απλά το υστερόγραφο...
 

manly_Man

Well-Known Member
δεν έχει νόημα να επαναλάβω χαρακτηρισμούς προς το πρόσωπο σου! Θα σε παρακαλούσα να διαβάσεις απλά το υστερόγραφο...
Δεν με ενδιαφέρουν οι χαρακτηρισμοί σου φιλε, ο καθενας μπορει να λεει οτι θελει, αλλα ουτε θα ξανασχολιασω αφου το θέλεις, απλα οπως ζητας κ εσυ, δεν θα ηθελα να ξανασχολιασεις για εμενα και να αναφέρεις το ονομα μου. Ελπιζω Αυτή να ειναι η τελευταία φορα που μιλάμε ο ενας στον αλλο και που αναφέρουμε ο ενας το ονομα του αλλου
 
Τελευταία επεξεργασία:

tol

Well-Known Member
Καλησπέρα σε όλους!

Είχα επικοινωνήσει με τον CVIAL να διαγραφεί αυτό το νήμα δίοτι δεν συμβάλλει σε τίποτα όπως εξέλιχθηκε με τις συμπεριφόρες κάποιων μελών, ίσως και την δική μου.
Επέλεξα να μην προχωρήσω σε διαγραφή λόγο της εκτίμησης μου προς το πρόσωπο του mod αρχικά για τον χρόνο που αφιερώνει στο φόρουμ (που είμαι βέβαιος λίγοι θα έκαναν αφου είχαν λύσει το πρόβλημα τους) αλλα κυρίως διότι μοιραζόμαστε κοινές ιδέες και οπτικές, δεν θα επεκταθώ. Η επικοινωνία έγινε πρίν ο γιατρός, ανακοινώσει το οτιδήποτε πέρι αποχώρησης στο φόρουμ.

Δυστηχώς, ο Γιατρός εκβιάστηκε μέσω του μπούλινγκ με αποκορύφωμα την ταραχή και τις ακρότητες που έλαβαν τόπο στην δική μου παρουσίαση. Κάποιοι, τα θεώρησαν ως θεμιτό μέσο (ανήθικο και το γνωρίζουν) για να μάθουν κάτι για το οποίο πιστεύω, δεν μπορούν να έχουν κανέναν λογο και για το οποίο αποφασίζει κάποιος άλλος, κοινώς άλλος έχει το καρπούζι και ο ίδιος κρατάει και το μαχαίρι.
Λυπάμαι ιδιαίτερα που ο Γιατρός επέλεξε να φύγει, μα τρομάζω με την ηρεμία και την απάθεια κάποιων, σαν να μην άλλαξε τίποτα, σαν να μην χάσαμε τίποτα και τώρα ''νίπτουν τας χείρας τους'', είναι τουλάχιστον.... φθηνό !!

Άλλαξαν πολλά, χάσαμε πολλά. Δεν χάσαμε την Anastasakis Hair Clinic... ένα μέλος που είναι γιατρός χάσαμε.
Ας τον ονομάσουμε Δόκτωρ Κωνσταντίνο (παρακαλώ να μου επιτραπεί, μόνο αυτη την φορά), ένας χειρούργος με ειδίκευση στις μεταμοσχέυσεις μαλλιών, με πολλούς τίτλους και έναν διδακτορικό, που θα πρέπει να προασπίζεται κάθε μέρα. Τα παραπάνω σημαίνουν πολλά, τουλάχιστον για εμένα.
Ο Δόκτωρ για κάποιους ήταν ιδιότροπος, οκ, καιι ;;; είναι άνθρωπος όπως όλοι εμείς, μα πάνω απο όλα προσιτός και με χιούμορ(προσωπική εμπειρία). Επιτρέψτε μου εδώ να κάνω μια σύγκριση, τυγχάνει να γνωρίζω ανθρώπους με τίτλους όπως ο γιατρός με αντίστοιχες καρίερες σε άλλους τομείς βέβαία, που προσφέρουν και αυτόι με τον τρόπο τους. Ελάχιστοι είναι προσιτοί και ακόμα πιο λίγοι θα σπαταλούσαν τον χρόνο τους αφιλοκερδώς με αναλύσεις που δεν τους προσδίδουν κάποιο όφελος, πόσο μάλλον με τόσο έντονη συμμετοχή.

Ευτυχώς για την εικόνα των μαλλιών όλών μας, υπάρχουν λύσεις και είναι πολλές, κάποιες αρκετά και άλλες απόλυτα επιτυχημένες.
Δυστηχώς όμως για τον χαρακτήρα μας είναι περιορισμένες, αυτον δεν μπορέι να μας τον φτιάξει κανένας γιατρός, όσο καλός έμπειρος ή και ακριβός.


Προς αποκατάσταση της αλήθειας, η γνώση μοιράζεται ΔΕΝ μεταδίδεται!

PS θα παρακαλούσα τον χρήστη @Μanly-Μan αν έχει την ευγενή καλοσύνη να μην συνεχίσει να σχολίαζει σε αυτο το νήμα, ευχαριστώ για την κατανόηση.
Φιλε Aldo, νομιζω οτι η παρουσιαση σου ειναι εξεχουσας σημασιας για το forum.

Ο λογος απλος....

Ειναι η δευτερη ανεξαρτητη παρουσιαση μεταμοσχευσης απο τον κ. Αναστασακη.

Η πρωτη να θυμησω (για οσους δεν την ειχαν διαβασει) ηταν ενος διαγραφεντος μελους με το ονομα Δημητρης. Επισης, να θυμισω οτι το συγκεκριμενο μελος σε καμια περιπτωση δεν ειχε θεοποιησει τον γιατρο...τον ειχε χαρακτηρισει σαν μια ΤΙΜΙΑ επιλογη, εναν ΚΑΛΟ γιατρο (τιποτα λιγοτερο, τιποτα περισσοτερο).

Επομενως, η δικη σου μμ θα ειναι ευκαιρια να αρχισει σιγα-σιγα το forum να αποκτα πιο σαφη εικονα των ικανοτητων του γιατρου (γιατι κακα τα ψεματα...οι επισημες παρουσιασεις δεν εχουν αναλογη αξια, αφου ευκολα μπορουν να παραποιησουν, σε μεγαλο ή μικρο βαθμο, την πραγματικοτητα).

Γι' αυτο, λοιπον, θεωρω οτι τα περισσοτερα μελη θα ηταν ευγνωμονες, αν συνεχιζες την παρουσιαση. Θα προσφερεις παρα πολλα στην κοινοτητα.

Ωστοσο, θα ηθελα να σε ρωτησω και κατι κεφαλαιωδες...και θα ηθελα μια ειλικρινη απαντηση.

Βλεπω οτι εισαι πολυ θετικα προκατειλημμενος απεναντι στο γιατρο. Πολυ λογικο αλλωστε, αφου τον επελεξες κατοπιν ερευνας ως τον πλεον καταλληλο.

Αραγε, αν στην πορεια (πραγμα που ειλικρινα απευχομαι) τα πραγματα δεν εξελιχθουν, οπως τα φανταζοσουν, εισαι διατεθειμενος να θιξεις/αναδειξεις/επισημανεις αρνητικα στοιχεια της μεταμοσχευσης; Θα προσπαθησεις να εισαι απολυτα αντικειμενικος και να μη μεινεις "κολλημενος" στις αρχικες σου θετικοτατες εκτιμησεις;

Μακαρι, φιλε Aldo, να το κάνεις. Μακαρι να μη φοβασαι την αληθεια και να ανεβαζεις υλικο που θα ανταποκρινεται σε αυτη.

Θα σε παρακαλουσαμε θερμα, για να μπορεσουμε να κανουμε σωστες εκτιμησεις και να εξαγουμε αντικειμενικα συμπερασματα, να πραγματοποιησεις μια παρουσιαση υποδειγματικη και αντικειμενικη.

Σε ευχαριστουμε θερμα, εκ των προτερων και σου ευχομαστε να εχεις ενα πολυ καλο αποτελεσμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldo

Well-Known Member
Φιλε Aldo, νομιζω οτι η παρουσιαση σου ειναι εξεχουσας σημασιας για το forum.

Ο λογος απλος....

Ειναι η δευτερη ανεξαρτητη παρουσιαση μεταμοσχευσης απο τον κ. Αναστασακη.

Η πρωτη να θυμησω (για οσους δεν την ειχαν διαβασει) ηταν ενος διαγραφεντος μελους με το ονομα Δημητρης. Επισης, να θυμισω οτι το συγκεκριμενο μελος σε καμια περιπτωση δεν ειχε θεοποιησει τον γιατρο...τον ειχε χαρακτηρισει σαν μια ΤΙΜΙΑ επιλογη, εναν ΚΑΛΟ γιατρο (τιποτα λιγοτερο, τιποτα περισσοτερο).

Επομενως, η δικη σου μμ θα ειναι ευκαιρια να αρχισει σιγα-σιγα το forum να αποκτα πιο σαφη εικονα των ικανοτητων του γιατρου (γιατι κακα τα ψεματα...οι επισημες παρουσιασεις δεν εχουν αναλογη αξια, αφου ευκολα μπορουν να παραποιησουν, σε μεγαλο ή μικρο βαθμο, την πραγματικοτητα).

Γι' αυτο, λοιπον, θεωρω οτι τα περισσοτερα μελη θα ηταν ευγνωμονες, αν συνεχιζες την παρουσιαση. Θα προσφερεις παρα πολλα στην κοινοτητα.

Ωστοσο, θα ηθελα να σε ρωτησω και κατι κεφαλαιωδες...και θα ηθελα μια ειλικρινη απαντηση.

Βλεπω οτι εισαι πολυ θετικα προκατειλημμενος απεναντι στο γιατρο. Πολυ λογικο αλλωστε, αφου τον επελεξες κατοπιν ερευνας ως τον πλεον καταλληλο.

Αραγε, αν στην πορεια (πραγμα που ειλικρινα απευχομαι) τα πραγματα δεν εξελιχθουν, οπως τα φανταζοσουν, εισαι διατεθειμενος να θιξεις/αναδειξεις/επισημανεις αρνητικα στοιχεια της μεταμοσχευσης; Θα προσπαθησεις να εισαι απολυτα αντικειμενικος και να μη μεινεις "κολλημενος" στις αρχικες σου θετικοτατες εκτιμησεις;

Μακαρι, φιλε Aldo, να το κάνεις. Μακαρι να μη φοβασαι την αληθεια και να ανεβαζεις υλικο που θα ανταποκρινεται σε αυτη.

Θα σε παρακαλουσαμε θερμα, για να μπορεσουμε να κανουμε σωστες εκτιμησεις και να εξαγουμε αντικειμενικα συμπερασματα, να πραγματοποιησεις μια παρουσιαση υποδειγματικη και αντικειμενικη.

Σε ευχαριστουμε θερμα, εκ των προτερων και σου ευχομαστε να εχεις ενα πολυ καλο αποτελεσμα.
Αγαπητέ φίλε,
Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου. Η εμπειρία μου με τον γιατρό και την ομάδα του ήταν εξαιρετική όπως άλλωστε έχω πει ήδη!
Το βήμα για την μεταμόσχευση ήταν μεγάλο για έμενα, ήταν δίκη μου απόφαση να το κάνω και έτσι πιστεύω ότι αυτός που θα χαρεί πιο πολύ έαν το αποτέλεσμα είναι αυτό που περιμενω είμαι εγώ, επίσης αν δεν είναι, αυτός που θα πικραθεί πιο πολύ πάλι θα είμαι εγώ!
Ελπιζω πως θα είναι και το εύχομαι, αλλά και αν δεν είναι ο Αλντο δεν ηρεμεί αν δεν διορθώσει τα λάθη του!
Αυτο που μπορώ να πω σίγουρα είναι πως δεν παραπλάνησα ποτέ κανεναν και ούτε πρόκειται να το κάνω, όποτε μην περιμένετε παραπλανητικές φωτό από εμένα!
Οτι βλέπουμε θα το βλέπουμε μαζί εαν κάτι δεν φενεται καλά το ξανα βγάζουμε φωτό όσο μπορώ με το τηλ μου, αν χρειστει θα βαλουμε φωτογραφική, ελπίζω να μην χρειαστεί!

Μπορείς να μου πεις την γνώμη σου για τις φωτό της 8ης ημέρας όμως εφόσον έχουν αναρτηθεί ήδη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
  • Like
Reactions: tol

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αν θα μπορούσες να τις ποστάρεις σε μεγαλύτερη ανάλυση έτσι ώστε να γίνει ζουμ θα ήταν πιο χρήσιμες.
 
  • Like
Reactions: tol

Aldo

Well-Known Member
Ήταν πολύ μεγάλο το αρχείο CVIAL ! Είναι screen shot οι φωτόγραφιες, θα προσπαθήσω να ανεβάσω πάλι!
 
Μπλουζα