Aldo, FUE, 2409g, 05/08/2020

Bill1991

Active Member
@vlafo στα χαρτιά γράφει την ηλικία του ασθενή 28 ετών ,τα άλλα από τον γιατρό γιατί είναι ο μόνος που τα ξέρει..
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

manly_Man

Well-Known Member
Δυστυχώς δεν γνωρίζουμε τιμές.
Θα πρέπει όμως να μάθουμε για το φόρουμ.
Νομίζω.
και εγω νομιζω πρεπει να τελειωσει καποια στιγμη το "κρυφτουλι" με τις τιμες για την συγκεκριμενη κλινικη... ξερουμε σαν φορουμ για τις υπολοιπες κλινικες τι τιμες εχουν.
 
Τελευταία επεξεργασία:

gio7

Member
και εγω νομιζω πρεπει να τελειωσει καποια στιγμη το "κρυφτουλι" με τις τιμες για την συγκεκριμενη... ξερουμε σαν φορουμ για τις υπολοιπες κλινικες τι τιμες εχουν.
@Aldo δεν στο έγραψε για να κάνεις "like",αλλά για να γράψεις πόσο σου κόστισε(αν θέλεις).
 

Aldo

Well-Known Member
Συμφωνώ, πρέπει να τελειώσει εδώ το θέμα με τις τιμές!
Το νήμα δεν είχε, έχει και θα έχει κανεναν σκοπό να ασχοληθεί με τιμές αλλά με παρουσίαση ΜΜ, με ότι αυτό συνεπάγεται, τεχνικά!
Θα παρακαλούσα αυτό να γίνει σεβαστό .

Προτείνω οποίος θέλει να έχει γνώση για τιμές να απευθυνθεί στην πηγή -> Dr ή να πάει στην κλινική του Να ζητήσει ένα spreadsheet.
Να ζητηθεί και δοθεί επίσημα η πληροφορία!
 

manly_Man

Well-Known Member
Συμφωνώ, πρέπει να τελειώσει εδώ το θέμα με τις τιμές!
Το νήμα δεν είχε, έχει και θα έχει κανεναν σκοπό να ασχοληθεί με τιμές αλλά με παρουσίαση ΜΜ, με ότι αυτό συνεπάγεται, τεχνικά!
Θα παρακαλούσα αυτό να γίνει σεβαστό .

Προτείνω οποίος θέλει να έχει γνώση για τιμές να απευθυνθεί στην πηγή -> Dr ή να πάει στην κλινική του Να ζητήσει ένα spreadsheet.
Να ζητηθεί και δοθεί επίσημα η πληροφορία!
Aldo, γιατι δεν ζητάς εσυ την αδεια απο τον γιατρο να αναφέρεις την τιμη; μιας κ εσυ εχεις επικοινωνια με τον γιατρο; Και θα τελειωνε το θεμα με τις τιμες, δεν θα ρωτουσαν καθε φορα τα μελη ποσο στοιχισε κτλπ...νομιζω ειναι ενα θεμα που αφορα ολους στο forum....ετσι κ αλλιως καποια στιγμη θα μαθευτουν οι τιμες...τι τωρα τι μετα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Aldo

Well-Known Member
Aldo, γιατι δεν ζητάς εσυ την αδεια απο τον γιατρο να αναφέρεις την τιμη; μιας κ εσυ εχεις επικοινωνια με τον γιατρο; Και θα τελειωνε το θεμα με τις τιμες, δεν θα ρωτουσαμε καθε φορα ποσο στοιχισε κτλπ...νομιζω ειναι ενα θεμα που αφορα ολους στο forum.
Μan, είναι καθαρά προσωπική η επιλογή να μην επιθυμώ να συζητήσω αυτή την πληροφορία που λέγεται τιμή!
Δεν με αφορούν οι τιμές του γιατρού, εγώ πλήρωσα ότι μου ζητήθηκε και περιμενω να παρω το αποτέλεσμα μου.
Αν ο Dr θέλει να ποστάρει τις τιμές του μπορεί να το κάνει οπουδήποτε άλλου στο φόρουμ, εφόσον μας διαβάζει αποφασίζει ο ίδιος αν θέλει να μας δώσει τις τιμές του σε spreadsheet επίσημα!
 

gio7

Member
Από τη μία γράφεις ότι σε παρότρυνε η κλινική και ο mod να κάνεις την παρουσίαση, από την άλλη (φαίνεται ότι πιθανώς) δεσμεύεσαι να δώσεις πληροφορίες για το οικονομικό. Αυτή η παρουσίαση δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ακριβώς ανεξάρτητη. Φαίνεται να έχει γίνει ωραία δουλειά πάντως.Καλή φύτρωση!
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Από τη μία γράφεις ότι σε παρότρυνε η κλινική και ο mod να κάνεις την παρουσίαση, από την άλλη (φαίνεται ότι πιθανώς) δεσμεύεσαι να δώσεις πληροφορίες για το οικονομικό. Αυτή η παρουσίαση δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ακριβώς ανεξάρτητη. Φαίνεται να έχει γίνει ωραία δουλειά πάντως.Καλή φύτρωση!

Gio7 ανεξάρτητη λέγεται μια παρουσίαση που γίνεται σε πραγματικό χρόνο από ένα μέλος που παρουσιάζει μόνος του. Αν δεν θέλει κάποιος να πει ή όχι τιμές δεν μειώνει την παρουσίαση και το αποτέλεσμα.
 

Aldo

Well-Known Member
Από τη μία γράφεις ότι σε παρότρυνε η κλινική και ο mod να κάνεις την παρουσίαση, από την άλλη (φαίνεται ότι πιθανώς) δεσμεύεσαι να δώσεις πληροφορίες για το οικονομικό. Αυτή η παρουσίαση δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ακριβώς ανεξάρτητη. Φαίνεται να έχει γίνει ωραία δουλειά πάντως.Καλή φύτρωση!
Δεσμεύομαι ; Ως προς τι ;
Εισαι βέβαιος φίλε μου ότι το ιδιαίτερο (θα ελεγα) ενδιαφέρον σου, σε κάτι συγκεκριμένο για το οποίο έχω τοποθετηθεί ήδη, είναι απόλυτα πληροφοριακό και αμερόληπτο;

Ευχαριστω!
χερομαι που έστω και μετά από 5 σχόλια τουλάχιστον, επανήλθαμε στο κομμάτι της ΜΕΤ εστω και επιφανειακά!
επιθυμώ και θα εκτιμούσα ιδιαίτερα να σχολιάσετε και να παραθέτετε τις απόψεις σας για την δουλειά που έχει γίνει και για την εικόνα που είχε το μαλλι μου πριν την επέμβαση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

spi

Well-Known Member
Καλή φυτρωση φίλε. Φαίνεται καθαρή δουλειά και με ωραίο σχηματισμό. Βέβαια ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο δεν υπάρχει ολικό ξύρισμα, μετά από τόσες μέρες και φαίνεται άσχημο αυτό από το να τα έχεις όλα κοντά. Το έχω δει σε όλα τα περιστατικά και νομίζω κάνει πιο δυσκολη την ζωή του ασθενούς. Από εκεί και πέρα σεβαστό που δεν θέλεις να πεις την τιμή αλλά κάποια στιγμή αυτή η Ομερτά πρέπει να σταματήσει.
 

Aldo

Well-Known Member
Καλή φυτρωση φίλε. Φαίνεται καθαρή δουλειά και με ωραίο σχηματισμό. Βέβαια ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο δεν υπάρχει ολικό ξύρισμα, μετά από τόσες μέρες και φαίνεται άσχημο αυτό από το να τα έχεις όλα κοντά. Το έχω δει σε όλα τα περιστατικά και νομίζω κάνει πιο δυσκολη την ζωή του ασθενούς. Από εκεί και πέρα σεβαστό που δεν θέλεις να πεις την τιμή αλλά κάποια στιγμή αυτή η Ομερτά πρέπει να σταματήσει.
Σε ευχαριστω.
Είναι για να μην ματιάζεσαι φίλε χαχαχαχαχ!
δεν μπορώ να το εξηγήσω ούτε εγώ...
Δεν με πειράζει σε 5 μερουλες θα πάω να τα κατεβάσω όλα!
 
  • Like
Reactions: spi

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Φιλε Bill, αληθινη τρελα για αυτο που προσφερεις ειναι κατι αναλογο με αυτο που θα σου αφηγηθω στην παρακατω αληθινη ιστορια...

Καπου, καποτε, καποιος φιλολογος διορισμενος σε απομακρυσμενο χωριο της Αρκαδιας, επειδη ειχε "τρελα" με το λειτουργημα και επειδη συναισθανοταν την οικονομικη κατασταση των γονεων της περιοχης, για δυο ολοκληρα χρονια αφιερωνε τα απογευματα του παραδιδοντας ΑΜΙΣΘΙ ιδιαιτερα μαθηματα στους μαθητες του Λυκειου....μονο και μονο επειδη ειχε τρελα, επειδη ηθελε να χαρακτηριζεται ο καλυτερος φιλολογος που διδαξε στο Λυκειο, επειδη ικανοποιουταν με το χαμογελο των μαθητων και την ευγνωμοσυνη των γονιων μετα τις επιτυχιες στις εξετασεις.

Αυτη ειναι αληθινη τρελα, φιλε Bill.

Εγώ εκπλήσσομαι που κανεις δεν αναφέρθηκε στο γεγονός ότι η δότρια έχει σχεδόν ήδη κλείσει με την λήξη της επέμβασης...
Κανείς δεν ασχολήθηκε με το ΠΩΣ γίνεται να ειναι τόσο μικρές οι τομές, κανείς δεν ασχολήθηκε με το τι εργαλείο χρησιμοποιήθηκε...
Κανείς δεν ασχολήθηκε με σχεδισμός, πυκνότητες, διαχείρηση δότριας...
Νόμιζα ότι αυτα ενδιαφέρουν το φόρουμ.
Με μέλη "γνωστες" ή στα αγγλικά educated patients.
Εγω με αυτο το σκεπτικό ποστάρω και πιστεψτε με έχω ασχοληθεί πολλές ωρες για να ποσταρω περιστατικά που θα είναι
ενδιαφέροντα και μοναδικά.
Ειλικρινα, θλίβομαι να υποβιβάζεται η προσπάθεια μου σε επίπεδο Skroutz.gr....
Φυσικά αυτο ειναι δικό μου πρόβλημα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ εκπλήσσομαι που κανεις δεν αναφέρθηκε στο γεγονός ότι η δότρια έχει σχεδόν ήδη κλείσει με την λήξη της επέμβασης...
Κανείς δεν ασχολήθηκε με το ΠΩΣ γίνεται να ειναι τόσο μικρές οι τομές, κανείς δεν ασχολήθηκε με το τι εργαλείο χρησιμοποιήθηκε...
Κανείς δεν ασχολήθηκε με σχεδισμός, πυκνότητες, διαχείρηση δότριας...
Νόμιζα ότι αυτα ενδιαφέρουν το φόρουμ.
Με μέλη "γνωστες" ή στα αγγλικά educated patients.
Εγω με αυτο το σκεπτικό ποστάρω και πιστεψτε με έχω ασχοληθεί πολλές ωρες για να ποσταρω περιστατικά που θα είναι
ενδιαφέροντα και μοναδικά.
Ειλικρινα, θλίβομαι να υποβιβάζεται η προσπάθεια μου σε επίπεδο Skroutz.gr....
Φυσικά αυτο ειναι δικό μου πρόβλημα.

Γιατρέ καλό είναι να ξαναπεράσετε αύριο από το νήμα όταν θα έχει αλλάξει ρότα η συζήτηση. Απόψε πρέπει να βγάλουμε τα ¨εσωψυχά" μας. Το θέμα είναι πιο sexy και είναι και περίοδος διακοπών.
 

Aldo

Well-Known Member
@Bill1991 μπας κ εχεις κανονισει κ εσυ καμια MET με τον γιατρο; και γιαυτο ανελαβες τον ρολο της υπερασπισης (γιατι για τον Aldo, το ειχα υποψιαστει οτι καποια σχεση θα εχει με την κλινικη, λογω του οτι υποστηριζε τον γιατρο πριν μας παρουσιασει την σημερινη μεταμοσχευση) ; :p
Χαχαχα, ναι μου έκανε την μεταμόσχευση ο γιατρός, Υπάρχει πλέον αυτή η σχέση και μόνο.
Πριν από αυτό ομως δεν υπήρχε καμία!

Είμαι βέβαιος θα είχες διαβάσει και τα σχόλια όπου ζητάω από τον γιατρό να μας εξήγησει/τεκμηριώσει πχ την ασύμμετρη εξαγωγή που κάνει κάποιες φορές στην δότρια, με επιστημονικές αναφορές!!

Το να συμφωνείς πολλές φορές με κάποιον που έχει σοβαρά επιχειρήματα δεν είναι κακό, ειναι εποικοδομητικο για έναν διάλογο και την συνέχεια της συζήτησησ. Ειδικά σε ένα φόρουμ που προσπαθεί να φτιάξει μια βάση γνώσεων που τελικά ισχύουν και δεν είναι απόψεις αυθαίρετες, αλλά έρευνες ετών και δουλειές ολόκληρων επιστημονικών ομάδων.

ο γιατρός έχει το θράσος να γράφει εδώ, να εκτίθεται, να δείχνει την δουλειά του! Να μοιράζεται την γνώση! Δυστηχως τυχαίνει να είναι ο μόνος. Ευελπιστώ, πως είναι απλά η αρχή μιας νέας εποχής για το φόρουμ διότι και άλλοι γιατροί θα ακολουθήσουν! Νομιζω πως τότε θα σταματήσουμε να μιλάμε για σχέσεις γιατί απλά θα μαθαίνουμε αρκετα που θα βλέπουμε τους γιατρούς με άλλο ματι, αυτό της επιστήμης, κυρίως! το επίπεδο του φόρουμ θα είναι διαφορετικό, χωρίς εστίες παραπληροφόρησης!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
@tol εγώ αναφέρομαι στο παράδειγμα σου,ο γιατρός δεν έχω ιδέα τι κάνει στην ζωή πέρα από τις μμ και είμαι πραγματικά περίεργος που μπαίνει και μας απαντάει μία το βράδυ
Ο ιατρός ειναι σπίτι-δουλεια-γυμναστηριο-σπίτι και γραψιμο μέχρι τις 3...
Εχω να παρουσιάσω 8 (οχτω) ομιλίες και βιvτεο στο virtual ISHRS World Meeting που ξεκινάει σε 2 εβδομαδες...
Σε κάθε break (χρειάζομαι καθε 30-40') χαζευω για 8-10'.
Σε κάποια μπορει να μπω εδω.
Τόσο από και πεζό
 
Νομίζω ότι ο γιατρός χρησιμοποίησε τα καινούρια εργαλεία που μας έδειξε τις προάλλες, πραγματικά η επούλωση της δοτριας είναι πολύ καλή. Καλή φυτρωση εύχομαι
 

Aldo

Well-Known Member
Για να πούμε και κάτι ασχετο, εκείνη η ΜΕΤ που έκανα, για κάποιον λόγο ήταν εντελώς ανώδυνη, κυριολεκτώ!
Επίσης ούτε την επόμενη μέρα είχα πόνους ....
 
  • Like
Reactions: spi

Xristoforaz

Well-Known Member
Δεσμεύομαι ; Ως προς τι ;
Εισαι βέβαιος φίλε μου ότι το ιδιαίτερο (θα ελεγα) ενδιαφέρον σου, σε κάτι συγκεκριμένο για το οποίο έχω τοποθετηθεί ήδη, είναι απόλυτα πληροφοριακό και αμερόληπτο;

Ευχαριστω!
χερομαι που έστω και μετά από 5 σχόλια τουλάχιστον, επανήλθαμε στο κομμάτι της ΜΕΤ εστω και επιφανειακά!
επιθυμώ και θα εκτιμούσα ιδιαίτερα να σχολιάσετε και να παραθέτετε τις απόψεις σας για την δουλειά που έχει γίνει και για την εικόνα που είχε το μαλλι μου πριν την επέμβαση.
Επειδη η παρουσιαση σου ειναι αυθορμητη κι ανεξαρτητη, καταλαβαινεις οτι με δεδομενο πως δεν εχουμε ακουσει τιμες των επεμβασεων του dr Anastasakis, στο φορουμ ενω απο αλλες κλινικες γνωριζουμε πανω κατω την τιμολογιακη πολιτικη που ακολουθουν, θα πρεπει να μας ανακοινωσεις ποσο κοστισε η μεταμοσχευση σου!
Θα πρεπει δηλαδη, να περιμενουμε την επιθυμια φανερωσης του κοστους απ τον επομενο που θα υποβληθει σε μεταμοσχευση στη συγκεκριμενη κλινικη και θα την παρουσιασει απο μονος του στο φορουμ? Γιατι να γινεται ολο αυτο το γαιτανακι? Αναλυτικη παρουσιαση σημαινει και ποσοτητα των γκραφτς που τοποθετηθηκαν στις αραιες περιοχες και ανεβασμα φωτογραφιων με ποιοτητα αλλα και εξωτερικευση επιτελους του ποσου που δαπανηθηκε!!! Δε νομιζεις φιλτατε οτι επιβαλλεται να γινονται ετσι τα πραγματα?
Οπως και να εχει, σου ευχομαι και απ τη μερια μου, καλη φυτρωση μα και να λαβεις ενα φοβερα καλο αποτελεσμα!
Φιλικα, Χριστοφορος.
 
Μπλουζα