Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Τα περιστατικά δεν πρέπει να είναι πάνω από 200 το χρόνο γιατί ο γιατρός είναι μόνος του και τα κάνει σχεδόν όλα.
Χειρουργείο κάθε μέρα είναι αδύνατον να έχει.
Άρα πρέπει να έχεις τουλάχιστον ένα 10% επί συνόλου δηλαδή 20 περιστατικά.
Ήδη έχουμε 12 αν θυμάμαι καλά αλλά όχι ανεξάρτητα.Είναι ήδη αρκετά αν σκεφτείς ότι παρουσιάζονται από τον Ιούνιο.

Θα σας εκπλήξω αλλά ευτυχώς έχω παραπάνω.
Ευτυχώς γαι όλους, υπάρχουν στην Ελλάδα αυτοι που εκτιμούν την αξία στην ΜΕΤ και δεν κοιτούν το κόστος.

Με optimized time management σε 12-14 ωρες που ειναι η μέση εργατο-ημερα μου,
χωράνε 2 ΠΟΛΥ μεγάλα (combo >3500 FUs) ή και 2 μεσαια περιστατικά FUE. (1000-2000 FUs) και ένα FUT or combo.
Φυσικά, αυτο θα ήταν αδύνατον αν δεν είχα και 9 ΥΠΕΡ-εκπαιδευμένες νοσηλεύτριες που τις ονομάζω Barcelona της Ελλάδος διότι ειναι
πιο (ή τουλάχιστον εξίσου!) ικανές, πρόθυμες και με ενδιαφέρον για τον ασθενή από κάθε άλλη ομάδα που έχω δει στις πιο διάσημες κλινικές στο εξωτερικού.
Ειμαι ΠΟΛΥ περήφανος γαι την ομάδα μου.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Καλά εδώ και στο 2€ εγώ δεν το συζητάω καν..για 4.5€ που λες θα γελάω σ/κ ολόκληρο.χαχαχαχαχα.επειδη είδα έψαξες να βρεις ότι καλύτερο από Αναστασάκη ,αν μπορεί εδώ κάποιος φίλος να βρει ένα καλό από Κουτο να ανεβάσει ,πολύ θα το εκτιμούσα..ένα δυνατό του γιατρου ,όπως αυτό εδώ που ανέβασε ο μπιλ,δυνατό του αναστασακη
 

aeratos28

Just aeratos
Γιατρέ το κόστος ,μάλλον μπερδευτηκατε..ΔΕΝ ΤΟ ΚΟΙΤΑΜΕ ΚΑΝ.ενα τεράστιο ποσοστό του φόρουμ έχει κάνει επεμβάσεις σε άλλες χώρες με αποδεδειγμένα τα καλύτερα ονόματα γιατρών παγκοσμίως..αποδεδειγμένα..για το αν τα χρήματα που ζητάει κάποιος είναι ανάλογα με τα αποτελέσματα του συζητάμε και για συγκρίσεις προς το παρόν
 

aeratos28

Just aeratos
Bill..ότι να ναι λες..επειδή είσαι πραγματικά πολύ φρέσκος εδώ και βλέπω απέκτησες και κριτική για το τι θα έκαναν τα μέλη ,γίνε λίγο πιο χαλαρός στις εκφράσεις σου ,γιατί υπάρχουν παιδιά τα οποία έχουν πάρει και ακόμα ξεχρεωνουν δάνεια για να πάνε σε γιατρούς αναγνωρισμένους εδώ και χρόνια ,με πάρα πολλά και άριστα αποτελέσματα και κριτικές από ανθρώπους από όλο τον κόσμο..με τα χρόνια αποκτήθηκε η φήμη τους και με τα συνεχή άριστα αποτέλεσμα τους.οχι ξαφνικά..οκ?
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Γιατρέ το κόστος ,μάλλον μπερδευτηκατε..ΔΕΝ ΤΟ ΚΟΙΤΑΜΕ ΚΑΝ.ενα τεράστιο ποσοστό του φόρουμ έχει κάνει επεμβάσεις σε άλλες χώρες με αποδεδειγμένα τα καλύτερα ονόματα γιατρών παγκοσμίως..αποδεδειγμένα..για το αν τα χρήματα που ζητάει κάποιος είναι ανάλογα με τα αποτελέσματα του συζητάμε και για συγκρίσεις προς το παρόν

Μιας και μου το έχετε ξαναγραψει, να σας ενημερωσω πως ποτε δεν μπερδευομαι. (βασικά παλαιότερα μόνο με τις γυναίκες, πλεον ουτε με αυτές.)
Λάθη κάνω, και ισως και καθημερινα.
Να μπερδευτω, δεν παιζει.

Συγκρινετε ανόμοια πράγματα.

99% των ασθενών μου υποβάλλονται σε ΕΝΑ χειρoυργειο.
99% ΔΕΝ παίρνει Finasteride.
Τετοια περιστικά ΜΟΝΟΝ σας ποσταρω

99% των περιστατικών των πολύ αξιόλογων ή και εντυπωσιακών αποτελεσματων που ποσταρετε έχουν υποβληθει σε 2 χειρουργεια
και το 100% ξεκινάει Finasteride.

Το εξηγω αυτό για όσους ειναι σε θέση να καταλάβουν πόση διαφορα προκαλεί η μια ΕΠΙΠΛΕΟΝ επέμβαση και η έναρξη Φιναστεριδης.
Και για όσους μπορούν να κρινουν χωρις ...οπαδισμούς και ...ξενολατρεια.

Αν θα με βάλετε στο ....Hall of Fame του Ελληνικού Φορουμ θα ειναι χαρα μου.
Αλλα μάλλον θα πρεπει να φτιάξετε ΑΛΛΗ κατηγορια ωστε κυριως, να μην μπερδευετε τους λιγοτερο σχετικούς που διαβάζουν και ΟΝΤΩΣ δεν κρινουν δίκαια:
Κατηγορία: Μια επέμβαση, χωρις Φιναστεριδη.
 

aeratos28

Just aeratos
Δεκτό για την φίνα ως ένα σημείο.δλδ,τι διαφορά θα είχε ο aldo αν έπαιρνε φίνα με τα σημεία που του έγινε η εμφύτευση?δεν νομίζω ότι θα έβλεπε κάτι..άρα μιλάμε τώρα για hairline στην προκειμένη.
 

aeratos28

Just aeratos
Τι εννοείς από τη διαφορά στη σύγκριση?κάτι άλλο είπα πριν και μετά?μπερδευεσαι και προσπαθείς να βγάλεις νόημα άλλο μόνος σου..εσύ μπερδευεσαι ,ο γιατρός όχι.χαχαχα
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Δεκτό για την φίνα ως ένα σημείο.δλδ,τι διαφορά θα είχε ο aldo αν έπαιρνε φίνα με τα σημεία που του έγινε η εμφύτευση?δεν νομίζω ότι θα έβλεπε κάτι..άρα μιλάμε τώρα για hairline στην προκειμένη.

Ειμαι ΒΕΒΑΙΟΣ οτι καταλαβαινεις τι λεω και απορώ γιατι λοξοδρομει η κουβέντα.
Στον @Aldo δεν θα έιχε διαφορα η Φινα.
Θα είχε διαφορα η ΕΠΙΠΛΕΟΝ επέμβαση.
Δεν νομίζω να βρεις πουθενα πιο πυκνά αποτελέσματα (τουλάχιστον >10%) από τα δικά μου με ΜΙΑ επέμβαση.
Αν βρεις, πες μου να διαβασω κάποιο άρθρο του ή κεφάλαιο σε βιβλίο να δω πως το κάνει και νατο αντιγραψω.
Διότι οι πραγματικά κορυφαιοι ιατροί δημοσιεύουν επιστημονικά άρθρα, δεν ποσταρουν μονο στα φορουμ ή στο youtube.


Μέχρι τότε, κανε σε παρακαλώ μια μεγάλη προσπάθεια όχι να με εκτιμήσεις ή να με ...θαυμασεις όπως τους συναδελφους που ανεφερες, αλλα
να συγκρινεις ΟΜΟΙΑ πραγματα.
Η δική μου φιλοσοφία ειναι διαφορετική:
Σε ΟΛΑ τα περιστικά μέχρι NW IV, κανω όσα περισσοτερα μπορώ με ΜΙΑ επέμβαση και χωρίς Φιναστεριδη.
Κρατάω εφεδρείες γαι το μέλλον γιατι ΚΑΝΕΙΣ δεν ξέρει τι έρχεται.

Εχω θητευσει δίπλα σε ...δεινοσαυρους της ΜΕΤ.
Είχαν την ταπεινοτητα να μου μιλήσουν για τα λάθη απρονοησίας τους ως νεότεροι ιατροί που τα κουβαλαν στην συνειδηση τους και οι ασθενείς στο κεφάλι τους.
Ειναι δασκαλοί μου και ειμαι αρκετα έξυπνος ώστε να μάθω από τους άλλους χωρίς να πρεπει να κάνω τα ίδια λάθη.

Εν κατακλέιδι, μπορει να μην μπω στο Hall of Fame του @aeratos28 αλλα οι ασθενείς μου ειναι ενθουσιασμένοι και εγω κοιμάμαι ήσυχος.

Το Hall of Fame του @aeratos28 μπορει να περιμένει.
 

vag25

Well-Known Member
Εδω μιλαμε για επιπεδο μαμα μαλλι...
Δες εκει που κανει χωριστρες στο τελος και φαινεται η γραμμη. Τετοια γραμμη τοσο γεματη μονο σε 14χρονο.


Ο Γιατρος Αναστασακης εχει την δυνατοητα να φτασει σε τετοια επιπεδα, αν αγαπα αυτο που κανει, αν συνεχισει να βελτιωνεται, αλλα δεν ειναι σε αυτο το επιπεδο. Δεν χρειαζεται να ειμαστε τοσο οπαδοι.

Αυτο που με εντυπωσιαζει στις μμ του και ειναι τοπ κλας για μενα ειναι η ουλη που αφηνει στην fut. Κυριολεκτικα μια ανεπαισθητη γραμμουλα. Οπως και η δοτρια που αφηνει σε γενικες γραμμες δειχνει αθικτη. Επισης ειναι πολυ φυσικα τα αποτελεσματα του. Εχει ακομα περιθωρια βελτιωσης ομως σε πυκνοτητα. Για φυτρωση δεν εχω αποψη.

Καταλαβαινω το επιχειρημα της φιναστεριδης, αλλα υπαρχουν καποιοι που παιρνουν. Εκει θα ηθελα να δω πυκνοτητες αφου θα μπορει να παει πιο safe.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Xristoforaz

Well-Known Member
Μιας και μου το έχετε ξαναγραψει, να σας ενημερωσω πως ποτε δεν μπερδευομαι. (βασικά παλαιότερα μόνο με τις γυναίκες, πλεον ουτε με αυτές.)
Λάθη κάνω, και ισως και καθημερινα.
Να μπερδευτω, δεν παιζει.

Συγκρινετε ανόμοια πράγματα.

99% των ασθενών μου υποβάλλονται σε ΕΝΑ χειρoυργειο.
99% ΔΕΝ παίρνει Finasteride.
Τετοια περιστικά ΜΟΝΟΝ σας ποσταρω

99% των περιστατικών των πολύ αξιόλογων ή και εντυπωσιακών αποτελεσματων που ποσταρετε έχουν υποβληθει σε 2 χειρουργεια
και το 100% ξεκινάει Finasteride.

Το εξηγω αυτό για όσους ειναι σε θέση να καταλάβουν πόση διαφορα προκαλεί η μια ΕΠΙΠΛΕΟΝ επέμβαση και η έναρξη Φιναστεριδης.
Και για όσους μπορούν να κρινουν χωρις ...οπαδισμούς και ...ξενολατρεια.

Αν θα με βάλετε στο ....Hall of Fame του Ελληνικού Φορουμ θα ειναι χαρα μου.
Αλλα μάλλον θα πρεπει να φτιάξετε ΑΛΛΗ κατηγορια ωστε κυριως, να μην μπερδευετε τους λιγοτερο σχετικούς που διαβάζουν και ΟΝΤΩΣ δεν κρινουν δίκαια:
Κατηγορία: Μια επέμβαση, χωρις Φιναστεριδη.
Γιατρε συγνωμη κιολας..κανετε μονο μια επεμβαση σχεδον σε καθε ασθενη σας ο οποιος δε λαμβανει φιναστεριδη..αλλα παραλειπετε να αναφερετε οτι τον υποχρεωνετε να πληρωσει και τη θεραπεια λειζερ...
Επιτυχημενα αποτελεσματα ναι εχετε..εμπειρια μεγαλη ως τριτης γενιας γιατρος σιγουρα εχετε...θα δεχτω οτι εχετε και ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ τεχνικους βοηθους..αλλα οχι μονο επιμενετε να μη φανερωνετε τα κοστη των επεμβασεων σας, αποκρυπτετε κιολας με τα γραφομενα σας οτι η επεμβαση σε εσας επιβαρυνετε οικονομικα με τη χρησιμοποιηση του καπελου διοδιων του εγκεκριμενου απ το fda...να τα λεμε ολα, μην κρυβομαστε πισω απ το δακτυλο μας!
 
  • Like
Reactions: tol

aeratos28

Just aeratos
Γιατρέ με κρίνεις άδικα..δεν είδες σε προηγούμενα μνμ μου στα οποία γράφω για την άριστη δοτρια που άφησες στον aldo και για την άριστη τοποθέτηση που έγινε σε hairline και σύνδεση με temples..((αν και τα temples θα τα ήθελα με περισσότερα grafts.)) Ίσως σε κρίνω και εγώ άδικα γιατί τα μόνα περιστατικά που έχουμε δει είναι μεγάλα νοργουντ με την νοοτροπία που έχετε.οτι κρατάτε εφεδρείες για το μέλλον..((σωστό))..και εγώ της ίδιας άποψης είμαι αλλά λογικό να μην το ξέρετε..έχω τσακωθεί εδώ και πολλά χρόνια στο φόρουμ με τα παιδιά να υποστηρίζω ότι γίνεται δουλειά στην Ελλάδα ,όχι παντού,αλλά γίνεται.και ότι στο εξωτερικό λίγοι είναι οι δυνατοί γιατροί..δεν το ξέρατε καν ότι υποστηρίζω Ελλάδα..έκπληξη.χαχαχχα,γιατί είπατε κάτι για ξενομανία αν δεν κάνω λάθος..θα ήθελα αν υπήρχαν λοιπόν ,να δω κάποια αποτελεσματα ,αν όχι τώρα,στο μέλλον,με dense packing ,χτίσιμο α ζώνης ,σωστό forelock,δυνατή hairline με 50-55 μοσχεύματα,ενώσεις με temples και να τα δω αυτά με μονοτριχα ,τη hairline και τα temples ..και να δω 1-2-5-10-20-50 τέτοια περιστατικα..επίσης καλό θα είναι αν το δω αυτό να γνωριζω κιόλας πόσο κοστίζει.να ξέρω ..όπως ξέρω σε αυτούς που τα έχω ήδη δει..η γνώμη είναι αυτή χωρίς παρεξηγηση
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Εδω μιλαμε για επιπεδο μαμα μαλλι...
Δες εκει που κανει χωριστρες στο τελος και φαινεται η γραμμη. Τετοια γραμμη τοσο γεματη μονο σε 14χρονο.


Ο Γιατρος Αναστασακης εχει την δυνατοητα να φτασει σε τετοια επιπεδα, αν αγαπα αυτο που κανει, αν συνεχισει να βελτιωνεται, αλλα δεν ειναι σε αυτο το επιπεδο. Δεν χρειαζεται να ειμαστε τοσο οπαδοι.

Αυτο που με εντυπωσιαζει στις μμ του και ειναι τοπ κλας για μενα ειναι η ουλη που αφηνει στην fut. Κυριολεκτικα μια ανεπαισθητη γραμμουλα. Οπως και η δοτρια που αφηνει σε γενικες γραμμες δειχνει αθικτη. Επισης ειναι πολυ φυσικα τα αποτελεσματα του. Εχει ακομα περιθωρια βελτιωσης ομως σε πυκνοτητα. Για φυτρωση δεν εχω αποψη.

Καταλαβαινω το επιχειρημα της φιναστεριδης, αλλα υπαρχουν καποιοι που παιρνουν. Εκει θα ηθελα να δω πυκνοτητες αφου θα μπορει να παει πιο safe.
Αυτό με την ουλη συμφωνώ κ εγώ ...γνκ έχω την αίσθηση ότι νιώθει άνετα με την στριπ και για αυτό σπρώχνει τους ασθενείς του προς τα εκεί ...την πιστεύει πολύ κ νιώθει κάτι οικείο του αυτή την τεχνική...για αυτό θεωρώ την καλύτερη δυνατή λύση στο στριπ εγχώρια....ένα μεγάλο nw σαν το δικό μου θα το συμβουλευα να ξεκινήσει με στριπ σε αναστασακη (ίσως κ δύο στριπ) αλλά μετά για φιου κάπου αλλού ....βέβαια πρεπει να εχει κανενα 10αρικο κοντά στην τσέπη για να ξεκινήσει ....
 

manly_Man

Well-Known Member
aldo , εικονα δοτριας μεσα σε 5 μερες , πολυ καλη ! ισως βοηθα και το νεαρο της ηλικιας δε ξερω . Και κατα τα αλλα πολυ καλη τοποθετηση και πολυ ωραιες φωτογραφιες . Απο τις πυκνες τοποθετησεις της κλινικης ειναι αυτη νομιζω . Επισης βλεπω ειναι περιστατικο με 2,4κ grafts σε μια μερα .

Τωρα για τις τιμες που κανετε συζητηση σα τα αλανιαρικα κοκορια , ελευθερη αγορα δεν εχουμε , o καθε ενας χρεωνει οσο θελει , και εμεις ελευθερα αποφασιζουμε αν αγορασουμε ή οχι . Παντως τετοια προσφορα πληροφοριας με φωτο και απο κλινικη και απο ασθενεις ανεξαρτητα απο κλινικη και γιατρο και με τετοιο ρυθμο μεσα σε 2 μηνες δεν εχει ξανασυμβει στο φορουμ , και δε ξερω πλεον αν εχει συμβει και σε καποιο ξενο φορουμ . Και δεν θελω ουτε να κανω τον απολογητη του Αναστασακη ουτε εχω καποια σχεση μαζι του . Νομιζω πως κραταμε μια passive aggressive σταση απεναντι του . Λαθασμενα.
Αμα εχει τοσο αυτοπεποιθηση η κλινικη για τα αποτελεσμα της, γιατι δεν αναφερει και επισημα τις τιμες; αφου νιωθει οτι προσφερει αριστες υπηρεσιες γιατι φοβαται να πει τις τιμες;

μηπως γιατι οι τιμες δεν ανταποκρινονται στις παρεχομενες υπηρεσιες, και θα φαει κραξιμο απο ΟΛΟ το forum αμα φανερωσει και επισημα τις τιμες; λεω εγω τωρα...
 

vag25

Well-Known Member
Αυτό με την ουλη συμφωνώ κ εγώ ...γνκ έχω την αίσθηση ότι νιώθει άνετα με την στριπ και για αυτό σπρώχνει τους ασθενείς του προς τα εκεί ...την πιστεύει πολύ κ νιώθει κάτι οικείο του αυτή την τεχνική...για αυτό θεωρώ την καλύτερη δυνατή λύση στο στριπ εγχώρια....ένα μεγάλο nw σαν το δικό μου θα το συμβουλευα να ξεκινήσει με στριπ σε αναστασακη (ίσως κ δύο στριπ) αλλά μετά για φιου κάπου αλλού ....βέβαια πρεπει να εχει κανενα 10αρικο κοντά στην τσέπη για να ξεκινήσει ....
Kαι για fue αυτον θα προτεινα απο Ελλαδα. Εγω κυριως διαφωνησα με την συγκριση του bill με τους τοπ παγκοσμιως.
 

Κωνσταντίνος Αναστασάκης

Χειρουργός Αποκατάστασης Τριχωτού
Γιατρε συγνωμη κιολας..κανετε μονο μια επεμβαση σχεδον σε καθε ασθενη σας ο οποιος δε λαμβανει φιναστεριδη..αλλα παραλειπετε να αναφερετε οτι τον υποχρεωνετε να πληρωσει και τη θεραπεια λειζερ...
Επιτυχημενα αποτελεσματα ναι εχετε..εμπειρια μεγαλη ως τριτης γενιας γιατρος σιγουρα εχετε...θα δεχτω οτι εχετε και ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ τεχνικους βοηθους..αλλα οχι μονο επιμενετε να μη φανερωνετε τα κοστη των επεμβασεων σας, αποκρυπτετε κιολας με τα γραφομενα σας οτι η επεμβαση σε εσας επιβαρυνετε οικονομικα με τη χρησιμοποιηση του καπελου διοδιων του εγκεκριμενου απ το fda...να τα λεμε ολα, μην κρυβομαστε πισω απ το δακτυλο μας!

Ειναι συκοφαντιες και φαντασιώσεις σου αυτα που γραφεις και δεν θα ασχοληθω, συγνωμη.
 

Giorgos-3

Well-Known Member
aldo , εικονα δοτριας μεσα σε 5 μερες , πολυ καλη ! ισως βοηθα και το νεαρο της ηλικιας δε ξερω . Και κατα τα αλλα πολυ καλη τοποθετηση και πολυ ωραιες φωτογραφιες . Απο τις πυκνες τοποθετησεις της κλινικης ειναι αυτη νομιζω . Επισης βλεπω ειναι περιστατικο με 2,4κ grafts σε μια μερα .

Τωρα για τις τιμες που κανετε συζητηση σα τα αλανιαρικα κοκορια , ελευθερη αγορα δεν εχουμε , o καθε ενας χρεωνει οσο θελει , και εμεις ελευθερα αποφασιζουμε αν αγορασουμε ή οχι . Παντως τετοια προσφορα πληροφοριας με φωτο και απο κλινικη και απο ασθενεις ανεξαρτητα απο κλινικη και γιατρο και με τετοιο ρυθμο μεσα σε 2 μηνες δεν εχει ξανασυμβει στο φορουμ , και δε ξερω πλεον αν εχει συμβει και σε καποιο ξενο φορουμ . Και δεν θελω ουτε να κανω τον απολογητη του Αναστασακη ουτε εχω καποια σχεση μαζι του . Νομιζω πως κραταμε μια passive aggressive σταση απεναντι του . Λαθασμενα.
Γιατί είπε κανένας πόσο να χρεώνει ο γιατρός ; Του το επέβαλε κανένας ; Εννοείται όσο γουστάρει χρεώνει...Τα χουμε πει αυτά ...Γιατί κάνετε ότι δεν κτλ τι ζητάμε ; Το συγκεκριμένο παιδί αφού λέει ότι είναι κ ανεξάρτητη παρουσίαση πιο το πρόβλημα να μας πει πόσο κόστισε ; Πρέπει να έχει μια εικόνα ο υποψήφιος κ επίσης είτε αρέσει είτε όχι στο τελικό αποτέλεσμα πάντα μπαίνει κ οικονομικός παράγοντας ....
 

Giorgos-3

Well-Known Member
Kαι για fue αυτον θα προτεινα απο Ελλαδα. Εγω κυριως διαφωνησα με την συγκριση του bill με τους τοπ παγκοσμιως.
Εσύ ....εγώ όχι ....αλλά αυτά είναι στον καθένα ....πάντως αυτό με την ουλη την κανει εντυπωσιακα μικρή ...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ δεν καταλαβαίνω κάτι. Ο γιατρός για τους δικούς του λόγους δεν θέλει να ανακοινωθούν οι τιμές στο φόρουμ. Καταλαβαίνω ότι μπορεί να μην μας αρέσει, δεν καταλαβαίνω όμως τι πρόβλημα δημιουργεί σε κάποιον που κάνει έρευνα αγοράς. Αφού μπορεί να πάει από εκεί και να πάρει τιμές μπορεί άνετα να διαπιστώσει αν είναι overrated ή value for money.
 

manly_Man

Well-Known Member
Εγώ δεν καταλαβαίνω κάτι. Ο γιατρός για τους δικούς του λόγους δεν θέλει να ανακοινωθούν οι τιμές στο φόρουμ. Καταλαβαίνω ότι μπορεί να μην μας αρέσει, δεν καταλαβαίνω όμως τι πρόβλημα δημιουργεί σε κάποιον που κάνει έρευνα αγοράς. Αφού μπορεί να πάει από εκεί και να πάρει τιμές μπορεί άνετα να διαπιστώσει αν είναι overrated ή value for money.
Γιατι σε ενα forum, δεν νοειται να κρινεις κατι χωρις να ξερεις τον παραγοντα τιμη. Μπορει για σενα να ειναι ασημαντος μιας και εκανες επεμβαση στον Lorenjo, αλλα για την πλειοψηφια παιζει σημαντικο ρολο η τιμη. Και απορω με αυτη σου την σταση να υποστηριζεις και να επιτρεπεις αυτη την τακτικη.
 

makis25

Well-Known Member
ναι ρε γιωργο αλλα στο παρελθον και αλλοι αρνηθηκαν να πουν τιμες και ενταξει δεν εγινε και τιποτα . Απλα νοιωθω πως με την παρουσια του γιατρου εδω , υπαρχει μεγαλυτερη πιεση .
 
Μπλουζα