Συζήτηση & πληροφορίες για την κλινική

aeratos28

Just aeratos
Αφού δεν θέλει παιδιά να πει τιμή ο άνθρωπος οκ,δεκτό..εγώ προσωπικά δεν συμφωνώ με αυτό.ξερουμε τιμές για κάθε γιατρό από κάθε χώρα και εδώ παίζουμε τας κουμπαρας...anyway ξαναλέω δεκτό είναι αλλά μην ακούω συνεχώς από διάφορους για συγκρίσεις διάφορες κτλ με γιατρούς επιπέδου Λορέντζο κτλ..γιατί αυτοί είναι και αποδεδειγμένο χρόνια και σου λένε ,μάγκα μου θέλω 15κ για να σε κάνω Γιαννη Μπέζο..και σε κάνει όμως.
Άμα δούμε και εδώ Μπέζους θα πάμε για consultation και θα μάθουμε τι τιμές παίζουν..αλλά πέρα από την πλάκα θεωρώ λάθος να μην λέγονται οι τιμές cvial ,ξεκάθαρα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιατι σε ενα forum, δεν νοειται να κρινεις κατι χωρις να ξερεις τον παραγοντα τιμη. Μπορει για σενα να ειναι ασημαντος μιας και εκανες επεμβαση στον Lorenjo, αλλα για την πλειοψηφια παιζει σημαντικο ρολο η τιμη. Και απορω με αυτη σου την σταση να υποστηριζεις και να επιτρεπεις αυτη την τακτικη.

Εγώ αντίθετα απορώ με την αδυναμία σου να καταλάβεις κάποια απλά πράγματα. Κανείς δεν θα έπρεπε να περιμένει το φόρουμ για να μάθει τιμές. Παίρνει ένα τηλέφωνο, στέλνει ένα email, ή κάνει μια επίσκεψη και τις μαθαίνει (τις διαπραγματεύεται) χωρίς «πατρόνους». Αν τώρα τις βρει από το φόρουμ είναι σίγουρα μια διευκόλυνση. Μέχρι εκεί όμως. Το φόρουμ χρειάζεται πρωτίστως για να μπορείς να δεις δείγματα δουλειάς, να καταλάβεις τι είναι η μμ, τα φάρμακα, τι να προσέξεις, και φυσικά να βρεις τους κορυφαίους και το value for money. Αν από την κουβέντα εδώ μέσα θεωρείς ότι για τον Αναστασάκη το value for money είναι πχ 2€ (όπως είπαν μερικοί) κάνεις μια επίσκεψη το τσεκάρεις και αποφασίζεις.
 

aeratos28

Just aeratos
Cvial το 2€ δεν το ειπαμε σαν vfm..σαν τιμή το είπαμε..γιατί με αυτή την τιμή εγώ τον θεωρώ ακριβό..όπως βλέπουμε ,συντηρητικό πλάνο έχει ,πράγμα που σημαίνει πως για ένα σημείο θα χρειαστούν 2 επεμβάσεις..κάτι που όπως έχεις πει εσύ,σε εμένα παλιότερα αυτό ειναι λάθος πλέον γιατί η νοοτροπία των μεγάλων γιατρων-κλινικων είναι να γίνεται το γέμισμα σε μια συνεδρία και να μην επανέρχεσαι πάλι στο ίδιο σημείο και το ταλαιπωρεις κτλ ..άρα και το 2€ πάρα πολλά είναι..
Εγώ αντίθετα απορώ με την αδυναμία σου να καταλάβεις κάποια απλά πράγματα. Κανείς δεν θα έπρεπε να περιμένει το φόρουμ για να μάθει τιμές. Παίρνει ένα τηλέφωνο, στέλνει ένα email, ή κάνει μια επίσκεψη και τις μαθαίνει (τις διαπραγματεύεται) χωρίς «πατρόνους». Αν τώρα τις βρει από το φόρουμ είναι σίγουρα μια διευκόλυνση. Μέχρι εκεί όμως. Το φόρουμ χρειάζεται πρωτίστως για να μπορείς να δεις δείγματα δουλειάς, να καταλάβεις τι είναι η μμ, τα φάρμακα, τι να προσέξεις, και φυσικά να βρεις τους κορυφαίους και το value for money. Αν από την κουβέντα εδώ μέσα θεωρείς ότι για τον Αναστασάκη το value for money είναι πχ 2€ (όπως είπαν μερικοί) κάνεις μια επίσκεψη το τσεκάρεις και αποφασίζεις.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Φίλε δεν σε γνωρίζω δεν έχω τίποτα απέναντι σου, πιστεύω βέβαια πως είσαι απολυτος χωρις Να γνωρίζεις, Γνώμη μου πάντα.
Όμως, στο λέω με κάθε ειλικρινια εγώ δεν υποχρεώθηκα να αγορασω κανενα laser ούτε μου προτάθηκε να το αγορασω. Όταν πήγα για το λούσιμο με ανακοίνωσαν πως θέλουν να παρω το laser free of charge για κάποιους μήνες για να boostάρει την φύτρωση-αποθεραπεία (αυτό είναι εδεχομενως κομμάτι και μερος μιας έρευνας) που συνδράμει στην επιστήμη κυρίως , αλλά και στο τελικό αποτέλεσμα. εξήγησα βέβαια πως μένω στο εξωτερικό και τον προβληματισμό μου λόγο μελλοντικών μέτρων covid και λοιπά πως μπορεί να μην είμαι πίσω σύντομα, δεν είχαν κανενα πρόβλημα.
Αυτά προς αποκατάσταση της αλήθειας!
Τέλος, επειδή θα πάει η συζήτηση προς τα εκεί... αν κάποιος ρωτήσει αν δουλεύει το laser θα παραθέσω επιστημονικές αναφορές!
πληροφοριακά from the top of my head το continuous wave laser αλλάζει την μικρό δομή των μετάλλων(SS316l) τουλάχιστον μέχρι 3mm, κάθετα στον άξονα του και δεν μιλάω για κοπή αλλά έκθεση! Το penetration εξαρτάται από την ισχύς του , material absorption coefficient, είδος του laser, scanning strategy και ´αλλα...

Σκεψου τι κάνει σε έναν θύλακα τρίχας!
Ευχαριστω για την αναλυση...το συγκεκριμενο λειζερ απο πριν πιστευα οτι δουλευει! Εκθειασα το γιατρο, μα παραλληλα τον "στριμωξα" να μου απαντησει για το λειζερ..οχι μονο δεν απαντησε αλλα πιστεψε κιολας οτι τον συκοφαντησα!!! (Ακουσον-ακουσον)!!! Εσυ απαντησες επαγγελματικω τω τροπω, ψυχραιμα και καλυτερα απ τον ιατρο! Αυτο σε τιμαει φιλτατε! Μπεσα!
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Αεράτε, Είπα πχ για κάποιους και συγκεκριμένα για 2 μέλη που το έγραψαν (vlafo, tol)
 

manly_Man

Well-Known Member
Εγώ αντίθετα απορώ με την αδυναμία σου να καταλάβεις κάποια απλά πράγματα. Κανείς δεν θα έπρεπε να περιμένει το φόρουμ για να μάθει τιμές. Παίρνει ένα τηλέφωνο, στέλνει ένα email, ή κάνει μια επίσκεψη και τις μαθαίνει (τις διαπραγματεύεται) χωρίς «πατρόνους». Αν τώρα τις βρει από το φόρουμ είναι σίγουρα μια διευκόλυνση. Μέχρι εκεί όμως. Το φόρουμ χρειάζεται πρωτίστως για να μπορείς να δεις δείγματα δουλειάς, να καταλάβεις τι είναι η μμ, τα φάρμακα, τι να προσέξεις, και φυσικά να βρεις τους κορυφαίους και το value for money. Αν από την κουβέντα εδώ μέσα θεωρείς ότι για τον Αναστασάκη το value for money είναι πχ 2€ (όπως είπαν μερικοί) κάνεις μια επίσκεψη το τσεκάρεις και αποφασίζεις.
Ειχε δηλωσει ο γιατρος να μην ενημερωνουν ουτε απο τηλεφωνα ουτε απο email για τις τιμες παρα μονο με την παρουσια του ασθενη εκει και ΑΝ αποφασισουν να προβει σε μεταμοσχευση θα τις ενημερωσει (οποτε και ερευνα αγορα να κανεις δεν θα σε ενημερωσει)...και προφανως το ιδιο εχει πει και σε οσους κανουν μεταμοσχευση εκει να μη λενε τιμες....γιατι τοση μυστικοπαθεια; καμια κλινικη δεν το κανει αυτο.

Ειναι σαν να πας να αγορασεις ενα αυτοκινητο...ξερεις οτι θες να διαθεσεις τοσα. Δεν εχει νοημα να κοιτας για αυτοκινητα που δεν θα ηθελες να ξοδεψεις τοσα λεφτα και θεωρεις υπερκοστολογημενα (δηλαδη με δεδομενο οτι σου προσφερουν αυτα δεν θα επρεπε να κοστιζουν τοσο)....οποτε ειναι σαν να "χανεις τον χρονο σου" με λιγα λογια κρινοντας κατι χωρις την τιμη.

Ειλικρινα με θλιβει βαθυτατα το γεγονος οτι δεν μπορεις ή μαλλον ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ να καταλαβεις καποια βασικα πραγματα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Manly θα σου έλεγα να μην θλίβεσαι για τέτοια απλά πράγματα. Είναι κουτό και κρίμα. Θα μου επιτρέψεις σαν μεγαλύτερος και έχοντας αντιμετωπίσει πολλές εμπορικές τακτικές να σου πω ότι ούτε παράξενο ούτε ασυνήθιστο είναι. Μπορεί να θεωρείται «βασικό» για την γενιά του “online shopping” αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και άλλοι τρόποι και πρακτικές. Στο κάτω κάτω ο καταναλωτής αποφασίζει. Εσένα δεν σου κάνει μπορεί να κάνει σε κάποιον άλλο.
 

manly_Man

Well-Known Member
Manly θα σου έλεγα να μην θλίβεσαι για τέτοια απλά πράγματα. Είναι κουτό και κρίμα. Θα μου επιτρέψεις σαν μεγαλύτερος και έχοντας αντιμετωπίσει πολλές εμπορικές τακτικές να σου πω ότι ούτε παράξενο ούτε ασυνήθιστο είναι. Μπορεί να θεωρείται «βασικό» για την γενιά του “online shopping” αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και άλλοι τρόποι και πρακτικές. Στο κάτω κάτω ο καταναλωτής αποφασίζει. Εσένα δεν σου κάνει μπορεί να κάνει σε κάποιον άλλο.
Δεν εχει να κανει με γενια φιλε CVIAL. Νομιζω εχει κατηγορηθει απο πολλους αυτο το "κρυφτουλι" με τις τιμες...και ειναι αλλοι πολλοι που απλα δισταζουν να το πουν, να εισαι σιγουρος. Ο συνετος, λογικος και εξυπνος ανθρωπος παντα κρινει με βαση ολους τους παραγοντες, οτιδηποτε αλλο θεωρειται αφελεια και θυμα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Μάλλον ευκολία του πληκτρολογίου θα έλεγα. Δεν βρίσκω λογική αιτιολογία ούτε για την «αφέλεια» ούτε για το «θύμα».
 

tol

Well-Known Member
Ειναι συκοφαντιες και φαντασιώσεις σου αυτα που γραφεις και δεν θα ασχοληθω, συγνωμη.
....
Γιατρε συγνωμη κιολας..κανετε μονο μια επεμβαση σχεδον σε καθε ασθενη σας ο οποιος δε λαμβανει φιναστεριδη..αλλα παραλειπετε να αναφερετε οτι τον υποχρεωνετε να πληρωσει και τη θεραπεια λειζερ...
Επιτυχημενα αποτελεσματα ναι εχετε..εμπειρια μεγαλη ως τριτης γενιας γιατρος σιγουρα εχετε...θα δεχτω οτι εχετε και ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ τεχνικους βοηθους..αλλα οχι μονο επιμενετε να μη φανερωνετε τα κοστη των επεμβασεων σας, αποκρυπτετε κιολας με τα γραφομενα σας οτι η επεμβαση σε εσας επιβαρυνετε οικονομικα με τη χρησιμοποιηση του καπελου διοδιων του εγκεκριμενου απ το fda...να τα λεμε ολα, μην κρυβομαστε πισω απ το δακτυλο μας!
Συγγνωμη...απευθυνομαι σε ολα τα μελη που συμμετεχουν στη συζητηση και ιδιαιτερα στο γιατρο κ. Αναστασακη.

Παρακαλω πολυ να σχολιασετε την απαντηση που εδωσε στο φιλο Χριστοφορο.

Συγγνωμη, αλλά το προσωπικο μου ηθος και η διαπαιδαγωγηση που εχω λαβει, δεν μου επιτρεπουν να αφησω ασχολιαστη αυτη την απαντηση/συμπεριφορα.

Και ενταξει...ο γιατρος απευθυνθηκε τοσο απαξιωτικα σε ενα μελος που μπορει να μην εχει γνωσεις μμ, μπορει πολλες φορες να γραφει τις δικες του ιστοριες, αλλά που, τουλαχιστον, εχει ευγενεια και αγαθοτητα.

Ο Χριστοφορος, λοιπον, εκανε πραγματικα ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ που αφορα τη δαπανηρη θεραπεια που πολλες φορες συνοδευει τα αποτελεσματα του κ. Αναστασακη, το λέιζερ.

Ο ιδιος ο κ. Αναστασακης σε πολλα επισημα περιστατικα αναφερει τη συμπληρωματικη θεραπεια με λέιζερ.

Επομενως, ΠΟΛΥ ΟΡΘΑ επισημανε ο φιλος Χριστοφορος οτι, οταν ο γιατρος ΟΡΘΑ επισημανε τη χρηση φιναστεριδης σε κορυφαιους γιατρους, θα επρεπε, για να ειναι δικαιος/αντικειμενικος, να αναφερει οτι ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΕΝΙΣΧΥΕΙ ΤΙΣ ΜΜ ΜΕ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΛΕΙΖΕΡ.

Αντι, λοιπον, ο γιατρος να παραδεχθει και να αποδεχθει την ΟΡΘΟΤΑΤΗ παρατηρηση του μελους, τι εκανε;

Απαντησε απαξιωτικα, με ειρωνικο υφος, με τουπε χιλιων καρδιναλιων.

Ε, οχι...σε μενα προσωπικα...στην αισθητικη μου...αυτη η συμπεριφορα, αυτο το υφος δεν ταιριαζουν. Ειναι επικριτεο και πρεπει, επιτελους, να ζητηθει μια συγγνωμη, να μαθουμε να απευθυνομαστε με ευγενεια και οχι σνομπ και ελλειψη σεβασμου στο συνομιλητη μας.

ΥΓ Ειδικα ο καημενος ο Χριστοφορος πολλες φορες εχει εκθειασει το γιατρο και αυτος ως ενδειξη σεβασμου του απαντα με τετοιο υφος!!! Τα συμπερασματα δικα σας.
 

Georgie

Well-Known Member
....

Συγγνωμη...απευθυνομαι σε ολα τα μελη που συμμετεχουν στη συζητηση και ιδιαιτερα στο γιατρο κ. Αναστασακη.

Παρακαλω πολυ να σχολιασετε την απαντηση που εδωσε στο φιλο Χριστοφορο.

Συγγνωμη, αλλά το προσωπικο μου ηθος και η διαπαιδαγωγηση που εχω λαβει, δεν μου επιτρεπουν να αφησω ασχολιαστη αυτη την απαντηση/συμπεριφορα.

Και ενταξει...ο γιατρος απευθυνθηκε τοσο απαξιωτικα σε ενα μελος που μπορει να μην εχει γνωσεις μμ, μπορει πολλες φορες να γραφει τις δικες του ιστοριες, αλλά που, τουλαχιστον, εχει ευγενεια και αγαθοτητα.

Ο Χριστοφορος, λοιπον, εκανε πραγματικα ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ που αφορα τη δαπανηρη θεραπεια που πολλες φορες συνοδευει τα αποτελεσματα του κ. Αναστασακη, το λέιζερ.

Ο ιδιος ο κ. Αναστασακης σε πολλα επισημα περιστατικα αναφερει τη συμπληρωματικη θεραπεια με λέιζερ.

Επομενως, ΠΟΛΥ ΟΡΘΑ επισημανε ο φιλος Χριστοφορος οτι, οταν ο γιατρος ΟΡΘΑ επισημανε τη χρηση φιναστεριδης σε κορυφαιους γιατρους, θα επρεπε, για να ειναι δικαιος/αντικειμενικος, να αναφερει οτι ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΕΝΙΣΧΥΕΙ ΤΙΣ ΜΜ ΜΕ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΛΕΙΖΕΡ.

Αντι, λοιπον, ο γιατρος να παραδεχθει και να αποδεχθει την ΟΡΘΟΤΑΤΗ παρατηρηση του μελους, τι εκανε;

Απαντησε απαξιωτικα, με ειρωνικο υφος, με τουπε χιλιων καρδιναλιων.

Ε, οχι...σε μενα προσωπικα...στην αισθητικη μου...αυτη η συμπεριφορα, αυτο το υφος δεν ταιριαζουν. Ειναι επικριτεο και πρεπει, επιτελους, να ζητηθει μια συγγνωμη, να μαθουμε να απευθυνομαστε με ευγενεια και οχι σνομπ και ελλειψη σεβασμου στο συνομιλητη μας.

ΥΓ Ειδικα ο καημενος ο Χριστοφορος πολλες φορες εχει εκθειασει το γιατρο και αυτος ως ενδειξη σεβασμου του απαντα με τετοιο υφος!!! Τα συμπερασματα δικα σας.
Σωστός
Αν και περίμενα να σχολιάσεις το έγκλημα στη γραμματική και από τα δύο μέλη .
:)
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Giorgos-3

Well-Known Member
Εγώ δεν καταλαβαίνω κάτι. Ο γιατρός για τους δικούς του λόγους δεν θέλει να ανακοινωθούν οι τιμές στο φόρουμ. Καταλαβαίνω ότι μπορεί να μην μας αρέσει, δεν καταλαβαίνω όμως τι πρόβλημα δημιουργεί σε κάποιον που κάνει έρευνα αγοράς. Αφού μπορεί να πάει από εκεί και να πάρει τιμές μπορεί άνετα να διαπιστώσει αν είναι overrated ή value for money.
Δεν πάει έτσι cvial....καταρχήν για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους εννοείτε ότι η συγκεκριμένη παρουσίαση δεν είναι ανεξάρτητη κ προφανώς υπάρχει συνεννόηση να μην αναφερθεί η τιμή ....ένα το κρατούμενο....δεύτερον ένας που μπαίνει εδώ μέσα κ θέλει να τσεκαρει δουλειες για να επιλέξει πρέπει να δει αν του αρέσει κάποια αν το αντέχει οικονομικά ...επίσης βλέπεις παραπάνω από ένα αποτέλεσματα της κάθε κλινικής με τιμές κ κρίνεις ...για παράδειγμα...Τυρκάλας μέχρι αυτή την στιγμη που μιλάμε 1€....Κύπρος του Τζον τώρα έχει προσφορά στο 1,5 αλλά τον άλλο μήνα θα πάει 2,2 με Μάρα...η dhi παίζει με τους πελάτες ...έχει έναν τιμοκατάλογο αλλά πέφτει όσο χρειαστεί για να μην το χάσει ....lp σου λέει 2,500€ σε μια μέρα όσα μπουν 4000€ δεύτερη μέρα όσα μπουν...έχουμε εικόνα ...ξέρουμε τι παίζει....εδώ μόνο υποθέσεις κάνουμε στα 15 περιστατικά που έχουν ανέβει....κ δεν θα υπάρξει ασθενής που θα πει τιμή γιατί όποιος πάει θα του λέει ποσταρε στο φόρουμ αλλά μην πεις τιμή ....έχει τον λόγο του για να το κάνει ...που είναι προφανείς για μένα αυτοί οι λόγοι ....οι τιμές που κοστολογεί είναι κορυφαίων εξωτερικού κάτι που ο απλός αθενης που έχει την δυνατότητα να δώσει 10000€ τουλάχιστον για ένα στριπ των 4000g (γιατί τόσο θα πηγαίνει με 2,5€) δεν το ξέρει κ μοιραία δεν μπορεί να κάνει την σύγκριση....επίσης κατά την άποψη μου οι τιμές διαμορφώνονται ελαφρώς αναλόγως με το κόλλημα του πελάτη κ αυτό το συμπέρασμα το βγάζω εγώ από προσωπική εμπειρία κ από εμπειρία συμφουριτων που ήρθαν σε επαφή με την κλινική ....με την κλινική ...το τονίζω αυτό...όχι με τον γιατρό ....είναι θέμα πολιτικής δλδ κ γραμμής που έχουν χαράξει....
Υγ: εσύ σαν διαχειριστής νιώθεις άνετα που όλα τα περιστατικά όλων των παιδιών αναφέρουν τιμές αλλά αποκλειστικά κ μόνο της συγκεκριμένης κλινικής όχι ;
Υγ2.: Εννοείται σε κάθε "ανεξαρτητο" περιστατικό θα γίνεται ξανά κ ξανά η ίδια συζήτηση...
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Γιώργο, όχι απλώς νιώθω άνετα αλλά απορώ και με όσους δεν μπορούν να καταλάβουν απλές εμπορικές πρακτικές που τουλάχιστον εγώ τις συναντάω κάθε μέρα ακόμα και στην δουλειά μου.

Προφανώς και η κλινική (για λόγους που δεν ξέρω) δεν θέλει να κοινοποιεί τιμές δημόσια, αλλά μόνο μετά από προσωπική επαφή με τον πελάτη. Αυτό εμένα ούτε με παραξενεύει, ούτε με φοβίζει, ούτε μου λέει κάτι. Εσένα δεν καταλαβαίνω τι πρόβλημα σου δημιουργεί, ή στον manly. Δηλαδή το πρόβλημα μας είναι το online; Αφού ο οποιοσδήποτε μπορεί να τις μάθει με μια επίσκεψη.
 

vag25

Well-Known Member
Παντως οπως δεν καταλαβαινω την τυφλη υποστηριξη του Bill1991, ετσι δεν καταλαβαινω και την εμπαθεια με τον γιατρο των manly_Man Giorgos-3

....

Συγγνωμη...απευθυνομαι σε ολα τα μελη που συμμετεχουν στη συζητηση και ιδιαιτερα στο γιατρο κ. Αναστασακη.

Παρακαλω πολυ να σχολιασετε την απαντηση που εδωσε στο φιλο Χριστοφορο.

Συγγνωμη, αλλά το προσωπικο μου ηθος και η διαπαιδαγωγηση που εχω λαβει, δεν μου επιτρεπουν να αφησω ασχολιαστη αυτη την απαντηση/συμπεριφορα.

Και ενταξει...ο γιατρος απευθυνθηκε τοσο απαξιωτικα σε ενα μελος που μπορει να μην εχει γνωσεις μμ, μπορει πολλες φορες να γραφει τις δικες του ιστοριες, αλλά που, τουλαχιστον, εχει ευγενεια και αγαθοτητα.

Ο Χριστοφορος, λοιπον, εκανε πραγματικα ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ που αφορα τη δαπανηρη θεραπεια που πολλες φορες συνοδευει τα αποτελεσματα του κ. Αναστασακη, το λέιζερ.

Ο ιδιος ο κ. Αναστασακης σε πολλα επισημα περιστατικα αναφερει τη συμπληρωματικη θεραπεια με λέιζερ.

Επομενως, ΠΟΛΥ ΟΡΘΑ επισημανε ο φιλος Χριστοφορος οτι, οταν ο γιατρος ΟΡΘΑ επισημανε τη χρηση φιναστεριδης σε κορυφαιους γιατρους, θα επρεπε, για να ειναι δικαιος/αντικειμενικος, να αναφερει οτι ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΕΝΙΣΧΥΕΙ ΤΙΣ ΜΜ ΜΕ ΤΗ ΧΡΗΣΗ ΛΕΙΖΕΡ.

Αντι, λοιπον, ο γιατρος να παραδεχθει και να αποδεχθει την ΟΡΘΟΤΑΤΗ παρατηρηση του μελους, τι εκανε;

Απαντησε απαξιωτικα, με ειρωνικο υφος, με τουπε χιλιων καρδιναλιων.

Ε, οχι...σε μενα προσωπικα...στην αισθητικη μου...αυτη η συμπεριφορα, αυτο το υφος δεν ταιριαζουν. Ειναι επικριτεο και πρεπει, επιτελους, να ζητηθει μια συγγνωμη, να μαθουμε να απευθυνομαστε με ευγενεια και οχι σνομπ και ελλειψη σεβασμου στο συνομιλητη μας.

ΥΓ Ειδικα ο καημενος ο Χριστοφορος πολλες φορες εχει εκθειασει το γιατρο και αυτος ως ενδειξη σεβασμου του απαντα με τετοιο υφος!!! Τα συμπερασματα δικα σας.
Ο χριστοφορος ειπε οτι την επιβαλλει αυτη τη θεραπεια. Και εγω ετσι θα απαντουσα στην θεση του Αναστασακη.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΛΕΣ

Active Member
Θα σας εκπλήξω αλλά ευτυχώς έχω παραπάνω.
Ευτυχώς γαι όλους, υπάρχουν στην Ελλάδα αυτοι που εκτιμούν την αξία στην ΜΕΤ και δεν κοιτούν το κόστος.

Με optimized time management σε 12-14 ωρες που ειναι η μέση εργατο-ημερα μου,
χωράνε 2 ΠΟΛΥ μεγάλα (combo >3500 FUs) ή και 2 μεσαια περιστατικά FUE. (1000-2000 FUs) και ένα FUT or combo.
Φυσικά, αυτο θα ήταν αδύνατον αν δεν είχα και 9 ΥΠΕΡ-εκπαιδευμένες νοσηλεύτριες που τις ονομάζω Barcelona της Ελλάδος διότι ειναι
πιο (ή τουλάχιστον εξίσου!) ικανές, πρόθυμες και με ενδιαφέρον για τον ασθενή από κάθε άλλη ομάδα που έχω δει στις πιο διάσημες κλινικές στο εξωτερικού.
Ειμαι ΠΟΛΥ περήφανος γαι την ομάδα μου.
Μπραβο γιατρε ανεβηκατε πολυ στα ματια μου για τον τροπο που μιλατε για τους εργαζομενους σας. Ειναι τοσο σημαντικο να υπαρχει εκτιμηση απο το "αφεντικο" σου και να σου δινει το credit που πρεπει αντι να προσπαθει να σε ξεζουμησει και να παρει τη δοξα αυτος.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Γιώργο, όχι απλώς νιώθω άνετα αλλά απορώ και με όσους δεν μπορούν να καταλάβουν απλές εμπορικές πρακτικές που τουλάχιστον εγώ τις συναντάω κάθε μέρα ακόμα και στην δουλειά μου.

Προφανώς και η κλινική (για λόγους που δεν ξέρω) δεν θέλει να κοινοποιεί τιμές δημόσια, αλλά μόνο μετά από προσωπική επαφή με τον πελάτη. Αυτό εμένα ούτε με παραξενεύει, ούτε με φοβίζει, ούτε μου λέει κάτι. Εσένα δεν καταλαβαίνω τι πρόβλημα σου δημιουργεί, ή στον manly. Δηλαδή το πρόβλημα μας είναι το online; Αφού ο οποιοσδήποτε μπορεί να τις μάθει με μια επίσκεψη.
Οχι! Θα μου επιτρεψεις να πω φιλε και διαχειριστα CVIAL οτι ΔΕ μπορει να τις μαθει τις τιμες με μια επισκεψη! Αν χρεωναν ολοι οι εν Ελλαδι γιατροι, 100 ευρω το consultation και αν ο σωστος υποψηφιος για μεταμοσχευση πρεπει να κανει επι τοις πραγμασι ερευνα αγορας, τοτε θα πρεπει να ξοδεψει ενα ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ για επισκεψεις σε δεκα για παραδειγμα ελληνικες κλινικες! Αφου χρεωνει το consultation τοτε ας μαθευτει απ το ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ περιστατικο επεμβασης που παρουσιαζεται, η ΤΙΜΗ αλλιως αυτοματως γεννιουνται υποψιες ΠΡΟΣΥΝΕΝΝΟΗΣΕΩΣ τηρησης σιγης ιχθυος! Στα σχοινια λοιπον μεχρι να βρεθει η ακρη-απαντηση ειλικρινειας! Ουτε παλι ειμαι απολυτος! Οταν πρεπει να εκθειασω το γιατρο θα τον εκθειασω, οταν ομως επιβαλλεται να καυτηριαστουν ορισμενες τακτικες που ακολουθει τοτε αυτες, οπωσδηποτε, τουλαχιστον απ την πλευρα μου, θα καυστηριαστουνε (και δεν εχει να κανει με το βαθος γνωσεων περι των μεταμοσχευσεων τριχοθυλακιων)..!
 
  • Like
Reactions: spi

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ πάντως αν μπορούσα θα κλωνοποιούσα τον vag25 (no offends για αρκετούς άλλους). Απλή, ψύχραιμη και netraul λογική.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Οχι! Θα μου επιτρεψεις να πω φιλε και διαχειριστα CVIAL οτι ΔΕ μπορει να τις μαθει τις τιμες με μια επισκεψη! Αν χρεωναν ολοι οι εν Ελλαδι γιατροι, 100 ευρω το consultation και αν ο σωστος υποψηφιος για μεταμοσχευση πρεπει να κανει επι τοις πραγμασι ερευνα αγορας, τοτε θα πρεπει να ξοδεψει ενα ΧΙΛΙΑΡΙΚΟ για επισκεψεις σε δεκα για παραδειγμα ελληνικες κλινικες! Αφου χρεωνει το consultation τοτε ας μαθευτει απ το ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ περιστατικο επεμβασης που παρουσιαζεται, η ΤΙΜΗ αλλιως αυτοματως γεννιουνται υποψιες ΠΡΟΣΥΝΕΝΝΟΗΣΕΩΣ τηρησης σιγης ιχθυος! Στα σχοινια λοιπον μεχρι να βρεθει η ακρη-απαντηση ειλικρινειας! Ουτε παλι ειμαι απολυτος! Οταν πρεπει να εκθειασω το γιατρο θα τον εκθειασω, οταν ομως επιβαλλεται να καυτηριαστουν ορισμενες τακτικες που ακολουθει τοτε αυτες, οπωσδηποτε, τουλαχιστον απ την πλευρα μου, θα καυστηριαστουνε (και δεν εχει να κανει με το βαθος γνωσεων περι των μεταμοσχευσεων τριχοθυλακιων)..!

Να μην πας τότε φίλε Χριστόφορε αν δεν συμφωνείς και αν δεν θες να διαθέσεις τα 100€ (αν και νομίζω ότι κάτι είχε πει για έκπτωση στο φόρουμ). Ελεύθερη αγορά έχουμε, αυτός θα χάσει, όχι εσύ.
 

Xristoforaz

Well-Known Member
Παντως οπως δεν καταλαβαινω την τυφλη υποστηριξη του Bill1991, ετσι δεν καταλαβαινω και την εμπαθεια με τον γιατρο των manly_Man Giorgos-3


Ο χριστοφορος ειπε οτι την επιβαλει αυτη τη θεραπεια. Και εγω ετσι θα απαντουσα στην θεση του Αναστασακη.
Ειναι τελικα ισχυρη η λεξη ΕΠΙΒΟΛΗ αλλα και τοσο σκληρη που ενοχλει!
Το ηθος σου για να ειναι καθωσπρεπει, τοτε ουτε σαν σκεψη αν ησουν ιατρος στη θεση του ιατρου δεν επρεπε να αποκριθεις κατ αυτον τον ειρωνικο τροπο!
Μαθε ακομα φιλτατε οτι η πιεση που ασκειται για την εκμαθηση των τιμων, δεν ονομαζεται εμπαθεια αλλα φιλομαθεια και ερευνητικη επιστημονικη αναζητηση...συναμα σημαινει και ΑΓΑΠΗ προς τους ομοιοπαθεις αναγνωστες του φορουμ!
 
Μπλουζα