Aldo, FUE, 2409g, 05/08/2020

montecristo

Well-Known Member
Άμα δεν ξέρουν να τα φτιάχνουν, τι τα ακουμπάνε τα τεμποραλς?μου λες?
Πιστεύω άμα ειναι να φτιάξεις temporals καλύτερα να πας σε κάποιον που αποδεδειγμένα ξέρει να τα κάνει φυσικά (σε ξένο γιατρό). Αλλιώς καλύτερα να μη τα κάνεις καθόλου γιατί μετά θα μπεις σε νέες περιπέτειες, όπως συνέβη εδώ.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

montecristo

Well-Known Member
Έχω λόγο 2.5 μαμισιο παιδιά .. το έχω ξαναπεί.
Δεν το ειχα δει που το ειχες ξαναπεί γι'αυτό ρώτησα..Οπότε μειώθηκε ο μαμίσιος λόγος σου από 2.5 σε 2.19 σύμφωνα με τα χαρτιά της κλινικής. Έχεις μετρήσει τον πραγματικό λόγο που φύτρωσε, φαντάζομαι θα ειναι ακόμα πιο κάτω αυτός ;
 

Xristos87

Well-Known Member
Είδες η Μπαρτσελόνα,που χρεώνει το ίδιο και με τις high end κλινικές ? Αλλά όταν του λέγαμε του ιατρού ότι δεν αξίζει τα λεφτά που ζητάει,ήμασταν κακοί..κατάλαβες?..θα ήθελα μια από τις φοβερές αναλύσεις που κάνει ο @Xristos87 καθε φορά για τον γιατρό,να κάνει κάτι αντίστοιχο και εδώ..γτ για άλλους λέει ότι τους κατέστρεψαν άλλοι γιατροί..εδώ τι θα πει..για να δούμε
τα χουμε πει...παλι τα ιδια θα λεμε;

Εσυ ποτε θα μπεις ;;
 

Ponhros1981

Active Member
Μικρο το προβλημα σου φιλε aldo!μια μικρη πυκνωση μπροστα θες....τα 2000g που λες μ φαινονται πολλά..που θα χωρεσουν?ποιος γιατρος μπορει να μπει αναμεσα στα μαμα να δωσει πυκνωση?
 

aeratos28

Just aeratos
Τι έχεις πει..έχεις μιλήσει για καταστροφή?ότι κάποιος τον πήρε στο λαιμό του?και άλλα τέτοια?
Εγώ δεν ξέρω αν θα μπω..γτ πλέον μόνο Άνιστον εμπιστεύομαι ,αλλά επειδή τον έχω πάει κόντρα ,δεν με αναλαμβάνει.μ
τα χουμε πει...παλι τα ιδια θα λεμε;

Εσυ ποτε θα μπεις ;;
 

Aldo

Well-Known Member
Δεν το ειχα δει που το ειχες ξαναπεί γι'αυτό ρώτησα..Οπότε μειώθηκε ο μαμίσιος λόγος σου από 2.5 σε 2.19 σύμφωνα με τα χαρτιά της κλινικής. Έχεις μετρήσει τον πραγματικό λόγο που φύτρωσε, φαντάζομαι θα ειναι ακόμα πιο κάτω αυτός ;
Πραγματικά καλή ερώτηση:
για τ πρώτο σκέλος δε θέλω να τοποθετηθώ ξανά γιατί πονάει πολύ … μετά την μετ φενεται σαν να έχουν μπει 3-4 τρίχα παντού στους κροφτουσ Και στο 15μηνο ο λόγος είναι κάτω από δυο …
 

Chris34

Active Member
Το αποτέλεσμα σου έχει τα γνωστά προβλήματα που είχαν αναφερθεί. Ελλιπή φύτρωση, see through effect, αφύσικα temporals με πολύτριχα τοποθετημένα σε λάθος φορές, τα οποία χρειάζεται να αφαιρεθούν και να αντικατασταθούν με μονότριχα και να μπουν στις σωστές φορές για να φαίνονται φυσικά. Χρειάζεσαι μια repair επέμβαση σε σοβαρό γιατρό να τα διορθώσεις αυτά. O lorenzo πόσα μοσχεύματα σου ειπε οτι χρειάζεσαι ;
Από τα ανεξάρτητα αποτελέσματα του Ana***saki φαίνεται ότι η δουλειά που μπορεί να προσφέρει δεν αντικατοπτρίζεται και στα αποτελέσματα που ανεβάζει ο ίδιος ο γιατρός και έχει τον έλεγχο στο τι θα παρουσιαστεί.
Συμφωνώ με τον σχολιασμό του disco. Ειδικά το αριστερό temporal είναι πολύ κακό και αραιο με χοντρά grafts.
Ποιος θα δώσει 2,5 και 3€ το graft όταν μπορεί με τα μισά λεφτά να πάρει καλύτερο αποτέλεσμα.
Αργά η γρήγορα η δουλειά της κάθε κλινικής φαίνεται από τα ανεξάρτητα αποτελέσματα.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τα 250-300 θα στα τα φάνε σίγουρα τα peaks.
Τα υπόλοιπα θα πρέπει να γίνει και blending με τα μαμά,τώρα κατέβασμα χερλάιν δε θεωρείται αυτό αλλά πέρασμα από μπροστά.
Φόρλοκ δεν φαίνεται από εδώ από τις συγκεκριμένες φώτο να μπορεί να μπει εύκολα.
Πάλι μου φαίνονται πολλά τα 2100.
Δε βγαίνει.

Αυτό που δεν είναι εμφανές από τις φωτό αλλά θα γίνει αν του κάνει ένα ανάποδο χτένισμα είναι ότι όλη η περιοχή Α,Β (μαζί με το forelock) είναι αραιή και απλά καλύπτεται από το πίσω μαλλί που έρχεται μπροστά με αρκετό μήκος. Σε αυτή την περιοχή η φίνα δεν θα προσφέρει κάτι πέραν του να τα κρατήσει σε αυτή την κατάσταση. Τα 2 temples είναι περίπου 200-300g, το μικρό κατέβασμα στην hairline μαζί με το κλείσιμο στους κροτάφους ((φαίνεται με την πράσινη γραμμή), 600g, η επιδιόρθωση του δεξιού κροτάφου 200-300g, 1000g σε πόλη την περιοχή A—B-forelock για πύκνωση. Φυσικά μπορεί να μην κάνει τίποτα από όλα αυτά και να φτίαξει απλά τα temples και τον δεξί κρόταφο με περίπου 600g. Αυτό όμως σημαίνει ότι κάποια στιγμή θα ξανά χρειαστεί να μπει για τα υπόλοιπα.
 

aeratos28

Just aeratos
Αυτά λέγαμε και εμείς εδώ και 3-4 χρόνια και μας έλεγε ανίδεους ,μη ιατρούς ,ότι δεν έχουμε στον ήλιο μοίρα ,ότι μας χάλασε το αφήγημα λες και εμείς είμαστε γιατροί η τα παίρνουμε από κανέναν γιατρό και έχουμε κάποιο όφελος ,και γενικά όλα τα ωραία που έχει πει κατά καιρούς..αλλά όταν ακούγεται η αλήθεια ,πονάει αδερφέ..αυτό,που βλέπουμε στον φίλο Άλντο ,ΔΕΝ είναι δουλειά των 2.5-3€ που ζητάει ο Αναστασάκης ..ξεκάθαρα.
Από τα ανεξάρτητα αποτελέσματα του Ana***saki φαίνεται ότι η δουλειά που μπορεί να προσφέρει δεν αντικατοπτρίζεται και στα αποτελέσματα που ανεβάζει ο ίδιος ο γιατρός και έχει τον έλεγχο στο τι θα παρουσιαστεί.
Συμφωνώ με τον σχολιασμό του disco. Ειδικά το αριστερό temporal είναι πολύ κακό και αραιο με χοντρά grafts.
Ποιος θα δώσει 2,5 και 3€ το graft όταν μπορεί με τα μισά λεφτά να πάρει καλύτερο αποτέλεσμα.
Αργά η γρήγορα η δουλειά της κάθε κλινικής φαίνεται από τα ανεξάρτητα αποτελέσματα.
 

nick90

Well-Known Member
Aldo εύχομαι να καταφέρεις να λύσεις τα προβλήματα που σου άφησε η πρώτη σου μεταμόσχευση, σε εναν σοβαρό γιατρό αυτή τη φορά.

Επειδή υπάρχει και μια συνέχεια με το θέμα του aldo (τα ενεργά μέλη το γνωρίζουν, τα μη ενεργά και νέα μέλη όχι) ποστάρω και αυτό το νήμα να υπάρχει εδώ, (μιας και σχετίζεται με την επέμβαση του aldo, όσον αφορά το λεγόμενο after care της κλινικής).

@aeratos28 τελικά δεν πήρες απάντηση στο ερώτημα του τίτλου σου...:p

 

aeratos28

Just aeratos
Άλλη μια ίδια επέμβαση θέλει δλδ..το κέρατο μου μέσα..που έπρεπε να έχει τελειώσει με την πρώτη και άντε να χρειαζόταν ένα touch up μικρό.και το πλήρωσε και βαπορισιο το χειρουργείο..
Αυτό που δεν είναι εμφανές από τις φωτό αλλά θα γίνει αν του κάνει ένα ανάποδο χτένισμα είναι ότι όλη η περιοχή Α,Β (μαζί με το forelock) είναι αραιή και απλά καλύπτεται από το πίσω μαλλί που έρχεται μπροστά με αρκετό μήκος. Σε αυτή την περιοχή η φίνα δεν θα προσφέρει κάτι πέραν του να τα κρατήσει σε αυτή την κατάσταση. Τα 2 temples είναι περίπου 200-300g, το μικρό κατέβασμα στην hairline μαζί με το κλείσιμο στους κροτάφους ((φαίνεται με την πράσινη γραμμή), 600g, η επιδιόρθωση του δεξιού κροτάφου 200-300g, 1000g σε πόλη την περιοχή A—B-forelock για πύκνωση. Φυσικά μπορεί να μην κάνει τίποτα από όλα αυτά και να φτίαξει απλά τα temples και τον δεξί κρόταφο με περίπου 600g. Αυτό όμως σημαίνει ότι κάποια στιγμή θα ξανά χρειαστεί να μπει για τα υπόλοιπα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Ναι γτ έχω πάρει απάντηση σε όλα τα άλλα ..βασικά έχω πάρει απάντηση ..να πάω από την κλινική μου λέει..να τα πω αυτά .χαχαχαχαχαχαχα..
Ας απαντηθούν όλα αυτά πρώτα ,για Άλντο και τζακσμιθ ,όλα όμως και μετά μπορεί να ζητάει αυτά που ζητάει ο ντοκ.ξεκαθαρα είναι τα πράγματα
Aldo εύχομαι να καταφέρεις να λύσεις τα προβλήματα που σου άφησε η πρώτη σου μεταμόσχευση, σε εναν σοβαρό γιατρό αυτή τη φορά.

Επειδή υπάρχει και μια συνέχεια με το θέμα του aldo (τα ενεργά μέλη το γνωρίζουν, τα μη ενεργά και νέα μέλη όχι) ποστάρω και αυτό το νήμα να υπάρχει εδώ, (μιας και σχετίζεται με την επέμβαση του aldo, όσον αφορά το λεγόμενο after care της κλινικής).

@aeratos28 τελικά δεν πήρες απάντηση στο ερώτημα του τίτλου σου...:p

 

Aldo

Well-Known Member
Άλλη μια ίδια επέμβαση θέλει δλδ..το κέρατο μου μέσα..που έπρεπε να έχει τελειώσει με την πρώτη και άντε να χρειαζόταν ένα touch up μικρό.και το πλήρωσε και βαπορισιο το χειρουργείο..
Αυτό λέμε αεράτε άλλη μια ίδια επέμβαση, με μικρο touch up 300 graft δε θα λεγα τίποτα (λοξα να το τελειοποιήσουμε) αλλά εδώ εχει ολο το πακέτο πάλι.

Χεστα τα λεφτά ότι έγινε έγινε ..
 

Αthens2021

Active Member
Καθε γιατρος μπορει να παραξει ενα αποτελεσμα πολυ καλο που λογικα θα θελει να το διαφημισει, και αντιστοιχα να εχει καποια οχι πολυ πετυχημενα. Αλλωστε μιλαμε για διαφορετικους οργανισμους και προκειται περι ιατρικης πραξης. Δεδομενου ομως αυτης της καποιας αβεβαιοτητας δε δικαιολογειται τετοια τιμολογηση η εστω θα ηταν τιμιο να υπαρχει μια μερικη χρηματικη αποζημιωση. Ομως απ την αλλη η απουσια τετοιων ορων ειναι ξεκαθαρη απ την αρχη στον πελατη οπως και το κοστος. Πιστευω οτι ο Αldo θα παρει αυτο που θελει με μια συμπληρωματικη
 

Aldo

Well-Known Member
Ναι γτ έχω πάρει απάντηση σε όλα τα άλλα ..βασικά έχω πάρει απάντηση ..να πάω από την κλινική μου λέει..να τα πω αυτά .χαχαχαχαχαχαχα..
Ας απαντηθούν όλα αυτά πρώτα ,για Άλντο και τζακσμιθ ,όλα όμως και μετά μπορεί να ζητάει αυτά που ζητάει ο ντοκ.ξεκαθαρα είναι τα πράγματα
Οκ έχετε δίκαιο για το θέμα αυτό, όμως να συζητηθεί στο νήμα που έχεις ανοίξει, εδώ ας μείνει στο θέμα μεταμόσχευση.
 

aeratos28

Just aeratos
Τα λεφτά γίνονται συζήτηση για ένα και μόνο λόγο ..για να διαχωριστεί πλήρως ,του τι σημαίνει ένα αποτέλεσμα αυτών των χρημάτων πραγματικά από μεγάλους γιατρούς οι οποίοι τα ζητάνε και για ποιο λόγο τα ζητάνε και με αυτούς που νομίζουν ότι είναι μεγάλοι γιατροί ίδιων δυνατοτήτων και παραγουν και αυτοί αντίστοιχα αποτελέσματα..
Τεσπα Άλντο ,το θέμα είναι ότι θα βρεθεί η λύση και θα έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα..καθυστερημένα μεν,αλλά θα έρθει
Αυτό λέμε αεράτε άλλη μια ίδια επέμβαση, με μικρο touch up 300 graft δε θα λεγα τίποτα (λοξα να το τελειοποιήσουμε) αλλά εδώ εχει ολο το πακέτο πάλι.

Χεστα τα λεφτά ότι έγινε έγινε ..
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Eγω παντως απο εμας τους παλιους μεταμοσχευμενους ποτε δεν εχουμε αναφερει την λεξη touch up...τωρα βλεπουμε ακομη και απο μεγαλους γιατρους να μιλαμε για touch up συνεχως 300 Grafts 200 grafts 400 κτλ κτλ.
 

Aldo

Well-Known Member
Τα λεφτά γίνονται συζήτηση για ένα και μόνο λόγο ..για να διαχωριστεί πλήρως ,του τι σημαίνει ένα αποτέλεσμα αυτών των χρημάτων πραγματικά από μεγάλους γιατρούς οι οποίοι τα ζητάνε και για ποιο λόγο τα ζητάνε και με αυτούς που νομίζουν ότι είναι μεγάλοι γιατροί ίδιων δυνατοτήτων και παραγουν και αυτοί αντίστοιχα αποτελέσματα..
Τεσπα Άλντο ,το θέμα είναι ότι θα βρεθεί η λύση και θα έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα..καθυστερημένα μεν,αλλά θα έρθει
Οκ, ναι συμφωνούμε πως το αποτέλεσμα δεν είναι αντιπρωσοπυετικο του κόστους σε καμία περίπτωση. Όπως επίσης και της συμμετοχής του γιατρού στην διαδικασία εγώ πήγα για τον Αναστασάκη όχι για τις νοσηλεύτριες (δεν έχω τίποτα με τα κορίτσια μια χαρά καταπληκτικές ήταν και είμαι σίγουρος πως ειναι ικανοτατες, αλλά δεν θέλω να αγορασω αυτό) …
Του το είπα και του ίδιου βέβαια όταν τον είδα ότι εαν γνώριζα ακριβως ποιος κάνει τι δε θα πήγαινα εκεί εξ αρχής.
 

aeratos28

Just aeratos
Ο Άνιστον όπως φαίνεται,στις επεμβάσεις στην κλινική του,είναι σαν ένα επεισόδιο στο Κωνσταντίνου και Ελένης ,με τον ξάδερφο ζωγράφο του Κωνσταντίνου ..που ζωγράφιζε ένα μαύρο πίνακα και έλεγε ,αχνοφαινεται το τάδε..
Έτσι και ο Άνιστον,αχνοφαινεται στην επέμβαση.....
Οκ, ναι συμφωνούμε πως το αποτέλεσμα δεν είναι αντιπρωσοπυετικο του κόστους σε καμία περίπτωση. Όπως επίσης και της συμμετοχής του γιατρού στην διαδικασία εγώ πήγα για τον Αναστασάκη όχι για τις νοσηλεύτριες (δεν έχω τίποτα με τα κορίτσια μια χαρά καταπληκτικές ήταν και είμαι σίγουρος πως ειναι ικανοτατες, αλλά δεν θέλω να αγορασω αυτό) …
Του το είπα και του ίδιου βέβαια όταν τον είδα ότι εαν γνώριζα ακριβως ποιος κάνει τι δε θα πήγαινα εκεί εξ αρχής.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Eγω παντως απο εμας τους παλιους μεταμοσχευμενους ποτε δεν εχουμε αναφερει την λεξη touch up...τωρα βλεπουμε ακομη και απο μεγαλους γιατρους να μιλαμε για touch up συνεχως 300 Grafts 200 grafts 400 κτλ κτλ.

John, κάνεις ένα λάθος εδώ. To touch up δεν είναι πάντα για να διορθώσεις, αλλά κυρίως για να τελειοποιήσεις και αφορά κατά κύριο λόγο την hairline που είναι ο καθρέπτης μας και την βλέπουμε καθημερινά στον καθρέπτη.
 
Μπλουζα