Aldo, FUE, 2409g, 05/08/2020

IoannisG

Active Member
Αυτό που δεν είναι εμφανές από τις φωτό αλλά θα γίνει αν του κάνει ένα ανάποδο χτένισμα είναι ότι όλη η περιοχή Α,Β (μαζί με το forelock) είναι αραιή και απλά καλύπτεται από το πίσω μαλλί που έρχεται μπροστά με αρκετό μήκος. Σε αυτή την περιοχή η φίνα δεν θα προσφέρει κάτι πέραν του να τα κρατήσει σε αυτή την κατάσταση. Τα 2 temples είναι περίπου 200-300g, το μικρό κατέβασμα στην hairline μαζί με το κλείσιμο στους κροτάφους ((φαίνεται με την πράσινη γραμμή), 600g, η επιδιόρθωση του δεξιού κροτάφου 200-300g, 1000g σε πόλη την περιοχή A—B-forelock για πύκνωση. Φυσικά μπορεί να μην κάνει τίποτα από όλα αυτά και να φτίαξει απλά τα temples και τον δεξί κρόταφο με περίπου 600g. Αυτό όμως σημαίνει ότι κάποια στιγμή θα ξανά χρειαστεί να μπει για τα υπόλοιπα.
Πολυ καλη αναλυση/ περιγραφη! ερωτησ, χωρανε ομως τα 1000 εκει/μπορει να μπει ο γιατρος? τουλαχιστον απο φωτο, φαινονται πολλα..

edit: Σορρυ, μετα ειδα πως γραφατε ακριβως αυτο...
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

nick90

Well-Known Member
Το ανάποδο αυτό που ανέφερε ο Cvial.
Δηλαδή πίσω ζώνες με φορά προς το crown και η μπροστά ζώνη πάλι μπροστά τα μαλλιά έτσι ώστε να αποκαλύπτει τα κενά και τις αποστάσεις που υπάρχουν σε αυτές τις ζώνες.
Στη σύνδεση τους.
να προσθέσω σε αυτές τις φωτογραφίες που θα βγάλει ο aldo ότι πρέπει να προσέξει το κεφάλι του να είναι ακριβώς κάτω από φως (λάμπα) για να πέφτει απευθείας το φως πάνω στο scalp, ή αν βγει έξω να ειναι σε διάχυτο φως, ώστε να μην υπάρχουν σκιές και κρύβονται τα κενά.
 

Aldo

Well-Known Member
να προσθέσω σε αυτές τις φωτογραφίες που θα βγάλει ο aldo ότι πρέπει να προσέξει το κεφάλι του να είναι ακριβώς κάτω από φως (λάμπα) για να πέφτει απευθείας το φως πάνω στο scalp, ή αν βγει έξω να ειναι σε διάχυτο φως, ώστε να μην υπάρχουν σκιές και κρύβονται τα κενά.
Παιδιά υπάρχουν φωτογραφίες απ το κεφάλι μου εδώ μέσα σε προηφουμενες σελιδεσ δεν έχει αλλάξει κάτι πιστεύω από τότε …
 

nick90

Well-Known Member
Παιδιά υπάρχουν φωτογραφίες απ το κεφάλι μου εδώ μέσα σε προηφουμενες σελιδεσ δεν έχει αλλάξει κάτι πιστεύω από τότε …
ναι εννοείται... απλά το είπα γιατί ειδα που ρώτησες "τι φωτογραφίες θέλετε να βάλω" και σου είπε ο @vlafo πως να αλλάξεις το χτένισμα για να φανούν καλύτερα τα κενά στην Α ζώνη, επειδή σε αυτές που μπήκαν έρχεται το μαλλί από την Β προς την Α και την καλύπτει με το layering. Οποτε δεν θα βαλεις τελικα;
Ασχετα με τις φωτο, Εγώ πιστεύω πάντως όσα μοσχεύματα σου είπε ο lorenzo χρειάζεσαι 2100+...αφου σε ειδε απο κοντα
 

Aldo

Well-Known Member
ναι εννοείται... απλά το είπα γιατί ειδα που ρώτησες "τι φωτογραφίες θέλετε να βάλω" και σου είπε ο @vlafo πως να αλλάξεις το χτένισμα για να φανούν καλύτερα τα κενά στην Α ζώνη, επειδή σε αυτές που μπήκαν έρχεται το μαλλί από την Β προς την Α και την καλύπτει με το layering. Οποτε δεν θα βαλεις τελικα;
Ασχετα με τις φωτο, Εγώ πιστεύω πάντως όσα μοσχεύματα σου είπε ο lorenzo χρειάζεσαι 2100+...αφου σε ειδε απο κοντα
Θα βάλω απλά θα πάρει μέρες ..
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Καλή επιτυχία φίλε Aldo σε ότι και αν αποφασίσεις, ουσιαστικά ένα μικρό touch up χρειάζεσαι και you are good to go,cheers!
 

Nik.Mos

Well-Known Member
Πολλά είναι κατ' εμε, αν βέβαια αλλιώς έχουν αποφανθεί οι μεγάλες δυνάμεις τότε ο λόγος μου περιττεύει,καταθέτω την προσωπική μου άποψη και μόνο
 

Kostas97

Well-Known Member
Φιλε Aldo νομιζω πολυ σωστη κινηση τα 5mg/week, σε ειχα αφησει στα 3mg.
Αναμενουμε την επομενη κινηση σου. Νομιζω αυτη τη φορα το αποτελεσμα θα σε αναταμειψει!!!
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

jacksmith

Active Member
Σε αυτήν την εξαφανισμένη κριτική στην google, δεν ήταν που η κλινική αντιδρώντας στην κριτική σου, είχε αναφέρει ότι είσαι αναρτημένο περιστατικό στο site της κλινικής ως ένα από τα καλύτερα αποτελέσματα?
Τα συμπεράσματα που μπορεί να βγάλει κανείς είναι αυτονόητα. Καμία εμπιστοσύνη σε ότι παρουσιάζεται και λέγεται από συγκεκριμένες πηγές.
 

witcher

Well-Known Member
Καλή επιτυχία aldo. Και εγώ πιστεύω θες αρκετά μοσχεύματα (πάνω από 2000), γιατί εκτός από το Repair στον κρόταφο και στα 2 temporals που θα φτιαχτούν ξανά από την αρχή, θες και ενίσχυση σε όλη την hairline γιατι φαίνεται αραιή και γενικά στην Α ζώνη μαζί με το forelock ώστε να έχεις μια αξιοπρεπή πυκνότητα.
Μαζί με την φιναστερίδη θα διατηρήσεις και τα υπάρχοντα οπότε θα γλιτώσεις έτσι και την 3η επέμβαση στο ίδιο σημείο...
 

Aldo

Well-Known Member
Σε αυτήν την εξαφανισμένη κριτική στην google, δεν ήταν που η κλινική αντιδρώντας στην κριτική σου, είχε αναφέρει ότι είσαι αναρτημένο περιστατικό στο site της κλινικής ως ένα από τα καλύτερα αποτελέσματα?
Τα συμπεράσματα που μπορεί να βγάλει κανείς είναι αυτονόητα. Καμία εμπιστοσύνη σε ότι παρουσιάζεται και λέγεται από συγκεκριμένες πηγές.
έχουν χιούμορ οι άνθρωποι…
 
Μπλουζα