Aldo, FUE, 2409g, 05/08/2020

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Άλλη μια ίδια επέμβαση θέλει δλδ..το κέρατο μου μέσα..που έπρεπε να έχει τελειώσει με την πρώτη και άντε να χρειαζόταν ένα touch up μικρό.και το πλήρωσε και βαπορισιο το χειρουργείο..

Για να είμαστε δίκαιοι όμως αν εξαιρέσεις τα temples και τον δεξιό κρόταφο που έχει μια απώλεια μερικών εκατοντάδων g, δεν είναι μια αποτυχημένη επέμβαση. Αν ο δεξιός κρόταφος ήταν σαν τον αριστερό το αποτέλεσμα θα το έλεγες επιτυχημένο για τα g που μπήκαν. Φυσικά πάλι θα ήθελε μια συμπληρωματική κάποια στιγμή λόγω forelock και αραίωσης πίσω από hairline. Φίνα ξεκίνησε νομίζω 1 χρόνο μετά την επέμβαση.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
John, κάνεις ένα λάθος εδώ. To touch up δεν είναι πάντα για να διορθώσεις, αλλά κυρίως για να τελειοποιήσεις και αφορά κατά κύριο λόγο την hairline που είναι ο καθρέπτης μας και την βλέπουμε καθημερινά στον καθρέπτη.

Ναι ωραια αλλα γιατι να γινεται σε αρκετα περιστατικα? Μια τελεια Hairline δεν μπορει να πετυχει εξαρχης?
 

aeratos28

Just aeratos
Δίκαιος και αν,οι λέξεις που χρησιμοποίησες ,θα τους έδινα χώρο,σε περίπτωση που το κόστος ήταν διαφορετικό..το να υπάρχει αυτή η χρέωση,και να συζητάμε για αν,δεν το δέχομαι...ο σχεδιασμός πάσχει σε πολύ μεγάλο βαθμό,η κατανομή των grafts ειδικά στα τεμποραλ είναι για τα μάτια μου άθλια και το να χρειάζεται μια περίπου ίδια επέμβαση για να έχει το αποτέλεσμα που πρέπει,για μένα δηλώνει αποτυχία..
Επίσης,θα ήθελα να σε παρακαλέσω,σε νήματα τα οποία εμπεριέχουν τον δρ Κωνσταντίνο,να μην αναφέρεσαι με τόση ευκολία στο forelock,γτ μπορεί να μπει στο νήμα ,να το δει και να τρομάξει..θα το λέμε στα νήματα του αλλιώς..θα λέμε εκείνο το σημείο ενδιάμεσα,η προς το κέντρο ..όχι έτσι απότομα forelock .
Για να είμαστε δίκαιοι όμως αν εξαιρέσεις τα temples και τον δεξιό κρόταφο που έχει μια απώλεια μερικών εκατοντάδων g, δεν είναι μια αποτυχημένη επέμβαση. Αν ο δεξιός κρόταφος ήταν σαν τον αριστερό το αποτέλεσμα θα το έλεγες επιτυχημένο για τα g που μπήκαν. Φυσικά πάλι θα ήθελε μια συμπληρωματική κάποια στιγμή λόγω forelock και αραίωσης πίσω από hairline. Φίνα ξεκίνησε νομίζω 1 χρόνο μετά την επέμβαση.
 

aeratos28

Just aeratos
Ρε cvial,δεν έμεινε και τπτ άλλο..δύο temples ,ένα δεξιό και έναν αριστερό κρόταφο είχε να φτιάξει..σχετικά εντάξει βγήκε μόνο δεξιός κρόταφος..1 στα 4 πέτυχε και μου λες αν εξαιρέσω τα 3 από τα 4 θεωρείτε επιτυχημένο?χαχαχαχαχαχα .
αν εξαιρέσεις τα temples και τον δεξιό κρόταφο που έχει μια απώλεια μερικών εκατοντάδων g, δεν είναι μια αποτυχημένη επέμβαση. Αν ο δεξιός κρόταφος ήταν σαν τον αριστερό το αποτέλεσμα θα το έλεγες επιτυχημένο για τα g που μπήκαν.
 

Aldo

Well-Known Member
Για να είμαστε δίκαιοι όμως αν εξαιρέσεις τα temples και τον δεξιό κρόταφο που έχει μια απώλεια μερικών εκατοντάδων g, δεν είναι μια αποτυχημένη επέμβαση. Αν ο δεξιός κρόταφος ήταν σαν τον αριστερό το αποτέλεσμα θα το έλεγες επιτυχημένο για τα g που μπήκαν. Φυσικά πάλι θα ήθελε μια συμπληρωματική κάποια στιγμή λόγω forelock και αραίωσης πίσω από hairline. Φίνα ξεκίνησε νομίζω 1 χρόνο μετά την επέμβαση.
Εδώ θα συμφωνήσω με αερατο, δε θα ήσουν ενθουσιασμένος(χαλαρά το λέω) αν οι υπάλληλοι σου κατάφερναν περίπου το 30% του προτζεκτ κ όχι το >90% (βέβαια πληρώθηκαν για 100%) .
 

aeratos28

Just aeratos
Η Μπαρτσελόνα πληρώνεται κανονικά Άλντο ακόμα και αν χάσει τον αγώνα..έτσι είναι .
Εδώ θα συμφωνήσω με αερατο, δε θα ήσουν ενθουσιασμένος(χαλαρά το λέω) αν οι υπάλληλοι σου κατάφερναν περίπου το 30% του προτζεκτ κ όχι το >90% (βέβαια πληρώθηκαν για 100%) .
 

vlafo

Well-Known Member
Ναι ωραια αλλα γιατι να γινεται σε αρκετα περιστατικα? Μια τελεια Hairline δεν μπορει να πετυχει εξαρχης?
Φυσικά και γίνεται κοίτα εμένα.
Όταν είσαι μέχρι nw3 αν το σχεδιάσεις σωστά,και πυκνότητες και φόρλοκ και δεσίματα και έχεις την σωστή φύτρωση τότε τελειώνεις οριστικά John.
Εγώ σε καμία περίπτωση άλλος στη θέση μου δεν θα έμπαινε για 2ημμ,απλά εγώ ήθελα να ανεβάσω και άλλο πυκνότητες και να κλείσω μια μικρή λεπτομέρεια στο δεξί μου κρόταφο.
Σαν τελειομανής που είμαι.
Και ο γιατρός με απέτρεψε να την κάνω.
Αυτό δε σημαίνει όμως ότι ήθελα και άλλη για τελειοποίηση σε καμία περίπτωση.
Αυτό είχε να κάνει με εμένα.
Είναι σαν τον oreo που δε χρειάζεται τίποτα να κάνει,αλλά αν εντρυφήσεις λίγο πιο βαθιά επειδή είναι και αυτός τελειομανής θα δεις ότι χρειάζεται.
 

gregkont13

Verified MM member
Δίκαιος και αν,οι λέξεις που χρησιμοποίησες ,θα τους έδινα χώρο,σε περίπτωση που το κόστος ήταν διαφορετικό..το να υπάρχει αυτή η χρέωση,και να συζητάμε για αν,δεν το δέχομαι...

Όλα και όλα.... Η χρέωση είναι based στις σπουδές, τις δημοσιευσείς και τα metrics. Δεν βασίζεται στα αποτελέσματα... Μην είμαστε και παράλογοι :)
 

jersey

Well-Known Member
Ο aldo είχε να φτιάξει 2 κροτάφους και 2 temporals. Μπορείς να πεις οτι πήγε σχετικά καλά στο 1 από τα 4. Οπότε σίγουρα δεν πρόκειται για μια επιτυχημένη επέμβαση. Και εδώ μιλάμε για μια καθαρά Repair επέμβαση που χρειάζεται ο aldo και όχι συμπληρωματική. Τα temporals θέλουν πληρες φτιάξιμο από την αρχή, + τις απώλειες που ειχε σε φύτρωση. Λαμβάνοντας υπόψιν και το κόστος της επέμβασης, όλα αυτά δείχνουν μια γενικά κακή εικόνα.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Μπαίνει και αυτός ο φωστήρας ο χρησταρας που αλλού ξέρει να μιλάει και να λέει τις ανακρίβειες του και να θάβει άλλους γιατρούς ,αλλά στον Αναστασάκη δεν έχει κρίνει αρνητικά απολύτως τπτ και εδώ κουβέντα..τσιμουδιά ρε..
Αλλά άστον..καλύτερα που δεν γράφει..γτ και να γράψει,θα πει τπτ χαζομάρες όπως στο νήμα του τζακσμιθ...που άνοιξε το νήμα ο άνθρωπος να δούμε πώς έγινε η δοτρια μετά το στριπ που άνοιξε σαν να μην πω καλύτερα και ο Χρήστος έλεγε για το ότι διαλεξε αυτό τον γιατρό επειδή κάνει την καλύτερη διαχείριση δοτριας στην Ελλάδα..
Εδώ θα γράψει για τους καλύτερους σχεδιασμούς και φυσικότητα σε hairline και τεμποραλ και θα μας κάψει εντελώς οποτε ναι,καλύτερα που δεν γράφει..αλλά μην πετάγεται άλλου και το παίζει πονηρός..
 

gregkont13

Verified MM member
Μπαίνει και αυτός ο φωστήρας ο χρησταρας που αλλού ξέρει να μιλάει και να λέει τις ανακρίβειες του και να θάβει άλλους γιατρούς ,αλλά στον Αναστασάκη δεν έχει κρίνει αρνητικά απολύτως τπτ και εδώ κουβέντα..τσιμουδιά ρε..
Αλλά άστον..καλύτερα που δεν γράφει..γτ και να γράψει,θα πει τπτ χαζομάρες όπως στο νήμα του τζακσμιθ...που άνοιξε το νήμα ο άνθρωπος να δούμε πώς έγινε η δοτρια μετά το στριπ που άνοιξε σαν να μην πω καλύτερα και ο Χρήστος έλεγε για το ότι διαλεξε αυτό τον γιατρό επειδή κάνει την καλύτερη διαχείριση δοτριας στην Ελλάδα..
Εδώ θα γράψει για τους καλύτερους σχεδιασμούς και φυσικότητα σε hairline και τεμποραλ και θα μας κάψει εντελώς οποτε ναι,καλύτερα που δεν γράφει..αλλά μην πετάγεται άλλου και το παίζει πονηρός..

O Χρήστος δεν έχει ιατρικές γνώσεις και γι αυτό δεν μιλάει! Έχει τις γνώσεις να κρίνει μονάχα ως τέλεια τα αποτελέσματα του γιατρού του. Από κει και πέρα οι γνώσεις του δεν του επιτρέπουν να κρίνει οτιδοίποτε άλλο. Είναι άκρως λογικό :D
 

vlafo

Well-Known Member
Αυτό που δεν είναι εμφανές από τις φωτό αλλά θα γίνει αν του κάνει ένα ανάποδο χτένισμα είναι ότι όλη η περιοχή Α,Β (μαζί με το forelock) είναι αραιή και απλά καλύπτεται από το πίσω μαλλί που έρχεται μπροστά με αρκετό μήκος. Σε αυτή την περιοχή η φίνα δεν θα προσφέρει κάτι πέραν του να τα κρατήσει σε αυτή την κατάσταση. Τα 2 temples είναι περίπου 200-300g, το μικρό κατέβασμα στην hairline μαζί με το κλείσιμο στους κροτάφους ((φαίνεται με την πράσινη γραμμή), 600g, η επιδιόρθωση του δεξιού κροτάφου 200-300g, 1000g σε πόλη την περιοχή A—B-forelock για πύκνωση. Φυσικά μπορεί να μην κάνει τίποτα από όλα αυτά και να φτίαξει απλά τα temples και τον δεξί κρόταφο με περίπου 600g. Αυτό όμως σημαίνει ότι κάποια στιγμή θα ξανά χρειαστεί να μπει για τα υπόλοιπα.
Τα 1000 σε α ζώνη και β για να δούμε καθαρά, μπορούμε να δούμε φώτο με ανάποδο χτένισμα να δούμε αν τα παίρνει?
Εκτιμώ από τις φώτο του Aldo που θυμάμαι πολύ καλά πάνω από 500g εκεί δε μπαίνουν.
Προφανώς πρέπει να κάνει ολιστική προσέγγιση να τελειώνει για πάντα.
 

vlafo

Well-Known Member
Ε
O Χρήστος δεν έχει ιατρικές γνώσεις και γι αυτό δεν μιλάει! Έχει τις γνώσεις να κρίνει μονάχα ως τέλεια τα αποτελέσματα του γιατρού του. Από κει και πέρα οι γνώσεις του δεν του επιτρέπουν να κρίνει οτιδοίποτε άλλο. Είναι άκρως λογικό :D
Έχει όμως τις γνώσεις excel να μπορεί να καταλάβει ποιός ξέρει και ποιός όχι.
Φαντάζομαι τα excelofila με 10 spreadsheet ανοιχτά που ψάχνεις μέσα σε συναρτήσεις και μοντέλα να βρεις το λάθος,μάλλον μας έρχονται ουρανό κατεβατά και τα κοιτάμε.
Ευτυχώς που διαβάζουμε τόσο ωραία ανέκδοτα και γελάμε.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Τα 1000 σε α ζώνη και β για να δούμε καθαρά, μπορούμε να δούμε φώτο με ανάποδο χτένισμα να δούμε αν τα παίρνει?
Εκτιμώ από τις φώτο του Aldo που θυμάμαι πολύ καλά πάνω από 500g εκεί δε μπαίνουν.
Προφανώς πρέπει να κάνει ολιστική προσέγγιση να τελειώνει για πάντα.

O Aldo μπορεί να βάλει τέτοιες φωτο
 

vlafo

Well-Known Member
Οκ,
Τι χτένισμα θέλεις ;
Το ανάποδο αυτό που ανέφερε ο Cvial.
Δηλαδή πίσω ζώνες με φορά προς το crown και η μπροστά ζώνη πάλι μπροστά τα μαλλιά έτσι ώστε να αποκαλύπτει τα κενά και τις αποστάσεις που υπάρχουν σε αυτές τις ζώνες.
Στη σύνδεση τους.
 
Μπλουζα