Akis-multi, fue, 2474 grafts, 08/11/2017

minoxidilis

Active Member
Φίλε adriano βλεπεις μια μεταμόσχευση μαλλιών στο εξάμηνο σχεδόν, και το μόνο που έχεις να σχολιάσεις είναι η δοτρια; Πήρα μαλλιά από εκεί που είχα πολλά και τα έβαλα εκεί που δεν είχε καθόλου. έχεις να κάνεις κάποιο σχολιο για εκεί που μπηκαν; πως σου φαίνονται πως πάει; Έχω διακρίνει τεράστιο κόλλημα με τις δοτριες στο φόρουμ σε σημείο εμμονης. Μαλλιά βάζουμε αυτό είναι το πρώτο που μας ενδιαφέρει τα άλλα σημαντικα αλλα δευτερευοντα.
Φιλε το μαλλακι σου να ειχα και στα ας εχω μπιφτεκι πισω,η καραφλα μπρωστα που σε κανει σαν μπαλα του golf δεν παλευεται,τα αλλα ειναι λεπτομερεις,αναλογα βεβαια τι ζηταει ο καθενας,φιλαρα χωρις παρεξηγηση απο φωλια που ησουν για γερακια εγινες ανθρωπος,σου ευχομαι οτι καλυτερο αδερφε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Zob

Active Member
Συγχαρητηρια φιλε Ακη για το αποτελεσμα.Να χαιρεσαι το καινουργιο σου μαλλι.
Οπως εχεις καταλαβει στο φορουμ σχολιαζουμε την καθε παρουσιαση με μεγαλη τεχνικη λεπτομερεια.
Θα ηθελα να αναφερω τα εξης: Τοποθετησες περιπου 2500 τριχοθυλακια με λογο 2,65.
Αυτο ισοδυναμει με περιπου 3000 τριχοθυλακια και ειναι ενας απο τους λογους που πετυχες τοσο υψηλη καλυψη.
Επισης η τριχα σου απο οσο μπορει να διακρινει κανεις μεσω των φωτογραφιων ειναι χοντρη γεγονος που επισης συνεβαλλε στο παραπανω αποτελεσμα.
Επιπροσθετα,η χρηση της μονοξιδιλης οπως αντιληφθηκες κι εσυ ο ιδιος ενισχυσε τα προυπαρχοντα μαλλια σου και την γενικοτερη εμφανιση σου.
Η συγκεκριμενη κλινικη απο οτι εχει φανει πετυχαινει μεγαλα ποσοστα φυτρωσης.
Οπως εχει ειπωθει παλαιοτερα ενας απο τους λογους ειναι το γεγονος οτι μεταμοσχευει κυριως πολυτριχα μοσχευματα τα οποια εχουν μεγαλυτερα ποσοστα επιβιωσης.
Επισης ενας επιπλεον λογος που επιτυγχανει υψηλη φυτρωση ενδεχεται να ειναι και το οτι κατα την εξαγωγη χρησιμοποιει εργαλεια μεγαλυτερης διαμετρου.
Γενικοτερα μετα απο καποια σχολια που διαβασα θα θελα να εκφρασω και την δικη μου αποψη.
Η μεταμοσχευση μαλλιων ειναι μια απο τις πολλες αισθητικες παρεμβασεις που μπορει να κανει καποιος για να βελτιωσει την εμφανιση του, μεταξυ των οποιων ειναι η ωτοπλαστικη, η προσθετικη στηθους κλπ
Πρωτη προτεραιοτητα κατα την γνωμη μου σε ολες αυτες τις επεμβασεις ειναι η φυσικοτητα του αποτελεσματος.Δηλαδη το να μην μπορει να γινει αντιληπτο απο καποιον τριτο οτι επεσε νυστερι.
Η συγκεκριμενη κλινικη δυστυχως, στο βωμο της υψηλης φυτρωσης και καλυψης, θυσιαζει την φυσικοτητα.
Τα περισσότερα αποτελεσματα που προσφερει δηλαδη ειναι σαν αυτα της πλαστικης στηθους οπου"ναι μεν το βυζι ειναι τουμπανο κανει δε μπαμ οτι ειναι ψευτικο".
Ολα αυτα βεβαια ισχυουν για αυτους που κοιταζουν τις λεπτομερειες και αναζητουν την τελειοτητα.
 

Tsek

Well-Known Member
Zob οι αραιές hairline της dhi και με τις 5 τρίχες που ανεμίζουν σου κάνουν για πιό φυσικό αποτέλεσμα?
 

tasos33

Well-Known Member
Σωστός μεν, αλλά μη προσπαθούμε να εξισορροπησουμε λαθη και παραλείψεις του ενός με τα λάθη του άλλου δε.

@Zob κάτι υπολογιστέ λάθος 2500 *2.65 =6625 τρίχες.

Ο Άκης πλέον είναι αλλος ανθρωπος και μετα απο τρεις μήνες η εικόνα θα είναι περισσότερο βελτιωμενη.

Αυτό ειτε μας αρέσει ειτε όχι είναι δεδομένο. Από κει και περα είτε είναι ο Άκης είτε ο λακης από την χ, ψ, κλινική τα κακά στοιχεία πρέπει να γράφονται ώστε να γνωρίζουν οσοι θελουν να πάνε κάπου τι θα περιμένουν.

Απλά τα πραματα.


Zob οι αραιές hairline της dhi και με τις 5 τρίχες που ανεμίζουν σου κάνουν για πιό φυσικό αποτέλεσμα?
 

Tsek

Well-Known Member
Σωστός μεν, αλλά μη προσπαθούμε να εξισορροπησουμε λαθη και παραλείψεις του ενός με τα λάθη του άλλου δε.

@Zob κάτι υπολογιστέ λάθος 2500 *2.65 =6625 τρίχες.

Ο Άκης πλέον είναι αλλος ανθρωπος και μετα απο τρεις μήνες η εικόνα θα είναι περισσότερο βελτιωμενη.

Αυτό ειτε μας αρέσει ειτε όχι είναι δεδομένο. Από κει και περα είτε είναι ο Άκης είτε ο λακης από την χ, ψ, κλινική τα κακά στοιχεία πρέπει να γράφονται ώστε να γνωρίζουν οσοι θελουν να πάνε κάπου τι θα περιμένουν.

Απλά τα πραματα.
Τάσο πραγματικά δεν είναι εξισορρόπηση. Είναι το αληθινό δίλημμα στο οποιό μπαίνει όποιος αναγκάζεται να μείνει Ελλάδα, για αυτό και η σύγκριση
 
Τελευταία επεξεργασία:

vlafo

Well-Known Member
Zob οι αραιές hairline της dhi και με τις 5 τρίχες που ανεμίζουν σου κάνουν για πιό φυσικό αποτέλεσμα?
Φυσικά και δεν σου κάνουν tsek αν μεινεις εκει μονο.Μπορείς όμως να επέμβεις με μια διορθωτική πύκνωσης και να το μαζέψεις.
Επειδή όλοι λέτε ότι κάποιος αν βάλει μαλλιά είναι άλλος άνθρωπος. Εννοείται ότι όταν προσθέτεις κάτι ειδικά τόσο εξοφθαλμα αλλάζει όπως ο Άκης. Αυτό δεν σημαίνει ότι αλλάζεις προς το καλύτερο. Πείτε μου μια hairline φυσική που έχει κάνει ο Βεκρης να συμφωνήσω. Γιατί σε όλες είναι σαν να έχει περάσει από πάνω χορτοκοπτικό. Και δεν είναι υποκειμενικό αυτό που λέω.
Αν τώρα ο καθένας είναι ικανοποιημενος εμένα ούτε που με απασχολεί.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Φιλε το μαλλακι σου να ειχα και στα ας εχω μπιφτεκι πισω,η καραφλα μπρωστα που σε κανει σαν μπαλα του golf δεν παλευεται,τα αλλα ειναι λεπτομερεις,αναλογα βεβαια τι ζηταει ο καθενας,φιλαρα χωρις παρεξηγηση απο φωλια που ησουν για γερακια εγινες ανθρωπος,σου ευχομαι οτι καλυτερο αδερφε.
Ευχαριστώ φιλε, αλλά όχι και για γεράκια δε χωνεύεται..
 

Akis-multi

Well-Known Member
Σωστός μεν, αλλά μη προσπαθούμε να εξισορροπησουμε λαθη και παραλείψεις του ενός με τα λάθη του άλλου δε.

@Zob κάτι υπολογιστέ λάθος 2500 *2.65 =6625 τρίχες.

Ο Άκης πλέον είναι αλλος ανθρωπος και μετα απο τρεις μήνες η εικόνα θα είναι περισσότερο βελτιωμενη.

Αυτό ειτε μας αρέσει ειτε όχι είναι δεδομένο. Από κει και περα είτε είναι ο Άκης είτε ο λακης από την χ, ψ, κλινική τα κακά στοιχεία πρέπει να γράφονται ώστε να γνωρίζουν οσοι θελουν να πάνε κάπου τι θα περιμένουν.

Απλά τα πραματα.
Καλά τα γράφεις φίλε Τασο, η ένσταση έχει να κάνει ότι μερικές φορές βλέπουμε το δέντρο και χάνουμε το δασος. Και καμια φορά δεν υπάρχει καν δεντρο.
 

wtf21

Member
καλα εισαι φιλε, για μενα αστα πιο μακρια ριχνετα προς τα πισω να καλυπτουν την αραιη περιοχη, μεχρι να κανεις την επομενη μμ. αλλα γενικα πιστευω σου εκανε καλη δουλεια. (ειδικα αμα τα φτιαξεις ετσι τα μαλλια οπως σου λεω , δεν το σκεφτεσαι πλεον λες ειμαι κομπλε)
 

Zob

Active Member
@Zob κάτι υπολογιστέ λάθος 2500 *2.65 =6625 τρίχες.

Εγραψα οτι τοποθετηθηκαν περιπου 2500 τρχθυλακια.
Για την ακριβεια μπηκαν 2474τρχθυλακια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Zob

Active Member
Zob οι αραιές hairline της dhi και με τις 5 τρίχες που ανεμίζουν σου κάνουν για πιό φυσικό αποτέλεσμα?

Οχι βεβαια.
Αλλωστε δεν ισχυριστηκα σε καμμια περιπτωση κατι τετοιο.
Η ελλειψη επαρκους πυκνοτητας επισης αποτελει αιτια για μη φυσικο αποτελεσμα.
Η συγκριση που κανω ειναι σε σχεση με τις κορυφαιες κλινικες του εξωτερικου.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Ενημέρωση κατάστασης 7 μήνες από τη μεταμόσχευση μου (πάρα 2 μερες) Συνεχίζω αφρό ριγκειν πρωί βραδυ και nanogen σαμπουάν κάθε μερα. Θέλω να τα μακρύνω πανω αλλα επειδή έγινα νονός τη Κυριακή πήγα για κούρεμα και μου τα κόψε πιο πολύ από ότι ηθελα. Υπομονή λίγο πάλι να μεγαλωσουν..
DEXATI20180605235123.png
DEXATI20180605214500.png
DEXATI20180605214139.png
DEXATI20180605214006.png
DEXATI20180605214216.png
DEXATI20180605214049.png
DEXATI20180605213853.png
 

tasos33

Well-Known Member
τεραστια διαφορα, αλλος ανθρωπος, να το χαιρεσαι, βαλε καμια πανοραμικη τωρα που εχει μακρυνει να δουμε πως δειχνει και μια με την δοτρια
 

Adriano

Well-Known Member
@CVIAL

Βλέπεις κάτι αφύσικο στη hairlne; Έχει πολύτριχα; Πυκνό το αποτέλεσμα αλλά κάτι δεν μου πολύ αρέσει μπροστά.
 

dimitris50423

Well-Known Member
Καθαρισες με την πρωτη φιλε. και ειχες και αρκετο προβλημα.. αφου εισαι στους 7 μηνες θα βελτιωθει κι αλλο μεχρι το χρονο
 

athenian

Well-Known Member
@CVIAL

Βλέπεις κάτι αφύσικο στη hairlne; Έχει πολύτριχα; Πυκνό το αποτέλεσμα αλλά κάτι δεν μου πολύ αρέσει μπροστά.
Για τους πολυ απαιτητικους,οπως εμεις οι ψυχαναγκαστικοι και εμμονικοι,νομιζω ηθελε περισσοτερα μοσχευματα στη hairline.Ομως ο φιλος εχει ακομα καποιους μηνες μεχρι το τελικο αποτελεσμα οποτε θα δειξει τι ισχυει τοτε.Επισης εχεις δικιο στο οτι εχουν μπει και καποια πολυτριχα ενω δεν θα επρεπε.Γενικα παντως ειναι ενα καλο αποτελεσμα.
 
Μπλουζα