Akis-multi, fue, 2474 grafts, 08/11/2017

giannis1312

Active Member
Εννοείται ότι θέλει και 2η ίσως και 3η αν δεν φτάνουν τα graft της 1ης. Απλά μαθηματικά είναι. Εγώ από την άλλη όμως δεν θυμάμαι εν Ελλάδι και ειδικά στον Β. που τον πιάσαμε από την αρχή να επιχειρήθηκε 2η ή και 3η για πολύ δυνατό αποτέλεσμα στην hairline.

Ας ξεκινήσουν όμως και οι φίλοι να ποστάρουν και σοβαρές φώτο γιατί έχει παραγίνει το κακό με τα σκοτάδια και τα γραμματόσημα. Όπως όλοι ξέρουμε πολύ καλά η διαφορά είναι μέρα με νύχτα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Cvial η φωτο νου εκτός του αμαξιου ειναι καλες; γιατι πιστεύω τοσο καιρο κανω καλη παρουσίαση;
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Δεν μπορώ να λέω τα ίδια και τα ίδια. Δείτε τις φώτο του anargyrou (απόσταση, φως, ανάλυση) και ποστάρετε. Απλό είναι.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Υγ. Με τον konaki τι γινεται; δεν ειδαμε σχεδον τιποτα. Βαλτε καμια φωτογραφια.


11fc5025be448e53bf9521dd242aa1b4.jpg


1df75e04e1af30f37712959a0bb66a29.jpg


b1da11d02e2f5b77beaea2991ab3d7cd.jpg


Αυτές μου έστειλε προ 15θημερου και δεν τις πόσταρα γιατί περιμένω καλύτερες. Για πες μου εσύ, πως τις βλέπεις σε σχέση με αυτές που ποσταρονται εδώ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Akis-multi

Well-Known Member
11fc5025be448e53bf9521dd242aa1b4.jpg


1df75e04e1af30f37712959a0bb66a29.jpg


b1da11d02e2f5b77beaea2991ab3d7cd.jpg


Αυτές μου έστειλε προ 15θημερου και δεν τις πόσταρα γιατί περιμένω καλύτερες. Για πες μου εσύ, πως τις βλέπεις σε σχέση με αυτές που ποσταρονται εδώ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Πες μας εσύ σε παρακαλώ καλύτερα αν έχεις δει της σελίδας 7 ή όχι.
 

Tsek

Well-Known Member
11fc5025be448e53bf9521dd242aa1b4.jpg


1df75e04e1af30f37712959a0bb66a29.jpg


b1da11d02e2f5b77beaea2991ab3d7cd.jpg


Αυτές μου έστειλε προ 15θημερου και δεν τις πόσταρα γιατί περιμένω καλύτερες. Για πες μου εσύ, πως τις βλέπεις σε σχέση με αυτές που ποσταρονται εδώ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ο Κονάκι είχε θέμα αν τον έβλεπες φάτσα ή απο κάτω.
Πανοραμική σε κάποιον που είχε πέτρα μαλλί και πριν την επέμβαση τι να την κάνουμε.
Screenshot_20180606-232228_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20180606-232228_Samsung Internet.jpg


Εδώ φαίνεται το αδύναμο σημείο του Κονάκι και είχε λόγο 2.4 αρα 3.000 τρίχες
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Η πρώτη είναι φάτσα. Τι βλέπεις; Μακρινή; Αυτό είπα εγώ. Μια χαρά φαίνεται από αυτή την απόσταση από κοντά όμως μπορεί να είναι διαφορετική η εικόνα. Το ίδιο λέω και εδώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

athenian

Well-Known Member
Ακομα δεν εχω καταλαβει γιατι ο φιλος konaki μπηκε για μεταμοσχευση αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια.Παντως για λορεντζο ερντογαν το αποτελεσμα ηταν εξ αρχης μετριο για τους γνωστους λογους που εχουν αναφερθει.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Πες μας εσύ σε παρακαλώ καλύτερα αν έχεις δει της σελίδας 7 ή όχι.

Έχω πει σε προηγούμενο ποστ ότι δεν αναφέρομαι αναγκαστικά σε σένα αλλά μιλάω γενικότερα με αφορμή τις τελευταίες φώτο σου. Εννοείται ότι έχω δει όλο το ποστ σου όπως επίσης έχω πει ότι το αποτέλεσμα σου είναι καλό.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

naruto

Well-Known Member
Το πρωτο πραγμα που παρητηρισα ειναι η καπως αφυσικη hairline στο φιλο.
Η τελειως ευθεια hairline προυποθετει και μπετο μαλλι.Θελει πυκνοτητα 45-50 γκραφτς σιγουρα.Οτιδηποτε λιγοτερο φαινετε αφυσικο σε τελειως εφηβικη hairline οπως του Ακη.
Λαθος στρατηγικη κατεμε η hairline.Αν γινοταν πιο συντηριτικη-οβαλ τοτε και
-θα εξυκονομουνταν grafts για περαιτερω ενισχυση της πυκνοτητας
-θα κερδιζε σε φυσικοτητα .
Η ΑΗC το εχει μεν στη φυτρωση,στο πλανο ομως δεν το εχουν καθολου.Φυτευουμε ετσι για να φυτευουμε,στη τυχη...

Απο εκει και περα αλλο ατομο ο φιλος.Απο σχεδον τερμα καραφλος,κανει νεανικα κουρεματακια.Ο πολυ καλος λογος εξαγωγης βοηθισε στο αποτελεσμα.Εχει και καλο παχος τριχας σιγουρα,οπως οι περισσοτεροι μελαχρινοι,σαν συρματοπλεγμα ειναι αυτο,δεν ειναι τριχες
 

koumparos

Well-Known Member
Του κονακι το αποτελεσμα για τα μοσχευματα που εβαλε ειναι απολυτα πετυχημενο.Και σε σκληρες φωτογραφικες συνθηκες φενεται καλο.Σε κανονικο φωτισμο λογικα θα φενεται γεματος.
 

Akis-multi

Well-Known Member
..μου έστειλε προ 15θημερου και δεν τις πόσταρα γιατί περιμένω καλύτερες. Για πες μου εσύ, πως τις βλέπεις σε σχέση με αυτές που ποσταρονται εδώ;


Sent from my iPhone using Tapatalk[/QUOTE] Διέκρινα μια δυσαρεσκεια για τις φωτογραφίες που ποσταρονται εδώ. "Εδώ" όπως λες ποσταρονται μόνο δικές μου οπότε μάλλον σε μένα απευθύνεσαι. Θα το λαβω σα παρανοηση γιατί εδώ έχω ποσταρει φωτογραφίες σε όλες τις συνθηκες.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Tsek

Well-Known Member
Εγώ θα τα πω μιά φορά γιατί όταν βλέπω δύο μέτρα και δύο σταθμά σκάω.

1)Στον Κονάκι λέτε πως εξ αρχής περιμένατε μέτριο αποτέλεσμα γιατί ήταν λίγα τα γκραφς.
Στον άκη τι περιμένατε ?Ολοκληρωμένο αποτέλεσμα με 2.460 γκραφς?!!

2) Στον Κονάκι όλοι βαράγατε παλαμάκια και λέγατε τι ωραίο και αρμονικό αποτέλεσμα μέχρι να βγώ εγώ (ο κακός) να πω ότι το αποτέλεσμα δεν είναι όσο καλό και αρμονικό το περιγράφετε και πήρε 2-3 σελίδες να το παραδεχτείτε.

3) Το αρχικό πλάνο του Κονάκι απο την αφρόκρεμα των γιατρών του κόσμου ήταν να κατέβαζαν και άλλο την hairline και τα γκραφς να ήταν μόνο 1.000
Έσύ Civial ανέδειξες το πρόβλημα και ουσιαστικά τον έσωσες.
Αν το αφήνες να εξελιχθει όπως σχεδίαζαν αρχικά τώρα ο Κονάκι θα έκλαιγε.
Απο την άλλη η κοπελίτσα στον Βεκρή σε μιά μέρα καλά τα πήγε με ολόκληρο κεφάλι και ας μην έβγαλε την τέλεια hairline.
Οι γιατροί του κόσμου 3 μέρες μελέταγαν τον Κονάκι και θα του έβαζαν μόνο 1.000 γκραφς σε πιό χαμηλή hairline!!ΤΡΑΓΙΚΌ

4) O Κονάκι παίρνει φίνα ενώ ο Άκης μόνο μίνοξ.

Τα είπα και τέλος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
[QUOTE="Tsek, post: 206143, member: 20648"

3) Το αρχικό πλάνο του Κονάκι απο την αφρόκρεμα των γιατρών του κόσμου ήταν να κατέβαζαν και άλλο την hairline και τα γκραφς να ήταν μόνο 1.000
Έσύ Civial ανέδειξες το πρόβλημα και ουσιαστικά τον έσωσες.
Αν το αφήνες να εξελιχθει όπως σχεδίαζαν αρχικά τώρα ο Κονάκι θα έκλαιγε.
Απο την άλλη η κοπελίτσα στον Βεκρή σε μιά μέρα καλά τα πήγε με ολόκληρο κεφάλι και ας μην έβγαλε την τέλεια hairline.
Οι γιατροί του κόσμου 3 μέρες μελέταγαν τον Κονάκι και θα του έβαζαν μόνο 1.000 γκραφς σε πιό χαμηλή hairline!!ΤΡΑΓΙΚΌ
[/SIZE]

Τα είπα και τέλος.[/QUOTE]

Τραγικό είναι να παραποιείς τα γεγονότα σκόπιμα και επανειλημμένα παρόλο που τα έχουμε αναλύσει τόσες φορές. Τα δεδομένα του workshop ήταν γνωστά από την αρχή. Ούτε μελέτες, ούτε τίποτα. 1000g για επιστημονικό σκοπό και όσα θέλετε μετά για να γίνεται «Μπέζος» σε προνομιακή τιμή Ισπανία ή Τουρκία μεριά. Απλά, καθαρά, τίμια. Άρα τυχερός ο Konaki αφού η 1η ήταν τζάμπα, η δεύτερη σε σούπερ τιμή σε τοπ.

Το να λες ότι τον έσωσα ή ανέδειξα το πρόβλημα είναι μόνο για εντυπωσιασμό. Το μόνο που έκανα ήταν να προσπαθήσω να γίνει λίγο πιο πλήρες το 1ο αποτέλεσμα. Τίποτα άλλο.






Sent from my iPhone using Tapatalk
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Akis, νομίζω ότι είμαι σαφής σε αυτά που λέω οπότε μπορείς να το λάβεις έτσι όπως ακριβώς το λέω. Επίσης, αν μπορούσες να ποστάρεις την επόμενη φορά και κάποιες φώτο όπως περιγράφω θα με κάλυπτες πλήρως.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού

Μην κάνεις επιλεκτική "κοπτοραπτική" και μετά το συνεχίζεις και με αυθαίρετα συμπεράσματα. Είναι τουλάχιστον αστείο να λες ότι 3 κορυφαίοι γιατροί "μελέταγαν" τον konaki 3 μέρες (10 λεπτά την πρώτη μέρα ο Erdo και 5 λεπτά ο Lorenzo πριν την μμ) ή ότι μελέταγαν να κατεβάσουν και άλλο την hairline όταν ο ίδιος ο konaki (ήμουν μπροστά και το έχει επιβεβαιώσει και ο konaki) ζήτησε από τον Erdo να την τοποθετήσει εκεί και μόνο εκεί. Το μόνο που άλλαξε ήταν να μην μπουν τόσο βαθιά για πύκνωση, όπως έχω πει πολλές φορές, και που φυσικά θα ήταν το απολύτως σωστό για εγγυημένο μακροχρόνιο αποτέλεσμα αν δεν υπήρχε ο περιορισμός των graft.

Αν στον Konaki έβαζαν τα ίδια graft μόνο στους κροτάφους χωρίς να μπουν καθόλου στα μαμά όπως θα έκαναν εν Ελλάδι, το αποτέλεσμα προφανώς θα ήταν καλύτερο από πλευράς πυκνότητας αλλά δεν θα υπήρχε καμμιά σύνδεση με τα μαμα και σε λίγο καιρό όταν θα άρχιζε να υποχωρεί περισσότερο η μαμα hairline θα είχες 2 ασύνδετες ζώνες μεταξύ τους με μεγάλα κενά πίσω, ένα αφύσικο πάτερν. Αυτή είναι η ουσία αλλά δυστυχώς όταν είσαι "οπαδός" δεν μπορείς (ή δεν θες) να την αντιληφθείς.

Τέλος μας λες ότι μας πήρε 2-3 σελίδες να αντιληφθούμε το μέτριο όταν αρκετοί από εμάς δεν το αντιλαμβανόμαστε ως τέτοιο και το έχουμε γράψει πολλάκις.
 

tasos33

Well-Known Member
Τσεκ δεν υπάρχει σε αυτό το νήμα ενας που να υποστηρίζει πως το αποτέλεσμα του Άκη δεν είναι καλό, κάθε άλλο. Σε άλλον θα αρέσει περισσοτερο σε αλλον λιγότερο.

Το θέμα με τις hairline όμως πρέπει να διορθωθεί, πρέπει να γίνουν πιο φυσικές, ο κονακι μπορεί να ήθελε περισσότερα graft αλλά αυτό που έχει είναι πολυ φυσικό.

Το ζητουμενο είναι να βελτιώνονται οι κλινικες για να χουμε καλύτερα αποτελέσματα.




Στον Κονάκι λέτε πως εξ αρχής περιμένατε μέτριο αποτέλεσμα γιατί ήταν λίγα τα γκραφς.
Στον άκη τι περιμένατε ?Ολοκληρωμένο αποτέλεσμα με 2.460 γκραφς?
 

PROF

Active Member
Είμαι πραγματικά περίεργος, τα μέλη του forum και κυρίως αναφέρομαι στα παλιά μέλη, μετά από τόσα χρόνια ενασχόλησης με το άθλημα έχουν αντιληφθεί ποιο μπορεί να είναι το αποτέλεσμα που μπορεί να πάρει ένα διάχυτο ΝW5 μετά από τοποθέτηση 2500 grafts, στη βέλτιστη περίπτωση που αφορά επιλογή του καλύτερου γιατρού στον κόσμο και ιδανική εξέλιξη της επέμβασης (φύτρωση άνω του 95%);
 
Μπλουζα