Akis-multi, fue, 2474 grafts, 08/11/2017

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
@CVIAL

Βλέπεις κάτι αφύσικο στη hairlne; Έχει πολύτριχα; Πυκνό το αποτέλεσμα αλλά κάτι δεν μου πολύ αρέσει μπροστά.

H πρώτη φώτο δείχνει αφύσικη οι άλλες είναι οκ. Πιθανώς ο φακός είναι πολύ κοντά και παραμορφώνει. Εννοείται ότι η hairline είναι αραιή, τώρα αν έχει πολύτριχα δεν μπορεί να το δεις με τέτοιες φώτο. Για μια ακόμα φορά θα παρατηρήσω ότι οι φώτο μέσα σε αυτοκίνητο με σκούρες οροφές (όπως και αυτή που έβαλε ο giannis1312) δεν είναι σωστές. Αυτό δεν σημαίνει ότι το αποτέλεσμα δεν είναι καλό (μια χαρά είναι) αλλά είναι κρίμα να μην μπαίνουν μαζί με αυτές και μερικές σωστές πριν να μπεις ή όταν βγεις από το αυτοκίνητο. Ο Anargiros88 έχει βάλει τις καλύτερες φώτο και τέτοιες πρέπει να βάζουν όλοι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

giannis1312

Active Member
H πρώτη φώτο δείχνει αφύσικη οι άλλες είναι οκ. Πιθανώς ο φακός είναι πολύ κοντά και παραμορφώνει. Εννοείται ότι η hairline είναι αραιή, τώρα αν έχει πολύτριχα δεν μπορεί να το δεις με τέτοιες φώτο. Για μια ακόμα φορά θα παρατηρήσω ότι οι φώτο μέσα σε αυτοκίνητο με σκούρες οροφές (όπως και αυτή που έβαλε ο giannis1312) δεν είναι σωστές. Αυτό δεν σημαίνει ότι το αποτέλεσμα δεν είναι καλό (μια χαρά είναι) αλλά είναι κρίμα να μην μπαίνουν μαζί με αυτές και μερικές σωστές πριν να μπεις ή όταν βγεις από το αυτοκίνητο. Ο Anargiros88 έχει βάλει τις καλύτερες φώτο και τέτοιες πρέπει να βάζουν όλοι.
Θα συνφωνησω για τις φωτο μεσα στο αμαξι βγαινουν πιο σκουρες και επι τ θέματος θα ανεβασω και μια απο μια ταβερνα που πηγα εκεινη την μερα.
 

Tsek

Well-Known Member
Πολύ καλός για μία επέμβαση
αλλά και εγώ την hairline την θέλω μπετόν και θα έκανα ένα μικρό retouch.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Επειδή το πρωί δεν είχα καιρό και ο Adriano έθιξε ένα καίριο θέμα περί αφύσικης hairline, νομίζω ότι αυτό που δίνει την αίσθηση του «αφύσικου» είναι το ότι βλέπουμε μια τέλεια σχηματισμένη γραμμή μπροστά και από πίσω μια αραιή πυκνότητα. Αυτό το αποτέλεσμα δεν ακολουθεί κάποιο φυσικό pattern. Συνήθως το αραιό πίσω συνοδεύεται από μια διακοπτόμενη μπροστά γραμμή και ειδικά στους κροτάφους. Αυτό είναι που χτυπάει στο μάτι. Και ο Erdogan κάνει τέτοια (Panos) αλλά από πίσω υποστηρίζεται από την αντίστοιχη πυκνότητα οπότε η «κομπόστα» δένει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

athenian

Well-Known Member
Μα ακριβως επειδη ειναι ευθεια γραμμη ειπα οτι θελει εξτρα μοσχευματα,για να δειξει γεματη και πιο φυσικη.
 

Tsek

Well-Known Member
Συγνώμη αλλά αφύσικο δεν το λες.
Screenshot_20180606-231633_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20180606-231633_Samsung Internet.jpg
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
1ef00e71724bb9899a7717fb834720bb.png


Σε αυτήν αναφερόμουν κυρίως. Να τονίσω ότι δεν μιλάω για τον φίλο εδώ ειδικά αλλά και για άλλες παρόμοιες περιπτώσεις. Τέλος θεωρώ ότι σε καλύτερες συνθήκες φωτισμού και οι υπόλοιπες φώτο που ποστάρεις θα δείχνουν αρκετά χειρότερες στην hairline.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Tsek

Well-Known Member
Οκ. Εγώ θα σου βάλω μία απο τις πρώτες του φωτογραφίες για να σου θυμίσω ότι με 2.470 γκραφς κατάφερε και έφτιαξε όλο το κεφάλι του και είναι υπερβολικό να έχουμε τρελές απαιτήσεις ενώ ξεκίνησε απο τόσο άδειος.
Screenshot_20180606-232529_Samsung Internet.jpg
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Κουβέντα κάνουμε και σχολιασμό σε μια παρατήρηση του Adriano. Δεν απαιτούμε κάτι. Αυτό δεν σημαίνει ότι το αποτέλεσμα δεν είναι καλό (τουναντίον) παρόλο πόυ όπως είπα θέλω φωτό τύπου anargyrou για να εκφέρω πιο ολοκληρωμένη άποψη.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Tsek

Well-Known Member
Εγώ κάνω σύγκριση με τα 1260 που έβαλε ο Κονάκι μόνο σε hairline και χρειάζεται άλλα 800 με 1.000 καταδήλωσή του άρα 2.000-2.200 στο σύνολο και μένω άφωνος πως ο Άκης με 2470 σε όλο το κεφάλι φαίνεται καλύτερος απο τον κονάκι στην hairline.
 

athenian

Well-Known Member
@Tsek δεν ειπε κανενας οτι το αποτελεσμα δεν ειναι καλο.Τα σημεια που χρειαζονται βελτιωση τονισαμε.Σαφως κι ο Ακης εχει αλλαξει πληρως εικονα!!
 

dimitris50423

Well-Known Member
Εχω και εγω απορια πως στην ahc με σχετικα λιγα μοσχευματα καλυπτονται μεγαλες επιφάνειες. Εγω με 2300 εχω μια πολυ αξιοπρεπη εικονα ωστε να μην σκεφτομαι αμεσα για 2η μμ. Ο Akis επισης. Ειχε και καλο λογο αλλα καλυφθηκε μεγαλη επιφανεια και χωρις φινα.
Το να βαζουν περισσοτερα απο οσα λενε το θεωρω απιθανο γιατι θα το διαφημιζαν. Αρα η η φυτρωση στα καλα αποτελεσματα παιζει πολυ ψηλα η απο αλλου που ακουμε μεγαλους αριθμους μοσχευματων τα φουσκωνουν λιγο.
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγώ κάνω σύγκριση με τα 1260 που έβαλε ο Κονάκι μόνο σε hairline και χρειάζεται άλλα 800 με 1.000 καταδήλωσή του άρα 2.000-2.200 στο σύνολο και μένω άφωνος πως ο Άκης με 2470 σε όλο το κεφάλι φαίνεται καλύτερος απο τον κονάκι στην hairline.

Tsek σοβαρέψου λίγο και ξεκίνα λίγο με την ποιότητα των φώτο που ποστάρει ο φίλος εδώ. Εκεί όπως και στην φώτο του gianni1312 στο αμάξι δεν λες κουβέντα. Το ποσά θέλει ο Konaki ακόμα, όπως και το πόσο καλύτερος θα φαίνεται αν βάλει 300, 500 ή 1000 είναι μια απλή υπόθεση για να δημιουργείς αχρείαστες εντυπώσεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

dimitris50423

Well-Known Member
Υγ. Με τον konaki τι γινεται; δεν ειδαμε σχεδον τιποτα. Βαλτε καμια φωτογραφια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Ο Akis έβαλε 6551 τρίχες, άρα περίπου 3000g με νορμαλ λόγο (~2.2). Πάχος τρίχας δεν έχουμε. Φύτρωση φαίνεται να έχει πολύ καλή. Ας μας ποστάρει 3 κοντινές σε hairline (μπροστά, δεξιά, αριστερά) με καλή ανάλυση και μια πανοραμική σε εξωτερικό χώρο με επίσης καλή ανάλυση για να μπορέσουμε να τοποθετηθούμε καλύτερα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

giannis1312

Active Member
Εγω πιστευω οτι για ενα πολυ δυνατο αποτελεσμα παντα θελει 2η για πυκνωση και λεπτομέρειες. Ακομη και στον lorenzo ο cvial μπηκε και στην πρωτη μμ. Εχει πετυχει καποιος πυκνοτητα cvial η του πανου σε αδεια περιοχη με μια επεμβαση; δεν θυμαμαι καποιον

Για τις φωτο πρεπει να μπουν κι αλλες.
Μεσα στο αμαξι παντα δείχνει καλυτερο
'Τραγικα' καλυτερο δείχνει μεσα στο αμαξι :p
 

CVIAL

Moderator
Μέλος του προσωπικού
Εγω πιστευω οτι για ενα πολυ δυνατο αποτελεσμα παντα θελει 2η για πυκνωση και λεπτομέρειες. Ακομη και στον lorenzo ο cvial μπηκε και στην πρωτη μμ. Εχει πετυχει καποιος πυκνοτητα cvial η του πανου σε αδεια περιοχη με μια επεμβαση; δεν θυμαμαι καποιον

Για τις φωτο πρεπει να μπουν κι αλλες.
Μεσα στο αμαξι παντα δείχνει καλυτερο.
Και εξωτερικες φωτο χρειάζονται .

Υγ. Με τον konaki τι γινεται; δεν ειδαμε σχεδον τιποτα. Βαλτε καμια φωτογραφια.

Εννοείται ότι θέλει και 2η ίσως και 3η αν δεν φτάνουν τα graft της 1ης. Απλά μαθηματικά είναι. Εγώ από την άλλη όμως δεν θυμάμαι εν Ελλάδι και ειδικά στον Β. που τον πιάσαμε από την αρχή να επιχειρήθηκε 2η ή και 3η για πολύ δυνατό αποτέλεσμα στην hairline.

Ας ξεκινήσουν όμως και οι φίλοι να ποστάρουν και σοβαρές φώτο γιατί έχει παραγίνει το κακό με τα σκοτάδια και τα γραμματόσημα. Όπως όλοι ξέρουμε πολύ καλά η διαφορά είναι μέρα με νύχτα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Μπλουζα