Akis-multi, fue, 2474 grafts, 08/11/2017

Akis-multi

Well-Known Member
Φιλε το αποτελεσμα σου ειναι παρα πολυ καλο για Ελληνικα δεδομενα !!!
Μπραβο κιολας για τις καλες και αντικειμενικες φωτογραφιες που βαζεις και δεν επιλεγεις μονο τις κολακευτικες...
και αποτυπωνεις οσο καλυτερα μπορεις την πραγματικη κατασταση του κεφαλιου σου. Αρκετοι δε το κανουν....
Οσο για το πισω μερος δεν θα ελεγα οτι ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα η εικονα ειναι μεσα στα φυσιολογικα πλαισια. Τι εργαλεια εξαγωγης χρησιμοποιησε ο γιατρος ξερεις ? Ωστοσο σε τοσο κοντο κουρεμα που κρατας πισω και πλαι οτιδηποτε εργαλεια και να χρησιμοποιουσε ο καθε γιατρος θα ηταν αδυνατον να μην φαινονται τα πταισματα που αφηνει πισω της η φυε.
Για εμενα καλυτερα να τα αφηνεις ενα τακ μακρυτερα για να δειξουν πιο συμπαγη.
Ξερω και κατανοω οτι σου αρεσει το κοντο στο πλαι (τονιζει και καλυτερα τα επανω) αλλα στον μισο ποντο που τα κοβω και εγω δεν νομιζω να εχεις θεμα ουτε απο παραθυρα ουτε απο τα στιγματα της φυε κτλπ.
Τι μηκος τα εχεις στις φωτο ??
2 χιλιοστά στη δοτρια, 1 κάτω χαμηλά και 3 στο μπιφτέκι.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

dimitris50423

Well-Known Member
2 χιλιοστά στη δοτρια, 1 κάτω χαμηλά και 3 στο μπιφτέκι.

Τουμπανο εισαι. Και δοτρια πολυ καλη. Εχουν βελτιώσει και την εξαγωγη στην κλινικη.
Επισης αξιοποιησες καθε μοσχευμα που μεταφερθηκε αλλιως δεν θα ειχες αυτο το μαλλι με μονο 2400 grafts.
Οταν ειχα βαλει εγω 2300 φαινοταν απιστευτο σε καποιους η καλυψη που εδωσαν.
Επισης το φιλετο της δοτριας εγω το θελω για τη μοστρα τις μπροστα ζωνες. Δεν θα τα κραταω καβα μηπως στα 45 μου αδειασει το crown.
Θα εχεις και βελτιωση τους επόμενους μηνες.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Τουμπανο εισαι. Και δοτρια πολυ καλη. Εχουν βελτιώσει και την εξαγωγη στην κλινικη.
Επισης αξιοποιησες καθε μοσχευμα που μεταφερθηκε αλλιως δεν θα ειχες αυτο το μαλλι με μονο 2400 grafts.
Οταν ειχα βαλει εγω 2300 φαινοταν απιστευτο σε καποιους η καλυψη που εδωσαν.
Επισης το φιλετο της δοτριας εγω το θελω για τη μοστρα τις μπροστα ζωνες. Δεν θα τα κραταω καβα μηπως στα 45 μου αδειασει το crown.
Θα εχεις και βελτιωση τους επόμενους μηνες.
Α μπράβο ρε φίλε αυτό εννοώ και γω και λες και δε καταλαβαινουνε..όπως έλεγε και ο παππούς μου το μαλλί είναι σα το ζαρι, η φάτσα πληρωνεται...
 

PROF

Active Member
Ρητορική ερώτηση προς τον Άκη και τα αξιότιμα μέλη του forum, σε τι ποσοστό από το αποτέλεσμα του Άκη πιστεύετε ότι
έχει συμβάλλει η χρήση της Minox, το πίσω μάλλι μήπως φούντωσε και δημιουργεί μια πολύ ωραία οπτική σκια; Επίσης το
μπροστά τσουλούφι και οι τυχόν τριχούλες μήπως και αυτές έδωσαν κάτι; Τα λέω αυτά γιατί η τοποθέτηση ουσιαστικά έγινε μόνο
στο πολύ μπροστά κομμάτι, αλλά το μαλλί έχει φουντώσει έντονα όλο, ή μου φαίνεται;
 

Tsek

Well-Known Member
Και εγώ πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω, ενώ ΟΛΟΙ συμφωνούν πως καλύτερα να θυσιάσεις το crown εις βάρος της Φάτσας με ποιά λογική επιμένουν να λένε για λάθος σχέδιο. ?

Προφανώς δεν αξιολογούν σωστά το δεδομένο ότι ο ¨Ακης πήγε να κάνει ΜΙΑ επέμβαση και Ό,τι βγάλει.

ΑΡΑ, για να πάρει καλό αποτέλεσμα ΤΩΡΑ μπροστά, δεν είναι λογικό να του αφήσουν κενά για να έχει ''ωραίο'' CROWN σε 10 χρόνια ΑΝ αραιώσει.
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Τζον, αυτό το λες εσύ για πλάκα και μετά χωρίς να το καταλάβεις, έρχεται η στάμπα ό,τι είμαστε πληρωμένοι.

Μισθοφόροι.?
Κοιτά εγώ αυτό που βλέπω ο καθένας εκεί που έκανε μεταμόσχευση εκεί κλίνει να στηρίζει περισσότερο.
Από κει και πέρα υπάρχει υλικό για διάβασμα για να βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματα του.
Από την αυστηρή κριτική όμως που δέχτηκε η κλινική σου άρχισε λίγο πολύ να παίρνει και υπόψιν της δότριες.
Εαν όμως πάει κάποιος αδιάβαστος εκεί υπάρχει θέμα.
Φιλικά και αγαπημένα!
 

Akis-multi

Well-Known Member
Απίστευτη ομαδουλα κάνατε εσείς τα συρριζακια του βεκρ..#@ :D:D:D
Εσύ φίλε μου τι συριζακι εισαι; και τι πιστεύεις δε μας είπες, να έβγαζα τα ίδια μοσχεύματα αλλά με μικρότερο λόγο ενώ μπορώ να το φτάσω σε υψηλή κάλυψη να μη το κανω; Αν ναι για ποιο λογο; Για πες μου τη γνώμη σου τι λεει το γραφείο τύπου σας;;
 

John_John1

Ειδικός συνεργάτης HDC Hair Clinic Cyprus.
Εσύ φίλε μου τι συριζακι εισαι; και τι πιστεύεις δε μας είπες, να έβγαζα τα ίδια μοσχεύματα αλλά με μικρότερο λόγο ενώ μπορώ να το φτάσω σε υψηλή κάλυψη να μη το κανω; Αν ναι για ποιο λογο; Για πες μου τη γνώμη σου τι λεει το γραφείο τύπου σας;;

Γεια σου φίλε Ακη. Εγώ δεν στην είπα πουθενά στο νήμα σου αν πρόσεξες.
Ούτε με τους πολύ υπερβολικούς είμαι άλλα ούτε με εσάς.
Λαθάκια πάντα κάνει η κλινική σου άλλοτε σοβαρότερα άλλοτε μικρότερα.
 

giannis1312

Active Member
το αποτελεσμα του ακη ειναι σουπερ .. αν σκεφτεις πως ηταν πριν τν μμ.απο εκει και περα η συγκεκριμενη κληνικη πρεπει να διορθώσει τις δοτριες και να μην τις κανει γκαζον.Βεβαια ο καθενας οπως το βλεπει και οπως του αρεσει αλλη γνωνη εχει ο ακης αλλη εγω αλλη ο δημητρης. Η αληθεια ειναι οτι υπαρχουν μικρα βηματα βελτιωσης στις δοτριες λογο του φορουμ θελω να πιστευω.
Εγω Ακη πραγματικα χαιρομαι για το αποτελεσμα σου γιατι ειχαμε την ιδια ψυχολογια και σε νιωθω.. μακαρι να δωσει και αλλο :p
Αλλα θαταν τελεια αποτελεσματα αν δεν ειχαμε και τα σημαδακια.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

mikeles13

Member
Δεν ξερω αν υπαρχει καποια σκοπιμοτητα για να προβαλλεις και λιγο την κλινικη αλλα σε αυτον τον κοσμο λιγοι ειναι οι εντελως αντικειμενικοι και στην τελικη αν γινεται με καποιο μετρο δεν ειναι και κατακριτεο.
Για εμενα κρατα την ουσια η οποια ειναι οτι το αποτελεσμα σου οπως αποτυπωνεται απο τις φωτογραφιες (θα ηθελα να το εβλεπα και απο κοντα-οχι μονο εσενα βεβαια) το οποιο ειναι παρα μα παρα πολυ καλο!
Φιλε μου αλλαξες εντελως! Απο (συγνωμη) ψιλο καραφλας εισαι αξιοπρεπεστατος!
Κοιταζοντας την αρχικη εικονα τα λογια ειναι περιτα.
Οτι και να πει ο οποιοσδηποτε εισαι απολυτα δικαιωμενος για την επιλογη σου απο καθε αποψη και αυτο ειναι που μετραει!
Καλοριζικα!
 
Τελευταία επεξεργασία:

tasos33

Well-Known Member
Φορουμιτες δε χρειαζεται να γινει μαχη στο νημα, ειδικα στα νηματα του βεκρη εχουν γινει 18 παγκοσμιοι εως τωρα, εχουμε πολλες φορες επισημανει τα κακως κειμενα και καλα εχουμε κανει ωστε ο καθενας να αποφασιζει για το κεφαλι του, αν θελει να παει ενω γνωριζει καλως να παει, αλλα μη βλεπουμε @dimitris50423 και αψογες δοτριες.



Oταν καποιος ειναι 5-6 nw τα graft πιθανον να μην φτανουν, σε αυτην την περιπτωση λεμε να θυσιασουμε το crown, ποια ομως ειναι η θυσια? Η θυσια ειναι να τοποθετηθουν λιγοτερα Graft στο crown απ οσα πραγματικα χρειαζεται οχι για να γινει παλι καποιος 18 ετων αλλα να υπαρχει αρμονια στο κεφαλι μεταξυ της βιτρινας[μπροστινες ζωνες} και των πισω ζωνων.

αυτο εννουμε θυσια , οχι να μην βαλει καποιος μαλλια στο κραουν και να εχει μονο μπροστα γιατι το θεαμα θα ειναι ελαφρως γελοιο. Λαθος σχεδιο εννουμε και παλι την διαχειριση της δοτριας και μονο, η οποια στην παρουσα φαση με το συγκεριμενο μηκος δειχνει κακοδειαχειρησμενη.

Αν ο ακης πηγε να βγαλει οτι βγει αυτο ειναι αλλο θεμα, αν εχει σκοπο να αφησει το crown ετσι ειναι αλλο θεμα και αυτο. Ειπαμε ο καθενας αρεσκεται διαφορετικα.

Και εγώ πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω, ενώ ΟΛΟΙ συμφωνούν πως καλύτερα να θυσιάσεις το crown εις βάρος της Φάτσας με ποιά λογική επιμένουν να λένε για λάθος σχέδιο. ?

Προφανώς δεν αξιολογούν σωστά το δεδομένο ότι ο ¨Ακης πήγε να κάνει ΜΙΑ επέμβαση και Ό,τι βγάλει.

ΑΡΑ, για να πάρει καλό αποτέλεσμα ΤΩΡΑ μπροστά, δεν είναι λογικό να του αφήσουν κενά για να έχει ''ωραίο'' CROWN σε 10 χρόνια ΑΝ αραιώσει.


τσεκ τι εννοεις με αυτην την προταση? κενα? αραιωμενο crown σε 10 χρονια? ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΑΡΑΙΩΜΕΝΟ.


Και εγώ πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω, ενώ ΟΛΟΙ συμφωνούν πως καλύτερα να θυσιάσεις το crown εις βάρος της Φάτσας με ποιά λογική επιμένουν να λένε για λάθος σχέδιο. ?

Προφανώς δεν αξιολογούν σωστά το δεδομένο ότι ο ¨Ακης πήγε να κάνει ΜΙΑ επέμβαση και Ό,τι βγάλει.

ΑΡΑ, για να πάρει καλό αποτέλεσμα ΤΩΡΑ μπροστά, δεν είναι λογικό να του αφήσουν κενά για να έχει ''ωραίο'' CROWN σε 10 χρόνια ΑΝ αραιώσει.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Γεια σου φίλε Ακη. Εγώ δεν στην είπα πουθενά στο νήμα σου αν πρόσεξες.
Ούτε με τους πολύ υπερβολικούς είμαι άλλα ούτε με εσάς.
Λαθάκια πάντα κάνει η κλινική σου άλλοτε σοβαρότερα άλλοτε μικρότερα.
Όταν λες με εμάς τι εννοείς; Εγώ δεν είμαι με τους υπερβολικούς αλλά ούτε και δε βλέπω τίποτα. Είναι λογικό να μην είναι πίσω όπως ήταν έχουν αφαιρεθεί μοσχεύματα, το πώς φαίνεται δε με χαλάει γιατί είναι ανεπαίσθητο. Δεν είναι όπως πριν δεν είναι και οργωμενη όπως έχω διαβάσει. Είναι νορμάλ. Πολύ μεγάλη βάση πέρα του φυσιολογικού αυτό λέω.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Αν έχετε παρακολουθήσει από την αρχή το νήμα μου μερικοί και δεν είστε κομήτες, έχω διευκρινήσει πως το πλάνο της μμ μου μαζί με τον γιατρό περιλαμβάνει 2 επεμβάσεις. 1 για χεαρλαιν και β ζώνη που δεν είχα καθόλου και άλλη 1 για μέση και μπιφτεκι. Ξεκάθαρα, άρα δεν κατασπαταληθηκαν όλα τα καλά ας πούμε στη πρώτη. Έχουμε πλάνο απτην αρχή γιατί φαίνεται που πάει η ιστορία με τα υπόλοιπα μαμά μαλλιά μου. Με ριγκειν έχουν δυναμώσει πολύ το βλέπω και παω όσο αντέξει. Μη κάνετε υποθέσεις παιδια υπάρχουν όλες οι πληροφορίες από την αρχή.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Ρητορική ερώτηση προς τον Άκη και τα αξιότιμα μέλη του forum, σε τι ποσοστό από το αποτέλεσμα του Άκη πιστεύετε ότι
έχει συμβάλλει η χρήση της Minox, το πίσω μάλλι μήπως φούντωσε και δημιουργεί μια πολύ ωραία οπτική σκια; Επίσης το
μπροστά τσουλούφι και οι τυχόν τριχούλες μήπως και αυτές έδωσαν κάτι; Τα λέω αυτά γιατί η τοποθέτηση ουσιαστικά έγινε μόνο
στο πολύ μπροστά κομμάτι, αλλά το μαλλί έχει φουντώσει έντονα όλο, ή μου φαίνεται;
Φίλε μου prof είμαι ο πιο αρμόδιος να σου απαντήσω, ναι έχουν δυναμώσει πολυ τα μαμά μαλλιά μου, έχουν χοντρυνει και είναι πιο μαύρα μοιάζουν φυσιολογικά και όχι πολύ λεπτά όπως πριν. Δεν είχα χρησιμοποιησει ποτέ ριγκειν πριν.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Δεν ξερω αν υπαρχει καποια σκοπιμοτητα για να προβαλλεις και λιγο την κλινικη αλλα σε αυτον τον κοσμο λιγοι ειναι οι εντελως αντικειμενικοι και στην τελικη αν γινεται με καποιο μετρο δεν ειναι και κατακριτεο.
Για εμενα κρατα την ουσια η οποια ειναι οτι το αποτελεσμα σου οπως αποτυπωνεται απο τις φωτογραφιες (θα ηθελα να το εβλεπα και απο κοντα-οχι μονο εσενα βεβαια) ειναι παρα μα παρα πολυ καλο!
Φιλε μου αλλαξες εντελως! Απο (συγνωμη) ψιλο καραφλας εισαι αξιοπρεπεστατος!
Κοιταζοντας την αρχικη εικονα τα λογια ειναι περιτα.
Οτι και να πει ο οποιοσδηποτε εισαι απολυτα δικαιωμενος για την επιλογη σου απο καθε αποψη και αυτο ειναι που μετραει!
Καλοριζικα!
Σε ευχαριστώ φίλε μου για τις ευχές, αλλά δε με ξέρεις για να λες αν έχω σκοπιμότητα ή όχι. Αν ρωτάς τη γνώμη μου όλο αυτό με τις κλινικές που το μισό φόρουμ τσακώνεται, εγώ σαν παρατηρητής χρόνων πριν κάνω εγγραφή το έβλεπα γελοιοτητα. Επίσης ξέρω από πριν ποιοι είναι οι άπιστοι θωμαδες στα πάντα.. απέξω κάνει μπαμ. Μη τη πεφτεται στο κόσμο είναι αποτρεπτικό, γι'αυτό εγώ άρχισα τη παρουσίαση μετά το τριμηνο που ενιωθα πιο καλα και δεν με ένοιαζε.
 

mikeles13

Member
Σε ευχαριστώ φίλε μου για τις ευχές, αλλά δε με ξέρεις για να λες αν έχω σκοπιμότητα ή όχι. Αν ρωτάς τη γνώμη μου όλο αυτό με τις κλινικές που το μισό φόρουμ τσακώνεται, εγώ σαν παρατηρητής χρόνων πριν κάνω εγγραφή το έβλεπα γελοιοτητα. Επίσης ξέρω από πριν ποιοι είναι οι άπιστοι θωμαδες στα πάντα.. απέξω κάνει μπαμ. Μη τη πεφτεται στο κόσμο είναι αποτρεπτικό, γι'αυτό εγώ άρχισα τη παρουσίαση μετά το τριμηνο που ενιωθα πιο καλα και δεν με ένοιαζε.

Αν το πεσιμο που αναφερεις πηγαινει και σε εμενα τοτε καταλαβες λαθος οσα σου εγραψα..
Απο την στιγμη που κανεις μια παρουσιαση θα πρεπει να τα περιμενεις ολα.. ομως η δικια μου απαντηση-προτροπη ειναι να μην χωλοσκας και να επικεντρωθεις στο αποτελεσμα σου το οποιο ειναι εξαιρετικο απο καθε αποψη...!
Στην τελικη αυτο μετραει.
Απο εκει και περα εγω στην θεση σου θα ζηταγα την συμβουλη των πολυ εμπειρων μελων για το πως να κινηθω απο εδω και περα και το εξαιρετικο να το κανω εξαισιο.
Αυτα απο εμενα και παντα φιλικα.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Αν το πεσιμο που αναφερεις πηγαινει και σε εμενα τοτε καταλαβες λαθος οσα σου εγραψα..
Απο την στιγμη που κανεις μια παρουσιαση θα πρεπει να τα περιμενεις ολα.. ομως η δικια μου απαντηση-προτροπη ειναι να μην χωλοσκας και να επικεντρωθεις στο αποτελεσμα σου το οποιο ειναι εξαιρετικο απο καθε αποψη...!
Στην τελικη αυτο μετραει.
Απο εκει και περα εγω στην θεση σου θα ζηταγα την συμβουλη των πολυ εμπειρων μελων για το πως να κινηθω απο εδω και περα και το εξαιρετικο να το κανω εξαισιο.
Αυτα απο εμενα και παντα φιλικα.
Δεν εννοώ εσένα φίλε μου, σου είπα πως σε ευχαριστώ για τις ευχές. Αυτοι που κάνουν πεσιματα και δε χρωστάνε ενθαρρυντική κουβέντα ξεχωρίζουν σα τη μυγα μεσ'το γάλα.
 

anargiros88

Well-Known Member
Δεν εννοώ εσένα φίλε μου, σου είπα πως σε ευχαριστώ για τις ευχές. Αυτοι που κάνουν πεσιματα και δε χρωστάνε ενθαρρυντική κουβέντα ξεχωρίζουν σα τη μυγα μεσ'το γάλα.

Όλα στη φόρα Ακη ! Δώσε ονόματα χωρίς φόβο !!!
Από τη στιγμή που εσένα το αποτέλεσμα σου αρέσει η μ.μ είναι πετυχημένη ! Το ζητούμενο από την αρχή ήταν να φτιάξεις την εικόνα σου και την ψυχολογία σου και από ότι κατάλαβα το πέτυχες . Τώρα σε μια παρουσίαση θα γράφουν και τα φάουλ της κλινικής αλλά και τα καλά , αυτός είναι άλλωστε και ο λόγος ύπαρξης του φόρουμ να ενημερώνει σχετικά με το αντικείμενο της μ.μ ! Κοίτα λοιπόν να το χαρείς !
 
Μπλουζα