Akis-multi, fue, 2474 grafts, 08/11/2017

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

aeratos28

Just aeratos
Είναι σε καλό επίπεδο μέχρι στιγμής ο φίλος..πολύ καλά δείχνει να πηγαίνει η φυτρωση του και σίγουρα θα υπάρξουν αρκετές βελτιώσεις στην πορεία..στους 5 μήνες είναι μονο.εχει αρκετό δρόμο ακομα.ωραίος..καλή συνέχεια να έχεις.
Sito,λογικό να φαίνονται στίγματα..ξυρισμένο το κεφάλι πίσω είναι..αν τα αφήσει λιγάκι τα μαλλιά να μακρύνουν δεν θα φαίνεται τπτ.
 

makis25

Well-Known Member
καλα , βλεπεις τις φωτο 5 μηνες πριν και μετα , και ειναι τετοια η διαφορα . τρομερο . Κανεις δε μπορει να αμφισβητήσει εδω πως υπαρχει πολυ υψηλο ποσοστο φυτρωσης. Το μπροστα 1/3 του κεφαλιου ηταν πρακτικα γυμνο και τωρα οριστε . Κοιτα ποσο μαλλι εβγαλε στο 5μηνο . Οι ουλες στη δοτρια θα ηταν μικροτερες με μικροτερο punch , και θα ηταν λιγοτερες αν ηταν περισσοτερο απλωμενη στα πλαινα η εξαγωγη κτλ κτλ. καημενη dhi, anastasakis hair clinic κτλ , αν καποιος βαζει με 3 χιλιαρικα 2,5Κ μοσχευματα και σε 5 μηνες γινεται ετσι , ο μεσος πελατης ολα τα υπολοιπα , σημαντικά και μη τα ακουει βερεσέ
 

minoxidilis

Active Member
Ευχαριστώ πολύ φίλε minoxidilis μπορώ να πω ότι έχω αρχίσει να συνηθίζω σιγα σιγά πως έχω μαλλιά αρκετά ώστε να μη χρειάζεται να αγχώνομαι πως δείχνω αν με κοιτάνε στο μαλλί και όλα αυτά που με προβληματιζαν πριν, αρχίζει να μου αρεσει..
Ναι τερμα το αγχος της ηλιοφοβιας κλπ,σε καταλαβαινω φιλε μου,τοσα χρονια ζω αυτο το πραγμα,αλλα αυτον τον χρονο θα νικησω εγω και οχι η αα
 

koumparos

Well-Known Member
To εχουνε στη φυτρωση και εαν προσεχαν στην εξαγωγη θα κερδιζαν περισσότερο κοσμο(ενημερωμενο) με νορμαλ απαιτησεις.
 

Dim10

Active Member
Dim γιατί να παρεξηγηθώ εγώ δεν καταλαβαίνω που γράφω μια αλήθεια όπως λες και εσύ και λέω τι γνώμη μου για ένα πολύ καλό αποτέλεσμα από ότι δείχνει έως τώρα της κλινικής. ο John John που σου κάνει και like δείχνει ξεκάθαρα με αυτά που λέει ότι εκπροσωπεί την κλινική του στο φόρουμ. Ενημερώνει πάντα για τα νέα της κλινικής και την υπερασπιζεται μέχρι τελικής πτώσης. Δεν είδα κανέναν να του λέει τίποτα. Ειδικά από τότε που επέστρεψε στο φόρουμ το έχει πάρει πολύ ζεστά το θέμα. Δεν νομίζω ότι πρέπει να ενοχλήσει κάποιον το μήνυμα μου λέγοντας μια αλήθεια και εκφράζοντας τη γνώμη μου. Βλέπω για άλλη μια φορά τα στραβά μάτια σε κάποιους και υπερβολική ευαισθησία αλλού. Όπως βλέπεις δεν ασχολούμαι στο να πω ότι κάποιοι υπερασπιζονται κλινικές ούτε καν ότι επιτίθενται στην a*c. Αλλά οσο είμαι εδώ θα λέω αυτό που σκέφτομαι.
Δεν αφήνω να εννοηθεί τίποτα για σένα απλά πέφτεις στην παγίδα όσων έχουν γραφεί έως τωρα. Άλλοι πλεκουν τα εγκωμιο των κλινικων τους.
Τέλος δεν με νοιάζει τι θα πουν οι καχυποπτοι γιατί μπορεί να έχουν και όφελος.
Δημητρη ουτε καν λεω κατι περιεργο , ουτε σε παγίδα πεφτω , πραγματικα αναφορα κανω σαν ερωτηση/ απορία , τιποτε παραπανω.
Απλως αναρωτιέμαι δυνατα
 

olaff123

Member
Aκη πολύ δυνατό το αποτέλεσμα σου ευχομαι να το χαρείς για πάντα,ξέρεις πόσα μοσχεύματα μπορεί να δώσει η δότρια σου ακόμα?
 

Akis-multi

Well-Known Member
Aκη πολύ δυνατό το αποτέλεσμα σου ευχομαι να το χαρείς για πάντα,ξέρεις πόσα μοσχεύματα μπορεί να δώσει η δότρια σου ακόμα?
Δυστυχώς δε ξέρω να σου απαντήσω, όταν την είδε ο Βεκρης πάντως κουνησε το χέρι του και έκανε ουουουου πολύ ωραία.. δε ξέρω πόσα σημαίνει αυτό το ου... Ευχομαι πολλα......ευχαριστώ για τις ευχες..
 

koumparos

Well-Known Member
Ναι αλλα θα ειχαν και αλλες τιμες εαν ειχαν ολο το πακετο.Εμενα προσωπικα εαν εξαιρεσεις τον τροπο εξαγωγης με καλυπτουν απολυτα οι δουλειες τους με βαση τις τιμες και το οικονομικο περιβαλον που ζουμε.
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Akis-multi

Well-Known Member
Ενημερωση του νήματος 5 μηνες και 20 μέρες μετά την μμ. Ξεκινάει το καλοκαίρι και λόγο δουλειάς και τα ταξίδια μου, οπότε θα δυσκολευομαι να ενημερώνω αλλά θα προσπαθησω. Καλό καλοκαίρι σε ολους..
DEXATI20180429141619.png
DEXATI20180429141814.png
DEXATI20180429141619.png
DEXATI20180429141533.png
DEXATI20180429141453.png
DEXATI20180429141411.png
DEXATI20180429141320.png
DEXATI20180429141228.png
DEXATI20180429140923.png
DEXATI20180429141137.png
 

Συνημμένα

  • DEXATI20180429141814.png
    DEXATI20180429141814.png
    1.5 MB · Προβολές: 189

Adriano

Well-Known Member
Καθαρό window effect στη δότρια. 5η φωτογραφία στο τελευταίο post. Και μεγάλη πιθανότητα για shockloss αν βλέπω καλά. Δεν διορθώνονται τα πράγματα εκεί πέρα με την κλινική
 

Akis-multi

Well-Known Member
Φίλε adriano βλεπεις μια μεταμόσχευση μαλλιών στο εξάμηνο σχεδόν, και το μόνο που έχεις να σχολιάσεις είναι η δοτρια; Πήρα μαλλιά από εκεί που είχα πολλά και τα έβαλα εκεί που δεν είχε καθόλου. έχεις να κάνεις κάποιο σχολιο για εκεί που μπηκαν; πως σου φαίνονται πως πάει; Έχω διακρίνει τεράστιο κόλλημα με τις δοτριες στο φόρουμ σε σημείο εμμονης. Μαλλιά βάζουμε αυτό είναι το πρώτο που μας ενδιαφέρει τα άλλα σημαντικα αλλα δευτερευοντα.
 

Akis-multi

Well-Known Member
Φίλε adriano βλεπεις μια μεταμόσχευση μαλλιών στο εξάμηνο σχεδόν, και το μόνο που έχεις να σχολιάσεις είναι η δοτρια; Πήρα μαλλιά από εκεί που είχα πολλά και τα έβαλα εκεί που δεν είχε καθόλου. έχεις να κάνεις κάποιο σχολιο για εκεί που μπηκαν; πως σου φαίνονται πως πάει; Έχω διακρίνει τεράστιο κόλλημα με τις δοτριες στο φόρουμ σε σημείο εμμονης. Μαλλιά βάζουμε αυτό είναι το πρώτο που μας ενδιαφέρει τα άλλα σημαντικα αλλα δευτερευοντα.
Μέχρι και ότι είναι καλύτερο το στριπ απτό παράθυρο της fue έχω διαβασει, θα τρελαθουμε.
 

felaini

Active Member
Φιλε ακη αν κ ειμαι κατα αυτης της κλινικης καθως τους θεωρω ερασιτεχνες με μπακαλιστικες λογικες οι υποστηρικτες της ας με συγχωρησουν αλλα ειναι πρωσοπικη αποψη αυτη.. εχεις υψηλη φυτρωση που αλλαξαν το κεφαλι σου σαφεστατα..αλλα ο αντριανο θελει να σου πει πως εκτος του οτι στο πισω μερος του κεφαλιου σου φενεται οτι εχουν ξηλωσει την δοτρια σου εαν σε λιγους μηνες εχεις μεγαλη τριχοπτωση κ αρχιζουν κ πεφτουν τα μαλλια σου πραγμα που δεν το ευχομαι κ χρειαστεις σε κανα χρονο να κανεις νεα μεταμοσχευση καθως το μαλλι σου θα φενεται αραιο ξανα δεν θα μπορουν να παρουν τιποτα απο πισω καθως εχει οργωθει εχει εξαντληθει η δοτρια σου .. με λιγα λογια δεν κανουν σωστη διαχειρηση της.. να χερεσαι τα νεα σου μαλλια κ ευχομαι οτι καλυτερο..
 

Akis-multi

Well-Known Member
Σε ευχαριστώ φίλε μου αλλά να σε ρωτήσω, τι εννοείς έχουνε ξηλώσει τη δοτρια και δε θα έχουν να πάρουν; 2400 grafts έβγαλαν η δοτρια μου λες να μην έχει αλλα; Το θέμα του παραθύρου έχει να κάνει αν κάνεις μόνο μια μμ και στα βγάλουν μαζεμένα και φαινεται. Αν κάνεις και δεύτερη τι τώρα τι μετά αμα βγάλεις 5000 σύνολο το ίδιο θα φαίνεται.
 

tasos33

Well-Known Member
Ακη όντως η εικόνα σου έχει αλλάξει δραματικά προς το καλύτερο, σίγουρα αυτό θα έχει απογείωση την ψυχολογία σου και αυτό άλλωστε είναι και ο σκοπός της μμ.

Λίγο πολύ οι προλαλλησαντες έχουν τοποθετηθεί. Το θεμα της δοτριας είναι σημαντικοτατο. Η διαχείριση της απο την κλινικη είναι γνωστό ότι δεν ειναι πρωτευον ζήτημα και αναλόγως τον ασθενή αυτό μπορεί να είναι αμελητεο αλλά και καταστροφικό.

Έχεις ήδη αποκτήσει μια νέα εικόνα η οποια αντικειμενικα είναι καλή. Ο απλος κόσμος θα δει μαλλια και θα πει ότι όομορφυνες εμείς εδώ δεν ειμαστε απλός κόσμος και βλεπουμε παραπάνω, αναπόφευκτα, τουλάχιστον εγώ βλέπω έναν αφυσικο σχεδιασμό της hairline αλλά αν εσένα σαρεσει σε εμάς περιττευει.

Καποια στιγμή θα σου φύγει ο ενθουσιασμός που εχεις θα δεις το θέμα ξανα και θα πρέπει να φτιάξεις και το πισω, και ισως μελλοντικά να πρέπει να κάνεις και μια μικρή Τρίτη μμ για κάποια που θα φύγουν και πρέπει να τα αντικαταστησεις ώστε να είναι ολόκληρομενο.

Έχουμε λοιπόν το θεμα δοτρια και την διαχείριση της. Όταν θα πρέπει να κλεισεις το αχορταγο crown θα χρειαστείς πολλά πολύ τρίχα graft, τα οποία πιθανόν έχουν χρησιμοποιηθεί στην πρώτη μμ για να έχεις αυτο το αποτέλεσμα. Το παραθυρο εξαγωγής έχει τα περισσότερα πολύ τρίχα για αυτο το εξάντληση, οπότε στην 2η μμ θα επεκτάθουν προς τα πλαϊνά που δεν υπάρχουν πολύ τρίχα.
Επίσης αφαιρώντας graft απο την δοτρια αυτή αραιωνει, λογικό είναι, εδώ έρχεται η ομογενοποιηση που πρέπει να γίνει ώστε να μεν θα ειναι αραιωμενη αλλά θα φαίνεται όμοιο μορφή. Απλά αυτό στην δική σου δοτρια σε αυτό το μήκος τριχας δε φαίνεται να έχει συμβεί. Ισως να έχει υποστεί shockloss και να επανέλθει οπότε όλα αυτά να είναι λόγια ασκοπα ισως να ειναι και το κούρεμα.





Σε ευχαριστώ φίλε μου αλλά να σε ρωτήσω, τι εννοείς έχουνε ξηλώσει τη δοτρια και δε θα έχουν να πάρουν; 2400 grafts έβγαλαν η δοτρια μου λες να μην έχει αλλα; Το θέμα του παραθύρου έχει να κάνει αν κάνεις μόνο μια μμ και στα βγάλουν μαζεμένα και φαινεται. Αν κάνεις και δεύτερη τι τώρα τι μετά αμα βγάλεις 5000 σύνολο το ίδιο θα φαίνεται.
 
Μπλουζα