airol

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

akol

Member
Απ: airol

kapamarou είπε:
με ποιο απο τα δυο ειδες καλυτερα αποτελεσματα?μινοξ+airol η roaccutan? :chinscratch
το roaccutan σε χαμηλη δοσολογια εδωσε πολυ καλη πυκνοτητα η οποια ομως εξαφανιζεται πολυ γρηγορα αμεσως μετα τη διακοπη του φαρμακου.η airol στους κροταφους δεν εκανε κατι το ιδιαιτερο.
 

show_palmettos

New Member
Απ: airol

μα αυτο λεω ρε συ καπαμαρου...επειδη δε θα τη δινουν ολα τα φαρμακεια την αιρολ..θα παιρνω palmogen k σκετη μινοξ..κι ας μην εχει το palmetto την ιδια επιδραση που χει η αιρολ
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

show_palmettos είπε:
μα αυτο λεω ρε συ καπαμαρου...επειδη δε θα τη δινουν ολα τα φαρμακεια την αιρολ..θα παιρνω palmogen k σκετη μινοξ..κι ας μην εχει το palmetto την ιδια επιδραση που χει η αιρολ
δεν εχω συνταγογραφησει ποτε φαρμακο για την αλωπεκια,εχω αγορασει περιπου 300.
κανε προσπαθεια και σε αλλο φαρμακειο
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

η τρετινοιν χρησιμοποιειται και στην αντιγηρανση,ο ενας τροπος δρασης της ειναι η αυξηση κολαγονου στο δερμα

http://users.sch.gr/babaroutsoup/helth/helth14.htm#%CE%9A%CE%BF%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CF%8C%CE%BD%CE%BF:_%CE%B7_%CF%86%CF%85%CF%83%CE%B9%CE%BA%CE%AE_%CE%AC%CE%BC%CF%85%CE%BD%CE%B1_%CE%B1%CF%80%CE%AD%CE%BD%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9_%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BD_%CF%87%CF%81%CF%8C%CE%BD%CE%BF
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

minox 5%+tretinoin 0,01% x1 = minox 5% x2
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17902730
αυτο δεν το βρηκα τυχαια,το εψαξα,εχω μια υποψια οτι χαμηλες δοσεις τρετινοινης δουλευουν το ιδιο καλα και σε καποιους καλυτερα.
μου εκανε εντυπωση που 4 φορες την μερα airol μινοξ εχω τα ιδια αποτελεσματα με 1 φορα airol μινοξ :chinscratch
 

kos1987

New Member
Απ: airol

Επειδη το αντιστοιχο θεμα ειναι κλειδωμενο και οταν ξεκλειδωσει θα εχω ξεχασει που το βρηκα, το βαζω εδω.
Με απλα λογια ο συνδυασμος βηταμεθαζονης μινοξ τρετινοιν. μπορει να κρυβει και αλλους κινδυνους...οπως M.canis.


Reactions 1317 - 4 Sep 2010
Betamethasone valerate/minoxidil/
tretinoin
A 28-year-old woman developed kerion celsi during
topical treatment with betamethasone valerate, minoxidil
and tretinoin for alopecia areata.
The woman, who had recurrent alopecia areata,
presented with a scaly, purulent granuloma in the frontal
region. Four months earlier, she received a 40-day course
of topical minoxidil 2%, tretinoin lotion 0.05% and
betamethasone valerate 0.1% [dosage not clearly stated].
Microscopic examination of the hair and scales revealed
spore sheaths surrounding the hair shafts. Culture was
positive for Microsporum canis. She was diagnosed with
tinea microsporica granulomatosa.
Recovery was complete after a course of systemic
itraconazole and topical Tincture rubra of Castellani.
Author comment: "[W]e hypothesize that the drug
regimen used for alopecia areata (Minoxidil [2%]+tretinoin
lotion [0.05%]+betamethasone valerate [0.1%]), promoted
the Microsporum canis infection."
Vozza A, et al. Kerion Celsi favored by the use of a
tretinoin+minoxidil+betamethasone valerate lotion in a 28-year-old woman.

Feni αμα δε βαριεσαι http://www.hairlossgr.com/forum/index.php/topic,1272.0.html
 
Απ: airol

καλημερα,χρησιμοποιω ερολ εδω κ 4 μερεσ και η απορροφοση τησ μινοξ εχει αυξηθει..αποτελεσμα αυτου η κυκλοι κατω απο τα ματια..εχουν μαζεψει λιγο υγρο..εκτοσ απο πολυ νερο και ασκηση ξερει κανεισ καμια κρεμα που κανει δουλεια?
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

THANASIS ATHANASIOY είπε:
καλημερα,χρησιμοποιω ερολ εδω κ 4 μερεσ και η απορροφοση τησ μινοξ εχει αυξηθει..αποτελεσμα αυτου η κυκλοι κατω απο τα ματια..εχουν μαζεψει λιγο υγρο..εκτοσ απο πολυ νερο και ασκηση ξερει κανεισ καμια κρεμα που κανει δουλεια?
http://www.hairlossgr.com/forum/index.php?topic=281.0
 

Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε για να απενεργοποιήσετε τις διαφημίσεις.

Απ: airol

καπα μετα απο ποσο καιρο βλεπεις βελτιωση κροταφους απο αιρολ με μινοχιλ
ρωταω γιατι εμενα μετα απο 3 βδομαδες τωρα ειναι ισως χειροτερα


και εχω εντυπωση οτι η αιρολ κανει πολυ πιο λεπτο το δερμα της κεφαλης ισχυει???
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

ktirio2004 είπε:
καπα μετα απο ποσο καιρο βλεπεις βελτιωση κροταφους απο αιρολ με μινοχιλ
ρωταω γιατι εμενα μετα απο 3 βδομαδες τωρα ειναι ισως χειροτερα


και εχω εντυπωση οτι η αιρολ κανει πολυ πιο λεπτο το δερμα της κεφαλης ισχυει???
κοψτην :8m:
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

η airol δεν κανει για ολους,σε ενα 60% θα δωσει επανεκφυση,σε ενα 10% θα μεινει ιδια η κατασταση και ενα 30% θα δωσει κατηφορα
αν εισαι στο 30% την κοβεις.
τα τοπικα ρετινοειδη δεν ειναι ανεκτα σε ολους,και δεν αποτελουν οπλο στην θεραπεια
 

kapa

Μέλος του προσωπικού
Απ: airol

ktirio2004 είπε:
εσενα με το που την εβαλες σου εδωσε επανεκφυση χωρις κατηφορα?
ειχα επανεκφυση αισθητη μετα τον πρωτο μηνα χωρις καμια υποχωρηση στους κροταφους.
τωρα που την χρησιμοποιω σε περιοχη nw6 περναω shedding 200+ τριχες την ημερα,αλλα χωρις υποχωρηση,εχω επανεκφυση ταυτοχρονα
 

kos1987

New Member
Απ: airol

Σορρυ που παρεμβαινω στη συζητηση, αλλα να τονισω οτι μετα απο μεγαλη αναζητηση στο θεμα, εχω καταληξει στο εξης
Τα τοπικα ρετινοειδη δρουν σαν ενισχυτες της μινοξ.Κατι σαν το dermaroller...Γι'αυτο και καποιοι εμφανιζουν τις χοντρες παρενεργειες της μινοξ...Αλλα ειναι δικοπο μαχαιρι διοτι αν για τους χψ λογους φτασουν κατω στο τριχ/κιο τοτε το απορυθμιζουν και προκαλουν μεγαλο shedding διχως ορατη παχυνση στις τριχες στον επομενο κυκλο οποτε προκυψει...
 
Απ: airol

οποτε λες το συνεχιζουμε για κανενα μηνα και βλεπουμε

το θεμα ειναι οτι φοβαμαι μηπως η αιρολ καψει τελικα το δερμα

γιατι μου φαινεται πολυ ισχυρη τι λετε? :'( :chinscratch
 
Μπλουζα